DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #793553  autor: mlonas
 31 mar 2015, 19:37
Witam.

Od dwóch lat jestem posiadaczem Xperii S i nadszedł czas na zmianę. Ogólnie to jestem zadowolony z telefonu. Tyle razy co upadł i nic mu nie jest to chyba jej największa zaleta, ale bateria to największa wada. Na daną chwilę zostawiając telefon na noc bez ładowania, nad ranem mogę go już nie włączyć. Podczas przeglądania internetu w ciągu 5 minut schodzi +- 10% baterii, a przy 20-15% po prostu się wyłącza. O nagrywaniu wideo już nie wspomnę co się dzieje.. Zrezygnowałem ze słuchania muzyki, a słucham jej dużo i przerzuciłem się na iPoda, ale w raz muszę być podpięty pod ładowarkę. W południe i na noc.

Niestety mój budżet to 250 zł na telefon przy abonamencie 70 zł w Play. Patrząc na modele jakie mam zaoferowane do 250 zł to wolę już zostać przy aktualnym. Z nieco wyższej półki miałem na oku Nokię 1320, której już nie ma i Xperię T2 Ultra, której również nie ma. Ich wadą jest rozmiar. 6 cali to na prawdę dużo i pomimo parametrów zbliżonych do Xperii S, ale wyposażonych w znacznie większą baterię chyba nie zdecydowałbym się na nie( bateria/wytrzymałość jej to priorytet dla mnie, czeka mnie wyjazd i chciałbym móc obejrzeć jakikolwiek film na telefonie bez strachu, że mi się rozładuje albo po obejrzeniu nie wytrzyma reszty podróży). Aktualnie interesują mnie Xperia M2, Xperia T3 oraz LG Spirit, w którym zaciekawił mnie Android 5.0. Nie rozglądam się za Samsungami, bo z doświadczeń znajomych wolę nie ryzykować. Ich wygląd bardziej nie podoba mi się niż opinie o nich. LG chyba również nie należy do telefonów dobrej jakości wykonania.

Co sądzicie o ww. modelach? Jakieś inne propozycje?

Żal jest mi trochę rozstawać się z moją S-ką ze względu wbudowane 32GB pamięci, gniazdo TV itp. Jest jeszcze alternatywne wyjście. Wyposażyć się w odpowiednie śrubokręty i zakupić jedną, dwie oryginalne baterie po czym je wymienić, pokombinować z tylną klapką aby móc zmieniać te baterie w podróży i ewentualnie zainstalować Androida 4.4 bądź 5.0?
 #793731  autor: dan7
 01 kwie 2015, 17:01
Hmm.... powiem Ci moje zdanie na ten temat.
Teraz za 30 zł można mieć bez telefonu wypasiony abonament. Jeżeli jesteś zadowolony z tej xperii s to ją sobie zostaw (ona nie jest jeszcze taka najgorsza). Wymień najwyżej baterię na nową (ale konieczne oryginał).
Mając abonament bez telefonu kupujesz go sobie (telefon) kiedy chcesz i jaki chcesz.
Mam podobną sytuację u żony. Przechodzę z abonamentu z telefonem na bez telefonu.

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #793784  autor: penguino
 01 kwie 2015, 21:03
Dokładnie, tym bardziej, że oferta Play nie powala i za 250zł przy takim abonamencie masz tylko telefony ze średnio-niższej półki.
 #793797  autor: Xy
 01 kwie 2015, 21:52
Pół roku temu szukaliśmy dla żony oferty i telefonu i po wizytach w salonach Play wzięliśmy SGS4 w T-Mobile. Telefony w Play są zwyczajnie drogie. CO do Ski to kup baterię, wrzuć w nią CM11 i ciesz się nią dalej. Ja także mam Skę na którą przesiadłem się z Lumii 820. Niebo, a ziemia pod każdym względem. Tylko ta nieszczęsna bateria znikająca w oczach...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #793823  autor: mlonas
 02 kwie 2015, 01:52
W wolnym czasie wybiorę się do Play, obejrzę T3 i Spirit'a z bliska i dowiem się więcej o abonamencie i zdecyduję co zrobić. Co do zostania przy S'ce to obawiam się grzebania przy systemie na własną rękę. Próbowałem się już za to brać, ale pliki które pobrałem nie zgadzają się z plikami na instrukcji wideo, więc odpuściłem sobie. Czy w serwisie podjęli by się wymiany systemu?
 #793837  autor: Wiola_K
 02 kwie 2015, 09:07
Ja chciałam t3 w play przy abo 50 z no limit wszystko. Ale było za drogo. Wzięłam w tym abo z GU lg l65 za 1 zł.sprzedałam za 400 dołożyłam 400 i jestem zadowolona. Można też tak spróbować
 #795462  autor: mlonas
 10 kwie 2015, 23:01
A co byście powiedzieli na temat HTC Desire 820? Właśnie się na niego natknąłem przeglądając ofertę i mnie zaciekawił. Czytałem test o nim i głównie to na procesor narzekali, że jakiś dziwny jest, a w testach wydajności przegrywał z telefonami droższymi od siebie, na które mnie nie stać. Byłem w Play i obejrzałem Xperię T3 i mam mieszane uczucia co do niej. Wydaje mi się nieco delikatna.