DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 341 z 692
  • 1
  • 339
  • 340
  • 341
  • 342
  • 343
  • 692
 #796923  autor: Nikita_Bennet
 18 kwie 2015, 09:57
nowy57 pisze:ale gra dla mnie w takim razie nie warta swieczki
jesli mam umowy na firme to wrzucam w koszty
jesli z prywatnego rynku otrzymam 19,50 to juz nie bede mogl wrzucic w koszty
chyba ze po podpisaniu umowy jako prywatny sektor moge potem ponownie dokonac cesji na firme i pozostac z abonamentami za 19,50 ?
Ja miałem taryfy firmowe ale w koszta wrzucić nie mogę a jedynie VAT odliczyć.
Odliczać znowu VAT jak korzystam z tego w prowadzeniu działalności i do rozmów prywatnych to bezsens. Tak więc dla mnie ważniejsza jest cena brutto za usługę. 15 msc temu taniej było wziąć na firmę (w cenie brutto mieli lepsze oferty od tych dla indywidualnych).
Obecnie taryfa za 19,50 jest korzystniejsza tym bardziej że jest pewna grupa prowadzących działalność która nie bawi się we wrzucanie telefonów w koszta (bezpieczniej z punktu widzenia skrarbówki wrzucić mi miesięcznie 100litrów diesla niż f-rę za usług gsm a paliwa wypalam w h**).
 #796938  autor: Robaas
 18 kwie 2015, 11:14
Witam,
oferta za 19,50 zł w sam raz dla 1 numeru który czeka na przedłużenie, niestety problem że jest na firmę (FORMUŁA S dla Firm) z tego co czytam bez przepisania na osobę prywatną nie da się uzyskać tej oferty?
 #796942  autor: T-mati1
 18 kwie 2015, 11:39
Co z tego, że macie firmę jak taka osoba ma prawo do korzystania z abo dla indywidualnych i dla firm. Zadzwoncie sami pod *500 a nie *600 i wszystko będzie dobrze. Ja też mam telefon na firmę a korzystam z abo dla indywidualnych

THUNDER UP!!!
 #796946  autor: Robaas
 18 kwie 2015, 11:54
tak samo cały czas myślałem, ale tu na forum czytam pełno wpisów, że się nie da. Sprawdzę.
To pierwsza oferta o miesięcy która pasuje do potrzeb tego numeru (ważne tylko minuty, bez smsów i transmisji), wszystko inne proponowane jest droższe i ma niepotrzebne usługi.
 #796949  autor: sanczo
 18 kwie 2015, 12:22
Witam i bardzo proszę o pomoc. W październiku kończy mi się umowa w Play i zaczynam już myśleć nad jej przedłużeniem.
Za ile na chwile obecna mocna wytargować SGS5 w poniższych wymaganiach: nielimitowane smsy, nielimitowane na komórki, min. 2 gb internetu, 10 mms miesięcznie.

Sony-Ericsson T68i--Nokia 3510i--Sony-Ericsson K700i--Nokia 6120--Nokia 5800--Samsung Wave S8500--Nokia E7--Motorola Razr--Lumia 900--Lumia 920-- LG G3
 #796951  autor: Nikita_Bennet
 18 kwie 2015, 12:32
Robaas pisze:tak samo cały czas myślałem, ale tu na forum czytam pełno wpisów, że się nie da. Sprawdzę.
To pierwsza oferta o miesięcy która pasuje do potrzeb tego numeru (ważne tylko minuty, bez smsów i transmisji), wszystko inne proponowane jest droższe i ma niepotrzebne usługi.
do mnie już konsultanci play dzwonili chyba z 8 razy od początku roku bo kończą mi się dwa numery. Każdy co innego mówi. Ba, w salonie też coś innego słyszę.
Wczoraj dopiero zadzwonił pierwszy konsultant który mówił wyraźnie, znał temat no niestety nie umożliwił mi podpisania tej taryfy za 19,50.
W salonie dopiero wczoraj trafiłem na starego pracownika który też wie o co biega i w 5 minut zrobił to co wg jednego z konsultantów z działu dla firm zajęłoby miesiąc.

