DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #779525  autor: pitersid
 21 sty 2015, 08:25
Witam,
Mam następujący problem. Mieszkam w takim miejscu, że do internetu mogę mieć dostęp jedynie za pośrednictwem sieci mobilnych. Kupiłem więc specjalny starter pre-paid w T-mobile który daje dostęp do internetu. Co miesiąc uzupełniam konto o wartość 25zł co daje mi 1 lub 2GB dostępnych danych. Ponieważ zasięg był tragiczny do modemu z którego korzystam (One Touch X221S) dokupiłem antenę w salonie T-mobile na wejście CRC9. Antena wygląda jak 'bat' do CB-Radia, jest na magnes więc stoi na dachu na kominie - zasięg wciąż kijowy ale lepszy na tyle, że jakiś sygnał łapie i go nie zrywa. Całość wpięta jest do routera 3G TP-Link (TL-MR3420). Internet działa tragicznie (najprostsza strona główna serwisów typu allegro lub olx potrafi wczytywać się 2-3min.) ale jest więc i tak się cieszyłem, że coś mam. Wszystko 'zadowalało' mnie do czasu kiedy to ostatnio wziąłem żonie telefon w taryfie Jump w T-mobile. Żona w taryfie ma w telefonie 1GB danych do wykorzystania. Zapomniałem doładować konto internetu "domowego" czyli pre-paidowa karte o ktorej pisalem powyzej. Internet rozlaczylo a z powodu braku dostepnosci do konta w internecie nie moglem doladowac tej karty. W telefonie żony (Xperia T-3) udostepnilem internet przez wi-fi i podlaczylem sie laptopem zeby szybko doladowac konto domowego internetu. Wtedy to doznalem szoku. Ta sama siec co internetu domowego, ten sam operator, ten sam zasieg a internet dzialal x10 - x20 razy szybciej. Sprawdzilem kilka dni pozniej kiedy juz mialem doladowane konto internetu domowego - i to samo. Internet rozdzielony routerem chodzil gorzej niz slimak kiedy to ten udostepniony z telefonu smigal az milo.

Podpowiedzcie co zmienic lub poprawic, zeby internet w domu chodzil tak samo jak ten udostepniany telefonem?! Dodam, ze z internetu domowego najczesciej korzysta tylko laptop w salonie wiec nie ma mowy o przeciazeniu lacza z powodu podlaczenia do wi-fi zbyt wielu urzadzen.

Mam nadzieje, ze ktos z Was bedzie w stanie mi pomoc.


Pozdrawiam.
 #779597  autor: qcom
 21 sty 2015, 12:52
W jakiej technologi łączy sie ten modem z nadajnikiem t-mobile a w jakiej telefon? Z tego co widze ten modem nie obsługuje HSPA+, być może działa u Ciebie tylko w trybie 2G i dlatego taka słaba prędkość.
Najlepiej zmień modem na np Huawei E3131 bo ten alcatel to padaka. Jeśli w telefonie jest dobry poziom sygnału modem powinien działać podobnie bez anteny zewnętrznej.
 #779675  autor: tyre23
 21 sty 2015, 16:51
Sorry, że może nie na temat, który konkretnie poruszyłeś, ale...
pitersid pisze:Witam,
Kupiłem więc specjalny starter pre-paid w T-mobile który daje dostęp do internetu. Co miesiąc uzupełniam konto o wartość 25zł co daje mi 1 lub 2GB dostępnych danych.
Co to za oferta, bo wygląda tragicznie? W T-mobile na kartę (taryfa Frii) masz pakiet 3GB za 20zł lub 6GB za 30zł.
Jeżeli doładujesz konto regularnie, możesz aktywować dodatkowo opcję "0zł za Internet" dzięki czemu otrzymasz codziennie paczkę 50MB za darmo. W skali miesiąca daje Ci to kolejne 1,5GB.


