DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #796585  autor: adam1986
 16 kwie 2015, 14:26
Witam seredecznie,

Na dzień dzisiejszy mój operator zaproponował mi przedłużenie umowy ze zmianą aparatu. Do tej pory nie korzystałem ze smartfonów. Historia telefoni komórkowej u mnie jest dość krótka ;) 6210, 6310i, 6230i, e52 :)
Generalnie telefonu używam głównie do dzwonienia. Zależy mi na szybkim i płynnym działaniu słuchawki. Nic poza tym...
Facet w salonie T-mobile zasugerował mi Iphone 4s . Wizualnie spodobał mi się też Samsung A5 i A3. Proszę o jakąkolwiek pomoc w wyborze.
W pracy korzystam z komputera Apple i jestem bardzo zadowolony stąd zastanawiam się nad tym iphonem. Ale wiem że to sędziwy telefon. Co do samsungów to wizualnie mnie przekonują bo mają metalowe obudowy.
 #796589  autor: Invi.
 16 kwie 2015, 14:43
Jak zauważyłeś 4s to już dość leciwy sprzęt. Z każdą aktualizacją będzie zauważalnie zwalniał (jeśli w ogóle jest jeszcze wspierany).
A3 ma słabe bebechy, ale A5 jak najbardziej ok.
Jeśli ma być płynnie to pomyśl o WP.
 #796590  autor: Morvius
 16 kwie 2015, 14:52
polecam lumię 735, śmiga jak rakieta robi ładne zdjęcia i bateria trzyma spokojnie kilka dni oraz jest przyjemna w obsłudze :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #796624  autor: motov3
 16 kwie 2015, 17:24
IPhone 4S to juz zabytek. Brak lub bardzo ograniczone wsparcie. No i z racji wieku jest mocno przestarzaly w stosunku do tego co mozesz dostac w tej samej cenie.

Kolego jak tak szedles Nokiami, to moze sproboj Lumie 930 lub Lumie 925/735. :-)

Obrazek
 #796643  autor: D.KRUK
 16 kwie 2015, 18:59
"Generalnie telefonu używam głównie do dzwonienia. Zależy mi na szybkim i płynnym działaniu słuchawki. Nic poza tym... "

W takim razie 4s się nada - odpowiadając konkretnie na pytanie.

A to, że nie ma już wsparcia jest akurat plusem bo na starszym iOS'ie 4s chodzi bardzo szybko i płynnie. Im dalej, byłoby gorzej.
Wygląda to troche inaczej niż np. w androidzie. Tutaj starszy - nie znaczy gorszy.

Telefon wart uwagi, natomiast z Iphonem jak to z Iphonem.... CENA :)
 #796695  autor: vonski
 17 kwie 2015, 07:48
Invi. pisze:A3 ma słabe bebechy, ale A5 jak najbardziej ok.
Śmiem zauważyć, że A3 i A5 mają praktycznie takie samem bebechy. A5 ma 0,5GB RAMu więcej, ale też sporo więcej ekranu do obsłużenia (w A5 jest HD, w A3 qHD).
 #796733  autor: motov3
 17 kwie 2015, 10:26
A wracajac do IPhone 4S. Wystarczy sprawdzic co ma w srodku (jak na dzisiejsze czasy).
- Dual Core 800Mhz
- wolne HSDPA 14.4 (obecnie 21 jest traktowane jako wolne, w koncu jest juz 42 i przede wszystkim LTE)
- brak slotu na karte pamieci
- maly ekran 3.5 cala

W stosunku do tego co oferuje juz dzis polka - nawet budzetowa, to po co przeplacac za cos - co jest juz dosc mocno zapoznione ? No ale oczywiscie nie dyskutujmy o gustach.

Obrazek
 #796756  autor: adam1986
 17 kwie 2015, 12:14
Właśnie wróciłem od operatora.
Generalnie do oferty dołączył mi jeszcze Iphone 5c. 4S odrzucam dzięki Waszym opiniom. Czy ten 5C w zestawieniu z Samsungiem A5 będzie dobrym wyborem ? Trochę tandetnie wygląda ta plastikowa obudowa w stosunku do metalicznego Samsunga. Facet w T-mobilu cały czas zniechęca mnie to jakiegokolwiek androida twierdząc że przy wyborze Iphona zapomnę o jakichkolwiek problemach z telefonem.
Proszę o Wasze opinie. Jutro chcę iść po aparat.
 #796758  autor: Maly745
 17 kwie 2015, 12:27
Weź 5C popieram faceta z T-Mobile co do androida
 #796759  autor: D.KRUK
 17 kwie 2015, 12:36
A5 ma słaby stosunek tego co oferuje do ceny.
Iphone 5c też sztukmistrzem nie będzie bo to bebechy z piątki otulone plastikiem(bardzo dobrym, bo ciężko go porysować w codziennym użytkowaniu) ale jednak.

