DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #791636  autor: Morvius
 20 mar 2015, 12:27
Biorąc pod uwagę fakt, że nasze stosunki sąsiedzkie ze wschodem się znacznie pogorszyły, zakładam ten temat aby poznać Waszą opinię w tej sprawie. Ostatnimi czasy napływa do nas coraz więcej informacji na temat nieciekawych stosunków Europy wraz z Rosją, do tego dochodzi wojna z dżihadystami na skalę już globalną a Polska jak to Polska, kłóci się w sejmie o płonące mosty, zawalone tory pod Pendolino i czy tęcza ma stanąć po obu brzegach Wisły. Jakieś "kroczki" są poczynane w stronę obrony państwa typu ochotniczo-przymusowe pobory do wojska, tworzenie klas mundurowych przygotowujących do pracy w mundurze w różnych dziedzinach, pytanie tylko czy to wystarczy? Gdyby miało dojść do konfrontacji zbrojnej to z ankietowanych 1/3 osób odpowiedziała tylko, że przystąpiłaby do walki. Szok? Skandal? A może sprytne, przymusowe przygotowanie Państwa Polskiego do jednodniowej kapitulacji przez rząd? Głosować w wyborach na Dudę, Ogórek czy Korwina? Kto z nich okaże się mniejszym złem i jak potoczą się nasze losy? Zapraszam do dyskusji w tak burzliwym czasie. :smt024 :smt066

Klasyczny obserwator wątku.
 #791650  autor: user_delete27
 20 mar 2015, 13:00
Morvius pisze:Jakieś "kroczki" są poczynane w stronę obrony państwa typu ochotniczo-przymusowe pobory do wojska, tworzenie klas mundurowych przygotowujących do pracy w mundurze w różnych dziedzinach
Byłem ofiarą takiego poboru w 2008 r (akurat miałem "dylemat" co do kierunku kształcenia i WKU to wykorzystało;)), 9 miesięcy wojska to najlepsze wakacje mojego życia :D - ale jeżeli ktoś chciał to mógł sporo wynieść z takiego szkolenia ( ja przykładowo wyniosłem kilka pamiątkowych mundurów i beretów oraz odbiło się to na mojej wątrobie :D ).
Morvius pisze: pytanie tylko czy to wystarczy? Gdyby miało dojść do konfrontacji zbrojnej to z ankietowanych 1/3 osób odpowiedziała tylko, że przystąpiłaby do walki.
A dziwisz się? Za co ludzie mają ginąć? Za chlewnie przy wiejskiej? Za przymusowy ZUS? Nie sądzę.
Morvius pisze:Szok? Skandal? A może sprytne, przymusowe przygotowanie Państwa Polskiego do jednodniowej kapitulacji przez rząd?
Lepsza jednodniowa kapitulacja niż wieloletnie walki i plądrowania prowadzone przez naszych "braci" spod herbu sierp i młot, a w konsekwencji śmierć wielu rodaków poniesiona w walce za kraj który ma ich głęboko w tyle.

Co do wyborów - jakie ma znaczenia która morda wygra? Jaką władzę ma prezydent? Żadną. Z Bula przynajmniej można było się pośmiać :)
 #791658  autor: DanielR
 20 mar 2015, 13:27
Morvius pisze: Gdyby miało dojść do konfrontacji zbrojnej to z ankietowanych 1/3 osób odpowiedziała tylko, że przystąpiłaby do walki. Szok? Skandal?
Nie przejmowałbym się tak mocno tym statystykami. W sytuacji REALNEGO zagrożenia Polacy - jako naród, już nie raz się sprawdzili... :wink:
Morvius pisze:Głosować w wyborach na Dudę, Ogórek czy Korwina?
Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia! Naprawdę brakuje w Polsce takiego "męża stanu" z prawdziwego zdarzenia., "wodza" (wodzu prowadź :D )...?
Ogórkowa przynajmniej jest ładna, choć to także kwesta gustu. :)
dziadek186 pisze:Lepsza jednodniowa kapitulacja niż wieloletnie walki i plądrowania
I tu można by się spierać. Gdyby tak na to patrzeli nasi pradziadowie i dziadowie, dziś pewnie w dalszym ciągu bilibyśmy jedyne jednym z zachodnich obwodów "wielkiej carskiej matuszki rasijji". A tak być może ruskie troszeczkę się zastanowią, zanim znów wepchną tu swoje brudne łapki.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #791662  autor: user_delete27
 20 mar 2015, 13:40
DanielR pisze:I tu można by się spierać. Gdyby tak na to patrzeli nasi pradziadowie i dziadowie, dziś pewnie w dalszym ciągu bilibyśmy jedyne jednym z zachodnich obwodów "wielkiej carskiej matuszki rasijji". A tak być może ruskie troszeczkę się zastanowią, zanim znów wepchną tu swoje brudne łapki.
A kiedy to ostatni czerwony żołnierz wyjechał z polski? W '93. A czym była komuna jeżeli nie okupacją? Myślisz że gdyby nasi dziadowie wiedzieli że tak potoczy się historia to nadal tak ochoczo przelewaliby krew? Szczerze wątpię.
 #791666  autor: DanielR
 20 mar 2015, 13:49
To prawda. Ale trzeba też wziąć pod uwagę, że mieliśmy te "marne", ale jednak całe 20 lat normalnej Polski. A to Nam dużo dało. Stalin poznał się na Polakach już w 1920 i aż do późnych lat 50 CCCP doświadczył oporu ze strony naszej partyzantki. Może właśnie dlatego nawet za szarych lat komuny, Polska była przez "barci ze wschodu" traktowa bardziej ulgowo, niż pozostałe demoludy.
Pomyśl co mogło by się stać z Polską (wiem to tylko gdybanie), gdybyśmy ulegli Im całkowicie. Ukarania bis, a może i jeszcze gorzej? :|
W średniowieczu, dopóki trzymaliśmy się w kupie, tj. dzisiejsza: Polska, Ukraina, Białoruś i Litwa, sama Rosja nie była Nam straszna!

