DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #792767  autor: Thaiphoon
 26 mar 2015, 20:40
Witam serdecznie

Szukam nowego telefonu dla mamy.
Zależy mi, aby telefon :
- wykonywał jak najlepsze zdjęcia ponieważ ma być alternatywą dla taniego aparatu cyfrowego
- cechował się dobrą jakością rozmów
- był od Nokii
- był mały tzn. max 4/4.3 cale

Moja propozycja: Nokia Lumia 820.

Dziękuję i pozdrawiam
 #792955  autor: Invi.
 28 mar 2015, 09:29
To będziesz miał problem z wyborem. "nowe" 820 z allegro to odnowione w chrl sprzęty. Poczytaj gdzieś o tym, nie chce mi się kolejny raz wałkować. Zresztą był gdzieś wczoraj (chyba?) temat o nowym one m7.
Nokia nie robi już smartfonów. 500 zł wystarczy na najniższą półkę, dobrego aparatu nie ma się co spodziewać.
Pewna, używana 820 jak najbardziej
 #792971  autor: Xy
 28 mar 2015, 11:51
Tyle, że L820 nie robi dobrych zdjęć. Miałem, używałem, nie polecam. Bateria bardzo słaba, z trudem pozwoli dociągnąć do wieczora. Jakość rozmów normalna ale szału nie ma.
Dziwny wymóg, że musi być Nokia. Obecna Nokia nie ma, oprócz logo, nic wspólnego ze starą, dobrą Nokią. No i ten system. Niby prosty ale jednak panuje w nim delikatny chaos.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #793022  autor: motov3
 28 mar 2015, 18:40
To ja rowniez sie wypowiem :mrgreen:

Lumia 820tka robi zdjecia w bardzo dobrej jakosci, podobnie jak filmy w 720 i 1080p (full HD). Bateria spokojnie wystarcza na dzien solidnego uzytkowania lub 2 dni racjonalnego. Jakosc rozmow bardzo dobra, zadnych poglosow. Dzwiek czysty i wyrazny.

To wciaz stara dobra i poczciwa Nokia. Mialem Nokie w wiekszosci od 1998r wiec cos na ten temat wiem. Uzytkuje ja stale codziennie, wiec moje info nie jest wyssane z palca.
Co do systemu - szybki prosty i natywny.
Panujacy w nim Chaos ? To chyba "lekki zart" ze strony XY, bo obecnie nie ma prostszego i bardziej uporzadkowanego systemu nad Windows Phone w mojej opinii. :-)

Obrazek
 #793089  autor: Thaiphoon
 29 mar 2015, 13:58
Xy pisze:Dziwny wymóg, że musi być Nokia.
Wymóg tak samo "dziwny" jak ktoś chciałby telefon od Samsunga czy Sony :) Takie jest życzenie mojej mamy i je uszanuję. Czyli opinie o Nokii 820 są mieszane.
Rzeczywiście co pisze Invi to prawda ponieważ ten Nokie maja tylko gwarancje serwisowe. Chyba wezmę pod uwagę używkę w bdb stanie.
Czy ktoś ma inne propozycje? Co ewentualnie jeśli nie znajdę żadnej Nokii?
 #793093  autor: nemo2009
 29 mar 2015, 14:29
Co ewentualnie jeśli nie znajdę żadnej Nokii?
Microsoft Lumia 640.To model,który dopiero nadchodzi,cena sugerowana 699 zł,lub Nokia 735.Oba modele niestety mają większe wyświetlacze od Lumii 820.Producenci telefonów uznali,ze duże wyświetlacze są trendy.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"