DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #780575  autor: Got2b1020
 26 sty 2015, 20:47
Witam wszystkich forumowiczów.

Jest to mój pierwszy post więc postaram się sprecyzować dość jasno moje potrzeby. Mianowicie, szukam nowego smartfona głównie w celach biznesowych, sporo rozmów, smsów, korzystanie z internetu. Smartfon będzie również wykorzystywany do nawigacji, raczej rzadko ale jednak też biorę to pod uwagę. W gry gram raczej rzadko.

Nie jestem uprzedzony raczej do żadnej firmy także każdą propozycję z chęcią odczytam, mile widziany krótka recenzja jeśli posiadasz właśnie sprzęt który podałeś.

Jeśli chodzi o parametry, ekran 4.5 do 6 cali, ważne by bateria była dość dużej pojemności, tak bym nie musiał się martwić, że w połowie dnia telefon padnie a ja nie będę miał jakimś trafem ładowarki.

Co do budżetu, uważam, że mogę wydać od 500 do 1200 zł. Mówimy tutaj o produktach dostępnych w sklepach z sprzętem RTV oraz Allegro.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
 #780621  autor: Optek
 27 sty 2015, 06:16
Proponuję Lg G2:
http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/8134030
Wielkość 5,2 cala, dobra rozdzielczość, procesor. Niezły aparat. GPS, LTE.
Bateria, no cóż , w żadnym smartfonie nie ma co spodziewać się rewelacji ale dwa dni powinien na moje oko wytrzymać.
W sklepach dostaniesz za niecałe 1200 zł.

To mądry człowiek ? pomyślał Iwan ? Trzeba przyznać, że wśród inteligentów także trafiają się wyjątkowo mądrzy ludzie, nie da się temu zaprzeczyć.
 #780716  autor: Darek_64
 27 sty 2015, 16:43
Smartfon biznesowy to kiedyś samo nasuwało się na myśl Rim obecne Blackberry.Masz duży rozrzut w budżecie więc takie Lenowo i Asusy to odłożyłbym na razie a popatrzył właśnie na coś od BB,fony mniej u nas popularne ale zasługujące na zainteresowanie się nimi.Właściwie wszystko czego potrzebujesz znajdziesz w obecnych Blackberry lub używki typu Bold 9900 lub seria 97xx
 #780726  autor: Got2b1020
 27 sty 2015, 17:21
Darek_64 pisze:Smartfon biznesowy to kiedyś samo nasuwało się na myśl Rim obecne Blackberry.Masz duży rozrzut w budżecie więc takie Lenowo i Asusy to odłożyłbym na razie a popatrzył właśnie na coś od BB,fony mniej u nas popularne ale zasługujące na zainteresowanie się nimi.Właściwie wszystko czego potrzebujesz znajdziesz w obecnych Blackberry lub używki typu Bold 9900 lub seria 97xx
Jeśli chodzi o Blackberry modele z qwerty odpadają, tylko czysty pełny ekran dotykowy a więc Z10/Z30, w budżecie mieści się Z10 ale jakoś mnie nie urzeka ta firma, choć nie skreślam i biorę pod uwagę. Jest budżet te 1100-1200 zł ale przecież nie trzeba całości wydać jeśli np można kupić Asusa za 700-900 zł stąd między innymi o niego pytam, również interesuje mnie jak zachowują się te procesory Intel Atom.
 #780727  autor: Got2b1020
 27 sty 2015, 17:22
Darek_64 pisze:Smartfon biznesowy to kiedyś samo nasuwało się na myśl Rim obecne Blackberry.Masz duży rozrzut w budżecie więc takie Lenowo i Asusy to odłożyłbym na razie a popatrzył właśnie na coś od BB,fony mniej u nas popularne ale zasługujące na zainteresowanie się nimi.Właściwie wszystko czego potrzebujesz znajdziesz w obecnych Blackberry lub używki typu Bold 9900 lub seria 97xx
Jeśli chodzi o Blackberry modele z qwerty odpadają, tylko czysty pełny ekran dotykowy a więc Z10/Z30, w budżecie mieści się Z10 ale jakoś mnie nie urzeka ta firma, choć nie skreślam i biorę pod uwagę. Jest budżet te 1100-1200 zł ale przecież nie trzeba całości wydać jeśli np można kupić Asusa za 700-900 zł stąd między innymi o niego pytam, również interesuje mnie jak zachowują się te procesory Intel Atom.


