DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #796301  autor: jogus48
 14 kwie 2015, 22:04
Witam, jaką na tę chwilę polecilibyście ofertę skupioną na wykorzystywanie internetu i na rozmowy? Umowa z operatorem kończy mi się w październiku, ale jestem ciekaw co na tę chwilę byłoby dla mnie najkorzystniejsze. Od oferty oczekuję:

-jak najwięcej internetu, gdyż teraz 1GB mi nie wystarcza na miesiąc a na jakieś 3 tygodnie
-najwiecej korzystam z internetu, ale przydałoby się też trochę minut, do wszystkich sieci
-jeśli byłaby możliwość, to chciałbym, aby paczki danych były bezterminowe, ewentualnie przechodziły na następny okres, tak samo minuty
-oczywiście rok ważności konta
-mile widziany byłby darmowy FB, choć niekoniecznie
-LTE jest dla mnie nieistotne, bo na razie nie będę zmieniał telefonu
-aby była dość prosto sformułowana, bo nie chce mi się kombinować co kiedy uruchomić danym kodem :)
-doładowania do kupienia w sklepie? ale to nie jest wymóg konieczny, lecz jestem ciekaw propozycji
-lejek

Póki co moją uwagę zwrócił Mobile Vikings. Prostota oferty, spore paczki danych. Brakuje mi bezterminowego internetu i darmowego FB, ale to raczej jest dla mnie do przełknięcia :)

Na ofertę byłbym w stanie wydawać mniej więcej tyle ile doładowania w Vikingu.
 #796314  autor: Blank
 14 kwie 2015, 22:51
A może frytki do tego?

Co do minut, zależy od ilości. Jeżeli ilości te miałyby być drobne to rozwiązaniem MOGŁABY BYĆ LycaMobile. 100 minut + 1GB za 10 zł + dodatkowy pakiet danych 1 GB za 5 zł. Razem 15 zł. Naliczanie minutowe.
Srodki na koncie są teoretycznie ważne 93 dni od jakiejkolwiek czynności*
* wg użytkowników. Regulamin mówi o 93 dniach od doładowania z tego co kojarzę

Podobnie rozwiązaniem mógłby być Orange Smart na kartę. Rok ważności konta, ale transfer ważny krótko. Podobno działa RWK również na transfer (niezgodnie z regulaminem), ale póki co tylko 1 uzytkownikowi. Bonusy po doładowaniu przez neta spore.
Pakiet 120 minut do sieci komórkowych (naliczanie sekundowe) za 9 zł/mc.

Jeśli potrzeba dużo rozmów to:
- Virgin Mobile: 29 zł za nielimitowane rozmowy, SMSy i 2 GB danych (choć niektórzy podobno dostawali 4 GB). Konto ważne ROK.
- Mobile Vikings: 19/29 zł za 2/4 GB neta, nielimitowane SMSy do wszystkich. Środki do wykorzystania przez rok na rozmowy (0.19 zł / min co daje 100/152 minuty).
- LycaMobile: 29 zł za nielimitowane rozmowy i SMSy oraz 3 GB neta
- Red Bull: wymaga wprowadzenia kodu co 3-4, lub 7-8 dni. Nielimitowane rozmowy, SMSy, MMSy i od 2 do 3 GB neta za 23-31 zł miesięcznie.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #796324  autor: jogus48
 15 kwie 2015, 00:26
pytanie o Virgin, otóż tam pakiety wyglądają tak, że najpierw trzeba doładować konto, a następnie wpisać kod. Minuty są naliczane z pakietu. Jest samoodnawialny, o ile jest wystarczająca ilość kasy. Czy złotóweczki w Virgin są wykorzystywane do czegoś innego oprócz do automatycznego odnowienia pakietu?
 #796327  autor: Gregrin
 15 kwie 2015, 01:38
Pakietów używa się jak wszędzie indziej, "kupujesz" je z konta głównego. Wszystko co robisz a nie jest objęte pakietem (czyi np MMS), lub nie jest on włączony lub jest przekroczony (oprócz neta bo on zwalnia), potrącane jest z konta głównego. Takie "zachęcanie" do wydania większej kwoty od razu, pokazując, ze korzystanie z usług bez pakietu jest albo nieopłacalne albo wiąże się z ograniczeniami jest dla operatora pewnym zyskiem bo jest prawie jak abonament.
 #796369  autor: jogus48
 15 kwie 2015, 10:53
ok, mam jeszcze inne rozwiązanie. macie jakieś propozycje oferty na kartę nastawioną tylko na rozmowy? tak do 200minut w miesiącu, sporadycznie smsy. co sądzicie o njumobile, 99gr maksymalnie dziennie lub nju do wszystkich za 2zl? bo ciężko mi powiedzieć ile wykorzystuję minut miesięcznie, czasem korzystam duzo, a czasem mało
 #796372  autor: TomekO
 15 kwie 2015, 11:33
W NJU mobile na kartę za 99 gr. masz nielimitowane rozmowy tylko na komórki danego dnia. Jak ktoś okazjonalnie rozmawia tylko na komórki może być ciekawa oferta. Konto ważne po wieki. Dodatkowo jest promocja doładowań +50% bonusu. Ważność środków bonusowych 31 dni. http://www.telepolis.pl/grafika/newsy/2 ... wiecej.pdf .

