DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 6 z 8
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 #796356  autor: mi80
 15 kwie 2015, 09:44
Skoro uważasz, że racjonalniej jest bulić każdorazowo po 7-10 zł (to taki rynkowy benchmark) za 1 GB danych niż jednorazowo 25 zł i mieć spokój na rok albo i dłużej, to dziw bierze jak w ogóle maturę zdałeś...
 #796367  autor: jogus48
 15 kwie 2015, 10:49
ciekawe czy w rzeczywistości jesteś taki mądry :)

powoli mnie przekonuje to rozwiązanie, mając dual sim mógłbym pomyśleć o jakimś starterze który byłby skupiony tylko na rozmowach. ale o to spytam gdzie indziej
 #796404  autor: Gregrin
 15 kwie 2015, 13:22
Ile netu masz w abonamencie ??
Wez pod uwagę ze doładowując za 25zl masz 6GB i 25zl na koncie. Możesz cześć z tych pieniędzy odzyskać. Np na allegro oferują doładowania do chomika za 5zl o wartości 8.61zl. Jak doładujesz sobie konto za 26zl (dostaniesz 6GB bonusu) i sprzedasz 3 takie doładowania na chomikuj to odzyskasz 15zl a tym samym 6GB wyniesie cie 11zl a będzie ważne w nieskończoność...

PS: jest gdzieś temat w którym porównywano by najlepsze opcje odzyskiwania kasy ze skarbonek ?? Bo myślę ze takowy by się przydał.
 #796413  autor: jogus48
 15 kwie 2015, 13:57
chwileczkę, czyli to jest jak u Vikingów, że doładowuję przykładowo za 25zl i dostaję gratis pakiet danych? początkowo nie zwróciłem uwagi na nią, ponieważ na stronie Orange w tabelce są okresy ważności doładowań i bonusów max do 30 dni. A wy coś napisaliście o uruchomieniu roku ważności konta :) i do czego wtedy się wykorzystuje te środki?

obecnie mam Smart Plan multi za 69zl, gdzie mam 600min i 1GB internetu
 #796416  autor: Gregrin
 15 kwie 2015, 14:13
6GB dostajesz jako bonus za doładowanie. Doładowanie w całości jest na koncie głównym i możesz wykorzystywać (jak to konto główne) do wszystkiego.
Okresy ważności są ale jak włączysz sobie konto ważne rok to one tez będą tyle ważne (na kartach aktywnych krócej niż 93zl kosztuje to 3zl, później można przedłużać za darmo i w nieskończoność).

