DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #789476  autor: JacekK
 07 mar 2015, 21:16
Korporacje. Tak właśnie działają korporacje. Dopóki była Era, może nie było najlepiej, ale takich praktyk nie było. Zrobił się T-Mobile, zaczęło się. Tak jest nie tylko tu. Nie tak dawno temu opisywałem historię kolegi-sąsiada (często o nim piszę, ale to ofiara takich praktyk z bezpośredniej okolicy, bo zza płota), który przechodził z Orange POP do abonamentu biznesowego, z którym to dostał w pakiecie niechcianą muzyczkę za chyba 2 zł/mc (telefon biznesowy a tam piosenka Disco Polo). Musiał rezygnować idąc do salonu (to nie interesująca się telekomunikacją osoba). Wydawałoby się, że udanie się do salonu to dobre rozwiązanie, ale nic podobnego. Dzisiaj w salonach tacy klienci są niepożądani. Pożądani są tacy, którzy przychodzą po zakup abonamentu, pozostali zajmują tylko czas. Po 2 latach przedłużał umowę i pomimo, że 2 lata temu jasno powiedział, że nie chce grania, operatorowi nie przeszkadzało włączenie tej usługi ponownie (nowa umowa, nowe zasady).

Jak się w salonie powie, że chce ofertę bez tych usług, to potrafią nie sprzedać. Usługi te zaczynają być integralną częścią umów a jedyne, co może zrobić użytkownik, aby uniknąć dodatkowych kosztów, to pamiętać o rezygnacji.

Ktoś wyżej wspomniał, że tak robi każdy operator. Nie, nie każdy.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #789507  autor: Ryszard Lubicz
 08 mar 2015, 06:15
Bo to kiedyś był naprawdę dobry operator. Do czasu gdy stali się Tmobilem. Sam korzystałem wiele lat. Mieli bardzo dobry BOK.
Teraz ta firma to tragedia. Ludzie od nich uciekają na potęgę. Ostatnio sprawdziłem - na 130 kontaktów w moim telefonie tylko 9 osób jest w Tmobile Czy oni nie wyciągają wniosków?

Grażynko wybacz...
 #789512  autor: JacekK
 08 mar 2015, 08:53
Wyciągają. Niedawno posypały się tam głowy, a obecnie panuje bezkrólewie. Widać praktyki takie może się i opłacają, ale na pewno nie długofalowo. Niestety póki co poza zmianami kadrowymi innych nie widać.

Pytanie tylko dlaczego posypały się głowy? Czy dlatego, że operator przesadza i rośnie niezadowolenie klientów, czy dlatego, że robi tak jeszcze za słabo?

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #789516  autor: Rosolak
 08 mar 2015, 10:32
W Erze byłem ok. 10 lat. Kilka dni po tym jak na moim wyświetlaczu pojawił się napis T-mobile.pl, przeszedłem do Orange. Zmieniałem sieć w sumie nieświadomie, bo ważny kontakt miałem w pomarańczy, ale nie zagrzałem w niej długo miejsca i wróciłem do PTC, ale już w postaci Heyah. I właśnie wtedy poczułem różnicę jaką zafundował tym markom Deutsche Telekom. Zdaje się, że chwilę później wprowadzono RWK, także numer służył tylko do odbierania, a ja kupiłem drugą kartę Plejaka i po przekonaniu się do tej sieci (choć początkowo strasznie hejtowałem), przeszedłem z głównym numerem. Wymusiło to na mnie, że ok. 90% kontaktów uciekło do P4.

Co do Ery, super promocję np. podwajanie drugiego doładowania, bardzo dobry zasięg. Wtedy nawet troszkę fanboyowałem z tą Erą i dogryzałem znajomym z Idei/Orange kiedy to po różnych zakątkach gubili zasięg. Oczywiście teraz się to poprawiło u pomarańczowych.
Ale od czasów TM - tylko nieuczciwe praktyki. Odradzam :!:

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #789521  autor: adik
 08 mar 2015, 11:31
też byłem w heyah, na początku ta oferta była bardzo dobra(a te podwójne doładowania to było coś najlepszego w tamtych czasach, ale z czasem nawet tą promocje zepsuli),z czasem play go prześcignął a potem doszli jeszcze inni.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #789559  autor: Ryszard Lubicz
 08 mar 2015, 16:22
U mnie czara się przelała gdy oszukali mojego ojca. Po prostu oszukali do czego się sami potem przyznali chociaż z tym oszustwem nic, nie zrobili.Stwierdzili tylko , że zatrudnili głupie studentki i one to zrobiły wbrew ich woli. Zaczekaliśmy 2 lata i na dniach ojciec przenosi nr.

Grażynko wybacz...
 #789565  autor: JacekK
 08 mar 2015, 17:00
Najlepszą odpowiedzią na takie rzeczy jest zmiana operatora. Nic innego nie pomoże. UKE to już za mało.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #789773  autor: Anthrax
 10 mar 2015, 08:06
Ryszard wnioski wyciągają, ale też krótkotrwałe. Studenci... jedni odejdą, to przyjdą następni desperaci.
Na oszustwo jest UOKiK, UKE, w ostateczności KK. Zgadzam się natomiast, że T-Mobile w krótkim czasie potrafiło zmieść wszystko, co wypracowała Era. Kiedyś mieli najlepsze oferty, dobre podejście do stałych abonentów, teraz od początku do dziś mają bajzel z iBOA, ofertami, obsługą klienta. Konsultanci są wyjątkowo nachalni, wciskają usługi mimo braku zgód, o ofertach szkoda mówić.
Z ciekawości też spojrzałem do książki telefonicznej swojej, odsetek numerów z T-Mobile to niecałe 10%... Dawniej było więcej, ale ludzie pouciekali do Play, albo Plusa...
 #789929  autor: Ryszard Lubicz
 11 mar 2015, 08:01
Z tego , że miałem trochę wolnego czasu zrobiłem dokładniejsze zestawienie:
58 - Play
21 - Orange
16 - Plus
9 - Tmobile
11 - Stacjonarne
3 - Virgin
2 - Heyah (w sumie można zaliczyć do Tmobile)
Ciekawy temat na wątek np " W jakiej sieci masz kontakty w telefonie?" :-)

Grażynko wybacz...
 #789940  autor: LOOPO
 11 mar 2015, 09:27
Ryszard Lubicz pisze:Ciekawy temat na wątek np " W jakiej sieci masz kontakty w telefonie?" :-)
Popieram.
Ps. Musiałem przeczytać Twój post do końca aby dowiedzieć się co to za liczby podajesz ;)