DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.

Moderator: Moderatorzy

 #777879  autor: bora1410
 14 sty 2015, 16:25
Jak w temacie. Korzysta ktoś lub ma styczność z takimi firmami jak Xiaomi, Oppo, Meizu. Huawei i Honor to już bardziej takie europejskie marki i więcej o nich można wyczytać. Jak takie telefony wypadają na tle innych flagowców. Cenowo to już nie ma takiej rewelacji jak kiedyś bo ceny są porównywalne z cenami flagowców które mają dystrybucję w europie. Do tego problem z zakupem w Chinach i potem z ewentualną gwarancją. Zastanawiam się nad przesiadką na Mi4, ale w necie jednak mało jeszcze informacji od samych użytkowników. Interesuję mnie coraz bardziej ten temat, i z chęcią bym poczytał opinie tych co mają wiedzę w tym temacie.
W ogóle to bardzo mało informacji na temat chińskich marek jest w newsach na Telepolis. Dziwne, bo takie Xiaomi to 3 producent na rynku, a i zagraniczne serwisy coraz częściej piszą o "chińczykach".
 #780548  autor: samel1990
 26 sty 2015, 19:41
Ja mam myphone luna i jestem zadowolony a brat mi odradzał ze to chińczyk i żebym kupił samsunga a ja nie lubię samsungów w sumie to ja wole chińskie telefony
 #780556  autor: Sig
 26 sty 2015, 20:04
samel1990 pisze:Ja mam myphone luna i jestem zadowolony a brat mi odradzał ze to chińczyk i żebym kupił samsunga a ja nie lubię samsungów w sumie to ja wole chińskie telefony
Nie porównuj "polskiego" Chińczyka jak np. Myphone, Prestigio, czy ten cały Kruger to telefonów sprowadzanych indywidualnie z Chin, jak te wyżej. One mogą (i są często) być lepsze, ale decydującą różnicę stanowi tutaj kwestia gwarancji, która jest realizowana w Polsce.
Importując indywidualnie coś, co nie ma oficjalnej dystrybucji u nas, pisze się człowiek na ryzyko - od podróbki, po awaryjność i problemy z naprawą, na kwestii ruletki z VAT czy cłem kończąc (gdzie nie jesteś w stanie ustalić ile faktycznie za telefon zapłacisz, aż go nie dostaniesz, bo możesz mieć "pecha", czyt. zapłacić na cle to co powinno być zapłacone).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #780696  autor: Szpady
 27 sty 2015, 14:54
I właśnie dlatego też jestem za myPhone :P Nie lubię kupować kota w worku, wolę gwarancję i wsparcie producenta :)
Jest taki portal... "telchina" bodajże, tam możesz poczytać o telefonach sprowadzanych z chin.

Valhalla!
 #780700  autor: lee
 27 sty 2015, 15:13
Na telchina.pl sa kupony rabatowe. Do cen na aukcjach trzeba liczyc vat jezeli otworza paczke to go dolicza. Jak czesto ma to miejsce ciezko mi mowic bo nie wiem.
Firmy sa rozne. Czesto zdarzaja sie podrobki wiec trzeba sie troche znac zeby samemu nie kupic bubla lub telefonu z chinskim standardem zamiast naszego.
Nawet one plus one wracaly na wymiane bo byly z pudelka nie teges... ;) wiec nie ma reguly.
Co do podrobek to np. Znany elephone ma brata blizniaka ulephona xd
Pozdrawiam
 #783406  autor: gramacz
 08 lut 2015, 18:27
ale nie porównujcie polskich brandów do chińskich markowych telefonów jak Huawei, Lenovo, Xiaomi, ZTE, Coolpad, TCL, czy Meizu
W TOP 10 największych na świecie jest 6 marek chińskich, 2 koreańskie jedna z USA i jedna japońska.
Te chińskie markowce są znacznie lepsze od tych polskich brandów i nie ustępują tym pozostałym producentom. Tak jak poprzednik pisze, przed zakupem poczytać forum o chińskich telefonach, kupić i cieszyć się z dobrego taniego telefonu.
 #796195  autor: Green7
 14 kwie 2015, 14:34
Ja kupiłem lenovo prosto z chin, było dużo obaw, ale w końcu się wszystko udało. Mimo kontroli celnej i dodatkowym podatku i tak się opłacało :)