Skoro dodatkowo potrzebujesz 500MB miesięcznie to 6GB z orange za doładowanie 25zl starczy ci na 12m-cy (czyli 2zl na m-c...) a 25zl zostaje do wykorzystania na co chcesz...
 #796476  autor: bazooka
 15 kwie 2015, 20:20
jogus48 pisze:A wy coś napisaliście o uruchomieniu roku ważności konta :) i do czego wtedy się wykorzystuje te środki?
sebusy pisze:..a tak przerzucić jedną stronę wstecz w tym temacie - masz opisane czarno na białym
 #796478  autor: jogus48
 15 kwie 2015, 20:30
Możesz cześć z tych pieniędzy odzyskać. Np na allegro oferują doładowania do chomika za 5zl o wartości 8.61zl. Jak doładujesz sobie konto za 26zl (dostaniesz 6GB bonusu) i sprzedasz 3 takie doładowania na chomikuj to odzyskasz 15zl a tym samym 6GB wyniesie cie 11zl a będzie ważne w nieskończoność.
przeczytałem już zanim napisałem poprzedniego posta, ale nikt nic nie napisał dokładnie jak można odzyskać te pieniądze. Tworzę nowe konto i sprzedaję na allegro? są jakieś inne opcje?
 #796483  autor: Gregrin
 15 kwie 2015, 21:11
Włączasz sobie rwk (koszt 3zl), ładujesz sobie za 25zl czy 26zl (przeczytaj za które doładowania jest bonus GB http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html) i za środki na koncie głównym oferuj na allegro kupowanie czegoś przez wysalanie sms w niższej cenie (przykładem są ludzie którzy na allegro oferują wysłanie sms za 8.61zl w cenie 5zl na doładowanie w serwisie chomikuj.pl)
 #796485  autor: jogus48
 15 kwie 2015, 21:23
w porządku, a czy jest (z tego co czytam to już chyba nie, ale się upewnię), czy mogę sobie przekazać te środki co mam na koncie na inny nr na kartę w Orange? Ewentualnie, czy jeśli będę miał nr w Orange i zdecyduję się przenieść gdzie indziej na kartę, to co ze środkami na koncie? czy jest inna możliwość oprócz wydzwonienia?
 #796490  autor: Gregrin
 15 kwie 2015, 21:47
Kiedyś było coś takiego jak przelew sms ale teraz już to nie działa. Obecnie chyba nie ma możliwości żeby kwotę z konta głównego przenieść gdzieś indziej. Przy zmianie operatora pieniądze się nie przenoszą.
 #796492  autor: bazooka
 15 kwie 2015, 22:01
Przy usługach RWK nie myśli się o takich zabiegach - skarbonkę z konta wykorzystuje się w sieci, prędzej czy później, nawet po roku (jak opisałem) - przecież nie przepadnie - takie założenia faktycznie mogą wskazywać, że lepiej by zainteresowany przepłacał gdzieś i bulił co miesiąc 10zł za to samo :)
 #797046  autor: Filippo21
 18 kwie 2015, 21:39
witam,
po doladowaniu mojego free na orange.pl zostalo mi 50zl. Jak najlepiej to wykorzystać, kupić internet czy lepiej sprzedac na allegro? Jakbym kupowal intenret to muszę zmienić taryfę i mieć tylko 1gb za 12 zl? czy są jakieś większe pakiety?
 #797056  autor: bazooka
 18 kwie 2015, 22:31
Przecież odpowiedzi na tak zadane pytania będą subiektywne - potrzebujesz internetu 1GB na 30dni to go wykupisz za te 12zł, choć cena może mało atrakcyjna, ale tak naprawdę za te 50zł dostałeś już swoje w OFnK w gratisie, prawda :?:
Sprzedaż na allegro - no cóż, w jakiej formie i za ile - kwestia przemyślenia, określenia priorytetów... czym jest dla Ciebie 50zł :?: Sumą, która warta jest wystawiania, pilnowania aukcji, opłacenia prowizji itp itd, czy jednak spożytkowanie tego na transfer jest bardziej zadowalające - wymaga to subiektywnej oceny.
 #797225  autor: Filippo21
 19 kwie 2015, 21:55
w sumie racja może źle zadalem pytanie, chodzilo mi ile z tych 50zl moglbym odzyskać pieniędzy na allegro. nie wiem co to ten chomikuj bo nigdy nie korzystalem. Odliczając prowizję pewnie z 20zl? Jeżeli tak to chyba kiepski interes.
Jeżeli to ma być 20zl to szkoda zachodu z tym allegro.
 #801748  autor: pawciak
 15 maja 2015, 09:41
hej!

