DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #788489  autor: nokla8282
 03 mar 2015, 20:51
Poszukiwania nowego smarfona cały czas trwają. Na pewno musi posiadać min 2 lub 3 Gb pamięci ram, bateria 2300 jest minimalna a najlepiej większa, przekątna ekranu 5 cali nie mniej.
Cenowo do 1300 zł.
Biorę pod uwagę Meizu MX4, Huawei Honor 6, Nokie Lumie 930/1520, Lenovo K900 oraz Sony Xperia Z2, Jiayu S2 lub S3, może UMi Zero

Blackberry, LG, Asus, Apple, Kazam, Goclever, Pentagram, Motorola, Myphone z miejsca są skreślone.
Nie mam możliwość pomacania, na żywo tylko sieć.
W gry nie gram, ale dużo internetu, nawigacji.
Czy warto dorzucić jakiś grosz do androida z 3gb ram?

Może ktoś ma jakąś ciekawą informację by przekonać mnie do któregoś modelu.
 #788543  autor: misiek303
 04 mar 2015, 07:05
Z jakiego powodu odrzucasz Lg ?
Obecnie Lg G2 jest najlepszym wyborem w tej grupie cenowej. Oferuje dobry aparat, niezłą baterię, świetne wykonanie.
HTC 820: http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/12186339 jest niezły. Zobacz.
Z tych wszystkich, które podałeś najlepsza jest chyba Nokia 930 ale trzeba brać pod uwagę,że potrafi się grzać.
 #788549  autor: nokla8282
 04 mar 2015, 08:24
Szczerze mówiąc G2 gdzieś umknęło, nigdy nie miałem za bardzo styczności z tą firmą, także może dlatego, zastanawiam się czy ta bateria 3000mah jest w miarę wystarczająca czy telefon zżera ją w jeden dzień, minusem jest jeszcze brak rozbudowy pamięci a jest 16gb, bo chyba 32gb z tego nie ma.

A co do aparatu, może mieć nawet 3mgpxl, do zdjęć mam dobrą cyfrówkę a nie pseudo aparat w telefonie.
 #788600  autor: vonski
 04 mar 2015, 12:20
Akurat bateria to jedna z większych zalet G2.
16GB faktycznie du*y nie urywa, ale niektórym wystarcza. Są jeszcze wersje 32Gb, ale nie było ich oficjalnie w Polsce.
 #788602  autor: gomez1982
 04 mar 2015, 12:23
Ja powiem Ci, że kupiłem w niedziele G2, szukałem telefonu dla siebie. Początkowo odrzuciłem G2 właśnie przez brak slotu na kartę pamięci, ale czytając dobre opinie o tym telefonie i zakupując micro czytnik na karty pamięci podpinany do złącza Micro USB jestem zadowolony. Muzykę i starsze zdjęcia trzymam na tej karcie a cała pamięć wbudowana przeznaczona jest na aplikacje i nowe zdjęcia czy filmiki. Ja jestem zadowolony przede wszystkim z płynności działania i baterii.
 #788768  autor: nokla8282
 04 mar 2015, 21:51
gomez1982 pisze:Ja powiem Ci, że kupiłem w niedziele G2, szukałem telefonu dla siebie. Początkowo odrzuciłem G2 właśnie przez brak slotu na kartę pamięci, ale czytając dobre opinie o tym telefonie i zakupując micro czytnik na karty pamięci podpinany do złącza Micro USB jestem zadowolony. Muzykę i starsze zdjęcia trzymam na tej karcie a cała pamięć wbudowana przeznaczona jest na aplikacje i nowe zdjęcia czy filmiki. Ja jestem zadowolony przede wszystkim z płynności działania i baterii.

Na ile oceniasz materiały użyte do wykonania tego smartfona?
 #788827  autor: gomez1982
 05 mar 2015, 09:30
Jak na plastik to oceniam go dobrze. Tylna klapka ładnie wygląda. Telefon jest nierozbieralny więc nie sądzę, że obudowa dostanie jakiś luzów. Ja jestem zadowolony.
 #788991  autor: nokla8282
 05 mar 2015, 19:44
A czy ktoś osobiście miał porównanie procesora Intel 2x2 ghz do Snapdragona 800? najcześciej takie są porównania.
Zastanawiam się czy procesor Intela będzie wydajny, nie będzie zżerał baterii, podczas rozmów, sms, bez gier.