DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #788959  autor: Xy
 05 mar 2015, 17:44
Hej,
Pytanie jak w temacie wątku.
Zauważyłem, że znika mi miejsce na dysku C: (na nim trzymam Windowsa). Mam tutaj także muzykę i gry. Ale sytuacja wygląda tak, że nie przybywa mi nowej muzyki, gier nie instaluję, aktualizacji systemu brak, a miejsca coraz mniej...
I nie wiem co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Według Avasta i Nortona komputer jest czysty. CCcleaner także nie usuwa zbyt wiele. Czy to może jakieś pliki tymczasowe zajmują tyle miejsca? A może usunięty jakiś czas temu NetWorx? Ponoć on lubił tworzyć kilkugigabajtowe pliki .log. Jeśli tak to gdzie szukać tych rzeczy? Sam przekopałem już wszystko i brak mi pomysłów. Foldery zwykłe, ukryte i nic... Nie ma niczego, co można by usunąć. Defragmentacja dysku też nie pomaga. Od wczoraj do dziś zjadło mi kolejne 2 GB i nie wiem gdzie mi to wsiąknęło.
Oczywiście nie wsysam nic na ten dysk. Wszelkie zasysanie jest przekierowanie na drugą partycję. Czy to może są niedossane pliki z torrentów? Mogą być gdzieś na dysku C: mimo wskazania im miejsca na D:?
Bo już sił mi brak... A nie widzi mi się opcja formatu i ponownego stawiania systemu. Chociaż może warto by było postawić Windowsa od nowa bez śmieci od Samsunga?
Ale póki co liczę na waszą pomoc.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #788965  autor: goral2099
 05 mar 2015, 18:08
Z początku sądziłem, że to jakieś pliki systemowe (przywracanie, tmp), ale jak przeczytałem o 2GB dziennie to zmieniłem zdanie... :) Mogą to być pliki tymczasowe jakichś programów do ściągania - mimo ustawienia folderu docelowego na D: folder tymczasowy może być na C:. Sprawdź konfigurację.

Aktualizowałeś coś ostatnio masowo? Jakiś serwice pack? ;)
 #788980  autor: cyanoone
 05 mar 2015, 19:03
Tak jak kolega wyżej napisał. Co do reinstalacji systemu to lepiej mieć Linuxa bądź jeśli musimy mieć Windowsa to najlepiej czystego.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #788987  autor: Sig
 05 mar 2015, 19:23
Dajcie człowiekowi spokój z Linuxem.
Tak na szybko dwie sprawy, jedna oczywista, ale o niej nie wspominałeś:
System Volume Information - być może masz zostawione domyślne ustawienie, żeby zajmowało do 50% miejsca na dysku. Ostatnio jak komuś pomagałem tak miał, zmienijszyć na np. 10, czy 15%.
Program - no, tu może być wesoło i nie wiadomo. Kiedyś miałem taką akcję z Zone Alarm (firewallem, już nie używam go) - temp puchł.
Najprościej zorientować się co zajmuje miejsce na dysku jest po użyciu programu, który skanuje partycję i listuje katalogi wg. zajmowanego miejsca. Nie pamiętam, którego ostatnio używałem, ale pewnie obojętnie jaki wystarczy. Pierwszy z Google:
http://download.cnet.com/Folder-Size/30 ... 57388.html

