DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #793217  autor: hokuspokus
 30 mar 2015, 03:04
Witam!

Jako że biorę abonament w firmie, to za pieniądze które jestem w stanie na telefon przeznaczyć mam następujący wybór:
1. Htc One E8 (niby niezla bateria wg. Gsmarena, ale recenzenci czasem twierdzą inaczej)
2. Lg G3s (nieco gorszy niż niektóre tutaj, ale kolega serwisant twierdzi, że baterię ma bajeczną).
3. Lumia 735
4. Xperia M2 Aqua
5. Xperia T3
6. Xperia Z1
7. Xperia Z2 (musiałbym delikantnie dopłacić do tego co mam, ale może warto?)
8. LG G2
9. Lumia 925
10. Blackberry Z30 (tu musiałbym dopłacić całkiem sporo, ale na komentarzach telepolis pisali, że bateria mocarna).

Ww. telefony biorę pod uwagę, niestety nic innego nie ma w tej cenie, albo nie podobają mi się.

Czego od telefonu oczekuję? Przede wszystkim jak najlepszej baterii, bardzo ważna rzecz. Nie musi być wymienna, ale jest dla mnie bardzo ważne żeby długo trzymała. Oprócz tego zależy mi na dobrym aparacie. Nie musi być wybitny, po prostu powinien poradzić sobie w każdych warunkach oświetleniowych, ale nie oczekuję cudów. Do 'artystycznych' zdjęc mam lustrzankę. Ponadto telefon musi starczyć na 2 lata umowy, także musi mieć jako-takie wsparcie. Oprócz tego szybki ma byc (nie mylić z płynnością :D z niektórych filmików na YT wynika, że np. Lumie są płynniejsze, natomiast aplikacje otwierają już dłużej niż Androidy, także chyba ta szybkość Windowsa jest mocno przeceniona...). Telefon niby na firmę, ale ciężko żebym smartfona używał tylko do rozmów, także multimedialnie też oczekuję dobrej jakości :) W gry nie gram, przynajmniej te typowo smartfonowe, ale perspektywa odpalenia gier portowanych z PC wydaje się kusząca...

Podsumuję wam to w punktach, będzie prościej :)
1. Długie trzymanie na baterii - bardzo ważna rzecz!
2. Aparat, który poradzi sobie również po ciemku, aczkolwiek nie musi być wybitny.
3. W miarę porzadne wsparcie - telefon musi wystarczyć na 2 lata.
4. Szybkie odpalanie najważniejszych appek i brak lagów w nich
5. Niezły multimedialnie
6. Byc moze czasem jakaś gra, ale to telefon do pracy, także ten punkt jest tylko opcjonalny.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :)
 #793223  autor: Darek_64
 30 mar 2015, 07:42
Wstępnie wybrałbym Htc M8,Sony Z2,BB Z30, kolejność przypadkowa.Płynność zapewniają wszystkie trzy Ale BBZ30 i jego system jest znacznie płynniejszy i wydajniejszy fotki też ujdą ale wybitne to chyba nie są.Htc wiadomo że większe piksele to powinien w gorszych warunkach lepiej focić.Postawiłbym na Blackberry Z30,genialny prawdziwy wielozadaniowy system i znakomita jakość rozmów połączeń.Smartfony Blackberry są aktualizowane i tu nie ma problemu ze wsparciem.
 #793415  autor: hokuspokus
 31 mar 2015, 00:26
hdfunpack pisze:Ja bym wybierał spośród tych trzech telefonów.

Htc One E8
Xperia Z2
LG G2
Na nie zwróciłem właśnie największą uwagę :) Byłem sceptycznie nastawiony do Androida z powodu wsparcia, ale ostatnio wyczytałem żale użytkowników, że Lumia 925 ma już bardzo słabe wsparcie, a to model który nie ma dwóch lat...prawdę mówiąc to sądziłem, że Windows ma lepsze wsparcie od Androida, ale jak widać nie do końca.
Darek_64 pisze:nność zapewniają wszystkie trzy Ale BBZ30 i jego system jest znacznie płynniejszy i wydajniejszy
Wsparcie fajne, płynność jest, tylko mnie martwi, że jednak w filmikach na Youtubie aplikacje otwierdały się wieki.
 #793512  autor: Darek_64
 31 mar 2015, 16:17
Wsparcie fajne, płynność jest, tylko mnie martwi, że jednak w filmikach na Youtubie aplikacje otwierdały się wieki.

Bardzo możliwe,że tak jest nie wiem filmów z You Tube nie oglądam,niektóre aplikacje androidowe mogą sprawiać problemy tu masz link o aplikacjach androida na Blackberry 10 http://bezprzyciskow.pl/aplikacje-z-and ... aktyce.Dla mnie osobiście telefony i system się podoba,jeszcze przed wakacjami mam zamiar właśnie kupić BB Z30.Sporo się nim bawiłem (telefon żony jest) ale nie użytkowałem ale jeszcze lepsze wrażenie wywarł na mnie BB Passport,niestety cena zaporowa.