DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 33 z 56
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 56
 #781567  autor: ManiacGSM
 31 sty 2015, 22:11
mvno-gsm_pl pisze:Najgorsze jest to, że jest to psucie rynku MVNO w Polsce, który i tak kuleje. To woda na płyn dla takich jak Plus, Play, T-Mobile, czy Orange.

W ostatnim czasie najpierw popisała się Lebara, która z trudem wytrzymała rok, od dwóch lat popis daje Vectone, dodatkowo w ostatnim też czasie do historii przeszedł pierwszy w Polsce MVNO - mBank Mobile...

Z trudem teraz będzie przekonać nieprzekonanych, bo jak można traktować takie sieci poważnie? Kiedyś budowałem dystrybucję dla jednego z MVNO, wchodzę do sklepu, reklamuję towar a gość wyciąga mi spod lady startery Mobilking i wk***iony pyta "Kto mi te kupi?!".

Niestety, przez takie nieprzemyślane starty, wpadki i czasami kompromitowanie się, lepiej na rynku MVNO w Polsce nie będzie. A dodając do tego silne "submarki" operatorów, jak nju, red bull czy plush, może być jeszcze gorzej. Ale obym się mylił...
I tu jest niestety cała prawda, strach przenosić główny numer do takich tworów. A nie każdy ma czas i ochotę na noszenie kilku telefonów oraz testowanie co rusz to nowych MVNO. Mnie nie skuszą nawet promocje-nie wiadomo czy dana sieć będzie na rynku 6 miesięcy czy 3 lata. Mnie obecnie poruszyło że mBank Mobile kończy udział. Choćby dla tego że nie są biedni. A jednak prawa rynku okazały się i dla nich nieubłagane.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #781586  autor: tadeusz@bigos
 01 lut 2015, 07:02
Powinniście sobie dać spokój z tym tematem i go zamknąć.
Moim zdaniem nic z tej sieci nie wyjdzie. Jeszcze nie zaczęli (i nie mogą zacząć jakoś) a już są problemy, dziwy i cuda. To jest jakieś niepoważne traktowanie ludzi.
Weź człowieku zaryzykuj i przenieś do nich swój główny , używany od lat numer... :shock:
To już lepiej siedzieć w czymś sprawdzonym jak Red Bull , Virgin czy nawet Nju.
 #781848  autor: bobiwr
 02 lut 2015, 09:17
tadeusz@bigos pisze:Powinniście sobie dać spokój z tym tematem i go zamknąć.
No nie wiem...
W swojej uszczypliwości zapytałem PayUp: "Na stronie Vectone Mobile Polska jesteście podani jako serwis pośredniczący w doładowaniu ich telefonów. A na Waszej stronie to nie jest potwierdzone. Czy to prawda?"
A oto odpowiedź: "Witam, To nowe produkty w naszej ofercie. Pozdrawiam / Best regards
Karolina ********* PayUp Polska SA"
 #781853  autor: Sig
 02 lut 2015, 10:26
ManiacGSM pisze:
mvno-gsm_pl pisze:Najgorsze jest to, że jest to psucie rynku MVNO w Polsce, który i tak kuleje. To woda na płyn dla takich jak Plus, Play, T-Mobile, czy Orange.

W ostatnim czasie najpierw popisała się Lebara, która z trudem wytrzymała rok, od dwóch lat popis daje Vectone, dodatkowo w ostatnim też czasie do historii przeszedł pierwszy w Polsce MVNO - mBank Mobile...

Z trudem teraz będzie przekonać nieprzekonanych, bo jak można traktować takie sieci poważnie? Kiedyś budowałem dystrybucję dla jednego z MVNO, wchodzę do sklepu, reklamuję towar a gość wyciąga mi spod lady startery Mobilking i wk***iony pyta "Kto mi te kupi?!".

Niestety, przez takie nieprzemyślane starty, wpadki i czasami kompromitowanie się, lepiej na rynku MVNO w Polsce nie będzie. A dodając do tego silne "submarki" operatorów, jak nju, red bull czy plush, może być jeszcze gorzej. Ale obym się mylił...
I tu jest niestety cała prawda, strach przenosić główny numer do takich tworów. A nie każdy ma czas i ochotę na noszenie kilku telefonów oraz testowanie co rusz to nowych MVNO. Mnie nie skuszą nawet promocje-nie wiadomo czy dana sieć będzie na rynku 6 miesięcy czy 3 lata. Mnie obecnie poruszyło że mBank Mobile kończy udział. Choćby dla tego że nie są biedni. A jednak prawa rynku okazały się i dla nich nieubłagane.
A ja nie rozumiem takiego podejścia. Przecież operator wirtualny nei znika z dnia na dzień, jest dużo czasu na ewakuację. Korzystam z najlepiej dopasowanej dla siebie oferty w danym czasie, a jeżeli ma zaprzestać działalności - przenoszę się. Po co histeryzować? Miałem główny numer dawno temu w GaduAIR, jak upadał przeniosłem (wtedy do mBank Mobile bodajże) i żyję.
Problemem wirtualnych DZISIAJ jest to, że oferta operatorów tak bardzo potaniała, że nie można liczyć na duże oszczędności korzystając z wirtualnych (a jak już to coś w typie NJU, czyli tak naprawdę submarka operatora infrastrukturalnego). Gdy np. z innych sieci było z te ok. 80 groszy za połączenie do Play, a w GaduAIR było (nie pamiętam już, 29, albo 19), no to tu była korzyść jakaś, a teraz, plus śmiesznie tani internet praktycznie wszedzie...

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #781939  autor: bazooka
 02 lut 2015, 17:56
Dla statystycznego Polaka nigdy nie ma tak tanio by nie mogło być taniej :)
Przy czym dla tego samego Polaka kompletnie nie ważna jest jakakolwiek jakość [przy czym nie piszę o jakość kontaktu z BOK, bo o jakości świadczy jeśli nie muszę się z nimi kontaktować, a nie jak mnie potraktują]. Tak więc jak się rzucili Ci Polacy na startery tego nowego-2-letniego tworu, mimo że wszelkie znaki na niebie i choćby w UK wskazują, jakaż to będzie "jakość". Niektórzy testowanie mają we krwi i tu spoko reszta jest naiwna...
Wracając jednak do tego:
Sig pisze:A ja nie rozumiem takiego podejścia. Przecież operator wirtualny nei znika z dnia na dzień, jest dużo czasu na ewakuację. Korzystam z najlepiej dopasowanej dla siebie oferty w danym czasie, a jeżeli ma zaprzestać działalności - przenoszę się.
...chciałbym się odnieść - choć toczyłem już podobną dyskusję na tym forum.
Ile trwa "zmiana operatora" - nie pytam o możliwość techniczną, tylko jak długo musi trwać byś na niej wiele nie stracił :?:
.../ nie u wszystkich MVNO osiągalne są chyba usługi Premium SMS? czy się mylę ? /...
Nie każdy MVNO zachowa się tak jak mBank mobile i zwróci pozostałe środki na koncie w momencie wyłączenia sygnału.
Zwracam uwagę, że przyszła moda na wymuszaniu na nas robienia skarbonki, oczywiście nie robią tego tylko sieci MVNO, ale gdzie tak naprawdę można stracić najszybciej? Tam gdzie sieć upadnie, więc największym ryzykiem jest robienie skarbony w MVNO, bo może to wydłużyć czas potrzebny na zmianę (mam na myśli niechęć utraty pozostałych środków).
Vikingi uzależniają stawkę minutową od doładowania, co nie? Red Bull, żeby coś tam mieć 30zł na koncie itp itd. Chcesz mieć taniej załaduj od razu dużo...po co ? Po to żebyś szybko nie uciekał, by Ci się nie opłacało, byś w momencie częstej zmiany oferty (Lyca) musiał nieco "przepłacić". A w momencie jeśli zdecydowałbyś od nas odejść musisz to albo wszystko szybko wydzwonić, albo będziemy jeszcze bardziej do przodu jeśli tego robić nie będziesz i machniesz ręką na te 20zł. Do takiego myślenia nigdy (raczej) nie powinien dopuścić operator spoza MVNO - dlatego też łatwiej jest robić skarbonkę w W4 i jest się spokojniejszym. Tak uważam, choć testerzy muszą być na tym świecie, byśmy nie musieli tego za każdym razem testować sami :)
 #781945  autor: Emsi
 02 lut 2015, 18:25
RedBull to nie MVNO. Gdyby zamykali działalność pod tym szyldem, to "fioletowy glut" nie odpuści sobie tych klientów i przejmie ich do siebie. Co do środków, to albo przejdą jak przy migracji TM > Heyah, albo przepadną jak w przypadku Orange > Nju. Jeżeli zależałoby im na zachowaniu dobrej twarzy (a słabą infrastrukturę muszą czymś nadrabiać), to środki by przeszły.
 #781950  autor: bazooka
 02 lut 2015, 18:45
Ale mnie złapałeś - chyba się pod ziemię zapadnę... Idea posta była jednak inna, ale tak, RedBull to nie MVNO, tylko bardzo dziwne MNO, do którego ciężko przejść z Play.
 #781959  autor: bazooka
 02 lut 2015, 19:06
Do Orange sadzi osoba, która ma numer główny w Play...
Padłem

P.S.
Przepraszam za durnowatą ripostę, jednak do hejterów docierają tylko posty na ich poziomie.
 #781970  autor: bazooka
 02 lut 2015, 19:57
Ciekawe, do czasu konsolidacji N! zapewne wiele razy spuszczałeś się, żeby w roamingu do Orange się zalogować by móc zadzwonić ze swojego sPray-a - teraz gdy O. i T. mają niemalże wspólne zasięgi to teraz T. najlepsze... :roll:
Przy okazji:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 27#p781771
...faktycznie T. rządzi...ale w czym innym :)
 #781973  autor: Emsi
 02 lut 2015, 20:05
O co się tu sprzeczać?! Jakość = TM i Plus.

Networks (w senie wspólny zasięg i jakość TM i Orange) to taki sam mit jak zasięg 4 sieci w Play. ;-)
 #782003  autor: bolek2004
 02 lut 2015, 22:05
Hahaha, ludzie się tu sprzeczają i kłócą o coś czego nie ma, nie wiem jaki jest cel tego wątku ale dopóki to nie wystartuje to powinien ten wątek być zamknięty, bo jest tylko robiona gównoburza o coś czego nie ma. Może ktoś by zrobił z tym porządek wreszcie. Z drugiej strony to pewnie wyświetlenia się zgadzają:)
 #782098  autor: bobiwr
 03 lut 2015, 13:15
WOW! Dla odważnych. Płatność kartą. Trzeba podać CVV. (Wiem, że są karty tylko do płatności netowych. )

Edit: Emsi - Jak znalazłeś tą stronę? Tak sobie chodzę po "www.vectonemobile.pl" i nijak nie umiem znaleźć odsyłacza do doładowań... :?
 #782198  autor: Niezgodna7
 03 lut 2015, 20:46
Może poszły do Was drogą morską..? No wiecie, im dłużej czekacie - tym większa radość
:- D
Oby wreszcie ruszyli, to Divhash zejdzie mi z tego Orange stękania o jakości sieci
:- p
  • Strona 33 z 56
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 56
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 56