DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 45 z 111
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 111
 #789024  autor: zolvio
 05 mar 2015, 22:09
Podczas ostatnich 6 miesięcy przeniosłem 3 numery do Klucza, raz nie dostałem SMS "powitalnego". Co prawda nie dzwoniłem na infolinię - nie widziałem problemu, zawsze przeniesienie było bardzo szybko - noc drugi na trzeci dzień od odesłania dokumentów.
Wysoko oceniam natomiast pracę BOK Klucza. Podczas jednych przenosin zrobiłem błąd we wniosku elektronicznym ... w numerze telefonu do przeniesienia :lol: Kontakt z BOK na e-mail był błyskawiczny - dostałem odpowiedź po kilku minutach; poinformowany złożyłem nowy wniosek, który został zatwierdzony dosłownie po pół godzinie - wtedy wysłano też do mnie dokumenty. Widać, że się starają dla Klienta.

Informacja dla forumowicza Klucz Mobile: pisałeś o nowym Waszym adresie, a u Was na stronie ciągle stary...

Chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów
 #789035  autor: Niezgodna7
 05 mar 2015, 22:47
Hm.. Hm..
K - jak Klucz, K - jak pełna Kulturka.
Oby tak dalej
:- )
 #789196  autor: 111
 06 mar 2015, 15:22
Klucz coś przycichł ostatnio pod względem nowinek ofertowych,ale czuję po kościach,że to takie przyczajenie się,żeby potem z grubej rury wypalić.
Tak,żeby konkurencji kapcie z wrażenia spadły.
 #789199  autor: cyanoone
 06 mar 2015, 15:49
Czy Klucz wprowadzi nowe tańsze pakiety na internet? Plus ma teraz tańszy internet w hurcie wiec może trochę opuści :P

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #789214  autor: Niezgodna7
 06 mar 2015, 16:49
Jakość połączeń lepsza niż w plejozie, jak tego Klucza nie chwalić
:- )
A teraz czego mi brakuje w K?
- Pakietów sms, ewent.mms.

- Innej ceny pakietów neta 0,5 i 1GB.
Co mi się nie podoba?
- rozliczanie pak.neta względem licznika, tu zawsze muszę 1% dać zapasu, czyli 495Mb przy 500Mb, etc.
 #789216  autor: Rosolak
 06 mar 2015, 16:53
Jakość lepsza niż w plejozie, lepsza niż w mandarynie, jedynie z T-mobile można porównywać.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #789227  autor: bazooka
 06 mar 2015, 18:11
@Calm7 - nigdzie nie napisałeś tego wprost, ale chcesz się czymś pochwalić nam? :) Numer w Kluczu...? główny, drugi, rezerwowy, leżak ? :D

Co do jakości, po GSM niczym nie różni się od O. - używam na co dzień w tych samych (i różnych lokalizacjach oraz w ruchu! - obszar w promieniu 20km od Gdyni, ale nie na południe) i na przemian - na połączeniu Klucz-Klucz równie potrafią się wykrzaczyć jak O.-O.... z tymże w tych lokalizacjach P4 na automacie nie dawał rady...T. nie testowałem.
W końcu już raz pisałem, oba zasięgi Plusa (lub po telepolisowemu Cyfrowego Polsatu) oraz Orange się wzajemnie uzupełniają i mając oba przy sobie - "nic nam nie grozi" :P
 #789266  autor: Niezgodna7
 06 mar 2015, 21:30
Sebuś.
A co ja tam mam się chwalić...
:- D
Tak, dodatkowy - tera mam zasięg wszędzie.
Tylko będziesz miał teraz dylemat, bo Orange dało podobny pakiet minut, hehe
PS. Teraz będziesz mógł do mnie pisać smsy za darmo!
;- )
 #789273  autor: zolvio
 06 mar 2015, 21:55
111 pisze:Klucz coś przycichł ostatnio pod względem nowinek ofertowych,ale czuję po kościach,że to takie przyczajenie się,żeby potem z grubej rury wypalić.
Tak,żeby konkurencji kapcie z wrażenia spadły.
wystarczy, że wprowadzą możliwość włączania i zarządzania pakietami przez konto na stronie klucz.net i wprowadzą lejek - to klientom kapcie spadną z wrażenia.

Chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów
 #789275  autor: bazooka
 06 mar 2015, 21:57
Calm7 pisze:Tylko będziesz miał teraz dylemat, bo Orange dało podobny pakiet minut, hehe
Masz rację - uwzględniając mPotwora wyjdzie jeszcze taniej - już pomału myślę o zmianie Klucza na Plusa...przy dobrych wiatrach będę miał inną korzyść :)
 #789282  autor: Rosolak
 06 mar 2015, 22:14
Pytanie tylko, czy ten w Orange się sumuje?

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #789286  autor: bazooka
 06 mar 2015, 23:01
Sumuje - sprawdzałem w regulaminie - różnica jest niewielka - 2tysięczne część złotówki jednak mPotwór często robi różnicę.
 #789329  autor: JacekK
 07 mar 2015, 10:44
Czy zarządzanie konta przez internet jest aż tak potrzebne w dzisiejszych czasach? Albo śmieszne aplikacje na smartfony? Przecież podstawowe rzeczy, jak stan i ważność konta oraz - co ważne - biling - jest. Przecież są kody USSD (darmowe, a nie jak w T-Mobile) i darmowa infolinia :smt004

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #789332  autor: Flash999
 07 mar 2015, 10:55
@mvno-gsm_pl
Równie dobrze można powiedzieć, że po co nam 3G i LTE, skoro i 2G też działa. Dzwonić można? Można. Pisać? Można. Korzystać z sieci? Można.
Na siłę chcesz usprawiedliwić Klucza. To, że Ty nie lubisz korzystać z takich aplikacji, to nie znaczy że ogół też tego nie chce. Piszesz z wielką stronicznością.
Lepiej pamiętać kilkanaście kodów niż używać "śmiesznych aplikacji".