Ja bym nie wziął żadnego z nich. Dla mnie 5c to taka mydelniczka - zdecydowanie bardziej wolałbym zwykłego Iphone 5 który niestety jest niedostępny u operatorów.

Natomiast jesli wygląd ci nie przeszkadza a cena jest podobna za A5 i 5c to wziąłbym Iphona.
 #796903  autor: dwaeuro
 18 kwie 2015, 01:43
Jako użytkownik 5c, mogę polecić ten telefon. Działa sprawnie, zwłaszcza na iOS8.3. Muzycznie jest dobrze, aparat, wyświetlacz też spoko. Co do obudowy - nie zgodzę się z przedmówcą - dla mnie mimo, iż mniej 'prestiżowa', jest zdecydowanie lepsza niż w zwykłej 5. Nie ma problemu odpasającego lakieru z klapki ani ohydnie wyglądających ubytków na ramce.
Dla Ciebie będzie odpowiedni, w moim odczuciu, zwłaszcza, że używając mac-a będziesz mógł go sobie fajnie zsynchronizować.

Nowa Huta Wolne Miasto!
 #797091  autor: SACZI
 19 kwie 2015, 08:35
penguino pisze:4S nie jest już wspierany.
To w takim razie, dlaczego mam informacje aktualizacji do iOS 8,3?
Na 8,2 działa sprawnie, brak lagów.
Wymagania spełni z zapasem.
Kiedyś nazywany był ostatnim prawdziwym iPhonem ze względu na jakość wykonania.

Sprzęt zaś jest już wyjątkowo przestarzały technicznie i tutaj nie ma dyskusji.
Nie wspiera choćby HDVoice (bdb działające w TMobile), które wydatnie poprawia jakość rozmowy.
Ja stawiałbym na iP5s, ale to dość droga zabaweczka.
 #797096  autor: sln3003
 19 kwie 2015, 09:59
Generalnie telefonu używam głównie do dzwonienia. Zależy mi na szybkim i płynnym działaniu słuchawki. Nic poza tym.
Przy tych wymaganiach mimo wszystko brałbym iPhone, nawet starszy model. W funkcjach telefonicznych (aplikacja SMS, telefon) zabytkowy 3GS z 2009 roku działa na poziomie Galaxy S5 co tu dużo mówić. Oczywiście w aplikacjach firm zewnetrznych bez porównania itp, ale chodzi mi o fakt że nawet starsze iPhone w zastosowaniach podstawowych działają mega płynnie i stabilnie. No i system nie zwalnia z biegiem czasu. iOS ma parę ograniczeń w stosunku do Androida ale do prostych zastosowań jest chyba idealny.
 #797318  autor: vonski
 20 kwie 2015, 12:34
sln3003 pisze: W funkcjach telefonicznych (aplikacja SMS, telefon) zabytkowy 3GS z 2009 roku działa na poziomie Galaxy S5 co tu dużo mówić.
LOL. Rozumiem, że 3GS ma również HD Voice, 2 mikrofony, video-połączenia i redukcję szumów?
Ale herezje.
 #797319  autor: sln3003
 20 kwie 2015, 12:39
vonski pisze:
sln3003 pisze: W funkcjach telefonicznych (aplikacja SMS, telefon) zabytkowy 3GS z 2009 roku działa na poziomie Galaxy S5 co tu dużo mówić.
LOL. Rozumiem, że 3GS ma również HD Voice, 2 mikrofony, video-połączenia i redukcję szumów?
Ale herezje.
Chodziło mi o działanie systemu w zakresie otwierania dialera, odbierania połączeń, otwierania aplikacji sms, pisania sms. Nawet w tak starym iPhone nie mają miejsca lagi, klawiatura się nie zacina, nie ma sytuacji że dialer się krzaczy i nie można odebrać albo rozłączyć połączenia. A zdarza się to w sporo nowszych low-endowych Androidach. Stąd napisałem że w funkcjach telefoniczno-SMSowych 3GS sprawdza sie na poziomie SGS5. Miałem na myśli to co teraz opisałem.

Oczywiście nie ma tych rzeczy które opisałeś, a idąc w pozostałe funkcje to wiadomo że nie ma nawet czego porównywać.
 #797422  autor: motov3
 20 kwie 2015, 20:25
Rownie dobrze mogles napisac, ze tyle samo z Galaxy S5 ma wspolnego chociazby Nokia N8 czy LG GT540. Kolego, rozumiemy co miales na mysli, ale nie mozna tego tak porownywac. :-)

Obrazek