Ciekawy jest pakiet 20 zł. nielimitowane rozmowy na komórki i stacjonarne w RBM Energy na 30 dni.
 #796375  autor: Blank
 15 kwie 2015, 11:44
Obie opcje kosztują 6 zł co 62 dni.
W pierwszej, jeśli wydasz w danym dniu 99 gr na rozmowy do sieci komórkowych, to dalsze rozmowy na komórki w tym dniu masz bezpłatne. Rozmowy do sieci stacjonarnych są naliczane niezależnie. Oferta opłacałaby się, jeśli w ciągu miesiąca rozmawiałbyś mniej więcej co drugi dzień, lub rzadziej*.
W drugiej, jeśli w danym dniu wydasz łącznie 2 zł na rozmowy, SMSy i internet to do końca danego dnia, rozmawiasz i SMSujesz bez oplat, a dodatkowo dostajesz 100 MB również do końca danego dnia. Zakładając, że wystarczyłoby ci 350 MB miesięcznie [jesli w ogóle transfer by był potrzebny] i dzwoniłbyś tylko na komórki, oferta opłacałaby się, jeśli korzystałbyś z usług rzadziej niż 12 dni w miesiącu**.

* w porównaniu do usługi Miesio 19
** w porównaniu do usługi Miesio 19 i pakietu 350 MB za 7 zł (razem 26 zł).

W powyższej sytuacji, mógłbyś rozważyć również Orange na kartę (tak, sebusy, dobrze widzisz :D), w którym dostajesz pakiet 120 minut do sieci komórkowych za 9 zł. Pakietów można włączyć więcej niż 1 w miesiącu. W rezultacie, niewykorzystane jednostki taryfikacyjne mogłyby dołączyć do pakietu w kolejnym miesiącu, a jeśli by zabrakło, zawsze można uruchomić kolejny.

