DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #467054  autor: RAF_
 25 mar 2011, 11:18
Witam, Mam mianowicie taki problem przykładowo ten sam sms dochodzi po kilkadziesiąt razy na dobę choć był raz wysłany. Na forum orange znalazłem takie coś
Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku jeżeli telefon odbiorcy nie potwierdzi doręczenia wiadomosci wówczas centrum sms (SMSC) ponawia wysyłkę wiadomości (nadawca nie jest obciązony za ponowienie sms przez SMSC).

Powodem takiego zachowania jest wina oprogramowania aparatu (restart powinien pomóc) jak również taka sytuacja moze wystapic jeżeli uzytkownik jest w roamingu i SMSC operatora do którego zalogowany jest odbiorca nie zwróci potwierdzenia doręczenia wiadomości (restart aparatu powinien rozwiazac sprawę).
czyli restart zrobić kodem do avili *2767*3855# - Master reset (usuwa wszystkie dane)
master reset pomoże? czy po jakimś czasie znowu problem będzie się powtarzał?

improwizuj, dostosuj, walcz

 #467061  autor: orson_dzi
 25 mar 2011, 12:31
Ale sms dochodzi do Ciebie, czy do kogoś?
Miałem tak w Arenie ostatnio, że dostawałem ciągle ten sam sms-a i kazdy z nich przychodził niby o tej samej godzinie. Przy okazji był komunikat, że pamięć sim jest pełna. Reset poradził sobie z komunikatem, a wiadomości przyszło jeszcze kilka i był spokój. Ale reset na zasadzie wyjęcia baterii, nie pełny.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #467080  autor: RAF_
 25 mar 2011, 13:45
Ale sms dochodzi do Ciebie, czy do kogoś?
te smsy dochodzą nie do mnie tylko do innej osoby. Ma z orange i jak ja np wysyłam jej jednego smsa to potem ta osoba przez cały dzień dostaje cały czas tego smsa po kilkadziesiąt razy.

Może to wina softu w avili? ze nie wysyła tych potwierdzeń odbioru? i nie jest to sporadycznie, taka sytuacja często się powtarza.

Dodam ze nie tylko ode mnie tak sie dzieje z smsami, ale od innych osób tak samo przychodza po kilka razy dziennie te same smsy.

improwizuj, dostosuj, walcz
 #793461  autor: Senny
 31 mar 2015, 12:44
To samo mam z samsungiem galaxy mini 2. Jak na razie żaden restart nie pomógł.Sieć orange. każdy SMS kilkadziesiąt razy przychodzi. Bieżące za to z opóźnieniem, ale tylko od niektórych osób i nie jest to zależne od sieci. Praktycznie telefon co jakiś czas się zawiesza.
Skutecznego rozwiązania, jak do tej pory nie znalazłem.