jak już folder namierzysz, to domyślisz się powodu.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #791202  autor: Xy
 17 mar 2015, 20:49
Za Linuxem na komputerze przepadam tak samo jak za Windowsem w telefonie. A o tym drugim moje zdanie znacie ;-) I takie samo jest o LInuxie na kompie.
No więc nie doszedłem co mi zapycha dysk C: ale wrzuciłem sobie Folder Size zaproponowany przez Siga. Pokazuje wszystko ładnie, klarownie i czytelnie. Coś tam wyszukałem, jakieś pliki tymczasowe i zwolniło mi się dodatkowe 7 GB miejsca. Tyle, że to miejsce w dalszym ciągu jest zjadane...
Nie wiem, może w cholewę wykosić całą partycję C: i postawić czysty system bez dodatków od producenta? Bo od 2010 roku mam Windowsa 7 na Samsungu RF 510 z dodatkami od owego Samsunga (Samsung Recovery Tool, Samsung Recovery Solution i inne). A może tak bez nich by było lepiej? Tylko tak mi się nie chce instalować wszystkiego od nowa i w ogóle stawiać systemu...
Skoro mam naklejkę pod spodem komputera to mogę legalnie zassać tę samą wersję systemu z torrentów? I na laptopie system stawia się tak samo jak na kompie typu pudło? ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #791244  autor: bazooka
 18 mar 2015, 07:29
@up - pisał, że to sprawdzał więc ja też się nie odzywałem :)
@xy - używasz może hibernacji? - pewne dane zapisują się podczas stosowania tej funkcji;
poza tym może dużo wyrzucasz plików (i nie poza kosza)? - może kosz ustawiony nie tak jak trzeba ?
Jednak skoro masz ten program Folder Size to może byś wskazał który to folder tak ciągle rośnie :?:
 #791249  autor: piechucki
 18 mar 2015, 07:52
Nie będzie to fachowo napisane, bo robiłem to 100 lat temu, ale na jednym kompie miałem włączoną domyślnie w systemie funkcję zapisywania jakiegoś "punktu" w ustawieniach systemu (pamiętał określoną konfigurację czy dane) - nie kopia zapasowa. Każde zamknięcie systemu i każdy dzień powodowało utworzenie takiego pliku. Z tym, że w tym przypadku były to megabajty, ale miejsce też znikało. Po jakichś "akrobacjach" (dodatkowo dograny program umożliwiający "głębsze buszowanie" w ustawieniach) dało się to wyłączyć, a wszystkie te pliki usunąć i wszystko wróciło do normy :) . Zaznaczam, robiłem to bardzo dawno (kilka lat) i dlatego tak niefachowo i mało konkretnie napisałem.
 #797193  autor: Xy
 19 kwie 2015, 19:08
sebusy pisze:@xy - używasz może hibernacji? - pewne dane zapisują się podczas stosowania tej funkcji;
Tak, praktycznie cały czas. Z restartem co 7 - 10 dni. A na co dzień tylko zamykam ekran. Wiesz może gdzie te pliki się zapisują?

sebusy pisze:poza tym może dużo wyrzucasz plików (i nie poza kosza)? - może kosz ustawiony nie tak jak trzeba ?
Kosz opróżniany, często korzystam z systemowego Czyszczenia Dysku oraz CC Cleanera. Coś tam usuwa, jakieś miejsce wolne jest ale dalej mi zjada miejsce...

sebusy pisze:Jednak skoro masz ten program Folder Size to może byś wskazał który to folder tak ciągle rośnie
A da się wskazać, który folder się rozrasta? Tzn. który np. jako ostatni zmienił (powiększył) objętość? Bo żaden szczególnie się nie wyróżnia, a miejsca ubywa.
piechucki pisze:Nie będzie to fachowo napisane, bo robiłem to 100 lat temu, ale na jednym kompie miałem włączoną domyślnie w systemie funkcję zapisywania jakiegoś "punktu" w ustawieniach systemu (pamiętał określoną konfigurację czy dane) - nie kopia zapasowa. Każde zamknięcie systemu i każdy dzień powodowało utworzenie takiego pliku. Z tym, że w tym przypadku były to megabajty, ale miejsce też znikało. Po jakichś "akrobacjach" (dodatkowo dograny program umożliwiający "głębsze buszowanie" w ustawieniach) dało się to wyłączyć, a wszystkie te pliki usunąć i wszystko wróciło do normy . Zaznaczam, robiłem to bardzo dawno (kilka lat) i dlatego tak niefachowo i mało konkretnie napisałem.
Wiem o co Ci chodzi bo sam na Win XP robiłem coś podobnego i także łapałem tym sposobem miejsce. Miałem HDD 80 GB poszatkowany na 4 partycje (w przybliżeniu 5, 20, 25,25) i na systemowej 5 było już gorąco.
Tyle, że nie wiem jak tego dokonać w Win 7 HP. Widzę, że każdorazowe zamknięcie i otworzenie komputera to zjedzenie około 50 - 100 MB danych. Jednorazowo to mało ale kilka (naście) razy robi różnicę.



