DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #781498  autor: kostykiewicz
 31 sty 2015, 14:08
Witam,
Posiadanm telefon za zeta kończy mi się we wtorek kontrakt.
Moja taryfa ORANGE POP

Pytanie:
1.Czy po kontrakcie przejdzie na normalną kartę bez kontraktu?
2.Jaką polecacie taryfę na kartę głównie interesują mnie:
--- nielimitowane albo 1000 smsów do wszystkich sieci
---- przynajmniej z 50-100 min (moze byc wiecej)

Jaka oferta będzie najlepsza w tym przedziale chodzi mi o taryfe albo zmiana sieci nie wiem bo abonament opłaca się wziąć?
 #781499  autor: bazooka
 31 sty 2015, 14:22
Podejrzewam, że zostało Ci sporo na koncie więc przeniesienie numeru równałoby się z utratą sporej ilości środków.
Jeśli mam rację to nie masz zamiaru obecnie doładowywać więc jeśli nie interesuje Cię transfer internetowy i te minuty o których piszesz mają być do wszystkich sieci (a nie w większości do Orange) to przenieś się do ONE.
- tam masz Wygadany Pakiet (9zł za 50minut) obniżający minute połączenia do 18gr.
Możesz jednocześnie aktywować:
- Twoje Numery - każdy numer w dowolnej sieci po 3zł każdy / na miesiąc (usługa sama się odnawia co m/c)
oraz
- Pakiet Minut - 60minut po Orange (o ile dzwonisz na stacjonarne bądź do Orange) - 6zł/30dni obniża stawkę za minutę do 10gr

To najprostsze, sprawdzone rozwiązanie, które stosuję u rodziców - nic nie przepada, nic nie przepłacają (bo dzwonią max 50-100 jak piszesz) - wystarczy aktywować następny raz przed końcem obecnego - pakiety sumują się :)

Oczywiście mając sporo środków musisz skorzystać z Rok Ważności Konta, czyli SMS o treści START na 8002.

Napisz czy na pewno nie potrzebujesz neta, a jeśli jednak tak to ile na miesiąc :?:
 #781579  autor: kostykiewicz
 01 lut 2015, 00:51
Dziękuje za odpowiedz.
Zalezy mi tylko i wyłącznie na nielimitowanych smsach bądź 1000 smsow do wszystkich sieci
i 50-100 min w ciągu jednego miesiąca do wszystkich sieci.

Co w takim przypadku bedzie okej, pozostac przy tej taryfie co mam i uruchomic

http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html

http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html

badz

http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html


Czy jest cos lepszwgo od tego co podalem

INTERNET MNIE NIE INTERESUJE
 #781589  autor: bazooka
 01 lut 2015, 07:54
NIE kolego, wybacz, ale chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, albo czytasz w strasznym pośpiechu...
Odpal oba swoje linki, które wstawiłeś i przeczytaj ostatnie zdania na tych stronach co się odpalą, przeczytaj ze zrozumieniem i odpowiedz sobie w przypadku 1. czy to jest utrzymanie swojej taryfy?, w 2. czy tego chcesz, czy nie potrzebujesz RWK ?
Odnośnie tego drugiego szkoda, że nie odpowiedziałeś czy miałem rację i masz dużo niewykorzystanych środków na koncie oraz to czy potrzebujesz tej usługi - nie pisałeś nic o NOLIMICie głosowym do jednej osoby :?: :!: Pisałeś o 50-100minutach do wszystkich. Jeśli jednak tych środków masz na koncie mało - równie dobrze mógłbyś rozważyć zmianę operatora jeśli to dla Ciebie nie problem i masz w miejscach, których przebywasz dobry zasięg wszystkich sieci.

Przy okazji uzupełniam info odnośnie mojej propozycji przejścia do taryfy ONE o to, że w niej tak jak w Twojej obecnej POP masz 1000 SMSów za 10zł / 30dni - uznałem wcześniej, że to dla Ciebie jasne.

