DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #797094  autor: sln3003
 19 kwie 2015, 09:39
Czesc, pytanie jak w temacie. Wydaje sie trywialne ale nie potrafię tego zrobić.

Przeglądamy news feed Facebooka za pomocą dedykowanej aplikacji (na Androidzie)
Jest zdjęcie, wrzucone przez znajomego albo fanpage. Chcemy je wysłać znajomemu w rozmowie na FB Messenger. Jak to zrobić?

Powiedzmy że chce wysłać to zdjęcie ze srebrnym Mercedesem:

Obrazek

Jak widać nie ma nigdzie opcji wyslania wiadomosci/przez Messenger

Klikam wiec "Udostępnij" i też nie ma:

Obrazek

Można tylko na swojej tablicy, na tablicy znajomego, albo w grupie. Ale nie w prywatnej wiadomości/na czacie. :roll:
Wie ktoś jak udostepniac takie zdjecia? Za głupi chyba jestem na to.
 #797116  autor: bazooka
 19 kwie 2015, 11:27
Są dwa rodzaje fotek:
1. zdjęcia w profilu
2. zdjęcia w poście
Ad.1. te mamy w osobnej zakładce ZDJĘCIA w profilu, w który to album możemy wejść i przesłać fotkę przez MSG
Ad.2. fotki z postów jeśli nie pochodzą z Albumu zdjęć na fb mają swoje odnośniki na serwerach, zazwyczaj stronach tego właściciela profilu - te fotki trzeba ewentualnie otworzyć w przeglądarce i przesłać do nich link na MSG, bądź zapisać w telefonie i potem udostępnić, albo jak wyżej - zrobić sobie z tego print screena i dociąć (w Androidzie VOL "-" i włącznik - ok1 sekundy jednocześnie).
 #797137  autor: sln3003
 19 kwie 2015, 13:46
sebusy pisze: Ad.1. te mamy w osobnej zakładce ZDJĘCIA w profilu, w który to album możemy wejść i przesłać fotkę przez MSG
Nie widzę opcji przesłania
sebusy pisze:Ad.2. fotki z postów jeśli nie pochodzą z Albumu zdjęć na fb mają swoje odnośniki na serwerach, zazwyczaj stronach tego właściciela profilu - te fotki trzeba ewentualnie otworzyć w przeglądarce i przesłać do nich link na MSG, bądź zapisać w telefonie i potem udostępnić, albo jak wyżej - zrobić sobie z tego print screena i dociąć (w Androidzie VOL "-" i włącznik - ok1 sekundy jednocześnie).
Tak wiem że mogę zrobić screena, ale nie o to mi chodzi. Wtedy przesyłam samego JPGa, a chcę wysłać link do całego zdjęcia, wraz z opisem, źródłem, możliwościa polajkowania zdjęcia itp

Co do otworzenia zdjęcia w przeglądarce, to tez nie widzę takiej opcji w aplikacji Facebooka.

Nie chce mi się wierzyć że nie ma tak banalnej opcji w sytuacji gdy oba programy pochodzą od Facebooka (główna aplikacja + Messenger)
 #797171  autor: bazooka
 19 kwie 2015, 17:25
Lajków nie daje się w messengerze tylko aplikacji fb - myślę, że stworzyłeś sztuczny problem a ja Cię kompletnie nie zrozumiałem. Problem jeszcze jest, że pewnych opcji "nie widzisz"...
...Wejdź w czyjeś zdjęcia ze strony - opcje - udostępnij na zewnątrz.
Choć nie wiem po co ja to piszę, miało to być zadanie "trywialne" :)
Tymczasem jak otworzysz post w przeglądarce facebookowej lub zewnętrznej - zawsze możesz stanąć w pasku adresu i skopiować link a potem wkleić konkretnej osobie - inaczej tylko możesz go dodać na czyjejś ścianie a odbiorca ustala kto może to widzieć takie wstawki (w ustawieniach).
 #797179  autor: bazooka
 19 kwie 2015, 17:53
Też tak myślałem, ale potem kolega dodał, że samego zdjęcia nie chce wysyłać tylko po prostu linka do postu, bo z opisem - a takie udostępnia się na ścianie z poziomu aplikacji fb, inaczej żeby do mesengera to trzeba robić jak opisałem wyżej.
 #797214  autor: sln3003
 19 kwie 2015, 21:12
sebusy pisze:Lajków nie daje się w messengerze tylko aplikacji fb - myślę, że stworzyłeś sztuczny problem a ja Cię kompletnie nie zrozumiałem.
Wiem, właśnie o to chodzi aby udostępniać odnośnik do pełnej strony facebook.com, a nie samo zdjęcie .jpg
sebusy pisze: ...Wejdź w czyjeś zdjęcia ze strony - opcje - udostępnij na zewnątrz.
Własnie widziałem tą opcję, no ale to tylko przesyłanie samego jpg'a, tak jakbym zrobił zrzut ekranu. Zawsze coś ale nie o to mi chodzi.
sebusy pisze: Tymczasem jak otworzysz post w przeglądarce facebookowej lub zewnętrznej - zawsze możesz stanąć w pasku adresu i skopiować link a potem wkleić konkretnej osobie - inaczej tylko możesz go dodać na czyjejś ścianie a odbiorca ustala kto może to widzieć takie wstawki (w ustawieniach).
Gdybym mógł skopiować link (facebook.com/photo.....), to byłoby już ok, ale tu też nie widzę takiej opcji w aplikacji FB. Ani możliwości skopiowania linku, ani otwarcia zdjęcia w Chrome z poziomu aplikacji FB.

