DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #796921  autor: SACZI
 18 kwie 2015, 09:46
Który z tych wybrać, analizując je pod kątem "bezpieczeństwa użytkowania.
Od 2 lat mam Samsunga S3mini. Średniak, staruszek, ale działa niezawdnie.
Kilka razy wylądował na kostce brukowej, asfalcie, ramka mu koło wyświetlacza strzeliła, ale działa.
Podobnych własności spodziewam się w S5.
Seria Z3 wiadomo, szkło, sztywny materiał. Strzeli i telefon do wyrzucenia.

Ja jestem zdecydowany na Z3 Compact ze względu na gabaryty, ale właśnie zaczyna do mnie docierać, że mogę się nim krótko nacieszyć.
Cena w TMobile miedzy 450, a 500 PLN.
Przy migracji numeru do Plusa w grę wchodzi tylko Z3C (600PLN).
Doradźcie, który telefon pewniejszy pod względem używtokwania.
Czy nie mają jakichś wad ukrytych, nieprzyjemnych właściwości itp
 #796950  autor: wlkp
 18 kwie 2015, 12:30
Mam oba więc jest porównanie. Z3C wykonanie i wygląd bardzo dobry,wręcz wygląda bardzo elegancko,tylko ten szklany tył i palcowanie ....,ja od pierwszego dnia zakupiłem etui,bo przy upadku to raczej nikłe szanse aby był w całości .SGS5 tak samo sprzęt rewelacyjny,tylnia klapka z tworzywa bardzo mi się podoba,lepiej jak szkło Z3C,mnie to nie przeszkadza jak innym że to " tandetny plastik ,dla mnie wręcz odwrotnie i plus taki że w SGS5 jest wymienna bateria,druga sprawa nie wiem jak długo będą trzymać te zatrzaski od zamykania klapki,przy upadku też różnie może być,ale ja też do tego mam etui,więc spoko .Wyświetlacz minimalnie chyba lepszy jest w SGS5,dzwięk lepszy ma SGS5 i chyba głośniejszy jest .Ale oba modele są bardzo dobre i jest to chyba czołówka w smartfonach obecnie .A jeszcze jedno w SGS5 ta boczna ramka,jakoś tak średnio mi się podoba,tu znowu lepiej ,ładniej jest w Z3c . I być tu mądry :mrgreen: ,ale oba są bardzo dobre .Proste,chcesz mniejszy ekran to Z3C,większy bierz Samsunga .Moja córka widząc Z3c ( a ma obecnie Sony Xperia Z ) stwierdziła że dla niej za mały .

Co byś nie kupił,radzę do tego nabyć etui,i to takie z klapką na wyświetlacz ( wiem wielu to nie odpowiada ) ale tylko wtedy mamy pewność pełnej ochrony przy upadku,co z tego jak założymy etui tylko na tył a smartfon spadnie ekranem do dołu np. na kamyszek itp. to jest pozamiatane i tyle,to moje zdanie .
 #796990  autor: SACZI
 18 kwie 2015, 17:19
Czyli ogólnie brak argumentów za lub przeciw każdemu z nich ...
Tak myślałem.
Dzisiaj z koleii wpadł mi w łapy S6 (w prowincjonalnym salonie Plusa w Krośne) i znowu szczena opadła - jest prześwietny!
Pierwsze skojarzenie to iPhone6, który również jest genialny.
Później porównywałem Z3 z S5.
Samsung nie ma startu do Z3, która jednak ma swój "styl" ...
Plus jedna przesadza z cenami telefonów i za Z3 życzy sobie 1200PLN w abonamencie za 100PLN.
 #796997  autor: vonski
 18 kwie 2015, 17:44
Bo w abonamencie bierze się usługi a nie telefony. Operatorzy sprzedają je z zyskiem, co raczej zrozumiałe.
 #797092  autor: SACZI
 19 kwie 2015, 08:42
vonski pisze:Bo w abonamencie bierze się usługi a nie telefony. Operatorzy sprzedają je z zyskiem, co raczej zrozumiałe.
Każdy sprzedaje z zyskiem, a Plus ma słabe (drogie) oferty bez telefonu.

Na dzień dzisiejszy zostaje Z3C, która była pierwszym wyborem.
1000, czy 1200 PLN za telefon po protu nie zapłacę, mimo, że kalkulując ofertę Plusa całościowo, nie wychodzi ona jakość specjalnie drożej od przedłużeniówki SUK'owskiej T-Mobile (z którego rezygnuję ze względów technicznych).
Abo 100PLN z Z3C wychodzi kilkanaście PLN drożej w przeciągu 2 lat w stosunku do Relax+.