Co do Twojego głównego problemu to spróbuj wpiąć sam modem do komputera i wtedy sprawdzić prędkość.
 #779676  autor: kerim36
 21 sty 2015, 17:26
obstawiam, ze modem w routerze laczy sie po gprs/edge - zobacz jaki kolor ma dioda przy polaczeniu

ewentualnie podlacz modem bezporednio do lapka i zobacz jakie transfery osiagniesz i bedziemy myslec dalej

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl
 #779782  autor: pitersid
 22 sty 2015, 07:58
kolego qcom - ozłocę Cię chyba!! Wczoraj kupilem ten modem huawei o ktorym pisales - udalo mi sie znalezc od reki nowke za 50zl. Szok - internet dostal takiego kopa ze szok. Nawet youtube w telewizorze dziala bez scinki. Wniosek - problemem byl modem.
Koledzy tak abstrachujac nieco od tematu - teraz szybszy internet = wiecej mozliwosci i szybsze zuzycie transferu. Co byscie poradzili w T-mobile (pre-paid czy abo) na jakis konkretniejszy internet? Pisze o T-mobile poniewaz majac juz jeden telefon w tej sieci kolejna usluge mialbym chyba 10zl taniej.
 #779879  autor: tyre23
 22 sty 2015, 16:52
pitersid pisze:kolego qcom - ozłocę Cię chyba!! Wczoraj kupilem ten modem huawei o ktorym pisales - udalo mi sie znalezc od reki nowke za 50zl. Szok - internet dostal takiego kopa ze szok. Nawet youtube w telewizorze dziala bez scinki. Wniosek - problemem byl modem.
Koledzy tak abstrachujac nieco od tematu - teraz szybszy internet = wiecej mozliwosci i szybsze zuzycie transferu. Co byscie poradzili w T-mobile (pre-paid czy abo) na jakis konkretniejszy internet? Pisze o T-mobile poniewaz majac juz jeden telefon w tej sieci kolejna usluge mialbym chyba 10zl taniej.
O prepaidzie pisałem Ci w moim poprzednim poście.
Co do abonamentu. Są trzy możliwości (tylko SIM):
3GB za 19,99zł/msc (umowa na 12 msc)
6GB za 19,99zł/msc (umowa na 24 miesiące)
16GB za 29,99zł/msc (umowa 24 miesiące)

W pierwszym miesiącu proponuję Ci abyś pozostał na ofercie prepaid. Pozwoli Ci to oszacować ile potrzebujesz miesięcznie transferu danych.
Sprawdź czy w Twojej okolicy znajdują się nadajniki innych sieci. Może uda się dobrać jakąś taryfę "no-limit" (w Play ściągniesz ok. 100GB, potem będziesz miał ograniczoną prędkość).
 #779940  autor: qcom
 22 sty 2015, 21:23
@pitersid Fajnie że nowy modem działa jak należy :D Na twoim miejscu sprawdziłbym zasięg innych operatorów bo t-mobile ma najdroższy internet. Jak masz dobry zasięg t-mobile taki sam powinien być orange a orange ma lepsze oferty, warto sprawdzić też play i ewentualnie plus. Napisz ile potrzebujesz miesięcznie transferu albo ile maks możesz na internet wydać, wtedy można cos polecić konkretnego.
pitersid pisze:Podepnę się pod temat.Czy waszym zdaniem taka antena ma sens?
Sprawdź jaki masz poziom sygnału w modemie, antena pomoże jeśli masz słaby sygnał, jak jest dobry dołożenie anteny może nic nie zmienić. Byc może to co masz teraz to maks ile wyciągniesz w swojej lokalizacji.
 #780100  autor: Antyfcb
 23 sty 2015, 19:04
pitersid pisze: Sprawdź jaki masz poziom sygnału w modemie, antena pomoże jeśli masz słaby sygnał, jak jest dobry dołożenie anteny może nic nie zmienić. Byc może to co masz teraz to maks ile wyciągniesz w swojej lokalizacji.
Poziom sygnału u mnie oscyluje w okolicach 50%. Nadajnik oddalony o jakieś 2 km.