hdfunpack pisze:Ja również proponuje LG G2. To jeszcze niedawno był flagowiec tej firmy, więc będziesz zadowolony. Wydaje mi się, że spełnia on wszystkie Twoje wymagania.
LG G2 biorę pod uwagę, czekam na inne propozycje.
 #780732  autor: Darek_64
 27 sty 2015, 17:36
Pewnie że nie trzeba całości budżetu wydawać jeśli się coś trafi taniej,ale uwierz mi że system BB chodzi znacznie lepiej od andka a już na pewno od tanich samsungów ,Fajny by był taki Note ale dla mnie za duży ale to kwestia preferencji ale pod biznes pasuje tylko pewnie cena nie ta.Ciekawe jaki jest serwis tego Asusa i Lenowo bo to też trzeba brać pod uwagę.Asus i Lenowo nie są firmami krzak ale trochę mnie odstraszają,użytkowałem,miałem BB 9700 i nic nie mogę mu zarzucić.Preferujesz pełne dotykowce,obecne smarty spełniają wiele wymagań,są aplikacje ale wszystkie mają wspólną wadę BATERIA i nic na to nie poradzimy a od biznesowego fona to czas pracy jest wymagany i to jest podstawa,pozdrawiam.Obecnie sam telefon nie jest już tak istotny,bo prawie wszystkie są podobne do siebie a liczy się system,jego lekkość,co oferuje,co potrzebne a co nie
Ostatnio zmieniony 27 sty 2015, 17:39 przez Darek_64, łącznie zmieniany 1 raz.
 #780737  autor: Darek_64
 27 sty 2015, 17:43
dziadek186 pisze:
Got2b1020 pisze:w budżecie mieści się Z10
Tego odrzuć na starcie ze względu na baterie - jest tragiczna w codziennym użytkowaniu. Z pełnym dotykiem to tylko Z30.
dziadku i tu masz pełną rację,bateria dno a fon i system fajny,czemu nie mozna zrobić coś co ma i baterie i wygląd i system ok a dla tego że producentom się to nie opłaca
 #780740  autor: Got2b1020
 27 sty 2015, 17:56
Zwracam uwagę na baterie, ale prawda jest taka, że wydajnościowo praktycznie jest to samo, np Lenovo 5,5 cala ma 2500 mah, 6 calowy asus 3300 mah, 6 cali w Note 2 3100 mah, dlatego nie widzę sensu dopłaty do BB jeśli ASUS Zenfone 5 ma 2150 mah baterię a kosztuję 699 zł na stronie ASUS.
 #780750  autor: user_delete27
 27 sty 2015, 18:28
dziadku i tu masz pełną rację,bateria dno a fon i system fajny,czemu nie mozna zrobić coś co ma i baterie i wygląd i system ok a dla tego że producentom się to nie opłaca
System jest świetny, ale na BB OS10 dobrą baterię ma tylko Z30, Q5/Q10 i z tego co się daje słyszeć Classic mają przeciętne baterię, ale za to Passport ma baterie potwora - 2 dni pracy spokojnie.
 #780790  autor: Dziedzic Pruski
 27 sty 2015, 21:42
W moim iPhone 6+ bateria przy oszczędnych używaniu funkcji smartfonowych działa tydzień. Polecam.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular
 #780841  autor: motov3
 28 sty 2015, 10:37
LUMIA 925 lub jesli utrafisz promocje to LUMIA 930 (w okolicach 1200zl jak poszukasz).

Bedziesz niesamowicie zadowolony. Nie bede opisywal zalet, szukasz smarta biznesowego - wlasnie znalazles.

- System Windows Phone 8.1 - zero zwieszania, spowolnien
- Rozmowy - w bardzo dobrej jakosci
- SMS - obecnie najlepsza klawiatura systemowa z WordFlow
- NAVI - za darmo na caly swiat od Nokii, w kraju i za granica nie pobiera danych (wazne przy roamingu)
- Internet LTE - surf bajka.

To ich cechy. Zalet jest spoooro wiecej. :-)

Obrazek
 #780940  autor: Got2b1020
 28 sty 2015, 17:33
gramacz pisze:Zainteresuj się MEIZU MX4, według antutu najwydajniejszy telefon na świecie, Na forum telchina jeden gościu porównywał go do G2,
http://telchina.pl/lg-g2-czy-meizu-mx4-t15505.html
Meizu o wiele lepiej oceniony. Można go kupić w polskich sklepach.
MEIZU MX4 szukałem, niestety w PL znalazłem 1 jednym sklepie w kwocie około 1400 zł.



Jeśli mówimy o Nokii, co myślicie o Lumii 920 ew 925? Jak sprawuje się 2x1,5GHZ z 1gb ram na WP 8?


Oraz prosiłbym opinie o NOTE 2 N7100.
 #780968  autor: motov3
 28 sty 2015, 19:29
Lumia 920 to starszy poprzednik 925. Niby wg danych technicznych niewiele sie roznia, jednak 925 jest bardziej stabilna i nie ulega zwieszeniom, na ktore czesc uzytkownikow 920 sie uskarzala. 2x1.5Ghz z 1GB RAM - Lata jak Concorde. Naprawde szybkie i niezawodne sa lumie serii 9 - 925 i 930

Obrazek
 #781023  autor: motov3
 29 sty 2015, 01:08
Arewicz pisze:Lumia 930 lub Blackberry Z30. Sam mam wielki dylemat, który wybrać, oba bardzo fajne.
Szybkie porownanie.

1. Znacznie wyzsza rozdzielczosc w Lumii.
LUMIA 1080 x 1920 px (5.00") 441 ppi BLACKBERRY 720 x 1280 px (5.00") 294 ppi

2. Minimalnie wieksza bateria w BB
LUMIA Li-Ion 2420 mAh BB Li-Ion 2880 mAh

3. Znacznie lepszy procesor i grafika w Lumii
LUMIA 4x2.2 i Adreno 330 BB 2x1.7 i Adreno 320

4. Aparat w Lumii gniecie BB
LUMIA 20 Mpx BB 8 Mpx

Pozostale sa zblizone :-)

Obrazek