DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #772119  autor: wisnia20183
 21 gru 2014, 22:54
Witam, jestem na etapie szukania telefonu bo aktualnie posiadam Xperia X8, także czas najwyższy :)

Priorytety telefonu:
-duży ekran
-dobry aparat
-gry to najniższy priorytet (od czasu)
-przeglądanie internetu (dobre kolory)
-płynność

Zastanawiam się nad Galaxy S3 Neo, myślę, że spełnia wszystkie powyższe warunki. Co o nim myslicie? Zastanawiałem się też nad Xperia M2, ale samsung jednak bardziej mi przypad do gustu m.in ze względu na wygląd.

Specyfikacja S3 Neo:
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/g ... iineoplus/
 #772126  autor: hdfunpack
 21 gru 2014, 23:23
Proponuję M$ Lumie 535 - kosztuje tylko 5stów, a spełnia wszystkie Twoje wymagania.
 #772169  autor: wisnia20183
 22 gru 2014, 02:02
Dzięki, poszperałem na internecie o 3 telefonach:
-Asus Zenfone 5: Ekran 5 cali 1280x720 294ppi, 1g ram, aparat 8mpx(2)
-Xperia T3: Ekran 5,3 1280x720 277ppi, 1gb ram, aparat 8mpx(1)
-Lg G2 mini: Ekran 4,7, 960x540 234ppi, 1gb ram, aparat 8mpx(1)

Według mnie faworytem jest Xperia, lecz bolą mnie przy niej te puste miejsca, złe kąty widzenia..
Asus bolący głośnik z tyłu, bardzo dobre kąty widzenia, bardzo słaba bateria
Lg mniejsza rozdzielczość, szerokie kąty widzenia, najsłabszy kontrast

Nie mam pojęcia który z tych wymienionych wybrać...
 #772173  autor: Optek
 22 gru 2014, 07:05
A może Motorola Moto G 2 gen?
http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/11654271
Bardzo dobre parametry, jakość wykonania. Wyświetlacz. Obecnie kupisz w dobrych cenach - za niewiele ponad 700 zł.
Płynność na pewno powinna być ok.

To mądry człowiek ? pomyślał Iwan ? Trzeba przyznać, że wśród inteligentów także trafiają się wyjątkowo mądrzy ludzie, nie da się temu zaprzeczyć.
 #772237  autor: onifer2
 22 gru 2014, 11:08
wisnia20183

Jeśli chodzi o Xperię T3 to chyba pomyliłeś z innym modelem. Moja żona go użytkuje i akurat kąty widzenia ma świetne podobnie jak odzworowanie barw i przyzwoitą rozdzielczość HD.
W kwestii wyświetlacza absolutnie się nie ma tu do czego przyczepić.
Asus- tragiczna bateria.
LG G2 Mini- jak dla mnie niedopuszczalnie słaba rozdzielczość ekranu.
Jak dla mnie tu dwie propozycje Xperia T3 lub Motorola Moto G 2014. Tą drugą sam posiadam- ma przewagę nad Xperią, lepszą jakością dźwięku (dwa głośniki stereo z przodu), ciut lepszą jakością zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych oraz dual sim.
 #772257  autor: smartfomaniak
 22 gru 2014, 12:38
Ja też uważam, że Sony Xperia T3 to dobry wybór, tylko oczywiście musisz poszukać jakiejś rozsądnej oferty, bo teraz przed świętami ceny jak co roku poszły w górę.

Myślę, że warto zaglądać tutaj:
http://smartdeal.pl/smartfony/szukaj:so ... 3;sortuj:7

a jak nic nie znajdziesz to wpaść po nowym roku. Jak jeszcze rozmyślasz, który model wybrać - mają fajne filtry i fajne opisy. Polecam!
 #772280  autor: wisnia20183
 22 gru 2014, 13:53
onifer2
Moto posiada gorszą baterię, gorsze filmy, ciut słabszy procesor, 290 ppi, lepszy aparat, nie podoba mi się to wybrzuszenie na górnej obudowie
T3 posiada 277pi, lepsza baterie, gorszy przód aparat, jest cieńszy

Nie mam pojęcia co wybrać oba są bardzo dobre, jak byś miał wybierać to wybrał byś żony T3 czy swoją motorole? :)
 #772284  autor: onifer2
 22 gru 2014, 14:16
Co z tego że ma procesor Motorola 1,2 a Xperia T3 1,4, skoro i tak Motorola chodzi szybciej i płynniej bo posiada praktycznie czystego Androida a Xperia T3 jednak jakąś tam autorską nakładkę.