Stacje bazowe w województwie podlaskim
 #789336  autor: Niezgodna7
 07 mar 2015, 11:23
Tu muszę stanąć po stronie Klucza, i pana mvnogsm - kody do spr. stanu konta są wystarczające, przypisujemy je jako kontakt w książce, a jak kto woli pod szybkie wybieranie.
Nie chcę też wszczynać burdy, ale porównanie tego do lte, 3g jest.. co najmniej głupie.
 #789341  autor: mi80
 07 mar 2015, 11:53
mvno-gsm_pl pisze:Czy zarządzanie konta przez internet jest aż tak potrzebne w dzisiejszych czasach?
I o te "dzisiejsze czasy" chodzi. Kody USSD były dobre 10-15 lat temu, ale od co najmniej kilku lat mamy epokę aplikacji - które, oferują wiele więcej, i mogą mieć dobre UX.

Spośród MVNO mógłbym postawić tu za wzór apkę VM, ale po ostatnim wydaniu tak ją technicznie skopali, że cała się rozjeżdża ;-)

USSD niech zostanie, bo nie każdy ma smartfona czego nie neguję, ale w dzisiejszych czasach brak aplikacji to zacofanie.
 #789349  autor: JacekK
 07 mar 2015, 12:25
Nie usprawiedliwiam Klucza, to przypadek, że dyskusja zaczęła się właśnie tu. Ale czasami dziwią mnie narzekania i przede wszystkim oczekiwania użytkowników.

To jakby narzekać na Biedronkę, że towar wykładany jest na półki w kartonach. Jest tak wystawiany, bo dzięki temu jest taniej! Będzie "eksponowany", będzie drożej. I wtedy znowu będą narzekania, że za drogo. I tak w kółko.

Wracając to sieci GSM trzeba pamiętać, że nie można mieć w jednej sieci wszystkiego. Osoby, którym się wydaje, że jednak można, rozczarują się, bo raczej nie doczekają się takiej oferty. Z czego to wynika? Z błędnego myślenia użytkowników, użytkownik narzekający zawsze na wszystko zna powiedzmy oferty kilku-kilkunastu marek i wybiera z nich to, co najlepsze, po czym oczekuje od danego operatora tego wszystkiego na raz. I potem zaczynają się narzekania: brak aplikacji, brak lepszych pakietów internetowych, brak lejka, brak nielimitowanego LTE, brak ładnej strony www, drogie SMS-y, brak MMS-ów (zastanawiam się na cholerę komuś MMS-y razem z internetem?) itd., itd...

Przykład:

Operator "A" daje najniższą cenę połączeń (nieznacznie, powiedzmy 1 gr mniej), najtańsze SMS-y i rok ważności konta po każdym doładowaniu. Czytam komentarze, a tam "Oferta do kitu, drogie pakiety internetowe, u operatora "B" są tańsze". A operator "B" ma droższe wszystko inne. Co najlepsze ten sam użytkownik w wątku o operatorze "B" narzeka na drogie połączenia zauważając, że u operatora "A" są tańsze. Nie wierzycie, że tak jest? :) Kiedyś pozbieram takie kwiatki i może wrzucę :)

Weźmy pod uwagę KLUCZ, skoro to temat o tej sieci (dotyczy to każdej innej sieci) - jest tanio, bo nie ma ładnej strony www, aplikacji na smartfony, jednodniowych promocji doładowań, etc. Trzeba zrozumieć, że za ładną aplikację na smartfony zapłacą użytkownicy, nie operator.

Jeśli operator obniży ceny połączeń na najniższe na rynku, nie będzie miał najtańszych SMS-ów, itp.

Rozumiem, że wybór operatora można uzależniać od jakości rozmów, zasięgu, cen, jakości obsługi klienta... Ale są tu osoby, które uzależniają od tego, że "nie można włączyć pakietu przez internet". No sorry :-D
Ostatnio zmieniony 07 mar 2015, 12:40 przez JacekK, łącznie zmieniany 3 razy.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #789351  autor: JacekK
 07 mar 2015, 12:32
mi80 pisze:
mvno-gsm_pl pisze:Czy zarządzanie konta przez internet jest aż tak potrzebne w dzisiejszych czasach?
(...)ale w dzisiejszych czasach brak aplikacji to zacofanie.
Mam Mercedesa w201 z '87 roku. Przejechał milion km i nadal jeździ jak nowy. Mechanicy też mówią mi, że to już przeżytek :lol: Co prawda robią to rzadko, bo rzadko u nich jestem, nie mam potrzeby :) A sąsiedzi z o 20 lat nowszymi są często 8)


Wracając do samych aplikacji, użytkownik ma wybór. Może wybrać operatora z "apką", ale będzie musiał za nią zapłacić, nie dosłownie a pośrednio, w postaci np. droższych połączeń.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #789355  autor: LOOPO
 07 mar 2015, 12:45
mvno-gsm_pl pisze:zastanawiam się na cholerę komuś MMS-y razem z internetem?
Bo nasz znajomy może ma telefon na którym mmsa odbierze a np. maila już nie.

@mvno-gsm_pl namawiasz do nowych technologii ale wydaje mi się, że jesteś trochę zablokowany. Ja lubię korzystać z dedykowanych apek.
  • Strona 45 z 111
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 111
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 111