Moja jedyna jeszcze rada na chwilę obecną - to nauka korzystania z wyszukiwarki usług w Orange na kartę na tej stronie: http://www.orange.pl/kid,4002009319,id, ... ticle.html
Zaznacz wszystkie taryfy i usługi, które Cie interesują i PRZEFILTRUJ a wówczas zobacz jaka usługa jest dostępna w jakiej taryfie (to tak apropos Twojego linka odnośnie " SMS-y bez limitu do wszystkich sieci " - zobacz jaka tam jest taryfa).
pozdro
 #781618  autor: kostykiewicz
 01 lut 2015, 10:56
Przepraszam była późna pora chociaż to mnie też nie usprawiedliwia.

- Jak wspomniałem nie posiadam dużo środków na koncie
- Nie interesuje mnie korzystanie z internetu w telefonie

Rozumiem że po okresie w którym kończy mi się kontrakt z Orange zostaje dalej ta sama taryfa czyli POP, ale już bez zobowiązań na dołądowanie?

W mojej obecnie taryfie POP tylko i wyłącznie interesujące pakiety to:
- za 10 zł 1000 SMS-ów do wszystkich sieci
- za darmo Numer bez limitu w Orange na kartę w dowolnej sieci
I na tym się kończy + nie wiem ile za 1 minutę rozmowy do orange i innych sieci poza pakietami

Kolejne rozwiązanie to:


Taryfa YeS
- za 10 zł - SMS-y bez limitu do wszystkich sieci
- za darmo Numer bez limitu w Orange na kartę (jeden numer) na rozmowy
- ewentualnie jak i w POP i YES Twoje Numery
0 zł za minutę z 1, 2 lub 3 numerami z dowolnej sieci komórkowej ( za jeden nr 3 zł)

Nie wiem tylko jaka jest roznica za minute rozmowy miedzy POP a YES do sieci orange i innych sieci bo jesli okaze sie ze w YES jest taniej to dla mnie w tym momencie jest jasne i przechodze do YES

Doładowywać będę sobie 50 zł na 3 mc i spokojnie wystarczy
10 zł co mc na smsy razem 30 zł i powinno mi wystarczyc 20 zł na 3 mc na rozmowy do sieci innych nie dzwonie az tak czesto (najwyzej sobie doladuje jak mi zabraknie)



Nie wiem czy gdzies taniej otrzymam
 #781629  autor: bazooka
 01 lut 2015, 11:39
kostykiewicz pisze:- Jak wspomniałem nie posiadam dużo środków na koncie
Hehe no właśnie nie wspomniałeś wcześniej :)
kostykiewicz pisze:- za darmo Numer bez limitu w Orange na kartę w dowolnej sieci
To oznacza zobowiązania ładowania według ważności doładowań (likwidacja RWK na zawsze!!) - czytaj uważnie: http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html

