DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #793269  autor: perdos1
 30 mar 2015, 13:11
Minutowe naliczanie to jest bardzo duża wada, przez co nie można liczyć że w tym pakiecie jest realnie 150 minut.
 #793322  autor: 111
 30 mar 2015, 16:55
@ perdos1 a czy ja napisałem,że to będzie realnie 150 minut?
Wiadomo,że nie ale po to właśnie dają więcej minut,żeby zrównoważyć straty poniesione przez usera z racji minutowego taktu.
Zresztą z tym minutowym naliczaniem też do końca nie wiadomo jak jest czego dowodzi post @macca w wątku o Lycamobile.
Z jego billingu wychodzi,że w pakiecie no limit za 29 zł ma sekundowe naliczanie,a w regulaminie pakietu jak byk stoi takt minutowy.
Ogólnie to najlepsze w Lajce są te dwa multipakiety za 15 i 29 zł i pakiety netu.
 #793327  autor: perdos1
 30 mar 2015, 17:37
Hmmm, ciekawe jak to w końcu z tym jest. Znam osoby, którym pasowałaby lyca, ale nie polecam jej ze względu właśnie na taktowanie. Ludzie często rozmawiają tylko parę sekund, bo chcą przekazać jedną informacje typu "czekam w samochodzie", wtedy minutowe naliczanie by ich zabiło.
 #793333  autor: Rosolak
 30 mar 2015, 18:12
111, to że Lyca funkcjonuje w wielu krajach na tej zasadzie i ma ileś tam użytkowników, to jest dobry powód żeby wybierać mniej korzystną ofertę? Vectone też funkcjonuje w wielu krajach i co? W Polsce wystartować nie mogą. ;-) :-D
Tylko 30 minut więcej, czyli tak jakby ich nie było biorąc pod uwagę argument przytoczony przez Pedrosa.
Uprzedzenia? Do MVNO nie mam, bo nie brałbym w takim wypadku pod uwagę Klucza. Do naliczana minutowego mam, bo pamiętam czasy "5-sekundówek" i naliczania minutowego.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #793365  autor: bazooka
 30 mar 2015, 19:57
@111 - nie wiem, może przesadzę, ale czy Ty wiesz co oznacza sumowanie RÓŻNYCH pakietów minut np w Kluczu :?: Czy różne pakiety sumują się w Lyca :?:

...a teraz konkret w odniesieniu do sugestii autora - porównanie bez wzięcia pod uwagę na razie powyższego.
Lyca
100minut ważne 14dni = 8zł (8gr/min)
Klucz
100minut ważne 30dni = 10zł (10gr/min)
Orange
120minut ważne 30dni = 9zł (7,5gr/min) ...ale bez stacjonarnych

Niech 100minut oznacza 50 połączeń - wśród nich 30 trwa 10s => 30 x 50s => 25min
100 - 25 = 75min za 8zł => ok 10,66gr/min ...w dodatku ważne połowę krócej.
Gdzie jest ta rekompensata o której piszesz :?:

Jeśli nawet działa sekundowe to pewnie w tym pakiecie za 29zł - ale autor nie chce wydawać 29zł - on chce wydać jak najmniej za to co potrzebuje - czy to jest takie trudne do ogarnięcia dla myśliciela "multipakietowego" :?: :D

To samo dotyczy mojej stopki tutaj poniżej - czy skoro mam takie potrzeby to mam wydawać 29zł czy lepiej wydawać 16 :?:
 #793384  autor: 111
 30 mar 2015, 21:01
@Rosolak jak dla mnie pakiety minut tylko do komórkowych nie są porównywalne z pakietami obejmującymi też stacjonarne.
Są to pakiety ułomne i przydatne tylko dla dzieci,które nie muszą załatwiać spraw w urzędach,przychodniach itd.
@sebusy takie wyliczenia to i ja mogę zrobić i np. podać,że ktoś dzwoni 90 razy po 55 sekund a 10 razy po 58 sekund i będą równie prawdopodobne jak Twoje.
Zresztą ja nie proponowałem pakietu minut za 8 zł tylko multipakiet za 15 o wiele korzystniejszy.
Ty wybrałeś do porównania pakiet równy minutowo do Klucza(Orange z wyżej wymienionych powodów w ogóle mie biorę pod uwagę)a powinieneś równy cenowo wybrać,czyli 10 złotowy.
I tam nawet Twoje tendencyjne wyliczenia wyglądałyby inaczej.
 #793398  autor: Rosolak
 30 mar 2015, 21:42
111, no to Cię oświecę - temat dotyczy doboru dla konkretnej osoby, która stacjonarek nie potrzebuje. Mniejsza o to czy to dzieciak, czy osoba która ma full minut na stacjonarki w swoim stacjonarnym. Po co wpychać z uporem maniaka coś co jest zbędne.