mam takie pytanie - główny telefon mam w play. Natomiast drugi telefon (o nim tu będzie mowa) traktuję jako MP3. Chcąc na nim odpalić spotify potrzebuję jakiś sensowny internet (średnio pewnie 3-4GB/mc). Która z ofert wypada najlepiej? Kupiłem jakiś czas temu starter heyah chcąc skorzystać z oferty SMART L (19,99 zł/mc) ale jak teraz czytam to chyba oferta mobile vikings wypada korzystniej? mam tu na myśli ważność konta. na darmowe smsy czy minuty nie patrzymy :)
 #801910  autor: Blank
 16 maja 2015, 13:43
Pod jakim względem korzystniej? 20 zł / 3 GB vs 29 zł / 4 GB (choć fakt, 29 zł do wykorzystania przez rok na rozmowy i SMSy). Do spotify nie potrzebujesz super prędkości, ani ultra szybkich pingów, więc:
- Lyca Mobile: 5 GB / 15 zł, lub 3 GB / 10 zł konto ważne 3 miesiące od doładowania / płatnej czynności
- Vectone Mobile: 7 GB / 20 zł, lub 3 GB / 10 zł, konto ważne chyba 6 miesięcy od doładowania / płatnej czynności
- nju Mobile (abonament): 29 zł / 10 GB
- Orange Free na kartę: 36 GB po doładowaniu przez internet za 100 zł na rok, na koncie 110 zł ważne również rok*

* tylko doładowania przez internet, wymagane uruchomienie Konta Ważnego Rok po 92 dniach od aktywacji startera i doładowanie za 5 zł, albo aktywacja KWR od razu, ale za 3 zł.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #807751  autor: aster
 22 cze 2015, 13:16
divhashmorex pisze:- Orange Free na kartę: 36 GB po doładowaniu przez internet za 100 zł na rok, na koncie 110 zł ważne również rok*

* tylko doładowania przez internet, wymagane uruchomienie Konta Ważnego Rok po 92 dniach od aktywacji startera i doładowanie za 5 zł, albo aktywacja KWR od razu, ale za 3 zł.
Ze względu na coraz większy transfer danych zastanawiam się właśnie nad przejściem na tę taryfę.

Zastanawiają mnie tylko dwie rzeczy:
- Czy Orange daje tu LTE i najszybsze prędkości czy podobnie do Play wprowadza różne ograniczenia do niektórych ofert prepaid?

- Co jest "spalane" na koncie w pierwszej kolejności w Orange Free: kwota doładowania na konto główne czy te bonusy za doładowanie? Bo jeśli to pierwsze to trzeba by co chwilę ładować konto ponownie aby móc wykonywać połączenia tel...
 #807752  autor: Blank
 22 cze 2015, 13:19
Brak limitów w ofercie Orange, choć subiektywnie klienci na kartę są traktowane jako klienci drugiej kategorii (U mnie prędkości były wiele niższe niż u sąsiada z ofertą biz).
Teraz może być gorzej z Jakościa bo do końca sierpnia jest 6gb za 6zl.

W pierwszej kolejności idzie bonus.

Wysłane z LG F60 za pomocą Tapatalka

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #808017  autor: aster
 23 cze 2015, 13:11
divhashmorex pisze:Brak limitów w ofercie Orange, choć subiektywnie klienci na kartę są traktowane jako klienci drugiej kategorii (U mnie prędkości były wiele niższe niż u sąsiada z ofertą biz).
Teraz może być gorzej z Jakościa bo do końca sierpnia jest 6gb za 6zl.
Dziękuję za info. Czyli wewnętrznie potrafią dać priorytet/lepszy net bardziej "wartościowym" klientom niż nam (prepaidowcom)? Jaką miałeś prędkość gdy robiłeś porównanie z sąsiadem a jaką on miał?

Ja się przenoszę z Play gdyż zbyt często - może przez te ciągłe skakanie między sieciami - nie można się do mnie dodzwonić choć jestem w zasięgu i dostaję później tylko wiadomości o tym, że ktoś się do mnie chciał... dodzwonić. To samo u mojej kobiety. Identycznie doświadczenia na telefonach rodziców.

No ale jeśli chodzi o stronę internetową Orange to dawno takiego bałaganu nie widziałem choć ciągle w kilku krajach muszę utrzymywać karty SIM i sprawdzać oferty. Przeglądanie oferty prepaid na orange.pl to droga przez męki, na Plusie też nie lepiej choć tam z ofertą jest ubogo. Play jest lata świetlne do przodu, ale chciałbym jednak zmienić sieć.
  • Strona 6 z 8
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8