DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 1 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
 #780846  autor: komanch
 28 sty 2015, 11:09
Bardzo proszę o wyjaśnienie kilka niejasności odnośnie tej usługi.
Od długiego czasu używam Taryfy Nowy Tak Tak z opcją "Rok ważności konta po każdej rozmowie", karta jest używana tylko i wyłącznie do wysyłania (czasem odbierania) SMSów.
Dzisiaj dostałem informację, że zostały mi 2 dni ważności na połączenia wychodzące, nie wiem jakim cudem, nigdy nic nie zmieniałem ani nie przełączałem :shock:

1. jak usługa "Rok ważności konta po każdej rozmowie" mogła się sama wyłączyć?
2. czy mogę ją znowu włączyć? jeśli tak, wystarczy to zrobić jednorazowo, czy co miesiąc?
3. czy jeśli używam tylko smsów, ważność na połączenia wychodzące będzie się przedłużać o rok, przy każdorazowym wysłaniu/odebraniu smsa?
 #780872  autor: bolek2004
 28 sty 2015, 13:07
1. Tego nie wiem dlaczego się wyłączyła może nie miałeś środków na tę usługę.
2. Aktywujesz jednorazowo, koszt to 5zł potem co miesiąc pobierana jest za tę usługę kwota 3zł z konta.
3. Tak powinno być.
W większości sieci roczną ważność konta masz za 0zł więc nie wiem dlaczego nie zmienisz sieci skoro ci tak na RWK zależy.
 #780876  autor: komanch
 28 sty 2015, 13:21
Faktycznie, trzeba będzie zmienić operatora, 3zł miesięcznie za samo utrzymanie ważności konta to lekkie przegięcie w moim przypadku. Karty tej potrzebuję jedynie jako powiadamianie smsem z modułu gps/alarmu zainstalowanego w samochodzie, do niczego więcej jej nie używam.

