DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #780815  autor: ManiacGSM
 28 sty 2015, 01:01
Pomóżcie mi wybrać coś z telefonów używanych które kiedyś były numerem jeden obecnie nie są w czołówce ale i tak nie są złe (według mnie) i nie kosztują kupę kasy jak w dniu ich premiery.
Telefon głównie do robienia fotek ,ale nie obraziłbym się żeby też dobrze nagrywał wideo.
Aparat w mojej Lumii 710 jakoś nie powalił mnie na kolana dla tego szukam drugiego telefonu.
Fajnie jakby 'przepraszam za wyrażenie ''spust migawki'' szybko działał.

A oto moje typy. Wave 2, Wave 3, Omnia HD, Satio, Vivaz, Nokia n8 czy trochę dopłacić i n9 ???

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #780842  autor: motov3
 28 sty 2015, 10:38
LUMIA 620 w tych pieniazkach najlepszy wybor.

Obrazek
 #780895  autor: bazin111
 28 sty 2015, 14:36
Witaj. Jeżeli chodzi Ci o szybkość działania spustu migawki, to Nokia N9 jest jak "błyskawica" :) chyba jest to najszybciej robiący zdjęcia telefon z obecnych na rynku. Same zdjęcia bardzo ładne! Mam w domu Lumie 820 i Nokie N9, gdzie ta druga robi zdecydowanie lepsze zdjęcia. Video też nagrywa w dobrej jakości. Dwie wady N9 - brak fizycznego spustu migawki i niewymienna bateria. Oczywiście porównując N8 z N9 ta pierwsza jednak wygrywa (choć nie jest to jakaś wielka wygrana). Jeśli zdecydujesz się na N9 uważaj na te sprowadzone z chin które są oferowane na Allegro, są to zwykłe używki w nowej obudowie, a wciskane ludziom jako nówki (Nokia przestała produkować ten model w 2012r. ).
Co do Lumi 620 która oferuje powyżej "motov3", sorry telefon nawet niezły, ale do zdjęć w ogóle się nie nadaje.
Ps. jak byś miał pytania co do N9 chętnie służę pomocą... jak dla mnie ten model Noki jest już kultowy, a sam system mimo że "truposzczak" (już nie wspierany przez Nokię) był/jest najlepszym systemem/telefonem jaki kiedykolwiek miałem.
 #780969  autor: motov3
 28 sty 2015, 19:32
Bazin tyle ze proponujesz mu 2 bardzo schylkowe aparaty.
N9 to juz w ogole martwa od dluzszego czasu.
N8 (ktora posiadalem) - jest bardzo dobrym smartem do zdjec. W swoim czasie - najlepszym i do dzis w scislej czolowce. Zapomniales dodac ze na Symbianie a internet na tym smartfonie to katorga - a dokladniej obsluga tej bardzo niewygodnej klawiatury ekranowej. A tak poza tym - godna polecenia, chociaz widac przepasc w latwosci i szybkosci obslugi w porownaniu z 620.

Obrazek
 #781035  autor: Optek
 29 sty 2015, 07:17
Proponuję Asus Zenfone 4:
http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/11635434
Obecnie w sklepach kupi się go za niecałe 400 zł tak więc możesz zorientowac się czy na aukcjach nie sprzedają go używanego taniej. Pewnie znajdzie się tak za 3 stówki..
Sam telefon dobry jak na swoją cenę, ma niezłe parametry.
Z drugiej strony może lepiej jest trochę dopłacić i kupić sobie nowy? Przynajmniej masz gwarancję.

To mądry człowiek ? pomyślał Iwan ? Trzeba przyznać, że wśród inteligentów także trafiają się wyjątkowo mądrzy ludzie, nie da się temu zaprzeczyć.
 #781047  autor: bazin111
 29 sty 2015, 08:56
" motov3 " masz rację, są to już "staruszki" z martwymi systemami, to fakt, ale do fotografowania są nadal świetnymi słuchawkami. Te telefny zaproponował sam "ManiacGSM" ja mu tylko odpowiadam które z nich są niezłe do fotografowania. Co do N8 to może masz rację wymieniając jej wady, ja tej słuchawki nigdy w ręce nie miałem, jednak do zdjęc to był chyba przez długi czas telefon poza zasięgiem konkurencji. Pozdrawiam :)
 #781436  autor: ManiacGSM
 31 sty 2015, 00:20
330zł to kwota jak na razie poza moim zasięgiem. Oglądam różne recenzje na YT dotyczące testów telefonów z androidem i chociaż w niektórych modelach ilość opcji w ustawieniach aparatu jest imponująca to raczej podchodzę do tego bez przekonania-android nie przypadł mi do gustu. choć nie twierdzę ,że już nigdy nie wrócę do tego systemu. Jakoś tak nie urywa czterech liter na których siedzę. Sam niestety miałem 1 tylko model samsunga z niskiej półki i był to istny lagmistrz. Szczególnie jak naściągałem kilkanaście darmowych apek. Ale to jeszcze nie powód do rozterek najgorzej ,że był to model używany i bateria żyła własnym życiem. Zaraz po naładowaniu 100% po pół godzinie 80% po czym znów 95%.Oczywiście bawiłem się innymi telefonami z androidem od znajomych ale uraz pozostał. Z moją lumią 710 też miodu nie ma, ale bateria na półtorej dnia starcza w trybie czuwania i wysyłaniu sms. Nie jestem jakimś mega fanbojem ''mikrosoftu'' ale po połowie dnia używania tego telefonu wiem ,że to strzał w 10-kę. Tego potrzebowałam tyle tylko że aparat daje sobie radę tylko za dnia. Niedoświetlone miejsca-lekka lipa, a ulice bez świecących latarni to już mega dramat. I dlatego zastanawiam się czy ''eksperymentować'' z tymi kombajnami które wyszły z mody a które opisałem w pierwszym poście czy dozbierać i puścić w obieg moją 710-tkę. Boję się tylko ,że jak ją sprzedam w ciemno a kupię jakąś lipę która nie będzie spelniać moich oczekiwań to zaś będę w czarnej dziurze. Tu (czytaj w mojej 710) mam wszystko prócz tego właśnie aparatu. Mejle, internety, kilka prostych darmowych aplkikacji, 30 sekund mp3 na dzwonek też mi w zupełności starczy.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #781566  autor: motov3
 31 sty 2015, 22:08
Bazin nie szalej :mrgreen: 620tke kupi. 820tki nie kupi w tym budzecie. Chyba ze jakas z rozwalonym dotykiem, a to go pewnie nie interesuje. :-)

Obrazek