Obrazowo - na komputerze oprócz zwyczajnego skopiowania linku do zdjęcia z pasku adresu, mogę też zrobić tak:

Obrazek

A na Androidzie nie ma tej zaznaczonej opcji, ani tez nie można skopiować linku z paska adresu bo w aplikacji FB paska adresu nie ma (ani mozliwości otworzenia zdjęcia w mobilnym Chrome)

Kurde, nie chce mi się wierzyć że taki bubel ze strony FB skoro Messenger też jest ich dziełem.
Z Chrome, aplikacji Allegro, aplikacji OLX możemy dwoma kliknięciami wysłać przeglądaną stronę via FB Messenger, a z poziomu dedykowanej aplikacji Facebooka niet? Ale bubel. Chyba że po prostu nadal nie widzę takiej opcji a jest ona gdzieś ukryta.

Aha, i na iPhone chyba jest tak jak na komputerze, czyli tak jak na zrzucie powyżej. Że gdy klikniemy "Udostępnij" to oprócz tablicy/tablicy znajomego/grupy mamy też opcje "w prywatnej waidomości". Ale głowy nie dam, musiałbym sprawdzić. W każdym razie na Androdzie tej banalnej opcji brakuje (chyba że to tylko u mnie?)

Ogólnie obrazowo chodzi mi o to żeby odbiorcy przesłane zdjęcia wyświetlały się w ten sposób:

Obrazek

Myślę że teraz już widać o co dokładnie mi chodzi.
Ale dzięki za cierpliwość w czytaniu :)
Gdyby ktoś miał coś jeszcze do dodania to będe wdzieczny.
 #797282  autor: bazooka
 20 kwie 2015, 09:52
Proszę bardzo...
Jednak teraz cierpliwość już się mi kończy i choć nie ma faktycznie tego tak prosto w apce jak na stronie desktopowej, ale nie jest tak źle jak sugerujesz...

Zobacz odpalam post na tablicy np Onet sport, nie od razu z pozycji tablicy tylko po kliknięciu/wejściu w niego
Obrazek

Tak samo gdy wejdę w "Zdjęcia ze strony" mamy też opcje ale troszkę inaczej nazwaną - "Udostępnij na zewnątrz"

Obrazek

Czy cuś jeszcze :?: :D
 #797894  autor: sln3003
 22 kwie 2015, 19:51
Nadal do konca sie rozumiemy chyba ;)
Ale dzięki.
Dorwałem iPhone'a i tam tak to wygląda

Obrazek

W Androidzie o dziwo tego nie ma
Mogę zrobić tylko "Udostępnij na zewnątrz", ale wtedy wysyłam samo zdjęcie, gołe, tak jakby pochodziło z mojej kamerki albo galerii w Xperii. A nie pełny link do zdjęcia, który przekierowuje do Facebooka, pozwalajacy zobaczyc kto wrzucil owe zdjecie, skomentowac itp.
Zdaje sobie sprawe ze moze byc ciezko zrozumiec przez monitor co mam na mysli, na zywo majac Androida w jednej ręce i iPhone'a w drugiej pokazałbym w 30 sekund na czym polega różnica
 #797909  autor: bazooka
 22 kwie 2015, 20:49
Kurcze no nie, nie zgadzam się - wejdź w posta na tablicy. Zrób to, odpal - odpali się strona z postem np m.onet.sport.pl w przeglądarce facebookowej i wtedy jak dasz na zewnątrz i wyślij przez msg to pójdzie cały link do posta. Spróbuj raz jeszcze, a jak nie to pisz dalej, nakręć film żeby mi to wytłumaczyć :)
 #798051  autor: sln3003
 23 kwie 2015, 19:10
sebusy pisze:Kurcze no nie, nie zgadzam się - wejdź w posta na tablicy. Zrób to, odpal - odpali się strona z postem np m.onet.sport.pl w przeglądarce facebookowej i wtedy jak dasz na zewnątrz i wyślij przez msg to pójdzie cały link do posta. Spróbuj raz jeszcze, a jak nie to pisz dalej, nakręć film żeby mi to wytłumaczyć :)
Tu sie zgadza, nie mówię że nie. Natomiast zrobić tak samo z czyimś postem lub zdjęciem (wrzuconym przez znajomego lub fanpage) się nie da. Na kompie i iOS da się.
Skopiować ręcznie adresu do postu/zdjęcia w postaci http://facebook.com..... też się z poziomu apki na Androida nie da, z tego co widzę. Jedynie gdyby nie korzystać z dedykowanej aplikacji, lecz zamiast tego logować się przez przeglądarkę www, jest to mozliwe
 #813185  autor: Morvius
 20 lip 2015, 23:19
Najprościej. Wejdź w to zdjęcie. Powiększy się i przytrzymaj je długo. Zapisz na telefonie. Znajomemu wyślij dodając zdjęcie w messenger z galerii. Proste jak... niech BĘDZIE budowa cepa :-)

Klasyczny obserwator wątku.