Mniejsza o Orange, ale i tak Klucz jest lepszy bo jest rozliczany sekundowo. Jeżeli jest no limit, to wtedy mniejsza o naliczanie, ale przy konkretnej określonej liczbie minut naliczanie minutowe jest marnotrawstwem pakietu. Ja nie upieram się, że oferta Lyca jest zła, ale jak ktoś nie potrzebuje minut zagranicznych, to lepiej wziąć Klucza. Oczywiście ofertę dobiera się indywidualnie. Dla mnie np. pakiet Lyca to ok. 30 minut wyrzuconych w śmietnik. Tak dużo wykonuję kilkusekundowych połączeń + zawsze złapie poczta.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #793404  autor: bazooka
 30 mar 2015, 22:05
@111 - tendencyjnym jest nazywanie ludzi nie dzwoniących na stacjonarne - dziećmi - naprawdę kompletnie nie rozumiesz obniżania kosztów w prepaid - jak stać Cię by przepłacać nikt Ci nie broni, ale o tendencyjnych wyliczeniach porozmawiamy jak zrozumiesz, że można nie dzwonić na stacjonarki, bo np nie załatwia się żadnych spraw telefonicznie w urzędach, a babcia umie obsługiwać komórkę.
 #793407  autor: Rosolak
 30 mar 2015, 22:42
A z resztą do jakich urzędów tak strasznie przeciętny Kowalski wydzwania żeby aż tak bardzo brać stacjonarki pod uwagę? Ja osobiście nigdy jeszcze nie dzwoniłem. Najszczęściej smaruję maile do tego typu instytucji, babcia ma komórkę, w przychodni nikt nie odbiera. :-)

