DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #796747  autor: Marcin S
 17 kwie 2015, 11:47
Witam

Obecnie mam telefon prywatny (LG L9) z OFnK i głównie tutaj korzystam z internetu (30-40 min dziennie) + 2-3 minut rozmów i 5 sms dziennie. Drugi telefon (Xperia x10 mini pro) jest służbowy i tutaj mam kilkanaście minut dziennie rozmów. Słowem bardzo umiarkowane użytkowanie.

Oba na Androidzie. Choć kusi mnie Windows, to jednak mam wiele ulubionych aplikacji, kilka kupionych, więc chcę zostać przy obecnym systemie.

Chciałbym wszystko mieć w jednym i aby przy tak niskim użytkowaniu jak opisałem wytrzymywał mi telefon przynajmniej 2 dni bez ładowania.

Co zatem chcę?
- ekran 4,7-5 cali
- bateria trzymająca przynajmniej 2 dni (przy 60 min Internetu i 15 min dzwonienia na dzień)
- wydajność wystarczy średnia, bo w sumie mało w gry gram (choć to może wynik słabej wydajności L9)
- aby wytrzymał mi kolejne 2-3 lata
- budżet 800 zł (więcej nie chcę i w sumie nie mogę wydać)

Jakieś propozycje? Mi spodobał się Zenfone5 ale wyczytałem, że baterię w ciągu dnia zużywa. Chyba, że teraz już każdy to jednodniówka.

Pozdrawiam
Marcin
 #796909  autor: Marcin S
 18 kwie 2015, 07:27
No dobrze, a ktory z tych trzech?

HTC 620g
Xperia E4
Moto G2

Kryteria dalej te same: bateria na minimum 2 dni i solidność, ewentualnie wydajność, aktualizacje, aparat.
 #796920  autor: cyanoone
 18 kwie 2015, 09:41
G2 jest ok, tylko aparat ma słaby. Jeśli nie zależy Ci na 3G 900 to możesz zainteresować się Redmi 2 z 2 GB ramu (starsza wersja z 1 GB ramu miała 3G 900).

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #796974  autor: penguino
 18 kwie 2015, 15:10
W Moto G2 bateria też jest słaba. HTC ma najlepszą wydajność. Dobre bebechy i świetną baterię ma Xperia E4g.

Redmi 2 ma słabą baterię i wręcz musi mieć 2 GB RAMu bo ma potężną nakładkę.
 #797142  autor: cyanoone
 19 kwie 2015, 14:05
Xiaomi można dostać na ibuygou/xiaomiforsale, ale tak jak wspominał kolega wyżej.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #797251  autor: penguino
 19 kwie 2015, 23:58
Z1 to już 5,5 calowa patelnia, MarcinS szukał czegoś bardziej kompaktowego.

@cyanoone
Na Xiaomiforsale jest tylko zwykły Redmi 2 z 1GB RAMu, którego należy omijać z daleka. Xiaomi ma bardzo ciężką nakładkę, goły system pożera nawet 800MB RAMu, czyli wystarczą 3-4 apki w tle i telefon zaczyna się ciąć.