Jednakże najlepszym rozwiązaniem w mojej opinii jest ulubiona (przynajmniej do niedawna) sieć Rosolaka, a mianowicie Klucz mobile, gdzie pakiet 250 minut (do sieci komórkowych i stacjonarnych, naliczane sekundowo) kosztuje tylko 20 zł, a można go przedlużać mniejszymi pakietami, dzięki czemu nie trzeba się martwić o niewykorzystane jednostki taryfikacyjne.
Pakiety: 500min/30zł,250min/20zł,100min/10zł,50min/6zł,20min/3zł. SMS kosztuje 0,09 zł.
Klucza można doładować kartami Plusa. Konto jest ważne rok od każdego doładowania.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #796403  autor: Gregrin
 15 kwie 2015, 13:11
Jeśli chcesz bardzo oszczędzać to możesz jeszcze o voip pomyśleć. Sa operatorzy którzy oferują 2.5gr na polskie komórki. Przy 200min masz ok 5zl. Jedyne co wtedy potrzebujesz to jakiś aktywny pakiet netu no i telefon na którym to będzie chodzić np z androidem.
 #796415  autor: jogus48
 15 kwie 2015, 14:05
bardzo dziękuję za dokładny opis dla nju i innych :) rzeczywiście dzwonię często co 2gi dzień, a czasem i rzadziej. ale to oznacza, że i tak musiałbym mieć coś więcej na koncie. najlepiej byłoby zdobyć tabelkę z opisem jak dużo wykorzystuję minut w miesiącu. Ale jakby się zastanowić, to dziennie wykorzystywałbym dziennie góra 5min. takie 120min miesięcznie by mi wystarczyło
 #796481  autor: bazooka
 15 kwie 2015, 20:55
divhashmorex pisze:W powyższej sytuacji, mógłbyś rozważyć również Orange na kartę (tak, sebusy, dobrze widzisz :D), w którym dostajesz pakiet 120 minut do sieci komórkowych za 9 zł
hehe :-D
...ale...
Pamiętamy, że z tego pakietu nie dzwoni się na stacjonarne.
Dlatego jeśli analizujemy tę opcję:
jogus48 pisze:ok, mam jeszcze inne rozwiązanie. macie jakieś propozycje oferty na kartę nastawioną tylko na rozmowy? tak do 200minut w miesiącu, sporadycznie smsy. co sądzicie o njumobile, 99gr maksymalnie dziennie lub nju do wszystkich za 2zl? bo ciężko mi powiedzieć ile wykorzystuję minut miesięcznie, czasem korzystam duzo, a czasem mało
...to bardzo ważne czy nie dzwonisz na stacjonarne, bo wówczas 29gr/min i wtedy lepszy:
Klucz mobile:
- i wtedy tylko opcja 500min/30zł przedłużana co miesiąc pakietem za 3zł/20min co osiągamy po doładowaniu 50zł => przez co na pół roku jeszcze mamy darmówki po Kluczu
- oraz w sumie 7miesięcy minut do wszystkich i 2zł na SMSy po 9gr
- lub 6miesięcy minut do wszystkich i 5zł na SMSy (55sztuk) itp itd
- przewaga tej opcji nad Orange jest znacząca: pakiet 120minut przedłużany w ostatnim dniu obowiązywania sumuje się i ewentualnie dostajemy nowe 120minut i to co zostało z poprzedniego, a w Kluczu punkt wyjścia to bardzo duża ilość minut 500 i nie jesteśmy uzależnieni od ilości wydzwanianych minut w pierwszych miesiącach takiej opcji, czyli:
1miesiąc - 500minut - więc jeśli zajedzie potrzeba wydzwonienia 300minut to nie musimy nawet pilnować i wykupować następnego pakietu 120minut (w Orange) i schodzimy z minutami w kolejnych miesiącach, bo w następnych wydłużając za 3zł dostajemy ich po 20minut miesięcznie czyli 5 przedłużeń to 100minut - czyli 600minut za 6miesięcy to średnio 100minut/m-c
- w powyższym przypadku (5 przedłużeń) 1minuta kosztuje nas dokładnie tyle samo co w Orange 120minut/9zł - czyli 0,075zł / minutę...ale do wszystkich, włącznie ze stacjonarnymi...
...dlatego też nie korzystam z pakietu Orange :)
- dodając do tego ewentualne SMSy przewaga Klucza robi się większa, bowiem SMSy w Kluczu to 9gr a w Orange od 15-20gr w zależności od taryfy (co prawda ja korzystam z MultiBoxa w Orange i wysyłam ew. SMSy za free)
- dodając do tego ewentualny internet w limicie 1GB - Klucz: 10zł, Orange: 12zł (obecnie) jednak zdziebko lepsze taktowanie co może oznaczać 1GB np w Orange faktyczne 950MB, w Kluczu 900MB (łopatologicznie tłumaczę :) )

