DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #792974  autor: Xy
 28 mar 2015, 12:21
Hej,
Planuję otworzyć jakieś konto oszczędnościowe takie, aby służyło za skarbonkę. Od czasu do czasu wrzucić tam pieniążek żeby sobie chociaż trochę procentował i nie leżał w domu kusząc do wydania go swoją obecnością w szufladzie. Nie wiem kompletnie na co zwracać uwagę. Fajne wydaje się być konto w ING ale tam za kartę pobierają 5 czy 7 zeta miesięcznie jeśli nie zapłacę kartą minimum 200 zł w ciągu miesiąca. Czyli chyba odpada. A jakieś inne? Ma być dostępne przez Internet, bezpłatne, dostępne wpłatomaty (aczkolwiek NIE JEST to priorytet), możliwość wypłacenia pieniędzy w dowolnym momencie. Dobrze, jeżeli nie będzie to mBank gdyż wspomnianego mam urazę i staram się nie mieć z tą firmą nic wspólnego.
I czy jakiś bank spełnia moje wymagania?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #792983  autor: bazooka
 28 mar 2015, 13:36
Jeśli szukasz dobrego konta oszczędnościowego to nie z kartą za darmo, wpłatomatami, bankomatami i innymi blinkami.
Dobre konta oszczędnościowe są w tych bankach, które takie konta i klientów na nich jako priorytet sobie ustalili. Nie ma ideałów. Dobre jest w ING i dobre jest w BGŻ Optima, ale jeśli nie musisz mieć do nich karty tzn zasilać je i wypłacać poprzez przelew internetowy a następnie ze swojego głównego banku dopiero wypłacać. Mam konta w 4 a nawet można by rzec 5 bankach - wszystkie za darmo, gdy chcę korzystać z jakiejś opcji/promocji to korzystam, gdy nie ma nic ciekawego konto pozostaje sobie puste.
Właśnie w nienawidzonym mBanku można znaleźć w jakimś sensie kompromis aczkolwiek oprocentowanie na kontach oszczędnościowych spada na łeb, na szyję - dlatego rozpatrywać należy opcje z mojego wstępu.
 #792998  autor: Xy
 28 mar 2015, 15:45
Tak myślę i wymyśliłem, iż: Pieniążki mogę wpłacać na swoje konto w ING wpłatomatem i przelewać je na drugie oszczędnościowe. Czyli sens wpłatomatu już odpada. Karta do płacenia także nie jest wymagana bo tam pieniążek ma leżeć i ewentualnie pączkować. Taka "Skarbonka+" ;-)
Tyle, że dalej fajnie by było mieć do nich dostęp bez zamrażania ich na jakiejś lokacie typu 3, 6 czy 12 miesięcy. Dostęp w każdej chwili. Wpłacanie jak i wypłacanie pieniędzy.
Zobaczę co mają teraz w ING, BGŻ Optima i w tym mBanku...
Gdyby były pomagajki dostałbyś już jedną ode mnie ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #793007  autor: cyanoone
 28 mar 2015, 16:37
Warto zwrócić uwagę na aplikacje banku i rozwijające się płatności mobilne. WBK pod tym względem jest chyba najlepszy, bo należy do Bliku (międzybankowy mobilny system płatności powstały na bazie Iko) i ma umowę z Skycash. Blik jest dostępny w wielu bankomatach i terminalach na terenie kraju. Z kolei Skycash umożliwia zakup biletu do MPK, zakup biletów do kina czy też płacenie za parkowanie w kilka sekund.

