DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #796808  autor: kowcio
 17 kwie 2015, 16:05
Witam

mam problem, gdyż od ostatnich tygodni czuję się nękany telefonicznie przez różne firmy, które wydzwaniają do mnie z uporem maniaka z różnych numerów telefonów, głównie stacjonarnych (lub też nr prywatny), głównie firmy które zajmują się jakimiś zaproszeniami na pokazy (garnki, pościele, cuda, wianki), a także jakieś inne spotkania.... Totalnie nie wiem o co chodzi. Za każdym razem, na początku uprzejmie pytam, skąd mają mój numer, to każdy twierdzi, że numery są losowane. Za każdym razem proszę, aby nie wydzwaniać do mnie - ok, ok, ale widać jaki efekt. Mam telefon (a w zasadzie, problem dotyczy dwóch moich numerów), są one w Orange w taryfie na abonament. Mam całkowicie odrzucone zgody telemarketingowe, jak i umieszczenie w spisach telefonów na orange.pl. Cały czas było dobrze, aż teraz się to zmieniło.
No i dzwonią, parę razy dziennie, jak odbieram to zaczynam wrzeszczeć, a ostatnio całkowicie olewam jak ktoś dzwoni spoza spisu telefonów, bojąc się nawet odbierać telefon. Od dzisiaj zaczęli wydzwaniać na mój drugi numer, który też mam na abonament. Nigdzie nie podawałem swojego numeru, nie wysyłałem żadnego smsa premium, nigdy nie wyrażam zgody na przetwarzanie moich danych do tych celów, jak i nigdy nie podawałem tego drugiego numeru nikomu. Ma go zaledwie parę zaufanych osób.
Co lepsze, są to różne firmy, często nazwy się powtarzają. Jednak z nimi się nie da rozmawiać, kobieta twierdzi że się ich nie pozbędę, bo oni losują numery i po prostu trafili na mnie. Czy to jest zgodne z prawem? Takie wydzwanianie i nękanie ludzi? Ja rozumiem, zadzwoniłaby raz i gitara, podziękowałbym, a tak to praktycznie co parę dni to samo. Dzisiaj już 3 różne numery dzwoniły do mnie, Katowice, Łódź i Warszawa. Czasami dzwonili też z instytutu badawczego (z różnych firm) w celu ankiety - masakra.
Macie też taki problem? Jak go rozwiązaliście? Ja nie zamierzam tego tak zostawiać, bo tu ktoś ewidentnie musi łamać prawo, czyli albo te firmy co twierdzą że mnie wylosowali, albo też ktoś im sprzedaje te moje numery - może Orange? Ale co oni mi pomogą.....
Dodam, że raz miałem telefon z pytaniem, czy się dodzwonili do: mężczyzny z Poznania. Dziwne, że mają aż takie dane.
Kiedyś nigdy do mnie nie wydzwaniali, a jak już to za pierwszym razem gdy prosiłem by nie wydzwaniali, to nie było problemu. Teraz jak mówię że zgłoszę to do odpowiedniego urzędu, to babka raz mi powiedziała, że i tak mi nie poradzą bo oni losują numery...

Co robić? Mam pozbyć się tych numerów i kupić sobie nowe, nieużywane przez nikogo? Przecież to nie tak powinno być... Chcę mieć trochę spokoju. Za każdym razem teraz jak mam nieodebrane to nie mogę oddzwonić, bo się obawiam czy to oni czy to ktoś inny w ważnej sprawie. Za każdym razem musze wpisywac numer w google....
 #796810  autor: Morvius
 17 kwie 2015, 16:15
Musiałeś swój numer pozostawić w jakiejś ankiecie a numer jest wykorzystywany w celach marketingowych. Albo jakiś człowiek zrobił/a to za ciebie wypełniając jakąś ankietę i wklepał/a jakikolwiek numer, który akurat się okazał twoim ew. był świadomy/a, że to twój i zrobił/a to dla żartu :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #796811  autor: Golarz Filip
 17 kwie 2015, 16:18
W telefonie PRZEWAŻNIE jest blokada czy też black lista.Po każdej takie rozmowie dodaj ten numer do tejże listy.
Druga sprawa to załóż- jeśli to możliwe blokadę połączeń z numerów zastrzeżonych.Z tego co wiem są już firmy które mają generatory nr aktywnych i nic na to za bardzo nie da się poradzić.Każdy numer aktywny w sieci komórkowej- nie ważnej jakiej- jest potencjalnym celem takich firm.
Technika Panie,technika
 #796817  autor: Morvius
 17 kwie 2015, 16:43
Ja mam włączoną blokadę każdych usług premium i jeśli ten numer nie jest najzwyczajniej zwyczajny to się do mnie nie dodzwoni