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #791667  autor: Morvius
 20 mar 2015, 13:52
Tu też chodzi o fakt, że się sami poddajemy tylko bardziej medialnie i z twarzą, bo przecież ludzie patrzą. Może i Kaczyńskiemu w głowie się poprzewracało po akcji Smoleńsk ale nie bał się tego powiedzieć ruskim w twarz a dziś? Okazuje się, że rząd mięknie i już próbuje powoli przekonywać, że może warto powoli wycofywać sankcje z Rosji. Bo co, bo za blisko granicy się pojawili i chcemy ich pomiziać żeby łaskawiej patrzyli? To co pokazują jest nie do przyjęcia a ta cała Unia i NATO to jedno wielkie gówno za przeproszeniem. Zrobią to z nami jak chcą, z której strony chcą i w którą dziurę chcą a rząd i tak powie, że to tylko planowane ruchy przywódców państw.

Klasyczny obserwator wątku.
 #791685  autor: Morvius
 20 mar 2015, 14:29
w zasadzie nawet nie ma się czego złapać tzn jakiego pomysłu alby poprawić swoją pozycję w tej sprawie. Niemcy nas wykorzystują Ruscy straszą a inne kraje mają to gdzieś. Na naszym gazie już łapy położyli. Jeszcze tylko te złoża węgla i ten prąd dostarczany do europy dają nam jeszcze jakąś pozycję w Europie.

Klasyczny obserwator wątku.
 #791737  autor: DanielR
 20 mar 2015, 19:26
Jeśli to kogoś interesuje. Zapodaje link do debaty na temat relacji polsko-niemieckich, w kontekście współtworzenia polityki wschodniej UE: http://www.polskieradio.pl/7/1696/Artyk ... iego-Radia

Dość interesujący jest fakt, że jeśli chodzi np. o gospodarkę, wymianę handlową, to już o dobrych kilku lat Polska jest atrakcyjniejszym partnerem dla Niemiec, aniżeli Rosja. A jak wiadomo, Niemcy słyną z pragmatyzmu, stawiając przede wszystkim na gospodarkę. :wink:

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #793219  autor: Chemicalifornia
 30 mar 2015, 05:06
Czy wyniki tej ankiety to skandal? Nie wiem. Ale mógłby mi ktoś podać jakiś racjonalny powód, który by pokazywał, że walka i ewentualna śmierć za ten kraj jest czymś lepszym niż zabranie bliskich i wyjechanie do bezpieczniejszego kraju?

3210>6210>6210>6310i>6021>K800i>iPhone3GS&E66>GalaxyNoteII&E6-00> One M9 & Xperia Z1 & Galaxy Note II
In all those mysteries you're taken by surprise
You never thought to see that look was in his eyes
 #793229  autor: user_delete27
 30 mar 2015, 08:30
Chemicalifornia pisze:Czy wyniki tej ankiety to skandal?
Nie, to rozsądek.
Chemicalifornia pisze:Ale mógłby mi ktoś podać jakiś racjonalny powód, który by pokazywał, że walka i ewentualna śmierć za ten kraj jest czymś lepszym niż zabranie bliskich i wyjechanie do bezpieczniejszego kraju?
Moim zdaniem nie ma takiego powodu. Przecież mamy "potężną armię", oni biorą pieniądze za gotowość bojową więc niech oni staną na drugiej linii frontu (razem z policją, SG,krokodylkami, strażnikami teksasu ze straży miejskiej i innymi członkami mętnych organizacji budżetowych i kółek wzajemnej adoracji), zaraz za politykierami i ich rodzinami którzy to tak dumnie wypowiadają się w "mediach" kreując się na patriotów pierwszego sortu.

Nie chciałbym przelać za ww. patologię nawet jednej kropelki krwi, a co dopiero za nich ginąć.
 #793417  autor: Chemicalifornia
 31 mar 2015, 00:31
Moim zsaniem też nie ma sensu, wolę przeżyć spokojnie życie w innym kraju niż dać się zabić, albo w najlepszym przypadku mieć powojenne koszmary do końca życia...
Niech walczą te wszystkie ONRy i inni co uważają się za prawdziwych Polaków...

3210>6210>6210>6310i>6021>K800i>iPhone3GS&E66>GalaxyNoteII&E6-00> One M9 & Xperia Z1 & Galaxy Note II
In all those mysteries you're taken by surprise
You never thought to see that look was in his eyes
 #793459  autor: Morvius
 31 mar 2015, 12:32
W zasadzie coś takiego jak patriotyzm już dawno odszedł do lamusa. Gimbusy nie wiedzą co to szacunek, sejm już dawno sprzedał krew i duszę za walutę i tak naprawdę Polska to tylko nazwa na mapie. Czy ona będzie się nazywać honolulu niemcy czy Bóg wie co jeszcze to i tak nic się nie zmieni. No może ew. na lepsze jeśli ten kraj miałby łożyć na nasz rozwój bo nie oszukujmy się, Polska do najbogatszych krajów europy nie należy. Mnie nie robi różnicy jak nazywać się będzie państwo, w którym podatki płacić trzeba będzie i tak. Ważne jest to żeby przeżyć i zarobić oraz nie dać się pożreć światu, który staje się coraz gorszy. Bo żaden z naszych pradziadów o taki świat nie walczył a mogę się założyć, że żaden z ich prawnuków nie ma zamiaru takiego świata ratować.

Klasyczny obserwator wątku.