DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #793813  autor: marcin001
 01 kwie 2015, 23:01
Witam.

Wydaję mi się, że albo sam sobie narobiłem bidy albo coś z telefonem się dzieje.
Posiadam Xperie P. Nie mam w ogóle zasięgu, próbowałem zmienić na inną kartę z Plusa(moja obecna sieć), Orange, T-Mobile i nic. Po wybraniu sieci mam komunikat: "Wybrana sieć(Plus) jest niedostępna"

Mogło to się samo zrobić albo jest druga opcja, ale nie mogę sobie przypomnieć czy na 100% to zrobiłem czy nie. Otóż włączyłem tryb samolotowy(już nie raz to robiłem i było w porządku), potem wyłączyłem i od tej pory nie ma zasięgu. Nie wiem co jest grane...

Macie jakieś pomysły?
 #794013  autor: marcin001
 03 kwie 2015, 00:16
Nie pomogło.

Wrzuciłem swoją kartę(PLUS) do drugiego telefonu i wyświetlił się komunikat: "Karta SIM jest nieaktywna". Środki na koncie na pewno były, jakieś 11 zł ważne do maja.

Może jakimś cudem u mnie w telefonie uaktywnił się znowu simlock albo może ma coś wspólnego z tym rejestracja numeru, której dokonałem w piątek w salonie Plusa.. Sam już nie wiem...
 #794014  autor: cyanoone
 03 kwie 2015, 00:24
Może sima padła i tyle. Może lock był zdjęty programowo i robiłeś hard reset?

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #794024  autor: darek638
 03 kwie 2015, 02:13
Włóż kartę sim operatora na którego był simlock.

Nigdy więcej Play.
 #794547  autor: marcin001
 07 kwie 2015, 04:18
Mam już rozwiązanie problemu - padła karta SIM.

Zbieg okoliczności jest duży, bo nastąpiło to parę dni po zarejestrowaniu numeru w salonie Plusa, kiedy to miałem zamiar przenieść swój numer do innej sieci. Padła karta, więc nie mogę już tego zrobić, gdyż trzeba odebrać weryfikującego SMSa.. Czyli problem rozwiązany - trzeba kupić nowy starter.

Dzięki za pomoc. :)