Czy aktualnie najlepszym wyborem dla mnie byłby Nju Mobule? tam zdaje się działa "Konto na Wieki" sms kosztuje 9gr ... chyba że jest jeszcze coś bardziej opłacalnego?
Jak z zasięgiem NJU Mobile, z TakTakiem nigdzie nie miałem problemu, tu będzie podobnie?
 #780878  autor: bolek2004
 28 sty 2015, 13:32
W nju konto niby jest po wieki ale co 6 miesięcy trzeba odpisywać na smsa czy dalej chce się korzystać. Nju to marka Orange także zasięg jest taki jak Orange.
Do wyboru jest trochę opcji z rwk.
W rodzinie każde doładowanie od 5zł przedłuża ważność konta o 24 miesiące, sms nie wiem ile kosztuje.
W play na kartę roczna ważność konta doładowanie od 5zł daje 365 dni na wychodzące, sms kosztuje 9gr.
W orange na karcie powyżej 93 dni można za darmo sobie ustawiać rwk smsem na 8002. Tak do 93 dni, 3zł za taki sms.
 #780882  autor: komanch
 28 sty 2015, 13:39
bolek2004 pisze:W nju konto niby jest po wieki ale co 6 miesięcy trzeba odpisywać na smsa czy dalej chce się korzystać. Nju to marka Orange także zasięg jest taki jak Orange.
A to jakiś problem jest? :D
 #780883  autor: bolek2004
 28 sty 2015, 13:41
Żaden tyle że chodziło mi o to że na przykład W Rodzinie ładujesz raz konto i masz 24 miesiące i nic nie musisz robić, w nju niby masz po wieki ale i tak co 6 miesięcy jak nie odpowiesz na tego smsa to Ci numer skasują.
 #780886  autor: Horacy
 28 sty 2015, 13:52
3 zł to nie jest jakiś tam straszny wydatek :) A w tej taryfie nie jest tak, że po wyłączeniu RWK pakiet schodził z ważnością na 12 miesięcy? W sensie, że się po prostu nie przedłużał a ważność konta zostawała?
 #780888  autor: komanch
 28 sty 2015, 13:57
Horacy pisze:A w tej taryfie nie jest tak, że po wyłączeniu RWK pakiet schodził z ważnością na 12 miesięcy? W sensie, że się po prostu nie przedłużał a ważność konta zostawała?
No właśnie tego nie wiem, gdyby tak było to można by teoretycznie raz do roku to 3zł zapłacić, dobrze myślę?
 #780892  autor: bolek2004
 28 sty 2015, 14:13
W starych taryfach działał ten patent że wystarczyło przedłużyć na rok i wyłączyć usługę i ważność roczna pozostawała, ale czy to dalej działa i w których taryfach to się nie wypowiem, na pewno już w tych nowych czyli frii, albo jump nie da się tak zrobić bo skraca ważność konta do 30 dni.
 #780923  autor: martin76
 28 sty 2015, 16:26
To dobra opcja jest jeszcze virgin i viking. W pierwszym za doladowanie 5 zl jest rok czasu i do tego lejek na dane 32kbit wiec mozna nawet online monitorowac sobie samochod. W viking za 10 trzeba przedluzyc na rok.
 #780927  autor: DanielR
 28 sty 2015, 16:45
bolek2004 pisze:W nju konto niby jest po wieki ale co 6 miesięcy trzeba odpisywać na smsa czy dalej chce się korzystać.
6 miesięcy, to jest w wypadku jakiejkolwiek płatnej czynności ze strony użytkownika. W przypadku bezpłatnej odpowiedzi na SMS z sieci z zapytaniem o chęć korzystania z numeru, okres ten wydłuża się "jedynie" o kolejne 3 miesiące.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #780981  autor: mkol
 28 sty 2015, 20:01
komanch pisze:Od długiego czasu używam Taryfy Nowy Tak Tak z opcją "Rok ważności konta po każdej rozmowie", karta jest używana tylko i wyłącznie do wysyłania (czasem odbierania) SMSów.
Dzisiaj dostałem informację, że zostały mi 2 dni ważności na połączenia wychodzące, nie wiem jakim cudem, nigdy nic nie zmieniałem ani nie przełączałem
U mnie kiedyś też system nie aktualizował ważności konta, napisałem maila do biura obsługi i rozwiązali problem.

Wysyłanie SMS-ów wystarcza, nie trzeba wykonywać połączeń głosowych.
 #781110  autor: komanch
 29 sty 2015, 13:30
mkol pisze:U mnie kiedyś też system nie aktualizował ważności konta, napisałem maila do biura obsługi i rozwiązali problem.
Niestety nie wiedziałem, że od ponad roku za RWK ściagają 3zł/mc z konta
 #781120  autor: marm
 29 sty 2015, 15:07
Ja mam kartę w taryfie Hot i raz do roku aktywuje RWK, a po wykonaniu sms i przedłużeniu ważności na następny rok dezaktywuję usługę i już nie pobierają co miesiąc tych 3 zł.
 #781124  autor: LOOPO
 29 sty 2015, 15:50
marm pisze:Ja mam kartę w taryfie Hot i raz do roku aktywuje RWK, a po wykonaniu sms i przedłużeniu ważności na następny rok dezaktywuję usługę
Ile obecnie kosztuje taka aktywacja bo kiedyś to było 5zł?
 #781129  autor: komanch
 29 sty 2015, 16:00
marm pisze:Ja mam kartę w taryfie Hot i raz do roku aktywuje RWK, a po wykonaniu sms i przedłużeniu ważności na następny rok dezaktywuję usługę i już nie pobierają co miesiąc tych 3 zł.
Jesteś pewny, że nie wcina Ci 3zł z konta? możesz to sprawdzić logując się na swoje konto przez itaktaka? przy okazji jakbyś mógł spradzić czy przy usłudze RWK masz też takie opłaty:
Obrazek
  • Strona 1 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10