DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #788884  autor: podtokontoo
 05 mar 2015, 12:33
Witam,

przymierzam się do kupna nowego telefonu. Budżet jest 'ruchomy' w zależności od tego co telefon będzie prezentował, powiedzmy do ok. 1400zł. 5 calowe smartfony ciężko mi obsłużyć jedną ręką (chyba że dobrze upchnięte 5 cali w obudowie?), dlatego szukałem czegoś mniejszego, a najlepszym wyborem wydaje się HTC One M7. Problem tylko w tym, że telefon musi być nowy, żeby mieć gwarancję producenta, a model ten nie jest już produkowany i w żadnym sklepie go nie znalazłem.

Są ewentualnie ogłoszenia typu:

http://olx.pl/oferta/htc-one-m7-srebrny ... 8834d91ef0

http://olx.pl/oferta/htc-one-m7-silver- ... 8834d91ef0

Myślicie, że jest to bezpieczne, czy naciągana sprawa. Macie może jakieś pomysły gdzie można dorwać nowy model?

Macie jakieś inne propozycje telefonu, który miałby dobry ekran poniżej 5 cali, sensowne wnętrzne, LTE. Najważniejsze jest, żeby się nie zacinał, a bateria przy normalnym użytkowaniu nie padała pod wieczór. Nie przewiduję grania na nim.

Pozdrawiam
 #788907  autor: vonski
 05 mar 2015, 14:11
Xperia Z3 Compact.

Co do sprzętów z wklejonych aukcji, to jak najbardziej możliwe. Ja też właśnie z serwisu dostałem nową Z1 Compact, bo nie chciało im się mojej naprawiać. Co istotne- gwarancja na taki sprzęt leci od daty zakupu pierwotnego modelu, a nie od nowa.
 #788985  autor: podtokontoo
 05 mar 2015, 19:18
Dzięki vonski za odpowiedź. Xperia Compact Z3, przemyślę to, bo jednak ~1500 to już byłoby kompletne maximum.

A co do takich telefonów poserwisowych (zakładając, że zostały wymienione na zupełnie nowe egzemplarze) - da się jakoś zweryfikować, co dokładnie z nim zrobiono? I czy taka właśnie wymiana nie powoduje, że gdy mi się coś stanie z telefonem, kolejna naprawa będzie utrudniona/niemożliwa?

Pozdrawiam
 #788989  autor: vonski
 05 mar 2015, 19:35
No raczej ciężko ciężko sprawdzić. Mój jest w fabrycznych foliach, ma nowe zaślepki i uszczelki, więc widać, że to po prostu nówka sztuka. Jak pada dotyk albo jest zbity ekran, to często robią tzw. refubrished i przekładają płytę ze starego modelu. Ale jak pada płyta to nie ma co przekładać...