Generalnie najlepiej połączyć ofertę Klucza z ofertą prepaid w innej sieci do której wykonuje się większość połączeń...w DUAL-SIMie czego jestem przykładem (avatar+stopka) - nie koniecznie z Orange: wówczas MOŻE się okazać :!:, że żadne NO LIMITy nam potrzebne nie są - na takie ruchy można się pokusić tylko przy dogłębnej, długoterminowej analizie konta, połączeń, najczęściej wybieranych numerów oraz powtarzalności z małymi wyjątkami.

Można również zaniżyć miesięczny koszt czając się na KUPONY w mobilnym allegro i kupując doładowanie np 22 czy 12zł tańsze niż faktyczne 50zł - ja dokładnie korzystam z tego pierwszego od ponad pół roku w Kluczu: 28zł za 50zł czyli 7miesięcy, 620minut = 0,045zł/min :)
...z Orange natomiast do końca roku wyciskam to...czego właściwie wyciskać się nie da :D
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2015, 22:44 przez bazooka, łącznie zmieniany 1 raz.
 #796496  autor: jogus48
 15 kwie 2015, 22:33
już zdecydowałem się na na internet z OFnK, także ilość danych na kartę byłaby mniej istotna :) póki co to tylko jestem ciekaw, co na tą chwilę jest warte uwagi. przejście na kartę nastąpi w październiku, także mam sporo czasu, ale info może się przydać dla innych :)

jeszcze się spytam, czy jest jakaś oferta z pakietem minut, gdzie są one długoterminowe, dłużej niż 30 dni aby nie trzeba było tego pilnować?
 #796847  autor: jogus48
 17 kwie 2015, 18:47
Udało mi się dowiedzieć ile wykorzystałem minut w pewnym okresie. No i w okresie wzmożonego używania telefonu wydzwaniałem średnio na miesiac 125min (najwięcej w jednym miesiącu 176, najmniej 11+min), wypisałem średnio 49sms. Obecnie dzwonię dosyć mało, gdzie na miesiąc średnio wykorzystałem 63min (najwięcej 98, najmniej 34) i wypisałem 39sms na miesiąc. Z tym, że w ostatnim miesiącu napisałem ich tylko 9, gdyż teraz zazwyczaj piszę przez Messenger. No i jeśli chodzi o internet, 1GB starcza mi na 3tyg, czasem niecałe.
 #796857  autor: bazooka
 17 kwie 2015, 19:36
jogus48 pisze:już zdecydowałem się na na internet z OFnK, także ilość danych na kartę byłaby mniej istotna
...
jogus48 pisze:No i jeśli chodzi o internet, 1GB starcza mi na 3tyg, czasem niecałe.
Odpisał bym Ci jeszcze, ale musisz wyjaśnić te dwa zdania. Czy mówimy tu o dwóch różnych sprawach, telefonie DUAL-SIM czy jak, bo nie wiem jak się do tego odnieść :?:
 #796881  autor: jogus48
 17 kwie 2015, 21:32
mam telefon dual sim, więc jeśli teraz skończy mi się pakiet internetu w mojej taryfie, to będę używał OFnK. gdy skończy mi się umowa, przejdę na kartę. będę korzystał z dwóch numerów i z jednego będę dzwonił, smsował i odbierał połączenia, a na drugiej (OFnK) będę korzystał z internetu, dopóki będę miał telefon dual sim
 #796928  autor: bazooka
 18 kwie 2015, 10:26
W takim razie - wcześniejszy mój długi post o Kluczu jest moim zdaniem strzałem w "10".
O ile nie robiło by Ci różnicy, że wysyłałbyś SMSy z numeru OFnK, to mogę wskazać jak zaoszczędzić jeszcze parę groszy na tym, ale to już przez PW - odezwij się :)