DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #787605  autor: lukaschu
 27 lut 2015, 11:00
Witam. Stoję przed dylematem jaki telefon wybrać.
Samsung Galaxy Core Prime (69zł) czy
Sony Xperia M2 (159zł) czy
HTC Desire 610 (169zł)

Do tej pory miałem Samsunga Galaxy Ace 2 i średnio jestem zadowolony bo się często zacinał. Np jak wybierałem kontakt do kogoś to po naciśnięciu słuchawki czekałem na reakcję tel nawet 3minuty! albo nie pisały się litery chcąć wysłaś SMS.
Proszę doradźcie coś który z nich wybrać:)
Ostatnio zmieniony 27 lut 2015, 16:43 przez lukaschu, łącznie zmieniany 1 raz.
 #787606  autor: Invi.
 27 lut 2015, 11:03
Bebechy bardzo porównywalne. Najsprawniej będzie działał desire dzięki lekkiej nakładce.

Podrzuć całą ofertę, bo może dorzucając 100 zł bedziesz miał o wiele lepszy sprzęt
 #787621  autor: lukaschu
 27 lut 2015, 11:59
w tym abonamencie 49,99 netto są jeszcze takie (z LTE)
Nokia Lumia 635 (69zl)
Sony Xperia E3 (119zl)
LG G Pad 8.0 (149)
Nokia Lumia 735 (199)
LG G3 s (279)
Samsung Galaxy Grand Prime (299)
LG C70 (339)
Sony Xperia M2 Aqua (349)
Sony Xperia T3 (399)
Samsung Galaxy A3 (439)

ale nie chce wydawac wiecej niz 300zł
Ostatnio zmieniony 27 lut 2015, 16:44 przez lukaschu, łącznie zmieniany 1 raz.
 #787637  autor: Invi.
 27 lut 2015, 12:48
Co to za sieć/oferta, bo jakoś nie mogę sobie nic dopasować.

I tak po kolei:
635 - windows, co kto lubi. Ja się nie wypowiem - nie trawię kafelków. Na vaio jeszcze nigdy z premedytacją ich nie włączyłem :P
e3 - nie warto
G Pad - ?
735 - windows
G3s - całkiem przyjemny sprzęt, faworyt zestawienia
grand prime - słaaaaba rozdzielczość, mulacy TW
c70 - na pewno c70? dość rzadki model, ciekawy, ale raczej nie warty takiej dopłaty
m2 - jeśli podoba Ci się plastik udający szkło to ok, bez wiekszych wad
t3 - ogromna w stosunku do ekranu, poza tym ok
a3 - słabe bebechy w niezłej obudowie
 #787652  autor: lukaschu
 27 lut 2015, 13:08
no właśnie wolałbym androida bo wiecej dostepnych aplikacji. Na początku myslałem o core prime i nawet sie napaliłem ale sam juz nie wiem... o xperii M2 czytałem, że króluje w serwisach.. o HTC desire 610 w sumie nic niew wiem. Co by przemawiało za HTC?
Ostatnio zmieniony 27 lut 2015, 16:44 przez lukaschu, łącznie zmieniany 1 raz.
 #787665  autor: Invi.
 27 lut 2015, 13:34
Za htc przemawia zwykle jakość wykonania. Szkoda, że 610 nie jest z aluminium ale czytając recenzje nigdy nie trafiłem na narzekanie w kwestii obudowy. Imo najwiekszym plusem HTC jest ich nakładka na androida - sense. Prosta, przejrzysta, bez niepotrzebnego badziewia. W rezultacie działa płynniej niż softy konkurencji przy tej samej konfiguracji sprzętowej.
Więcej aplikacji, hmm wczoraj wrociłem do androida (tzn. korzystam obecnie z 2 tel). Mimo, że telefon jest naprawdę z wysokiej półki to już mnie wk%6^& razem z tysiącami nieprzydatnych aplikacji i ich aktualizacjami. BB10 rules, najlepszy system dla kogoś, kto nie używa telefonu wyłącznie do zabawy.
Co do m2 vs 610 vs g3s
Weź to, co ci się bardziej podoba, przepaści w wydajności nie będzie
 #787730  autor: T-mati1
 27 lut 2015, 18:12
złóż sobie wypowiedzenie umowy w play i czekaj na kontakt z GU. Dostaniesz lepsze warunki i tańsze telefony. Jak nie chcesz składać wypowiedzenia umowy, to wejdź na forum play i napisz do jakiegoś doradcy biznesowego, to on też ci załatwi zniżkę na telefon i rabat na 3 miesiące

THUNDER UP!!!
 #787740  autor: lukaschu
 27 lut 2015, 19:20
Co to jest GU? Mogą dawać zniżki na tel i abonament? Myślałem ze muszą trzymać się cenników... W sumie cesję na firmę już zrobiłem. Może coś zaproponują. A dziś w salonie playa pan polecił mi zamiast HTC samsunga core prime bo twierdzi ze samsung jest nowszy...
 #789054  autor: uskauska
 05 mar 2015, 23:29
No i co że nowszy?
to nie znaczy że lepszy ;)
ja nie lubie samsungów coś ostatnio
tak jak kiedys wiedli prym w smartfonachwyprzedzając mocno inne marki,tak dziś jak dla mnie idą wyłącznie na ilość :/ wystarczy spojrzeć ile obecnie modeli oferują w ofercie choćby playa...
dziś stałam przed wyborem htc 610 v nokia 735 i jednak wybrałam htc.mąż ma tą nokie i jakoś nie przemawia do mnie windows.htc używam od ostatnich dwóch lat (desire x) i byłam do końca mega zadowolona.
boje się jedynie o baterię.starego htc ładuję już w tej chwili co 8-10h,uśmierciłam baterię.obawiam się czy z 610 nie stanie sie to samo.a bateria jest niewymienialna-nie ściąga się tylkna klapka