Ostatecznie zmień konto dla klienta indywidualnego, odczekaj ze 2 miechy i znów zmień konto w firmowe jeżeli Ci zależy. Mnie interesuje tylko cena a nie faktura.
 #796968  autor: Robaas
 18 kwie 2015, 13:53
@Nikita_Bennet: czyli powinienem w salonie przepisać numer na klienta indywidualnego i ile muszę poczekać, żeby pojawiła się możliwość przejścia na ofertę za 19,50?
 #796969  autor: Kinio25
 18 kwie 2015, 13:59
Nikita_Bennet pisze:
Robaas pisze: W salonie dopiero wczoraj trafiłem na starego pracownika który też wie o co biega i w 5 minut zrobił to co wg jednego z konsultantów z działu dla firm zajęłoby miesiąc.
dla pewności: u owego "starego pracownika" przedłużyłeś umowę na firmę z taryfą za 19.50 brutto? Czy też zrobiłeś cesję na indywidualnego i od razu wziąłeś tarfyę 19.50?
To różnica, bo interesuje mnie tylko pierwsze rozwiązanie
 #796970  autor: Nikita_Bennet
 18 kwie 2015, 14:09
robiłem zmianę konta z firmowego na indywidualne.
Pracownik powiedział mi krótko - oferta jest ale nie dla wszystkich a oni z kodów się wyprztykali i albo przez telefon albo poczekać aż będą mieli kody.
Mi to w sumie rybka - jak się play nie postara do końca miesiąca to uciekam do innego operatora. Numery są już osobę indywidualną więc łatwiej przenieść (mniej możliwych błędów przy przenoszeniu).
 #796980  autor: T-mati1
 18 kwie 2015, 15:42
Pytam się jeszcze raz. Po co robić takie wałki? Wystarczy zadzwonić pod *500 i wszystko załatwione. Komplikowanie sobie życia jest takie fajne?

THUNDER UP!!!
 #796981  autor: Kinio25
 18 kwie 2015, 15:57
Gdy ma się play dla firm to niestety powyższe "wałki" są niezbędne by dostać ofertę za 19.50. To dziwne, ale od jakiegoś czasu oferty dla indywidualnych robią się atrakcyjniejsze od tych dla firm
 #797004  autor: Nikita_Bennet
 18 kwie 2015, 18:21
T-mati1 pisze:Pytam się jeszcze raz. Po co robić takie wałki? Wystarczy zadzwonić pod *500 i wszystko załatwione. Komplikowanie sobie życia jest takie fajne?
Jakby Ci ktoś wmawiał że oferta komfort jest dobra dla Ciebie bo daje Ci to co masz tylko 2 razy drożej nie wkurzyłbyś się? To z salonu od młodej stażem kobitki.
Na infolinii wydzwaniającej też oferty droższe niż mam i pseudo gadki że to dobra oferta.
No chyba wiem co jest dobre dla mnie ;)
Tym bardziej że internet w play to u mnie porażka i muszę mieć kabel z TPSA.
Na gwiazdka pięćset niestety mi się nie udało nic zdziałać.
Kinio25 pisze:...od jakiegoś czasu oferty dla indywidualnych robią się atrakcyjniejsze od tych dla firm
To samo usłyszałem od starszego stażem pracownika salonu play ;)
 #797041  autor: nowy57
 18 kwie 2015, 21:03
T-mati1
nie wiem czy czytales posty z 4 ostatnich stron
*500 dziala tylko dla osob prywatnych i nie da sie zadzownic z telefonu ktory jest zarejestrowany na firme

pod *600 ci z dzialy utrzymania klienta mowia ZE NIE MA TAKIEJ OFERTY dla rynku firmowego za 19.50