Siempre en mi corazón
 #780777  autor: BUCKS
 27 sty 2015, 20:47
Ja do LTE kupowałem
http://allegro.pl/antena-lte-4g-dualna- ... 73459.html
czyli wersję z 5m przewodem, bo im dłuższy przewód tym większe tłumienie sygnału.
Antena sprawdziła się w 3 lokalizacjach z routerem B593 to innych już nie kupowałem, więc nie mam porównania. Nie próbowałem podłączać do modemu USB ale kiedyś w ramach ciekawostki przetestuję.

Najdalej miałem ok. 2,5km w linii prostej, po drodze las, po założeniu anteny download maksymalny do 80 Mb.
Antena pomaga nawet w mieście, gdzie nadajnik jest 300m w linii prostej. Poprawia sygnał dzięki czemu download na poziomie 50 Mb jest stabilny, na wewnętrznej antenie było ok. 35 Mb.
Aktualnie bez anteny zewnętrznej nie wyobrażam sobie "stałego" łącza LTE.

Jeśli miałbym 2 km do BTSa to antenę zewnętrzną kupowałbym w ciemno, zyskujesz pewniejszy sygnał co daje stabilniejsze łącze i powinno zwiększyć maksymalną prędkość, a co dla mnie również jest istotne masz mniejsze promieniowanie w pokoju, zwłaszcza jeśli planujesz używać to 24h na dobę.
 #780780  autor: Antyfcb
 27 sty 2015, 21:03
BUCKS pisze:Ja do LTE kupowałem
http://allegro.pl/antena-lte-4g-dualna- ... 73459.html
czyli wersję z 5m przewodem, bo im dłuższy przewód tym większe tłumienie sygnału.
Antena sprawdziła się w 3 lokalizacjach z routerem B593 to innych już nie kupowałem, więc nie mam porównania. Nie próbowałem podłączać do modemu USB ale kiedyś w ramach ciekawostki przetestuję.

Najdalej miałem ok. 2,5km w linii prostej, po drodze las, po założeniu anteny download maksymalny do 80 Mb.
Antena pomaga nawet w mieście, gdzie nadajnik jest 300m w linii prostej. Poprawia sygnał dzięki czemu download na poziomie 50 Mb jest stabilny, na wewnętrznej antenie było ok. 35 Mb.
Aktualnie bez anteny zewnętrznej nie wyobrażam sobie "stałego" łącza LTE.

Jeśli miałbym 2 km do BTSa to antenę zewnętrzną kupowałbym w ciemno, zyskujesz pewniejszy sygnał co daje stabilniejsze łącze i powinno zwiększyć maksymalną prędkość, a co dla mnie również jest istotne masz mniejsze promieniowanie w pokoju, zwłaszcza jeśli planujesz używać to 24h na dobę.
Problem leży właśnie w kwestii połączenia anteny z modemem. Router z wpiętym modemem stoi w pokoju, który nie ma okna by poprowadzić przez nie kabel.

Siempre en mi corazón
 #780787  autor: BUCKS
 27 sty 2015, 21:24
aby doprowadzić przewód do routera nie musi być okno, ważne aby była dziura ;)

Nie znam Twojej specyfiki ale to sam musisz stwierdzić, gdzie masz możliwość instalacji anteny zewnętrznej LTE oraz jak poprowadzić przewód.
W ostateczności możesz pokusić się o zmianę lokalizacji routera, chyba, że instalacja wyklucza taki manewr to nie masz wyjścia i musi zostać bez zmian. Ewentualnie możesz pokusić się o przedłużkę USB jeśli te 2-3m zrobią Tobie różnicę.

Skrętka pozwala na wykorzystanie jednego odcinka o długości do 100 m, więc w teorii router mógłbyś umieścić na strychu, potem przewód do pokoju do switcha i dalej rozprowadzasz sygnał po starej sieci LAN na całe mieszkanie.
Wbrew pozorom masz kilka możliwości na rozwiązanie swojego problemu, kwestia co jest dla Ciebie istotne i na co sobie możesz pozwolić.