DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #785540  autor: andrzejgolota
 18 lut 2015, 17:23
Dostałem dzisiaj info od mojej rodzicielki, iż na telefonie mojego dziadka znalazła nieodczytanego smsa od T-Mobile o treści mniej więcej: "włączyliśmy Ci na próbę pakiet 1 GB, od teraz przez 14 dni możesz se surfować po sieci bla bla bla, więcej na tmobile.pl bla bla bla". Jakiś czas temu, natknąłem się w sieci na taką historię:

http://www.wykop.pl/artykul/2396688/t-m ... ch-wiedzy/

i się zastanawiam czy przypadkiem mojego dziadka nie spotkało to samo. Zanim zrobię gównoburzę, chciałem Was zapytać czy komuś też włączono podobny pakiet i czy w razie braku jakichkolwiek działań, ów pakiet przedłuża się automatycznie jako płatny? Do BOK nie mogę się dodzwonić, w sieci znalazłem taki o to regulamin:
http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 007469.pdf

ale tutaj mowa o 5 dniach, więc może to być inna "promocja".
 #785543  autor: 111
 18 lut 2015, 17:38
@ andrzejgolota ponieważ mowa tu o T- dziadonaciągaczach to jest prawie na 100% pewne,że pakiet będzie przedłużony jako płatny.
Ta dziadosieć specjalizuje się w takich praktykach,szczególnie na nowych starterach,gdzie domyślnie włączone jest od groma różnych serwisów i usług nikomu niepotrzebnych,ale za to płatnych.
Niestety numery jakiś czas będące w tej sieci, też są narażone na takie, obliczone na niewiedzę użytkownika brzydkie zagrywki.
 #785549  autor: andrzejgolota
 18 lut 2015, 18:05
@111

No właśnie coś przeczucie mówi mi, że pakiet będzie odnawialny i płatny. Niby to dycha miesięcznie, ale dziadek jest osobą mocno schorowaną, wydającą kupę kasy na leki i nawet tę głupią dychę może spożytkować znacznie lepiej . TM ma dostęp do jego danych , zna jego rok urodzenia, zna bilingi i zapewne model telefonu [leciwy klasyczny Samsung działający tylko w 2G] i wciskanie takiej osobie płatnego pakietu netowego byłoby niczym innym jak zwyczajnym żebractwem. Naprawdę jeśli się okaże, że to odnawialny i płatny pakiet to wjadę tam do nich na Marynarską na swojej pandzie i polecą wióry z d*py.
 #785574  autor: Anthrax
 18 lut 2015, 19:21
Andrzej sprawdź, czy w papierach, czy gdziekolwiek nie ma jakiejś wzmianki o włączaniu usług. Jeżeli niczego nie ma (a stawiam to na 99,99%), to sieć po prostu w ordynarny i żałosny sposób próbuje od Ciebie zedrzeć pieniądze.
Od razu mówię Ci, że nie masz się co dziwić, bo takie praktyki w tej sieci stało się normą. W abonamencie np. mimo braku zgód marketingowych wydzwaniają z ofertami (do tego są wyjątkowo natarczywi), albo zmienianie warunków umowy w trakcie jej trwania.
Obserwuj dokładnie w poszukiwaniu tego typu niespodzianek, albo zmień operatora, w końcu to tylko karta, więc nie ma żadnych zobowiązań :)
Na marginesie przejrzałem regulamin i nie znalazłem żadnego punktu, że pakiet jest włączany za sam fakt korzystania z karty, czyli sieć po prostu próbowała z Twojego członka rodziny zerżnąć pieniądze.
I jeszcze jedno: Nie zdziw się, jeśli po podjęciu przez Ciebie próby zablokowania elektronicznej informacji handlowej w jakiejkolwiek postaci, wielokrotne próby wysłania odpowiednich sms, czy komend w internecie zakończą się niepowodzeniem. To też jest niestety "normą" w tej sieci.
 #785666  autor: ezaq
 19 lut 2015, 10:49
Mi kiedyś T-Mobile włączyło usługę muzyka na czekanie, czy jak to się tam nazywa. Jako, że to karta większość czasu spędzająca w szufladzie, zorientowałem się dopiero po pół roku. Po reklamacji wyłączono wyżej wymienioną usługę i zwrócono bezprawnie zabrane środki.
 #785754  autor: Rosolak
 19 lut 2015, 19:51
Też miałem tak jak ezaq, z tym, że mi włączyli sami, napisałem do BOK i wyłączyli wraz ze zwróceniem środków, później znów to samo, aż w końcu uciekłem z Heyah.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #786980  autor: Horacy
 24 lut 2015, 14:43
Każdy operator też włącza takie usługi, czy to szafa gra czy jak to się u innych nazywa, jakieś tam prenumeraty z dzwonkami, tapetami, wszystko na starterach lub w umowie jest napisane, ale po co czytać :)
 #786997  autor: 111
 24 lut 2015, 15:31
@ Horacy nie każdy, wirtuale nic nie włączają a i Play też chyba nie.
A T- cwaniaczki w tym przodują i to jest fakt.
Żeby nie zapomnieć 4 gr. za sprawdzenie stanu konta kodem USSD, to ewenement na skalę światową i szczyt dziadostwa.
 #787197  autor: Horacy
 25 lut 2015, 13:45
W Play masz też usługi aktywne przy zawieraniu umów (znajomy pracuje jako konsultant Play) Więc tam na pewno jest :) W Orange przy abonamencie, chcieli dołożyć różne ubezpieczenia itp. Plusa przyznam nie miałem nigdy, więc nie wiem. A co do T, no sporawo mają tego spamu...
 #787462  autor: Horacy
 26 lut 2015, 15:25
Ale na abonamencie/Mixie źle nie jest :) Na prepaidzie była masakra.. po 3/4 SMS dziennie, ale na Abo nie ma ojciec praktycznie żadnych SMS, czasami coś wpadnie ale to tak 1/2 na miesiąc.
 #787474  autor: 111
 26 lut 2015, 16:25
@ Horacy,my tu cały czas o prepaidach rozmawiamy w kontekście spamu i różnych śmiesznych usług i serwisów (oczywiście płatnych)włączanych użytkownikom na siłę, zarówno na świeżo aktywowanych starterach jak i już ze stażem w sieci.
Tu T jest mistrzem mistrzów.
 #788249  autor: zolvio
 02 mar 2015, 21:30
Do tej pory byłem zadowolony z internetu Frii na kartę. Ostatnio sami włączyli mi "Flirt", jak się zorientowałem, że pieniądze mi schodzą z konta, to złożyłem polecenie dezaktywacji. Dwukrotnie, oczywiście bez skutku. Dalej wysyłają mi SMS-y i obciążają moje konto.
Połączenie z BOA 29gr/min = słuchanie muzyczki na mój koszt; ewentualnie wycieczka do "SALOONU" = nie mam czasu kopać się z koniem. Karta nierejestrowana, to jeszcze dane musiałbym im podać, żeby potem mogli do mnie ze swoimi ofertami dzwonić.
Na karcie mam kilka złotych, które zdążę wydzwonić zanim resztę pieniędzy mi ściągną z konta. Całe szczęście, że nie zdecydowałem się na abonament w tej firmie!
Zdecydowanie odradzam T-Mobile!

Chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów