DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #780351  autor: tyqryseg
 25 sty 2015, 17:22
Witam ;)
Jestem posiadaczką telefonu Sony Xperia M, który niecały rok temu nabyłam za około 500 zł, ale niestety nie spełnia moich wymagań. Totalnie...
Chciałabym zakupić nowy telefon, zwracam uwagę na:
- aparat z tyłu (minimum 8 mpx)
- baterię
- wersję Androida (najlepiej gdyby aktualizowana była do 5.0 :P ale na myśli mam coś w rodzaju 4.4)
- wymiary (im większy ekran, tym lepiej, ale też bez przesady)
- dodatkowo dobrze by było, gdyby kamerka z przodu miała więcej niż 0,3 mpx, ale to już opcja dodatkowa

Cena - najlepiej coś około 500 za sam telefon, maksymalnie wszystko do 580 przy dobrych parametrach, jeśli chodzi o kupno na Allegro. Jestem świadoma, że to niewiele, ale nie chciałabym za dużo wydać.

Aktualnie zastanawiam się nad LG G2mini i L90. Nie chcę też żadnej Xperii.
 #780423  autor: hdfunpack
 25 sty 2015, 23:43
LG G2mini i L90
No i to jest dobry wybór w tej cenie, aczkolwiek tego pierwszego raczej trudno będzie Ci znaleźć za taką kwotę.
 #780464  autor: tyqryseg
 26 sty 2015, 10:45
A który jest lepszy? Czytałam już jakie są różnice, ale głównie w G2 mini - LTE; aż tak potrzebne, gdy pracuje się stale na WiFi?
I czy aparat w L90 z przodu o 0,3 czy 1,3 bo znalazłam dwie różne informacje.
 #780473  autor: tyqryseg
 26 sty 2015, 12:44
Mam jeszcze jedno pytanie: czy jeśli zakupiłabym telefon, który został wzięty z salonu Play, to czy sotf byłby mocno zmodyfikowany? Czy jest to duża różnica i czy bardziej opłaca się kupować zwykły czysty soft producenta?
 #780483  autor: Blank
 26 sty 2015, 13:55
Różnice w sofcie, zazwyczaj (poza softem od Orange) są niewielkie (jeśli jakiekolwiek, bo zdarza się, że operator nic nie zmienia / nie każdy telefon jest brandowany). Operator zazwyczaj dołoży kilka aplikacji, czasem motywów i to by było na tyle. W wypadku Orange, sytuacja jest / może być znacznie gorsza.
Brandowane telefony mają pewną wadę - później, lub znacznie później otrzymują aktualizacje.

Zazwyczaj, po wyłączeniu dołączonych aplikacji, nie ma żadnej różnicy w użytkowaniu takiego telefonu.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #780522  autor: tyqryseg
 26 sty 2015, 18:07
A właśnie, czy jest jakiś sposób na wyłączenie aplikacji typu Książki Google Play bez rootowania ? Póki co usunęłam wszystkie aktulizacje, wyłączyłam, ale strasznie irytuje mnie informacja o ich aktualizacji.