Motorola w cenie do ok. 800 zł jest najpłynniej i najszybciej działającym telefonem na Androidzie. Oczywiście biorąc pod uwagę nowe telefony.

Ja bym brał Motorolę. Plusy wobec Xperii T3 to dual sim, płynniejsza jak pisałem- czysty Android, system plików który powoduje samooczyszczanie się systemu ze śmieci, rewelacyjnie grające głośniki stereo z przodu, ciut lepszy aparat w gorszych warunkach oświetleniowych.
Minus to słabsza bateria ale i tak daje rade, 2 dni średniego użytkowania, jeden dzień intensywnego.
 #772289  autor: onifer2
 22 gru 2014, 14:28
To tylko jeden filmik, nie wiadomo w jakim stopniu są telefony wyczyszczone ze śmieci, co jest dodatkowo poinstalowane co może zwalniać system itd..

Posiadam oba telefony w domu, często użytkuję jeden i drugi, Motorola jest ciut szybsza, sprawniejsza w codziennym działaniu. Nie jest to wielka przewaga ale jednak. W dodatku posiada system plików zapobiegających zaśmiecaniu się systemu z biegiem czasu co ma niestety miejsce w telefonach na Androidzie.

Jak dla mnie różnicę są tak minimalne że decydowałyby inne priorytety, czy chcesz większy czy mniejszy ekran, czy potrzebujesz dual sim, czy lepsze głośniki są atutem itd.. No i wygląd.
 #772298  autor: wisnia20183
 22 gru 2014, 14:51
Motorola jednak mnie przekonała, powiedz mi jeszcze czy te wybruszenie na górnej obudowie przeszkadza np w ogladaniu filmów? Szkoda, że nie jest płaska tak jak T3 to dla mnie jedyny minus dla tego telefonu.

PS. Jaki kolor wybrałeś? :D
 #772301  autor: onifer2
 22 gru 2014, 15:00
Jakie wybrzuszenie? Z tyłu obudowy? Mnie nic nie przeszkadza.
Kolor wybrałem biały, wg mnie dużo lepiej się prezentuje. Czarna to taki "bobcok" smutny.
 #772306  autor: wisnia20183
 22 gru 2014, 15:13
To nad aparatem, myślałem że to idzie aż po sam dół, ale jak nie przeszkadza to jest dobrze. Dzięki za te wszystkie informacje, niech motorola ci dobrze służy :D Tak btw. aktualizacje do tego telefonu chyba będą nie? Ja sie na tym nie znam, ale widziałem na youtube motorole z lollipopem to mam nadzieję, że kiedyś takowa wejdzie :)
 #772313  autor: onifer2
 22 gru 2014, 15:28
Aktualizacja będzie już w styczniu na 100%, chyba najszybciej z telefonów w tym budżecie w Polsce. Nie ma za co, pozdrawiam
 #772363  autor: wisnia20183
 22 gru 2014, 19:59
Takie jeszcze zapytanie, tak oglądam motorole i wiem, że jest to czysty android bez nakładek ale taki trochę pusty, czy w aktualizacjach mogą pojawić się jakieś gadżety typu np. odpalenie dwóch aplikacji na jednym ekranie itp?

PS.Nie mam pojęcia czemu ta motorola wygrywa pod względem szybkości z flagowcami typu G3, Iphone czy S5, ale robi wrażenie :)
 #773742  autor: wisnia20183
 29 gru 2014, 22:34
Mam takie jeszcze pytanie, czy opłaca się szukać na allegro Lg G2 w cenie 800-900zl, z recenzji gdzie wyczytałem jest to bardzo dobry telefon, płynny. Ktoś ma jakieś lepsze informacje o tym telefonie?
 #773784  autor: Janek99
 29 gru 2014, 23:29
wisnia,

Tak G2 jak najbardziej. Ja posiadam i moge poelcic.