Gdy skończy Ci się zobowiązanie z Zetafon pamiętaj o tym, że nie musisz już ładować za 50zł co 3m-c. Taką możliwość daje Ci usługa Konto Wazne Rok (zwane RWK): http://www.orange.pl/kid,4002010571,id, ... ticle.html
Musisz się przestawić i możesz ładować rzadziej raz za 100zł z bonusem 10zł lub innymi nominałami bonusami (np z aplikacją mPotwór - do jutra promocja 20zł gratis przy doładowaniu 50zł.) Taka roczna ważność konta daje możliwość ładowania kiedy się chce i ile się chce w zależności od potrzeb, a więc:
- 10zł na SMSy / m-c
- 3zł / jeden numer poza sieć no limitu / m-c
Uzupełnił bym to Wygadanym Pakietem: http://www.orange.pl/kid,4002009262,id, ... ticle.html
...jeśli dzwonisz te 50-100 poza sieć Orange (18gr/min)
lub Pakietem Minut (tylko w taryfie ONE) http://www.orange.pl/kid,4002009262,id, ... ticle.html
...jeśli dzwonisz sporą część minut po Orange i na stacjonarne (10gr/min)
Nie wiem w sumie po co się powtarzam, ale to tak w razie czego :)
Jeśli by to sobie obliczyć, czyli wszystko aktywowane co wyżej to jest
10 + 3 + 9 = 21zł (a z pakietem po Orange + 6zł = 27zł) i to jest dużo, choć trzeba pamiętać, że jeśli nie wykorzystasz minut z pakietów - każda następna aktywacja ich zsumuje się niewykorzystanymi i przedłuży czas na następne 30dni.
Wszystko zależy od Ciebie - czy chcesz pilnować, czy jednak zmienić sieć i poszukać czegoś wygodniejszego gdzie załatwiasz sprawę co miesięcznym doładowaniem np. https://virginmobile.pl/oferta ...choć tam nie masz nolimitu do tej jednej osoby :!:
Ewentualnie możesz zmienić Orange - jednym SMSem - na nju na kartę i wybrać: "miesio 19" tutaj http://www.njumobile.pl/oferta/nju-na-karte - wtedy mniej do aktwacji i nolimit głosowy oraz mms i smsy - wszystko za 28zł.
Przeszukaj tematy o dziale Oferty prepaid - może coś Ci jednak podpasuje bardziej.
Sporo zależy od wygody klienta - ja preferuje zabawy w modyfikacje i różne bonusy przy doładowaniach i inne Skarbonki :)
 #781638  autor: kostykiewicz
 01 lut 2015, 12:11
Ok dziękuje.

Przykład:
Zmieniam na rok waznosci konta:

http://www.orange.pl/kid,4002010571,id, ... ticle.html


I teraz chce aktywować pakiet no limit sms badz 1000 sms do wszystkich sieci za 9-10 zł
Ktorym kodem?

50 min rozmowy do wszystkich bedzie trybic na tej taryfie waznosc rok
http://www.orange.pl/kid,4002009262,id, ... ticle.html
???

Co mogę jeszcze otrzymać np. za free w taryfie rok waznosc?


Sorry ze tak zawracam d... ale jest tyle tych taryf i pakietow ze się wali mi juz.
 #781643  autor: Niezgodna7
 01 lut 2015, 12:18
1.
Nolimit sms, ale bez 50min. Yes taryfa.
2.
1000sms + 50 min. ONE, POP taryfa.
 #781688  autor: kostykiewicz
 01 lut 2015, 14:48
Podsumowanie tego co wybralem.
Obecnie Taryfa POP (po skończeniu kontraktu taryfa zostaje TAK????) i nic nie muszę wpisywać dodatkowego

Jeśli tak to:

WYbrałem:
a) 10 zł - 1000 SMS-ów do wszystkich sieci
b) 0 zł - Numer bez Limitu w Orange na kartę
Darmowe połączenia z wybranym numerem z dowolnej sieci bez żadnych kosztów i ograniczeń!
c) 3 zł jeden numer - Twoje Numery
0 zł za minutę z 1, 2 lub 3 numerami z dowolnej sieci komórkowej

Doładowując kwotę 50 zł spokojnie wystarczy na 3 mc

W czym się pomyliłem to proszę o poprawę
 #781721  autor: Niezgodna7
 01 lut 2015, 16:47
Tak. Pop zostaje.
PS.
Zamiast brać te 0zł jeden nr, to już zapłać te 3zł /mies.
*
A jak masz 3 nr w Orange, to dodatkowy pakiet za 6zł (Ty i 3).

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #781733  autor: bazooka
 01 lut 2015, 17:13
Calm wytłumacz mu co się stanie jak aktywuje te 0zl za jeden...
Choć z Ty i 3 się nie zgadzam, po pierwsze gryzie się z Wygadanym Pakietem, a po drugie jeśli jednym z numerów nie jest Stacjonarny to tańsze są Wybrane Numery w ONE.
Choć wątpię, że z tego skorzysta, bo nie pisze o kilku numerach/kontaktach w Orange.
 #781809  autor: Niezgodna7
 01 lut 2015, 21:41
No to nie będzie tego Ty i 3 włączał.
PS. Co się stanie jak włączy 0zł rozmowy?
Są dwie odpowiedzi
:- D
Jak zechce - to zapyta.
 #781811  autor: kostykiewicz
 01 lut 2015, 21:48
Ok panowie więc pytam :)
Co się stanie jak włącze 0 zł do jednego w orange?
====
Zapewne nic dobrego, w takim razie wykluczam to,
zostają tylko smsy 1000 do wszystkich i 3 zł za każdy numer :)