Dodam, że wyczytałem na jakiejś mądrej stronie, że można zmniejszyć plik hiberfil.sys lub wyłączyć to. Wpisałem więc w konsoli: "powercfg -h off" i niby trochę miejsca się odnalazło ale dalej nie jest tak jak być powinno. Zaś samego pliku hiberfil.sys nie znalazłem u siebie...

Ergo problem jakby istniał dalej...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #797300  autor: user_delete26
 20 kwie 2015, 11:11
Ja mam Windows 8.1 Pro i cierpię na ten sam problem. Hibernacji obecnie nie używam, więc to bankowo nie jest od tego. Praktycznie pusty dysk C, a już jest nieźle zapchany bo 41,7 GB zajętego miejsca. Dlatego też postanowiłem wcześniej zrobić formata, i zainstalować na nowo system, ale jak widać problem ciągnie się dalej...
 #798112  autor: znawca
 24 kwie 2015, 02:21
Oj tam Linux, najlepiej mieć Maca :D

A tak serio, to u mnie na PC (Windows 7, 64 bit) jest ten sam problem, z tym że miejsca ubywa zdecydowanie wolniej. Systemowy folder urósł z 12 do 25GB ale to jest akurat normalne, bo każdy nowy zainstalowany program go rozszerza.
Problemem są dane widmo - pomiędzy zajętym miejscem podanym we właściwościach dysku, a rozmiarem wszystkich obecnych na nim plików i folderów (także ukrytych) jest 7GB różnicy i ciągle ona rośnie!
Używam hibernacji/usypiania non stop, na C domyślnie pobieram pliki (np: torrentem) i dopiero potem przenoszę je na D lub E, a pliki usuwam zawsze z pominięciem kosza. System kupiony w wersji pudełkowej, PC składany, także nie ma żadnych dodatków producenta ani obrazów recovery. Defragmentacja... yyy... nie pamiętam kiedy ostatnio była robiona :P
Wygląda na to, że Windows widzi jako zajęte miejsce, które w rzeczywistości jest wolne, mam uszkodzony dysk, albo zwyczajnie mam porozrzucane wszędzie śmieci, których skaner z jakiegoś powodu "nie widzi".

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #798344  autor: wook
 25 kwie 2015, 19:24
Problemem są dane widmo - pomiędzy zajętym miejscem podanym we właściwościach dysku, a rozmiarem wszystkich obecnych na nim plików i folderów (także ukrytych) jest 7GB różnicy i ciągle ona rośnie!
Jaki masz rozmiar jednostki alokacji? Bo im większy tym większa różnica między wagą danych a zajmowanym miejscem. Zależnie od tego rozmiaru pliczek mający 1 kb może zajmować 8 kb lub więcej.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #804577  autor: bazooka
 02 cze 2015, 21:30
Ostatnio trochę grzebałem - spróbuj tego:
- panel sterowania => system => zaawansowane ustawienia systemu => konfiguruj
- zmniejsz maksymalne zużycie i ewentualnie wyczyść wszystkie punkty przywracania systemu
Właśnie zwolniłem sobie 20GB na dysku C :P
Ustawiłem maxa na 15%, mam partycję C = 100GB
 #809195  autor: Xy
 29 cze 2015, 10:09
sebusy pisze:Ostatnio trochę grzebałem - spróbuj tego:
- panel sterowania => system => zaawansowane ustawienia systemu => konfiguruj
- zmniejsz maksymalne zużycie i ewentualnie wyczyść wszystkie punkty przywracania systemu
Właśnie zwolniłem sobie 20GB na dysku C
Ustawiłem maxa na 15%, mam partycję C = 100GB
Dzięki!!!
115 GB uwolnionego miejsca :-D Teraz komputer powinien fruwać ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71