Co ING to oni też należą do Bliku, ale nie wiem czy już dodali to do swojej aplikacji.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #793026  autor: bazooka
 28 mar 2015, 19:01
Jeśli chodzi o opcje aplikacji mobilnych to faktycznie są "mobilne promocje" - była fajna lokata mobilna w WBK, ale strasznie mnie tam wkurzyli swoją akcją w stylu T-mobile, podniesienie płatności za kartę, bez wyboru niejako, dlatego kartę zastrzegłem i po wygaśnięciu lokaty mobilnej zamykam tam konto - no chyba, żeby jakaś kolejna lokata mobilna mnie skusiła :)

Wracając do typowo "konta oszczędnościowego" - każdy zakłada sobie na jakim % chce by mu pieniążki leżały, z dostępem nieograniczonym i bez zamrażania na lokatach, też to lubie i przez najbliższy rok zaufałem BGŻ Optima, z profilem oszczędzania. Dla nowych klientów zawsze mają coś atrakcyjnego, gorzej po tym okresie promocyjnym - ja sobie poradziłem inaczej: dwa konta, osobne, na żonę i na mnie => zazwyczaj promocja obejmuje NOWE ŚRODKI: 1.okres promocyjny kasa u mnie, po zakończeniu i przejściu w 2.okres kasa ta idzie na konto żony i MAMY NOWE ŚRODKI... :P
Teraz na posuche w BGŻ przyszedł mi w pomocy ING z kontem oszczędnościowym BONUS II na NOWE ŚRODKI i tam leży wszystko do bodajże maja.
W między czasie ulokowałem sobie na lokacie 3miesięcznej troszeczkę w BGŻ.
Obecnie realny procent to 3% na oszczędnościowym lub lokacie, wszystkie wyższe to raczej jakieś lokaty inwestycyjne bądź konta/lokaty w bankach typu GettinBank, z których skorzystałbym w ostateczności: tam chyba mają 4% ale z warunkiem przelewania wynagrodzenia na rachunek, podobnie a Aliorze.
O mbanku pisałem jako kompromis, jednak co do % to nawet tych 3 tam nie znajdziesz, chyba że dla nowego klienta, to nawet 4% ale nie wiem jak długo :)
Służę radą w temacie, w razie czego :)
 #793040  autor: Xy
 28 mar 2015, 21:09
Wstępnie patrzyłem BGŻ i ING. Inne jakoś nieszczególnie. Ale to pobieżne luknięcie ;-)

Wszelkie płatności mobilne i inne bliki kompletnie mnie nie interesują w tym momencie.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #793172  autor: forum_tg
 29 mar 2015, 20:29
Polecam BGŻ Optima ( https://www.bgzoptima.pl/ ) - wg mnie najlepsze w tej chwili. Do tego są często promocje.
Często jest ekstra procent dla tzw. nowych środków, ale jak masz dwa konta (np. swoje i żony) to robiąc odpowiednie manewry zawsze jest jeszcze lepiej. Tylko tam można zrobić w miesiącu jeden przelew za free i brak karty płatniczej.
 #793583  autor: darek638
 31 mar 2015, 21:12
W ING jest już BLIK.

Nigdy więcej Play.
 #795989  autor: paker
 13 kwie 2015, 14:35
Kiedyś w ciemno powiedziałbym mBank - ale po serii podwyżek już dawno nie jest to darmowa bankowość. Nie jest to nawet najtańsza bankowosć - bo są tańsze. Do prowadzenia tylko i wyłącznie bankowości elektronicznej polecam konto w banku pocztowym. Tam wprawdzie nie dają karty do bankomatów (jest, ale trzeba płacić) ale samo konto, prowadzenie jest darmowe. Dobre też jest konto w t mobile (czyli dawny allior sync). Tutaj też jest podobny wątek LINK. Można tam znaleźć trochę więcej info na temat poszczególnych ofert.

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
 #796016  autor: pakierhakierxd
 13 kwie 2015, 15:56
Mam tam konto i sobie cenię ,zmieniać nie będę bo szkoda zachodu,jak coś 6zł przeżyję,zresztą 200zł spokojnie powinienem mieć.

Pozdrawiam :)
 #797045  autor: Mel
 18 kwie 2015, 21:36
Francesca pisze:
pakierhakierxd pisze:T-Mobile jak Mbank już ma opłaty za kartę jeśli nie osiągniesz 200zł :P
A tego to nie wiedziałam :O.
Od pierwszego czerwca 2015.