Dziękuje za wszelką odpowiedź i poświęcony czas i przepraszam za upierdliwość moją.
 #781818  autor: Niezgodna7
 01 lut 2015, 22:28
Widzisz Sebusy, nie trzeba tłumaczyć. Kolega wybrał właściwie
:- )
Pozdrawiamy, jakby co, wiesz gdzie Nas znaleźć.
Heja.
 #781821  autor: bazooka
 01 lut 2015, 22:37
Może w końcu doczytał całe zdanie pod drugim cytatem w tym poście:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 18#p781629 :-D
@kostykiewicz jeszcze to:
sebusy pisze:Uzupełnił bym to Wygadanym Pakietem: http://www.orange.pl/kid,4002009262,id, ... ticle.html
...jeśli dzwonisz te 50-100 poza sieć Orange (18gr/min)
Aktywuj to co 29/30dni by nie stracić czego nie wykorzystałeś. Nie wykorzystasz jednego miesiąca, może się przydać w następnych - różnica 11gr/min - to przy 100minutach jest 11zł :!:
 #781901  autor: krzysztof.ka
 02 lut 2015, 14:41
Przy niezbyt intensywnym korzystaniu z telefonu proponowałbym pozostanie w taryfie POP i wybranie raczej usług bonusów za doładowanie:
Masz Minuty i Masz SMSy. Obie usługi kosztują 1 złotówkę miesięcznie. Po doładowaniu dostajesz za każdą złotówkę doładowania minutę oraz trzy smsy.
Przy tej taryfie wybrałbym też Co druga minuta gratis, o ile kwiększość rozmów trwa więcej niż jedną minutę. Ta usługa powoduje, że czas rozmów rozliczany jest minutowo, a nie sekundowo, ale pozwala na obniżenie kosztu połączenia do około 15 groszy za minutę. Przy krótkich rozmowach do minuty jest się to trochę do tyłu, ale generalnie bilans miesięczny powinien i tak wyjść na plus.
Przy taryfie POP włączyłbym Zbieraj Minuty w Orange. Aktywacja kosztuje 2 złote, a usługa jest darmowa i nie jest pobierana miesięczna opłata. Za minuty poza Orange otrzymuje się do 3 minut do Orange do wykorzystania do końca dnia. Zdarza się, że i usługa działa i o dzień dłużej. Sprawdzone na jednym numerze, ale nie powiem kiedy działa do końca dnia, a kiedy dzień dłużej.
Twoje numery, o których pisał Sebusy, jest dobrą usługą, o ile z tymi numerami przeprowadzasz miesięcznie rozmów więcej niż 20 minut dla pojedynczego numeru. Do 20 minut szkoda płacić tych 3 złotych za numer.
Taryfa POP jest raczej dla tych, co doładowują małymi kwotami i wolą doładowywać częściej.

Jeżeli jednak wolałbyś doładowywać rzadziej, ale większym nominałem np. 50 PLN na 3 miesiące, to polecałbym taryfę Nowe Orange Go. Tam jest jeszcze więcej usług obniżających koszty: wpomniane Masz Minuty i Masz SMSy, Minuty za Minuty, Ekstra minuty - ale to działa przy doładowaniach częstszych niż co 25 dni, więc niekoniecznie to może być dobre. Do tego Pogadajcie Sobie.
Jest taki myk, że przy przejściu z POP do NOG, nie wyłącza się usługa Zbieraj Minuty po włączeniu usługi Minuty za Minuty. Normalnie obie usługi się wykluczają w NOG i w taryfie NOG obu nie włączysz. Tylko przejście pozwala na zachowanie Zbieraj minuty po przejściu do NOG i aktywaniu Minut za Minuty.
Jak masz w rodzinie / paczce znajomych osoby w Orange w taryfach One, POP czy NOG, to ciekawa jest bezkosztowa Orange Grupa. Jak zsynchronizujecie doładowania, to będziecie mieli przez tydzień darmowe minuty do siebie.