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #793418  autor: 111
 31 mar 2015, 01:24
@sebusy,@Rosolak napiszę tak.
Nie wiem ile macie lat,ale wam powiem,że nie znam nikogo dorosłego kto dzwoniłby tylko na komórki.Więc albo jesteście ludźmi bardzo młodymi albo wyjątkami potwierdzającymi regułę.
Albo macie drogo,bo używacie kalecznych pakiecików tylko na komórki:)
Argument o kilkusekundowych rozmowach to w ogóle dla mnie jakaś abstrakcja.Do krótkich komunikatów sa zgodnie z ich nazwą SMSy a pięciosekundówki to z musu używali Ci,którzy komórkę posiadali w czasach absurdalnych cen powyżej 3 zł za minutę z minutowym naliczaniem.Jeszcze od czasu do czasu to rozumiem,krótko zadzwonić,ale permanentnie to nie za bardzo.
Ale mam dla Ciebie radę,jeszcze bardziej koszty obniżysz,puszczając tzw. strzały a znajomi,którzy mają oferty w których nie muszą się sztucznie ograniczać,oddzwonią;)
@sebusy mów za siebie pisząc o przepłacaniu,bo to kwestia względna.Gdybym korzystał z Twojego Smarta poszedłbym z torbami a na pewno placiłbym dwa razy tyle co teraz i to mocno się ograniczając,czego aktualnie czynić nie muszę.I to uwzględniając bonus internetowy za doładowanie.
Więc z mojej perspektywy to Ty przepłacasz;)
Na koniec tej daremnej dyskusji,w której nikt nikogo do niczego nie przekona,ani Wy mnie,ani ja Was(choć oczywiście to ja mam rację;))życzę miłej nocy.
A drobne złośliwości wybaczcie,ale jak ktoś porównuje taki świetny multipakiet za 15 zł z nędznym Smartem i twierdzi,że Smart jest lepszy,to po prostu musiałem to jakoś podsumować.Lepszy to on jest,ale tylko dla tego specyficznego przypadku znajomego @Rosolaka a nie ogólnie.
PS.
@Rosolak ja wcześniej pisałem o uprzedzeniu do tego konkretnego operatora i pamiętam oczywiście,że ta osoba nie dzwoni na stacjonarne i nie pisze SMSów.Do dyskusji,już nie w kontekście potrzeb tej osoby, sprowokował mnie Twój "dziwoląg".
PS.2
Lajki używam okazjonalnie,ale kto wie,czy po odkryciu tego świetnego multipakietu nie wyląduje tam mój główny numer.
Mam dylemat,bo już na Klucza byłem zdecydowany a teraz znowu się będę bił z myślami co wybrać.
Ciężki jest żywot telkomaniaka;)
 #793426  autor: bazooka
 31 mar 2015, 07:23
@up - jesteś na forum nieco krócej niż ja, i choć do niedawna pisałeś z sensem to teraz wyglądasz nie jak "telkomaniak" tylko tandeciarz - idź sobie człowieku do tej Lyca i powodzenia... ale nikomu nie ustalaj priorytetów, wieku i konieczności dzwonienia na telefony stacjonarne...
Masz biznes, dzwoń sobie ile i kiedy chcesz, ale nie pisz o nas jako o wyjątkach.
Czytanie ze zrozumieniem już chyba Cię zaczęło boleć albo z kumaniem coś nie tak - znaczenie słowo "przepłacać" musiała Ci chyba reklama tłumaczyć, reklama Żabki o wielosztukach, chyba ...przy czym kupujesz wszystko to co w promocji nawet jeśli Ci to niepotrzebne :)
Złośliwości Twoje to oznaka braku zrozumienia, że można obniżyć sobie koszt bez ograniczania się nie wykupując śmiesznych multipakietów, które są po to by wyciągnąć od ciebie miesięcznie 5zł więcej tylko po to by mieć jakąś możliwość dodatkowo, choć wcale możesz z niej nie skorzystać. Zabezpieczanie się nie musi każdego bawić, np jeśli dzwoni do tych samych osób każdego dnia i nie musi więcej i dłużej.
Nie ma chyba sensu powtarzać się jak różny można mieć profil dzwonienia, bo pewnie i tak nie zrozumiesz, że jeśli 80% kontaktów stanowią użytkownicy jednej sieci na które wydzwania się ok 600min, a na całą resztę nie wydzwania ktoś więcej jak 100min miesięcznie to można dobrać coś lepszego niż Twoja Lyca, i płacić mniej... a w dodatku gdy wiesz jak wykorzystać potencjał telefonu dual-sim. Ale to chyba za bardzo skomplikowana sprawa dla Ciebie więc odpuść sobie rozgryzanie nas. Oceniając Twój obecny poziom dedukcji i kojarzenia faktów jestem przekonany, że żyje dłużej na tym świecie niż Ty a bynajmniej oszczędniej...więcej zostaje żonie na waciki :)
Nie muszę też obnosić się modą, więc nie wstydzę się czasem przed dłuższą rozmową zapytać rozmówcę spoza mojej sieci, czy ma z góry opłacone minuty i mógłby oddzwonić - nie muszę gwarantować biznesu żadnej Lyce i innym operatorom tylko z powodu jakiegoś wstydu - po prostu jeśli wiem, że za wszystko co używam mogę zapłacić mniej to tak czynię - po to są oferty prepaid, klasyczne, a nie multipakieciarskie => te które bazują na tym w swoich ofertach dla mnie nie istnieją: Virgin itp. W Lyce akurat są różne pakiety, można by na siłę dobrać coś dla siebie, ale te nieogłaszane zmiany regulaminów i ofert oraz minutowe naliczanie psują całą otoczkę o tym MVNO w Polsce. Przeniosłem do nich nawet jeden numer (leżak) - a tu okazało się, że na dniach zmienili w regulaminie rok ważności konta na 90dni ważności konta, po każdej zrealizowanej usłudze telekomunikacyjnej. Żenada...ale o Lyca jest osobny temat na forum więc skończmy.
Aha i nie zamierzam Cię do niczego przekonywać, jednak w konkretnym przypadku autora SMART wygrywa, tym bardziej jeśli nie dzwoni na stacjonarne...
...i To Ty na razie próbowałeś przekonać nas do swojego, ale przyznam słabo i co najważniejsze chamsko Ci to idzie :)

Dla rozluźnienia atmosfery w moim podpisie zadanie dla Ciebie :D
 #793435  autor: perdos1
 31 mar 2015, 08:57
@111 nie rozumiem o co ci chodzi. Ktoś nie dzwoni na stacjonarne i tyle, tak trudno to zrozumieć? Tak samo jak są ludzie, którzy nie piszą smsów albo nie korzystają z internetu. Każdy kogo znam dzwoni na stacjonarne tylko sporadycznie, czasami, teraz przecież wszyscy mają komórki.

