DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #774721  autor: frozz23
 02 sty 2015, 15:04
Witam, po roku użytkowania Lenovo A820 przyszedł czas przejśc troche wyżej. Jaki chiński telefon polecicie do 700 zł? Będę zamawiał bezpośrednio z Aliexpress, wyświetlacz 4.5"-5", możliwość włożenia Aero2, oczywiście karty microSD, pojemna bateria i możliwie jak najlepsze podzespoły, mile widziane 8 rdzenie. Czekam na propozycje, pozdrawiam. :)
 #774728  autor: frozz23
 02 sty 2015, 15:40
Możesz coś o nim napisać? Cena jest bardzo, bardzo kusząca, od 115$, bebechy niezłe, bateria średnia ale w tych pieniądzach idzie mu wybaczyć, jak się go użytkuje? Nie przymula ani nic? Powiem szczerze że cena bardzo mnie kusi, gdzie jest "haczyk"? Nawet moje A820 mimo że ma gorsze podzespoly to jest droższy od tego THL. Powiedz jeszcze jak z jakością odtwarzania muzyki, za tą kwotę na pewno nie ma rewelacji, ale można używać go jako odtwarzacza mp3?

Czy może coś innego?
 #774759  autor: lee
 02 sty 2015, 17:12
nie ma haczyków hehe
ponoć nawet taniej gdzieś z bonem można kupic
antutu 27k 3drating 2941 bez psmode 3177 androbench random write 1,15mb
osiem rdzeni
chodzi jak należy matowy plastik na plecki dołączone jest takie ala etui
bateria cóż do gier to trochę za mała przy ośmiu rdzeniach
jest twrp root i ala custom romy też są xd np. ze zwiększoną partycją /data do 3gb
do tego soft oryginalny jest już z pudełka spatchowany np. przeciwko fakeid
na małą pamięć nie ma co patrzeć bo /sdcard0 z telefonu po włożeniu microsd podmienia się z tą wewnętrzną
nie słucham na nim mp3 raczej streaming z tune in radio na głośniczku nie ma źle
co do błędów w specyfikacji to ja nie widze u siebie hspa plus tylko hspa (14,4mbps)
thl jest bardzo znaną marką w chinach i też na świecie poczytaj sobie o nim jest trochę testów w sieci
pozdro xd

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 76#p773676
 #774828  autor: hdfunpack
 02 sty 2015, 20:59
A nie lepiej kupić Moto G 2014?
Czysty android na 4 rdzeniach (snapdragon 400) gwarantuje płynniejszy interfejs niż chiński 8 rdzeniowy procesor z jakąś nakładką.
frozz23 pisze:wyświetlacz 4.5"-5", możliwość włożenia Aero2, oczywiście karty microSD, pojemna bateria
frozz23 pisze:Nie przymula
Wszystkie te wymagania spełnia,
frozz23 pisze: jak z jakością odtwarzania muzyki
a jakość muzyki jest b. dobra.
 #775173  autor: czamarek
 03 sty 2015, 21:57
Niemal wszystkie telefony od iphone zaczynając na Xiaomi koncząc są produkowane w chinach, ale ponad 50 % telefonów na świecie produkują chińskie marki (dane za 2013r)
Motorola jest częścią chińskiego koncernu Lenovo, które w 2015 roku wypuścił ok 50 nowych modeli telefonów, niemal co tydzień nowy telefon!!
Lenovo(bez submarki motorola) to 4 producent telefonw na świecie, po Samsungu, Iphone i xiaomi
 #780517  autor: frozz23
 26 sty 2015, 17:31
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, miałem ThL T6 Pro, wszystko spoko, ale bateria w tym telefonie to pomyłka. Przy intensywnym działaniu nie wytrzyma nawet dnia. Więc odświeżam temat, cena powiedzmy do 700 zł (mile widziane modele dostępne na gerbest.com, często są kody rabatowe, poza tym mam punkty do wykorzystania).

Ekran 4.7-5"
ram 1-2GB
procesor - ?
bateria - możliwie jak najbardziej pojemna, im większa tym lepiej (3000 mAh+(?))
obsluga Aero2

Ten Elephone P3000S polecony przez Marka spełnia chyba wszystkie moje potrzeby, ale jest po prostu brzydki :/ Ta tandetna tylna klapka... :/

A co możecie powiedzieć o Coolpad F1? Ekran 5", ośmiordzeniowy procesor, 2GB ramu, bateria 2500 mAh? Jak wypada takie połączenie?
 #780573  autor: lee
 26 sty 2015, 20:39
Wątpię że różnica 600mAh będzie aż tak zauważalna.
Po za tym tam też są 8mio rdzeniówki i to jeszcze wyżej taktowane niż t6pro
Jakbyś zrobił root w tym thlu to można proc zaniżyć w taktach na minimum i wydłużyło by to czas pracy telefonu.
Pozdrawiam
 #780586  autor: frozz23
 26 sty 2015, 21:36
Lee, mam roota. Rozwiń swoją wypowiedź jak możesz. Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząć to (jestem troche zielony :P). Poza tym o ile można by było wydłużyc pracę telefonu? Bo jeżeli o 5% to gra nie warta świeczki :) Telefonu używam tylko do przeglądania neta, facebooka, muzyki z Powerampa i to raczej tyle, żadnych gier.
 #780592  autor: lee
 26 sty 2015, 22:03
Np. Programem kernel audiutor ustaw max taktowanie na minimum które wynosi około 800mhz
Wtedy będziesz miał stałe 800 i proc nie będzie zwiększał taktów a tym samym pobór prądu będzie mniejszy.
Sam wgrywałeś czy już z pudełka miałeś? Ja póki co siedzę na nim bez bo jak dostałem go do ręki to niestety albo coś źle robiłem albo mam zły sterownik na pc

Edit

Wynosi 728mhz to jest minimum

Ile zyskasz? Nie wiem przetestuj ale raczej więcej niż 5% xd
Najwięcekaem zużywa ten ekran tak na mój gust w domu używam apki i śmigam na przyciemnionym ekranie. Bez tego bateria znika prawie w oczach; )