Klasyczny obserwator wątku.
 #796818  autor: kowcio
 17 kwie 2015, 16:46
To są numery nadzwyczajne, stacjonarne. Zastrzeżone mam już zablokowane, mój telefon ma taką funkcję. Gorzej z drugim, jest to stara Nokia E52. Ja osobiście na pewno żadnych ankiet nie wypełniałem, nigdy w takich rzeczach nie podaję swoich danych prawdziwych, nawet nie staram się brać udziału w nich. Przykre jest to, że niektóre firmy na takim czymś żerują. Czuję się nękany.
 #796823  autor: Morvius
 17 kwie 2015, 16:55
pozwij o stalking :) a przypadkiem dzieciak nie chciał wygrać ajfona 6? a że "stary" ma dowód to podało Ciebie :D

Klasyczny obserwator wątku.
 #796908  autor: poziom
 18 kwie 2015, 05:32
Obecny nr główny używam od 2009 (przeniesienie z wp mobi)
Podany jest tylko w danych allegro - nigdy publicznie na żadnej stronie, olx czy gumtree.

Wydzwaniają garnki ze stacjonarnych zapraszając na prezentacje we Wrocławiu.
Wniosek?
1. Operator
2.Sprzedawcy z allegro sobie dorabiają i handlują bazami danych - zebranie danych automatem do pliku to żaden problem.

Może się kiedyś doczekam prostego telefonu z hdvoice i blacklistą, póki co ignoruje i ewentualnie jak są natarczywi tworzę w telefonie nową grupe, daje pusty dzwonek (cisze) i nr lądują w książce jako SPAM1 SPAM2 SPAM3 (5 nr do kontaktu) i całość do grupy SPAM.
 #796910  autor: Mel
 18 kwie 2015, 08:16
Mój numer telefonu podałam zakładając sobie konto w ówczesnym syncu. Zero telefonów od telemarketerów. Zmienili się w t-mobile ub - dalej było ok. Wyrobiłam sobie kartę kredytową - było dobrze. Do czasu kiedy wzięłam pożyczkę. Smsy (na szczęście tylko - jak na razie - dwa na ok pół roku) od "instytucji" udzielającej chwilówek (zamiast numeru nadawcy była ich strona internetowa). Również odezwały się garnki. Z dwóch numerów. Pierwszy raz odebrałam, potem już nie - sprawdziłam w necie i od razu na bl.

