DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #797612  autor: bamboleo
 21 kwie 2015, 19:23
Witam,
Na wstępie podam większość informacji dotyczące specyfikacji poszukiwanego przeze mnie telefonu, a dopiero potem opiszę swoje dotychczasowe doświadczenia.

Poszukuję telefonu, który:
1) Dobra bateria - na tym zależy mi najbardziej
2) Przednia kamera - obowiązkowo
3) Samsung - nigdy nie miałem, chciałbym poznać
4) Ekran przynajmniej 4"
5) System Android - Windows'a się nie boję, ale do Androida jakoś się przyzwyczaiłem.
6) Cena - używka do 250 zł lub nówka za max 450 zł.

Smartphone który zamierzam kupić nie będzie moim pierwszym dotykowym telefonem, miałem już Nokię 5800, 5230, 5530 x 2, Xperia X8. Po tych pierwszych kilku telefonach zniechęciłem się do smartphone'ów i wróciłem do pracy na starej, dobrej Nokii 6610i.

Kiedy jednak zatęskniłem za dotykowym telefonem zwróciłem się na tym forum do was z pytaniem, co sądzicie o LG L5 (E610)? Mogłem go dostać od rodziny (free) po przedłużaniu umowy. Wiecie, darowanemu koniowi.. itd.

Wszyscy mi odradzaliście, że wolny, że muli itp. I co? Zgrzeszyłem. Nie posłuchałem mądrych rad i wziąłem ten telefon. Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.

Za chwilę minie rok od kiedy użytkuję LG L5 (E610) i mam go już serdecznie dosyć. Chciałem wystawić go na Allegro i za zarobione na nim pieniądze kupić jakiegoś Samsunga. Niestety, mój LG chodzi po 150 zł.

Zainteresowały mnie trzy Samsungi - Samsung Galaxy S3 mini (i8190, i8200) i Galaxy Trend Plus S7580. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat tego modelu. Oczywiście jeżeli macie inne propozycje to chętnie je rozpatrzę. Daję słowo, że teraz na poważnie wezmę sobie do serca każdą waszą opinię.

A!!!!! i na koniec napiszę może do czego używam telefonu, może to w czymś pomoże.

Ogólnie najmniej korzystam z telefonu i SMS. Smartphone służy mi przede wszystkim do internetu. Przy moim obecnym użytkowaniu (rano i przed snem) mój LG L5 wytrzymuje 4 dni, a ma już 3 lata. Połączenia wykonuje może 4 w miesiącu. Zależy mi na baterii, której nie będę musiał ładować codziennie. Muzyki i wideo nie używam. 98% czasu to przeglądarka i aplikacje społecznościowe (Instagram, Twitter). Jeżeli chodzi o wyświetlacz, to 4 cale w zupełności mi wystarczą. Oczywiście może mieć 4,5 cala, ale mam też tablet, więc telefon nie musi być ogromny.

Rozpisałem się, czas kończyć. Mam nadzieję, że wy też się rozpiszecie i doradzicie mi coś fajnego. Z góry dzięki :)
 #797618  autor: sym98
 21 kwie 2015, 19:27
SG S3 mini też jest bardzo bardzo słaby i będzie podobnie pewnie jak z twoim L5. W tej cenie chyba LG L65 będzie dobry. ale poczekaj na odpowiedzi innych ;) .
 #797647  autor: kamil1221
 21 kwie 2015, 20:31
5) System Android - Windows'a się nie boję, ale do Androida jakoś się przyzwyczaiłem.
I tutaj robisz duży błąd. Bo w tej cenie znajdziesz bardzo dobry telefon z WP, który nie zacina się jak Android.
Z nowych do 450zł poszukaj sprawdzonej Lumi 635 jak dobrze poszukasz to możesz czasem wyrwać Lumie 735. Ewentualnie jeszcze rozejrzyj się za Lumią 535.
 #797742  autor: Marciak
 22 kwie 2015, 06:39
W tej cenie równiez jestem zdania,że WIndows będzie najlepszym rozwiązaniem .Szczególnie,że w niedługim czasie wszystkie telefony dostaną aktualizację do windowsa 10, który ma zapewnić trochę zmian.
Lumia 535 bardzo dobry wybór, niektórzy narzekają trochę na ekran.

