DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 1 z 45
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 45
 #796924  autor: Blank
 18 kwie 2015, 10:02
Witam,

Z uwagi na to, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że najbardziej wirtualny operator - Vectone Mobile w końcu wystartował, to proponuję rozmawianie o tym operatorze już w tym temacie.
Poprzedni temat moim zdaniem powinien zostać zamknięty, jako rozmowy o jeszcze nieistniejącym operatorze, którego start był rekordowo długi i wyjątkowo ośmieszający dla tego operatora.

Poniżej podsumowanie startu sieci Vectone w Polsce, przygotowane przez kowal2200

Co działa:
• Karta SIM loguje się prawidłowo do sieci T-moblie
• Można kupić doładowanie w Rossmanie i zasilić konto
• Działają połączenia wychodzące i przychodzące do krajowych i zagranicznych sieci stacjonarnych i komórkowych oraz SMS (brak MMS), bardzo dobra jakość połączeń
• Taryfikacja minutowa
• Bezpłatne połączenia wewnątrz sieci krajowej oraz międzynarodowej (30 dni od doładowania)
• Działa połączenie z Internetem po skonfigurowaniu APN: nazwa Vectone, APN webpl.mundio.com (połączenie limitowane do 2 Mb/s ściąganie/wysyłanie, wysokie pingi, pakiety routowane przez zagraniczne serwery)
• Udostępnianie Internetu
• Przekierowanie połączeń na krajowe i zagraniczne numery po stawkach z cennika
• Logowanie SIM do wszystkich operatorów w kraju

Co nie działa:
• Nie można założyć konta na portalu i tym samym zarządzać kontem
• Nie da się założyć profilu w Aplikacji Vectone (brak Polski)
• Poczta głosowa
• Nie da się sprawdzić ile zostało darmowego Internetu po doładowaniu

Co Vectone musi poprawić:
• Dystrybucję kart SIM (większość osób nie otrzymała)
• Dystrybucję doładowań
• Obsługę numerów przeniesionych (nie można się dodzwonić z Vectona na numery przeniesione)
• Połączenia z Vectone na krajowe numery stacjonarne
• Dodać usługę przeniesienia numeru do Vectone
• Dostosować regulaminy do polskich przepisów
• Kontakt z BOK
• Dodać obsługę MMS
• Internet
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2015, 16:33 przez Blank, łącznie zmieniany 1 raz.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #796943  autor: Rosolak
 18 kwie 2015, 11:40
Ja się zgadzam z Tobą Div i w sumie już proponowałem takie rozwiązanie, ale zlewka. Od tej chwili piszę w tym temacie. Niestety moderacja tego forum śpi. Przydałoby się tutaj przenieść recenzję manyaky'ego. Umowa dla nas była chwila wykonania pierwszego połączenia, więc op działa.
Ja pierwsze połączenie mam za sobą, jakość bardzo dobra.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #796964  autor: kowal2200
 18 kwie 2015, 13:34
Jeśli ktoś ma ochotę sprawdzić to mój Vectonowy numer to 739153XXX. Ciekaw jestem jak jest z HD voice

Edit:
Rozmowy w sieci są bezpłatne.
 #796988  autor: Rosolak
 18 kwie 2015, 17:01
Tylko ciekawe jak to jest z tymi darmówkami. Nie ma żadnego regulaminu, żadnej informacji o ważności. Tylko, że po doładowaniu (ale ile ważne?) i że "Polityka uczciwego użytkowania zakłada 3000 minut i 3000 SMS-ów". W przypadku darmowych rozmów międzynarodowych z Vectone do Vectone, jest ograniczenia do 30 dni od doładowania. Wie ktoś coś więcej?

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #797001  autor: Rosolak
 18 kwie 2015, 17:52
I już ktoś łyknął dwie sztuki.:D A tak notabene BOK padł, albo przerwa weekendowa i wyłączyli.;)

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #797028  autor: Rosolak
 18 kwie 2015, 19:56
Marcin87 pisze:Nie rozumiem podniety tym niszowym operatorem.
Ale post w tym temacie musiałeś sobie nabić. ;) :P
To Ci wytłumaczę kolego - kraj nam się wyludnia w kierunku wysp, to trzeba jakoś się tam komunikować z nimi. Większość ma zarobki marne, to szuka oszczędności - pakiety minut krajowych powalają (nawet ja to przyznam, choć jestem wrogiem naliczania minutowego). Wrzeszczcie ostatnia i najważniejsza kwestia - większość czytelników portalu i użytkowników forum, to telemaniacy, którzy chcą sobie przetestować i podyskutować o tym. Jeżeli chodzi o Vectone, to przez swój niefortunny i długi start, sieć ta stała się legendą przed oficjalnym świadczeniem z usług, stąd takie "ciśnienie".