Dla mnie sprawa jasna - handel informacjami o klientach przez pracowników rożnych instytucji. W tym przypadku ktoś z banku. Twierdzę tak dlatego, że kiedy bank mi udzielił pożyczki, dostałam od chwilówki informację o przyznanym mi limicie. A kiedy robiłam spory zakup i sporo mi zeszło z karty kredytowej chwilówka podniosła mi limit o 60%.
 #796912  autor: Sig
 18 kwie 2015, 08:36
Ugryzłbym z innej strony.
Cwaniaczki twierdzą, że numery są losowane. Spoko, załóżmy, że im wierzymy.
Dzwoniąca firma nie jest jednak losowana (o ile to ta sama/te same).
Zaczynałbym rozmowę od tego skąd mają numer - losowany, OK. Potem spytał o dokładną nazwę firmy, w imieniu której spamer dzwoni i wyraźnie zastrzegł, że sobie nie życzysz telefonów.
Wszystko oczywiście nagrywać.
Jeżeli to jest faktycznie seria, to dane firmy (lub sprzedawanego produktu) będą się powtarzać. Zbieraj materiał i przygotuj skargę. Pytanie tylko do kogo. Wydaje mi się, że GIODO nie byłoby złym adresatem, bo jeżeli ktoś twierdzi, że numer losuje, a ciągle ponawia telefony, to:
- teój numer ma pecha
- losowania nie ma
- losowanie jest raz i jeżeli numer jest aktywny, to trafia do bazy
Tak czy inaczej niech się urzędowi tłumaczą z tego "losowania" i jeżeli to jest naprawdę losowanie, to nie można tworzyć bazy numerów - raz wylosowany numer po kontakcie musi być skasowany, tym bardziej gdy sobie odbierający telefonów nie życzy i niby jest ciągle wylosowywany...

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #796914  autor: DerTolleMajor
 18 kwie 2015, 09:12
Pomocne przepisy to art. 172 Prawa telekomunikacyjnego oraz bodajze art. 10 ustawy o swiadczeniu uslug droga elektroniczna.

c35i; c45i; 3310; 6310i; t610; v360; gx17; k600i; n73; p1i; i900 omnia; c905; hero; v3; 9700; e52; 9780; 9800; F480; Nexus 4; One (M7); Moto G; iPhone SE; Xcover 3; s7; J5 2017; S9 Plus; Iphone XS; A40 ---> Iphone 14 Pro + A53 + 9900
 #796927  autor: kowcio
 18 kwie 2015, 10:17
tak, mam numery, które były przenoszone. Mój główny numer był pierwotnie w Play (najpierw karta, później abonament), teraz od 1,5 roku jestem w Orange na abo. Drugi numer też był przenoszony, ale mam go dłużej (zawsze jako drugi, stąd nigdzie go nie podawałem). Był w Plusie pierwotnie, później w Play, później z tego co pamiętam Virgin Mobile, później znowu do Play, do Plusa i ostatecznie wylądował w Orange na abo, już niecałe 2 lata tu go mam.
Dziękuję za odpowiedzi, zacznę tak robić, zapisywać bedę wszelkie dane, spróbuję nawet z danymi dzwoniącego, czyli imię i nazwisko, ale nieczęsto jak o to pytałem potrafili się rozłączyć i tak kończyły się rozmowy. Dlatego mnie to irytuje, bo de facto jak nawet dzwoni i mówi że wylosowali mój numer i że chcą mnie zaprosić na....., a ja rozmowę zaczynam od pytania z jakiej firmy do mnie dzwoni i jak się nazywa, to tak jak pisałem, potrafią się babki rozłączyć.
 #797086  autor: Mel
 19 kwie 2015, 06:17
Sig pisze:Ugryzłbym z innej strony.(...)

Zaczynałbym rozmowę od tego skąd mają numer - losowany, OK.
Zapytałam. Zasłonili się.... ochroną danych osobowych :evil:
Koleżanka była bardziej agresywna, to pan się zdenerwował, powiedział, że jest niegrzeczna i się rozłączył.

cyanoone pisze:Czy ten numer był kiedyś w innej sieci?
Mój numer był w dwóch innych sieciach.
 #797144  autor: piokuk
 19 kwie 2015, 14:22
Przepisy TelekomPrU oraz UŚUDE są pomocne wtedy, gdy zdecydujesz się ich pozwać z tytułu naruszenia Twoich dóbr osobistych.
 #797145  autor: wook
 19 kwie 2015, 14:22
kowcio pisze:Gorzej z drugim, jest to stara Nokia E52.
Są programy typu Blacklist na symbiana, jak chcesz mogę poszukać (pamiętam że na E5 (S60v3 FP2 to samo co E52) miałem taki program).

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"