DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #788680  autor: miskul
 04 mar 2015, 15:57
Witam, poszukuję nowego telefonu do 1700 zł. Odpadają Nokie. Wstępnie zastanawiam się nad iPhonem 5c, Xperią Z2, Xperią Z3 Compact, HTC Desire 820.

Zależy mi na:

- Szybkość i płynność działania systemu (nie toleruję jakichkolwiek zacięć)
- Ekran w miarę duży (obecnie korzystam z 3,7 i potrzebuję czegoś większego)
- Bardzo dobra wydajność (gry, aplikacje)
- Ponadprzeciętny aparat (nie pstrykam dużo zdjęć, ich jakość nie musi być powalająca, ale ma być w miarę ładna)
- Pojemna bateria (zależy mi na tym, aby naładować go przez noc i korzystać przez cały dzień bez potrzeby ładowania)

Najbardziej przypadł mi do gustu iPhone 5c (zanim zapytacie, nie, nie przeszkadza mi plastik) po za jednym drobnym szczegółem, jest trochę mały, jednak w ostateczności mogę go wziąć (jeśli nie uda się znaleźć niczego lepszego)
Telefon będę kupować ze sklepów typu MediaMarkt, Elektro.pl (tu chyba najtaniej), Mediaexpert. Nie zamawiam z allegro więc proszę nie patrzeć na ceny z allegro gdzie ,,nowego'' iphona 6 można dostać za bardzo atrakcyjną cenę.
Nie wiem jak teraz wygląda sytuacja z najnowszymi androidami, chodzi o żywotność i płynność systemu. Wcześniej korzystałem z 2 telefonów z androidem, ale były to telefony niskiej pułki więc szybko zaczęły się zacinać.
Xperia Z2 tak jak iPhone 5c prezentuje się bardzo dobrze po za dwoma małymi szczegółami, pod światłem widać jego sensory dotyku i według niektórych opinii może to przeszkadzać w użytkowaniu (mam nadzieję, że jednak idzie to przeboleć) oraz jego ekran. Tak chciałem większy, ale nie wiem czy 5,2 cala to nie jest trochę przesada. Nie wiem czy to nie będzie problem użytkować go jedną ręką.

No i to tyle, czekam na propozycje i sensowne uzasadnienia. Mogę rozważyć wszystkie propozycje oprócz Nokii i Samsungów.
 #788719  autor: sin20
 04 mar 2015, 18:49
mialem jakis czas temu podobny dylemat i wybralem lg g3 jestem z niego w 100% zadowolony i wybralbym go po raz drugi :)

sin20
 #788722  autor: miskul
 04 mar 2015, 19:02
@sin20
Dzięki za propozycję. Ten telefon faktycznie jest warty uwagi, ale niestety muszę go odrzucić. Zastanawiam się czy Xperia Z2 z 5,2 calowym wyświetlaczem nie będzie za duża. LG G3 ma 5,5 cala i to już na pewno będzie za dużo.
 #788731  autor: m.sta
 04 mar 2015, 19:35
Z2 to kawał kloca. Ma duże ramki więc to sprawia że jest nie wiele mniejsza niz g3.

Wybierz z3 compact, te paski widać tylko przy sztucznym oświetleniu np w sklepach w normalnych warunkach jest nie zauważalne. Mam ją, i naprawdę jest bez większych wad.

Iphone 5/5c nie bierz, ma mój ojciec. Telefon już jest zbyt powolny, ma tylko 8 gb pamięci to bardzo mało, i beteria trzyma dwa razy gorzej niż w z3 compact i przy zabawie ciężko dotrzymać do wieczora.
 #788774  autor: miskul
 04 mar 2015, 22:06
Ok, porównałem jeszcze kilka telefonów i zostały teraz 2 możliwości. Xperia Z3 Compact albo HTC One E8. Za E8 przemawia większa rozdzielczość, gęstość pixeli i większy ekran, jednak dalej nie mogę się ostatecznie zdecydować. Możecie wypisać różnice między tymi telefonami i który bardziej pasowałby do moich wymagań?
 #788798  autor: Optek
 05 mar 2015, 06:17
Moim zdaniem duży ekran jest ok. Wygodnie przegląda Ci się internet. A do męskiej kieszeni do nawet 6 cali się zmieści.
Zastanów się nad HTC M8:
http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/9868230
Znajdziesz w dobrej cenie, ekran 8 cali. Ostatnio miałem w rękach, naprawdę fajnie wykonany i robi bardzo dobre zdjęcia.

To mądry człowiek ? pomyślał Iwan ? Trzeba przyznać, że wśród inteligentów także trafiają się wyjątkowo mądrzy ludzie, nie da się temu zaprzeczyć.
 #788905  autor: miskul
 05 mar 2015, 14:09
Nie 8 cali tylko 5. Od 7 cali to już tablety są.
HTC One M8 na pewno odpada, a to dlatego, że w niższej cenie możemy otrzymać dokładnie to samo (HTC One E8) tyle, że z plastikową obudową (nie przeszkadza mi to) oraz lepszym aparatem. Wybór padł na Xperię Z3 Compact, albo HTC One E8. Jeśli macie jeszcze zastrzeżenia do tych 2 telefonów to bardzo proszę, piszcie. Nie musicie już polecać innych telefonów, bo przejrzałem wszystkie za tę cenę i na pewno wybiorę jeden z tych dwóch.
 #788908  autor: vonski
 05 mar 2015, 14:12
Sprzęty dość zbliżone pod kątem możliwości i wydajności. Ale jeśli kładziesz nacisk na baterię, to Sony - jedna z najlepszy wśród urządzeń z Androidem.
 #788910  autor: miskul
 05 mar 2015, 14:20
No duża bateria to dla mnie duży plus. Jeszcze jedno pytanie. Który z tych telefonów ma lepszy wyświetlacz? HTC ma większą rozdzielczość, ale słyszałem, że Xperia ma większą gęstość pixeli. Jak to wygląda w praktyce?
 #788972  autor: vonski
 05 mar 2015, 18:35
W praktyce obydwa wyświetlacze są świetne. HTC robi najlepsze na rynku SuperLCD, Sony w końcu zaczęło wkładać do swoich urządzeń IPSy i również jakość jest doskonała.
 #789020  autor: miskul
 05 mar 2015, 21:46
A więc decyduję się na Z3 Compact. Dzięki wszystkim za pomoc :)