DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #780508  autor: malin_f1
 26 sty 2015, 16:06
Witam
Proponują mi ubezpieczenie telefonu do S5 kupionego miesiąc temu w Orange sęk w tym że jest czeski film czyli nikt nic nie wie. Sprawa dotyczy SUMY ubezpieczenia w ogólnych warunkach umowy jest napisane :

SUMA UBEZPIECZENIA
1. Suma ubezpieczenia dla ryzyk: Kradziezy zuchwalej, Kradziezy z wlamaniem, Kradziezy kieszonkowej,Rabunku, zniszczenie lub uszkodzenie wskutek Dewastacji lub nieszczesliwego wypadku, Zalania, równa jest cenie zakupu brutto ubezpieczonego Telefonu i stanowi górna granice odpowiedzialnosci WARTY, na jedno i wszystkie Zdarzenia w okresie 12 Cyklów rozliczeniowych.
2. W kazdym roku ubezpieczeniowym ochrona ubezpieczeniowa WARTA objete sa wylacznie 2 Zdarzenia.
3. Suma ubezpieczenia dla ryzyka Nieupowaznionego uzycia telefonu wynosi 4000 zl w Roku
ubezpieczeniowym, na jedno i wszystkie Zdarzenia, i stanowi górna granice odpowiedzialnosci WARTY.


Wnisuję z tego że jak faktura na telefon jest na 1zł to znaczy że Warta pokrywa szkody do złotówki... to jakiś absurd. Natomiast człowiek który usiłuje mi sprzedać takowe ubezpieczenie twierdzi że telefon ma wartość salonową i wynosi ona ~3400pln (podał kwotę co do złotówki) i to będzie suma ubezpieczenia tylko nigdzie takiej informacji... a jak coś odsyłany jestem do ogólnych warunków ubezpieczenia. Patrz pkt 1...

Ktoś to zgłębił ?
 #781325  autor: krzysztof.ka
 30 sty 2015, 14:09
Wartość telefonu to nie ta na fakturze, ale wpisana w umowie.
Nie zawracaj sobie głowy tym ubezpieczeniem, bo lista wykluczeń jest na 1,5 strony.
Firma zazwyczaj odmawia wypłaty odszkodowania powołując się na różnego rodzaju zapisy, np. zdarzenie zewnętrzne, interpretując to zdarzenie zewnętrznie dowoli. Tam pracuje sztab ludzi, którzy zajmują się tym na codzień, czyli jak odrzucić wniosek o likwidację szkody.
Były już wątki na ten temat.

Moje słuchawki: Plus: Motorola d160, Nokia 3110, Nokia 3310, Nokia 6820, Nokia 6310, Nokia 9300, HP IPaq hw6915, Nokia E51, Nokia E52, Nokia N8. Orange: SE Xperia Arc, SG S III.
 #781364  autor: malin_f1
 30 sty 2015, 18:13
Na jakiej podstawie twierdzisz że to wartość z umowy ? Paragraf z OWU mówi zupełnie coś innego.
Przejrzałem umowę nie ma tam wzmianki o cenie telefonu.
Wykluczenia znam bo przeczytałem OWU.
Reasumując czeski film... nikt nic nie wie ???
 #782291  autor: lukasz87
 04 lut 2015, 12:26
Każdy wie i już Ci to ktoś napisał . Każdy _________ oszukany, który ubezpieczył w Orange ma Ci to pisać ? Ok to Ci napiszę tak tez kiedyś ubezpieczyłem u tych ____________ efekt? Taki, że _______ mi telefon naprawili :)

A w T mobile ? Szkiełko miałem porysowane, dobra masakrycznie zniszczone szkiełko :D Efekt? Proszę bardzo o to nowy telefon za chyba 20% tego za ile go kupiłem w T mobile .


Coś więcej na temat UB w Orange ?
 #784124  autor: Orange Ekspert
 11 lut 2015, 14:18
W przypadku jakiś dodatkowych pytań na temat ubezpieczeń możesz kontaktować się z infolinią ubezpieczeniową pod numerem 501 030 030. Tam wyjaśnisz wszystkie wątpliwości. Infolinia pracuje w godzinach 8-18 w dni robocze od poniedziałku do piątku.