532 jest trochę mniejsza ale również polecana: http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/12539081

Ewentualnie z androidem w tej cenie najlepiej prezentuje się Asus Zenfone 4:
http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/11635434
 #797857  autor: best
 22 kwie 2015, 17:31
Ja bym poszukał L65/L70 albo jak pozwoli budżet, to L90.
 #797882  autor: bamboleo
 22 kwie 2015, 18:51
OK, dzięki za podpowiedzi. Nokii/Microsoft'u z Windowsem nie brałem pod uwagę, ale popatrzę na proponowane przez was modele. Co do Samsunga to nic polecić się nie da? te co wymieniłem, nie są warte uwagi?
 #797964  autor: Invi.
 23 kwie 2015, 08:49
S3 mini nie jest złym sprzętem, tzn nie był po premierze. Obecnie znajdziesz po prostu coś ciekawszego w podobnej kasie. Weź też pod uwagę, że nakładka na androida używana przez samsunga żre więcej pamięci niż w przypadku konkurencji. Telefony działają odrobinę wolniej mimo takich samych parametrów. Trend to z kolei najniższa półka cenowa a ta idzie w parze z jakością

Na Twoim miejscu zmieniłbym trochę "wymagania" i za te 450 kupił używany L90/g2mini
 #798053  autor: bamboleo
 23 kwie 2015, 19:24
A jak oceniacie Samsunga Galaxy Core 2 (SM-G355HN)?

- Bateria 2000 mAh
- 4-rdzeniowy procesor 1,20 GHz
- III kwartał 2014
- Można go kupić od 459 zł
- Ekrant 4,5", TFT, 256 tyś kol, więc przy takiej baterii może trochę wytrzyma?

Mój LG L5 ma taki sam ekran (256 tyś, TFT) i dla mnie jest wystarczający. Filmów nie oglądam, gier nie używam, a Twitter i Opera są do 'udźwignięcia' ;)

Wpadłem na niego przed chwilą i zrobił na mnie dobre pierwsze wrażenie. Obejrzałem kilka recenzji tego Samsunga i jedyne co mnie wystraszyło to pamięć RAM i wbudowana pamięć (4 GB).
 #798094  autor: best
 23 kwie 2015, 23:22
Miałem okazję się nim pobawić. I stary SGS+ działał żwawiej jeżeli chodzi o podstawowe czynności (sms, dzwonienie).
 #798942  autor: bamboleo
 28 kwie 2015, 16:53
W pierwszym wpisie jasne określiłem, że interesuje mnie Samsung. Z dotychczasowych moich poszukiwań wyłoniły się dwa interesujące mnie modele - S3 mini VE (i8200) i Galaxy Core 2. O tego ostatniego pytałem dwa posty wyżej i szczerze mówiąc liczyłem na nieco większy odzew z waszej strony. Jeżeli miałby ktoś ochotę podzielić się ze mną swoją opinią na temat tych dwóch modeli (lub chociaż jednego z nich) to będę wdzięczny. Jeżeli jednak nie będzie zbyt dużego odzewu to temat powinien zostać zamknięty. Z góry dzięki :)
 #799157  autor: bamboleo
 29 kwie 2015, 21:53
Wracając jeszcze na chwilę do innych telefonów to co myślcie o Philips Xenium W6500? znalazłem dzisiaj nówkę za 399 zł. Procesor, RAM, wyświetlacz, bateria wydają się być OK.
 #799759  autor: bamboleo
 03 maja 2015, 19:27
Najnowsze moje odkrycie: Samsung Galaxy Grand Neo GT-I9060 Plus. Dzisiaj udało mi się znaleźć nówkę w moich możliwościach finansowych. Co o nim powiecie?

Była też mowa o Lumiach i Microsoft. W oko wpadł mi Microsoft Lumia 535 Dual SIM. Zupełnie nie znam się na tym systemie. Czy przy specyfikacji takiej jaką ma Lumia 535 DS telefon będzie dobrze pracować? Do Androida wiem, że 500 MB pamięci RAM to za mało, ale na Windows Phone w ogóle się nie znam. Będę wdzięczny za wytłumaczenie jak to jest :)

Obecnie rozważam:
Microsoft Lumia 535 Dual SIM (różni się czymś od 535 poza dualem?:) )
Samsung Galaxy Grand Neo Plus
Samsung S3 mini VE
Samsung Galaxy Core 2