a przejscie na indywidualnego kilenta mija sie z celem gdyz nie mozna wrzucic w koszty abonamentu (wbrew temu kto sie wypowiadal ze to tylko vat mozna odliczyc i ze urzad skarbowy sie moze przyczepic) to chcialbym wyprostowac ze w dzisiajszych czasach grzechem jest nie skorzystac z kosztów jakimi sa uslugi telekomunikacyjne/internet/paliwo etc .. po prostu ktos kto placi podatki czyli wykazuje zarobek to sobie szuka kosztów . dodam ze przy moim progu opodatkowania odzyskuje od koncowej kwoty abonamentu -23%vatu i -19%dochodowego od kwoty netto .
 #797042  autor: Nikita_Bennet
 18 kwie 2015, 21:30
Lepiej nie prostuj bo może się okazać że bardzo mało wiesz o rodzajach działalności które można prowadzić w PL ;)
Jestem rolnikiem, płacę podatek rolny (nie taki mały jak każdy myśli) a z racji że jestem płatnikiem VATu to mogę odliczyć sobie VAT i tylko VAT.
Nie ma natomiast czegoś takiego jak wrzucenie w koszta bo tutaj nie ma podatku dochodowego a w rolny to możesz 3 rzeczy wrzucić a raczej mieć ulgi (ustawa o podatku rolnym mówi na co).
Dlatego też w moim przypadku nie ma sensu wrzucać do VATu faktur z odliczeniem 30-40zł na miesiąc jak jedną fakturą za paliwo mam 10xtyle bez dziwnych pytań ze skarbówki o telefony (a o to akurat mnie już pytali ;) ).
 #797106  autor: Marens
 19 kwie 2015, 11:00
Nikita_Bennet pisze:robiłem zmianę konta z firmowego na indywidualne
Mógłbyś napisać procedurę, czy da się to zrobić podczas jednej wizyty? Na jednym koncie abonenckim mam Formułę S dla Firm, złożone wypowiedzenie skutkujące na 30.04. Działalność została zlikwidowana w ubiegłym miesiącu, ale uznałem że zmianę typu konta dokonam w prepaid (MiniMax). Było to jeszcze przed wprowadzeniem oferty za 19,50zł. Teraz zastanawiam się nad cofnięciem rezygnacji, zmianą typu konta oraz przedłużeniu umowy w ww. promocji. Tylko słyszałem, że jest z tym zbyt dużo zachodu ponieważ najpierw trzeba zmienić taryfę z firmowej na indywidualną a później uda się dopiero zmienić typ konta (jednoosobowa działalność). Taryfy ponoć nie da się zmienić od ręki tylko trzeba pisać zgłoszenie a oni później proponują dostępne rozwiązania.
 #797108  autor: T-mati1
 19 kwie 2015, 11:06
nowy57 pisze:T-mati1
nie wiem czy czytales posty z 4 ostatnich stron
*500 dziala tylko dla osob prywatnych i nie da sie zadzownic z telefonu ktory jest zarejestrowany na firme
Ciekawe skąd takie głupoty wziąłeś? Pan/Pani w salonie Ci powiedzieli i się słuchasz jak głupi. Ja tam mogę zadzwonić pod oba te numery i dostaje oferty z obu abonamentów. Mam telefon na firmę i korzystam z abonamentu dla indywidualnych juz od kilku lat. Dostaje faktury i wszystko sobie rozliczam. Nie opowiadaj takich pierdoletow, bo śmiać się tylko chce

THUNDER UP!!!
 #797120  autor: Nikita_Bennet
 19 kwie 2015, 11:45
Marens pisze:Mógłbyś napisać procedurę, czy da się to zrobić podczas jednej wizyty? Na jednym koncie abonenckim mam Formułę S dla Firm, złożone wypowiedzenie skutkujące na 30.04. Działalność została zlikwidowana w ubiegłym miesiącu, ale uznałem że zmianę typu konta dokonam w prepaid (MiniMax). Było to jeszcze przed wprowadzeniem oferty za 19,50zł. Teraz zastanawiam się nad cofnięciem rezygnacji, zmianą typu konta oraz przedłużeniu umowy w ww. promocji. Tylko słyszałem, że jest z tym zbyt dużo zachodu ponieważ najpierw trzeba zmienić taryfę z firmowej na indywidualną a później uda się dopiero zmienić typ konta (jednoosobowa działalność). Taryfy ponoć nie da się zmienić od ręki tylko trzeba pisać zgłoszenie a oni później proponują dostępne rozwiązania.
Jedna wizyta, dowód osobisty i załatwione, w sumie 5 minut rozmowy i wiedziałem wszystko.
Taryfy nie zmieniasz.
Jak zmieniałem z indywidualnej na firmę to wisiała ta z indywidualnej przez jakiś czas dopóki nie dobrałem taryf firmowych.
Teraz jest tak samo - konto indywidualne ale taryfy jeszcze firmowe.


@T-mati1
A ze mną nie bardzo chcieli gadać i kiedyś pamiętam że wywalało o niemożności wykonania połączenia. Obecnie nie sprawdzałem bo wolę wizytę w salonie.
 #797123  autor: Marens
 19 kwie 2015, 12:05
Nikita_Bennet pisze:Teraz jest tak samo - konto indywidualne ale taryfy jeszcze firmowe.
Wybiorę się w takim razie w tygodniu i spróbuje dokonać takiej zmiany. Dzięki za instrukcje :wink:
 #797154  autor: nowy57
 19 kwie 2015, 14:50
po kolejnej rozmowe z DUK
mialem juz stanowczo powiedziane ze NIE DA SIE podpisac aneksu jesli sie jest w rynku biznesowym na tą taryfe za 19.50brutto z rynku prywatnego .
dopytywane bylo koordynatora , czekalem na konsultacje.
  • Strona 341 z 692
  • 1
  • 339
  • 340
  • 341
  • 342
  • 343
  • 692
  • 1
  • 339
  • 340
  • 341
  • 342
  • 343
  • 692