Kilkusekundowe rozmowy to dla ciebie abstrakcja? Często potrzebuję jakiejś krótkiej informacji jak najszybciej, a tego nie zapewnią mi smsy, bo muszę czekać aż ktoś odpisze. Ja nie mówię, że tylko tak ludzie dzwonią, ale przykładowo ja wykonując dajmy na to 30 połączeń dziennie około 10 trwa mniej niż minutę, do tego bądźmy szczerzy, mając do dyspozycji 150 minut (w najlepszym możliwym wypadku) nie ma za bardzo jak bawić się w długie rozmowy. Poza tym, nie tylko w krótkich rozmowach tkwi problem, bo czy rozmawiasz krótko czy długo zawsze naliczy ci za każdą rozpoczętą minutę.
 #793438  autor: Rosolak
 31 mar 2015, 09:26
111, a skąd wnioski, że akurat ja mam drogo na stacjonarne?
Znalazł się fanboy Lyca co się obraził za określenie "dziwoląg". I kto tu zachowuje się jak dzieciak?

Przy takich cenach SMS-ów nie opłaca się ich używać do krótkich komunikatów typu: "Będę za 10 minut", "Kup mi papierosy po drodze", "Widzę cię, czekaj na mnie" etc. Takie komunikaty miałem na myśli pisząc krótkie połączenia. Ja osobiście nie używam SMS-ów do tego typu treści, więc wiele minut zmarnowałoby mi się z pakietu tego "dziwoląga".
Proponujesz puszczanie strzałek, no to chyba po raz kolejny udowadniasz, że jesteś dzieciakiem.
Kolejny argument, że jeżeli mamy korzystną dla siebie opcję z dużej sieci, to lepiej ją wybrać - sporo osób do nas zadzwoni na dłuższą pogawędkę bo za za darmo, a my zaoszczędzimy swoich minut z pakietu.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #793518  autor: Niezgodna7
 31 mar 2015, 16:51
Odkąd K przejął u mnie pałeczkę, to nie muszę się martwić o pocztę /krótkie połączenie - nie łapie mnie Co druga minuta gratis z O.
:- )
Skończyło się kombinowanie
Hi hi
PS. A zabranie stacjonarnych z konta promocyjnego w O., to już było nie na moje zszargane nerwy...
 #793526  autor: Niezgodna7
 31 mar 2015, 17:23
Divhash. Ale O., dalej sobie siedzi na starym numerze
:- )
 #793528  autor: 111
 31 mar 2015, 17:24
@sebusy,@Rosolak czy Wy wiecie co oznacza emotka ;)?
Oznacza ona by to co przed nią napisano traktować z przymrużeniem oka a nie na serio.
Więc przestudiujcie sobie mój post jeszcze raz i zwróćcie uwagę gdzie się ona znajduje.
Szczególnie Tobie @sebusy to polecam bo się strasznie zbulwersowałeś i to całkiem bez powodu.
@Rosolak żadnym fanbojem,żadnej sieci nie jestem,po prostu jak widzę dobrą ofertę to ją chwalę i tyle.
I nigdy nie twierdziłem,że minutowe naliczanie to coś dobrego,zaznaczyłem zresztą,że od pewnego momentu dyskusja o lajce toczyła się z mojej strony w kontekście ogólnej atrakcyjności oferty,a nie tej konkretnej osoby,której Smart faktycznie taniej wychodzi.
No i sorry panowie ale po swoim otoczeniu widzę,że stacjonarne są niestety często używane,w sensie dzwoni się na nie.
Zresztą Orange nie bez powodu zrobił pakiety tylko na komórki a wcześniej zabrał możliwość dzwonienia na stacjonarne ze środków promocyjnych.
Po prostu dzięki temu mają niezłe źródło dochodów.
Na koniec jeśli kogoś uraziłem to oczywiście przepraszam,nie miałem takiego zamiaru,myślałem, że skoro tak drobiazgowo oferty opów na czynniki pierwsze rozbieracie,to i posty innych userów uważnie czytacie,bo ja emoty nie wstawiam bez powodu.
Życzę więcej dystansu do siebie,bo ja taki w stosunku do swojej osoby mam i urazy nie chowam za sformułowania,których użyliście w stosunku do mnie.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia:)
 #793560  autor: bazooka
 31 mar 2015, 20:01
@111 - nie nadążam za Tobą, albo dziś po prostu miałeś dobry dzień :)

Odnośnie stacjonarek w Orange to jest jakiś chwyt, filozofia, akcja - ciężko to okiełznać dlatego uważam, że nie ma sieci idealnej, jednak bez oferty O. musiałbym korzystać z tych mutlipakietów dlatego cieszę się, że jest jaka jest.
Choć na stacjonary nie dzwonię (raz na 2 miechy 5minut może) to jednak również nie akceptuje tego co robi O. w tej kwestii...
Ostatecznie obecnie apka PixelPhone pro, reguła #58 i wybieraj poprzez 2.kartę SIM, czyli Klucz :)