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #797032  autor: kowal2200
 18 kwie 2015, 20:24
Trzeba obiektywnie przyznać, że oferta nie jest dla każdego, na pewno nie dla osób które potrzebują no limitów oraz szybkiego i stabilnego netu. Ale jeśli ktoś dzwoni mało i do tego za granicę na pewno będzie zadowolony ze stawek bo z jakością to sami wiemy jak jest na razie.
 #797043  autor: kowal2200
 18 kwie 2015, 21:35
Dopiero teraz zauważyłem że w Vectonie nie ma MMS-ów. Przydało by się zrobić zestawienie co działa, co nie i co jest do poprawy w tej sieci.
 #797053  autor: Snowman
 18 kwie 2015, 22:27
kowal2200 pisze:Trzeba obiektywnie przyznać, że oferta nie jest dla każdego, na pewno nie dla osób które potrzebują no limitów oraz szybkiego i stabilnego netu. Ale jeśli ktoś dzwoni mało i do tego za granicę na pewno będzie zadowolony ze stawek bo z jakością to sami wiemy jak jest na razie.
Jakby na to nie patrzec, oferta prepaidowa to oferta budzetowa,z drugiej strony abonament takze nam nic nie gwarantuje,oprocz wyzszych z reguly kosztow, poza tym szybki i stabilny net nie ma wg mnie zadnego zwiazku z tym czy to jest abonament czy prepaid tylko z siecią z jaka się łączysz i miejscem tego dostępu. A że wszystkie MVNO korzystają z sieci dużych graczy więc nie ma znaczenia dla mnie nazwa dostarczyciela usług mobilnych - tylko CENA. Nie zapłacę u renomowanego operatora 2-3 razy wiecej,za to, co dostanę u innego podmiotu [MVNO w tym wypadku].
Oczywiście Vectone nie ma oferty no limit, ale taka namiastka [3000 min] jest w Lyca.
 #797059  autor: Sig
 18 kwie 2015, 22:59
Snowman pisze:
kowal2200 pisze:Trzeba obiektywnie przyznać, że oferta nie jest dla każdego, na pewno nie dla osób które potrzebują no limitów oraz szybkiego i stabilnego netu. Ale jeśli ktoś dzwoni mało i do tego za granicę na pewno będzie zadowolony ze stawek bo z jakością to sami wiemy jak jest na razie.
Jakby na to nie patrzec, oferta prepaidowa to oferta budzetowa,z drugiej strony abonament takze nam nic nie gwarantuje,oprocz wyzszych z reguly kosztow, poza tym szybki i stabilny net nie ma wg mnie zadnego zwiazku z tym czy to jest abonament czy prepaid tylko z siecią z jaka się łączysz i miejscem tego dostępu. A że wszystkie MVNO korzystają z sieci dużych graczy więc nie ma znaczenia dla mnie nazwa dostarczyciela usług mobilnych - tylko CENA. Nie zapłacę u renomowanego operatora 2-3 razy wiecej,za to, co dostanę u innego podmiotu [MVNO w tym wypadku].
Oczywiście Vectone nie ma oferty no limit, ale taka namiastka [3000 min] jest w Lyca.
Wszystko jest względne mój drogi, już nawet pominę ten populizm z 2-3 razy droższym "tradycyjnym" operatorem, co jest bzdurą, ale porusze kwestię internetu. Co to jest stabilny Internet? Dla niektórych takim nie będzie internet z pakietami routowanymi przez Wielką Brytanię, jak w Lycamobile i prawdopodobnie w Vectone.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #797061  autor: kowal2200
 18 kwie 2015, 23:01
Jakość netu w Vectonie jest daleka od ideału mimo, że świadczona na infrastrukturze T-mobile, to jak napisał manyaky prędkości wysyłania i odbierania są ograniczone do 2 Mb, duże pingi i zagraniczne IP.
Ciekawostka: na popularnym portalu aukcyjnym pojawiły się doładowania za 5 zł po 10 zł.
 #797077  autor: macc
 19 kwie 2015, 00:55
Snowman pisze:
kowal2200 pisze:Trzeba obiektywnie przyznać, że oferta nie jest dla każdego, na pewno nie dla osób które potrzebują no limitów oraz szybkiego i stabilnego netu. Ale jeśli ktoś dzwoni mało i do tego za granicę na pewno będzie zadowolony ze stawek bo z jakością to sami wiemy jak jest na razie.
Jakby na to nie patrzec, oferta prepaidowa to oferta budzetowa,z drugiej strony abonament takze nam nic nie gwarantuje,oprocz wyzszych z reguly kosztow, poza tym szybki i stabilny net nie ma wg mnie zadnego zwiazku z tym czy to jest abonament czy prepaid tylko z siecią z jaka się łączysz i miejscem tego dostępu. A że wszystkie MVNO korzystają z sieci dużych graczy więc nie ma znaczenia dla mnie nazwa dostarczyciela usług mobilnych - tylko CENA. Nie zapłacę u renomowanego operatora 2-3 razy wiecej,za to, co dostanę u innego podmiotu [MVNO w tym wypadku].
Oczywiście Vectone nie ma oferty no limit, ale taka namiastka [3000 min] jest w Lyca.
nie 3000 minut a 5000 minut

Obrazek
 #797079  autor: xander21
 19 kwie 2015, 01:38
Jak tak dalej pójdzie z sprzedażą starterów i doładowań na alledrogo to ludzie szybko zwątpią w Vectone. Pomyślą, że to droga sieć, jeśli puste startery tyle kosztują i doładowania. Mam nadzieje, że na tych zdzieraczy vectone zareaguje, bo niszczą markę :D
  • Strona 1 z 45
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 45
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 45