DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #787856  autor: czaro9
 28 lut 2015, 17:31
Witam, od około tygodnia jestem posiadaczem LG G3s. Wcześniej miałem L9 i nie mogłem o nim złego słowa powiedzieć, ale nieszczęśliwie przejechał po nim samochód i stąd wymiana. Z racji, że do G3s wchodzi micro sim, a moja karta to sim starego typu, przez kilka pierwszych dni telefon działał bez sima dopóki w salonie zrobili mi duplikat.
W trakcie tych kilku dni telefon chodził koszmarnie - klatkował przy przesuwaniu pulpitów, przy przekręcaniu ekranu, a najgorzej gdy chciało się przemieścić ikony na pulpicie lub między pulpitami - był to wręcz pokaz slajdów. Podobnie było w grach, ale nie w samej rozgrywce, a np. w menu gdy trzeba było coś przesunąć, przykładowo w hill climb racing ciężko wręcz było wybrać planszę lub pojazd. Chciałem już oddać telefon na reklamację (pochodzi z salonu orange), ale tak się złożyło, że otrzymałem nową kartę sim i ją włożyłem. Jakież było moje zdziwienie gdy po odpaleniu zainstalowały się chyba ze 4 orangowskie aplikacje, a telefon zaczął chodzić jak burza - opisane problemy praktycznie zniknęły jak ręką odjął - czy to normalne, że brak karty sim może coś takiego powodować?
Na chwilę obecną z rzeczy do których mogę mieć zarzuty to delikatne klatowanie przy przekręcaniu ekranu np. w galerii.
Robiłem benchmarki - antutu - 18 tys z groszami i 3d mark coś koło 2800 nie pamiętam dokładnie, ale tyle ile ten telefon powinien wyciągać.
Wracając do hill climb racing - menu chodzi znośnie, ale w samej grze mam wrażenie, że występuje coś na zasadzie mikro przycięć - gra działa płynnie ale co kilka sekund następuje jakby pojedyncze, króciutkie przycięcie co jest strasznie irytujące, a np real racing chodzi bez zarzutu.
Sprawa jest o tyle dziwna, że na znacznie gorszym L9 nic z takich rzeczy nie miało miejsca - ani w grach ani w systemie. Myślę sobie, że ok, nowszy system to i wymagania ma większe, więc żeby nie było biorę do ręki L65 żony, który ma tą samą wersję andka i co? w nim chodzi wszystko tak płynnie, że aż mi się nie chce wierzyć - absolutnie zero jakichkolwiek przycięć czy zwolnień
pomimo, że jest teoretycznie wolniejszy.
W telefonie chodzi ccleaner i współdziałający z nim CM Security.
Jak trochę pogram w Hill Climba (piszę tylko o nim bo praktycznie tylko to jest zainstalowane) to program wyrzuca komunikat, że telefon się rozgrzewa i to powoduje spadki wydajności - pokazuje temp 40 - 41 st., ale tel. w dotyku nie jest wcale jakiś przesadnie ciepły.
W telefonie siedzie karta Adata 16GB class10, która siedziała jeszcze w L9. Gdy przeniosę HCR z karty na telefon, jest jakby zauważalnie szybciej w menu, ale sama gra dalej ma "mikroprzycięcia" o których pisałem wcześniej a im dłużej gram tym menu chodzi gorzej, przynajmniej gdy gra jest na SD. Tak samo dzieje się również gdy w ogóle wyjmę kartę SD z telefonu. Wykorzystanie ramu w spoczynku plasuje się od 520 do 580 MB.
Może się ktoś wypowiedzieć na ten temat? Coś jest nie tak, czy mam po prostu wygórowane wymagania i jakieś schizy z tego powodu?
 #787862  autor: KA
 28 lut 2015, 18:38
Androida szczerze nie cierpię i znawcą jego wielkim nie jestem, ale zacząłbym na pewno od wywalenia cleanera i antywirusa.

W końcu DZIAŁAJĄCY Android!!!
 #787882  autor: goral2099
 28 lut 2015, 20:30
Też bym wywalił te dwa programiki na "dzień dobry". Rozumiem, że przywracałeś system do ustawień fabrycznych? Jakie aplikacje masz uruchomione w tle? Sprawdzałeś czy są jakieś aktualizacje oprogramowania? Jeżeli lagi zwiększają się wraz z upływem czasu, gdy grasz, to może rzeczywiście być wina przegrzewania się - to, że obudowa jest w miarę chłodna to nie znaczy, że wnętrze układu scalonego również jest takie. Układ może nie być w stanie wyprowadzić całego ciepła ze swojej struktury, z wnętrza...ciężko tak "leczyć" na odległość, bo przyczyn może być sporo.

A tak swoją drogą to niezły "critical hit" twój poprzedni telefon miał. Mam jedno pytanie: JAK? :D
 #787906  autor: czaro9
 28 lut 2015, 23:17
@calm
w jakim celu? nie widzę sensu, uzasadnij to jakoś

@goral
System przywróciłem do ustawień od razu gdy go otrzymałem bo był najpierw uruchomiony w salonie w obecności osoby, która go dla mnie odebrała. Żadnych aktualizacji nie ma. Jeżeli chodzi o działające aplikacje/procesy to są to:
-clean master i cm security
-system android
-ustawienia
-uslugi google play
-aplikacje główne systemu android
-muzyka
-pogoda (w sumie nie wiem czemu bo zawsze to wywalam i nigdzie z tego nie korzystam a i tak zawsze jest)
-klawiatura
i systemowe:
-com.qualcomm.atfwd
-com.qualcomm.qcrilmsgtunnel
-LGSmartcardService
czyli nic ponad normę.

Ostatnie co mi przychodzi do głowy to wymiana karty pamięci na nową bo gdy obecna była w telefonie zastępczym, który miał ultra niewygodny slot, to gdy ją wyciągałem to musiałem użyć metalowych kluczy i innych narzędzi tortur więc jej wierzch mógł się trochę porysować. chociaż nie wiem czy to może mieć znaczenie.

Tak sobie teraz gmeram na telefonie jak poleżał godzinkę nieruszany i wszystko chodzi cacy. Może to rzeczywiście wina spadku wydajności wraz ze wzrostem temperatury, ale czy tak powinno być? Czy jest to jakąś podstawą do ewentualnej reklamacji? Na L9 mogłem całą dobę naparzać w gierki aż w ręce parzył i nie przekładało się to na wydajność a tu takie rzeczy?
No i czemu tak się dziwnie zachowywał bez karty sim...

O śmierci L9 opowiem i wrzucę zdjęcia w ramach nagrody gdy uda się rozwikłać problem tematu :wink: