DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #781488  autor: Presidente
 31 sty 2015, 12:43
Witam,

kupiłem nową Xperię Z3 compact w sklepie internetowym, a dostałem telefon z wgranymi aplikacjami PLUSA. Pomijając fakt, że to jest oszustwo, że zamiast nowego telefonu od producenta dostaje telefon prawdopodobnie odkupiony przez sklep od PLUSA.

Pytanie: Czy robić aferę i odsyłać telefon do sklepu, czy może inaczej rozwiązać sprawę? Np. zainstalować soft niebrandowany. Tylko pytanie czy nie tracę gwarancji i skąd wziąć soft, żeby był oryginalny?
 #781493  autor: Xavi
 31 sty 2015, 13:35
Jaki to sklep? Bo jeżeli prawdziwy typu euro, mm, agito, electro, merlin itd to raczej mało prawdopodobne coś takiego. Wtedy trzeba robić aferę. Jeśli jednak to sklep abc z allegro co się sam nazwał sklepem to inna sprawa zależy co było w opisie przedmiotu.
 #781502  autor: Sig
 31 sty 2015, 14:39
Kupujesz w jakichś dziwnych sklepach i pretensje masz do wszystkich, ale nie do siebie... No ludzie, jest powód dla którego te mało znane sklepy są znacząco tańsze od innych w porównywarce cenowej i nie jest to jakaś super okazja, której ktoś wcześniej nie zauważył... W części taki sklepów jest zaznaczone, że towar moze być z np. zagranicznej sieci komórkowej. Jeżeli tutaj nic nie było, to tym bardziej masz powód do zwrotu.
Telefon przecież możesz zwrócić - zrób to, zapoznaj się też ze zmianami w prawie od nowego roku (nie chce mi się szukać), z tego co pamiętam teraz nie musisz nawet płacić za odsyłanie.

No i też nie jest to jakieś wielkie zaskoczenie, choć opiniom internetowym nie można ślepo wierzyć, o brandowaniu innego operatora od tego sklepu napisano np. tu:
http://www.opineo.pl/opinie/twoj-smartfon-pl,negatywne

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #781507  autor: Presidente
 31 sty 2015, 15:04
Kwestia teraz, czy bawić się w odsyłanie, czy samemu przeinstalować soft. Bo przecież jak odeśle to mi mogą tego samego przysłać z przeinstalowanym softem, co mogę sam zrobić szybciej.

Pytanie tylko czy jak samemu przeinstaluje to nie stracę gwarancji. I czy w ogóle jest możliwość zainstalować oryginalny soft, który otrzymuje się, powiedzy kupując w sklepie Sony.

Dziwny sklep? A gdzie miałem kupić? W Saturnie? Przepłacić 2-3 stówki i dostać telefon z ekspozycji? http://www.spidersweb.pl/2014/10/saturn ... zycji.html

Wszędzie oszukują, więc wydaje mi się, że lepiej szukać w tańszych sklepach internetowych. No chyba, że się ma kasę, to najlepiej kupić w autoryzowanym sklepie Sony.