Moje słuchawki: Plus: Motorola d160, Nokia 3110, Nokia 3310, Nokia 6820, Nokia 6310, Nokia 9300, HP IPaq hw6915, Nokia E51, Nokia E52, Nokia N8. Orange: SE Xperia Arc, SG S III.
 #781933  autor: bazooka
 02 lut 2015, 17:18
Fakt, o Masz Minuty zapomniałem, sam miałem zawsze to włączone, ale od pewnego czasu gdy są doładowania mPotworem bonusowe to doładowywałem bardzo rzadko i złotówę mi co miesiąc wyczepiali z konta a g... z tego miałem.
Odnośnie opłacalności stosujesz zapewne jakiś skrót myślowy (włączoną masz w myślach jakąś usługę), bo Twój numer za 3zł opłaca się włączyć gdy rozmawiasz więcej niż 3/0,29 = 10,34minuty na miesiąc. :)
O ile nie dzwoni się na wiele więcej numerów poza sieć Orange, bo wówczas Wygadany Pakiet obniżający koszt minuty do 18gr/minuty wskazywał by liczenie: 3/0,18 = 16,6minuty / m-c.
Ale to już teorie nie do ogarnięcia / nie zaplanowalne.
To samo można pisać o Co druga minuta gratis - jak można założyć długość połączenia?!
Jak widać jednak autorowi chodziło o jeden numer i SMSy - przy założeniach 50minut/mc => Wygadany Pakiet jak znalazł, ale jeśli więcej to myślałbym o czymś innym.
P.S.
@krzysztof.ka - przy okazji, pamiętasz nasze rozmowy o OFnK + GnR :?:
Zobacz - nie potrzeba GnR, bo jest SMART: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 56#p781956
 #781987  autor: krzysztof.ka
 02 lut 2015, 21:09
Już odpowiadam ;)
Jeżeli chodzi o wyliczenie opłacalności Twoich Numerów, to rzeczywiście, założyłem, że włączona jest usługa Co druga minuta gratis. Przy stawce podstawowej rzeczywiście, już opłaca się uruchomić usługę po 10 minutach z hakiem.

Jeżeli chodzi o Gotowy do Rozmowy, to nie jest to dla mnie zestaw. Ja mam jeszcze zbyt mało kontaktów w Orange i nju, żeby to mi się opłacało. W Pogadajcie Sobie mam wybrane 3 numery w Orange i nju z którymi rozmawiam najwięcej minut. Z domownikami z taryfą NOG rozmowy są bardzo krótkie i rzeczowe, tak więc szkoda tych numerów na Pogadajcie Sobie, czy Wspólną Orbitę. Tu właśnie wykorzystujemy Grupę Orange, co niby ma być na Marsie ;) Mamy zsynchronizowane doładowania. Przez 7 dni korzystamy z darmowych minut, a potem idzie w ruch konto promocyjne, oczywiście jak pakiet Masz Minuty albo Ekstra Minuty są wykorzystane.
Tak więc tych kontaktów w Orange i nju jest zbyt mało aby GdR się opłacało. Gdyby chociaż doszedł do tej trójcy jeden numer w Orange z którym gadałbym set minut, to wolałbym wybrać Wspólną Orbitę i przetasowałbym trochę pakiety.
Zapomniałem dodać, że odkąd mam Masz SMSy, to dużo więcej wysyłam smsów.

Moje słuchawki: Plus: Motorola d160, Nokia 3110, Nokia 3310, Nokia 6820, Nokia 6310, Nokia 9300, HP IPaq hw6915, Nokia E51, Nokia E52, Nokia N8. Orange: SE Xperia Arc, SG S III.