DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #771705  autor: ciekawy
 20 gru 2014, 08:45
NOKIA szpan czy dobry telefon ?

jeśli porównać telefony a dokładniej smartfony Nokia czyli Lumie też z innymi firmami jak Sony, LG, Huawei, ZTE, Kazam, ogólnie z firmami konkurującymi to co na ten temat napiszecie ?

a i zaznaczcie czy odpowiadacie jako posiadacze Noki czy jakiejś innej firmy telefonu, możecie wpisać nazwę :),

o co chodzi w temacie, ustalić czy Nokia jest w czymś lepsza od innych firm, a może gorsza ?
 #771716  autor: Sig
 20 gru 2014, 09:30
Nokia jako szpan? No weź przestań... W Polsce? W Polsce to "szpanem" może być jakiś chiński producent, który nie ma u nas oficjalnej dystrybucji i który sprowadzi się samemu, ewentualnie coś drogiego, cho to bardziej pod "lans" podchodzi, chyba, że inaczej rozumiemy definicję szpanu... Szpan to coś dobrego i coś trudno dostępnego, a Nokia to po prostu solidny producent telefonów (u[raszczając, zwłąszcza sytuację dzisiejszą).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #771799  autor: Xy
 20 gru 2014, 15:42
Ciekawy, jesteś dla mnie mega zagadką. Na prawdę. O ile innych jakoś szybko można określić czy są ludźmi z którymi można toczyć dyskusje na poziomie czy też nie, o tyle z Tobą nic nie wiadomo. Niby masz jakieś pojęcie ale jak coś dowalisz to jak dzik w sosnę. Raz z pytaniem czy strona z rzekomą lokalizacją telefonu to naciąganie i czy jest to płatne, drugi raz w pytaniu o Nokię czy z tymi dyscyplinarkami... No ja nie wiem. Niby wszystko ok. Piszesz poprawnie, bez błędów, stosujesz polskie znaki diakrytyczne ale momentami merytorycznie to jak wspomniany dzik w sosnę ;-)

Natomiast pisząc w temacie: Jeśli szpanowanie czymkolwiek to ma to miejsce w trzech przypadkach. Pierwszy to dzieciaki i młodzież mniej więcej do połowy liceum. Ot, zwykle pokazanie się w lepszych ciuchach, z fajnym telefonem czy z jakimś innym gadżetem kompletnie do niczego nie potrzebnym. Drugi przypadek to ludzie próbujący się dowartościować sprzętem lub samochodami. Za ostatni grosz kupują Nexusa, iPhone czy innego Galaxy S5 z salonu i szpanują, że mają kasę. Ewentualnie jakieś Audi A6 czy Mercedes E Klasy. A w domu pałętają się koperty z Providenta ;-) Trzeci przypadek to nowobogaccy (a także Nowi Ruscy i Arabowie). Temat poruszany w temacie o złotym zegarku. Generalnie wiocha, kicz i bezguście. Wszystko na pokaz (złote iPhone'y wysadzane brylantami).
A ja mam Nokię bo chciałem skosztować Windows Phone'a. Nie do końca spełnia pokładane w nim nadzieje i założenia ale nie jest ultra tragiczny. Póki co powoli bo powoli ale idzie w dobrą stronę.
Tak więc szpan? Wszystko zależy od podejścia obserwatora. Ktoś może mnie odebrać jako szpanera bo korzystam Nokii z mało popularnym systemem. Ktoś inny może powiedzieć, że jestem dziwny bo jeżdżę nastoletnim samochodem, który są w stanie naprawić ze cztery osoby w Polsce. Tak więc wszystko zależy od punktu widzenia.
A czy Nokia jest gorsza lub lepsza od Samsunga, HTC czy Sony? Jest dokładnie taka sama... W niczym nie jest lepsza i w niczym nie jest gorsza.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #771912  autor: ciekawy
 20 gru 2014, 23:27
no, wypowiedzi ok, żeby nie było, że oceniam czy coś ale dalej nie ma odpowiedzi czy Nokia jest lepsza czy gorsza od innych marek smartfonów, a może taka sama ? - jak myślicie ?
 #771936  autor: wook
 21 gru 2014, 03:13
O której Nokii mówisz? O tej sprzed sojuszu z MS, o tej którą miał MS (nowe Lumie nie będą miały logo Nokia bo to inna firma), czy ta co teraz pokazała tablet i robi aplikację na androida? Bo to 3 różne Nokie.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #771941  autor: ciekawy
 21 gru 2014, 03:51
szeroko rozumiana Nokia, od Nokia do Microsoft bo to ta sama firma więc nie ma sensu dzielić na Nokie i Microsoft
 #771996  autor: hdfunpack
 21 gru 2014, 14:36
No właśnie chodzi o to, że to nie ta sama Nokia. Ta pierwsza to ta, która inwestowała ciągle w Symbiana, ta druga to ta, kiedy mieli szefa Elopa, a ta trzecia to jest teraz, kiedy nie mogą produkować telefonów. (przynajmniej ja stosuję taki podział)

Chyba że chodzi Ci tylko o nazwę.
 #771999  autor: user_delete27
 21 gru 2014, 14:50
Szpan? Nie. No bo i jak można szpanować czymś na co stać praktycznie każdego?
Dobry telefon? Tutaj stosuje podobny podział jak hdfunpack - dobre nokie skończyły się na N8/E72/E7 i od biedy 808PV. Gdyby nie Elop to Nokia mogłaby doszlifować symbiana, w wersji Belle działał już całkiem przyzwoicie, i dziś konkurować z androidem. A tak to mamy to co mamy, wszechobecne kafelki, wtórność designu, i ograniczenia systemowe. Nie jestem fanem Androida, ale gdybym był zmuszony wybierać pomiędzy WP a Androidem to wziąłbym coś a Androidem.
Na szczęście są jeszcze alternatywy innych producentów :)
 #772016  autor: Chemicalifornia
 21 gru 2014, 16:30
Moim zdaniem dzisiaj nie ma szpanerskich telefonów, bo i dużo więcej osób ma flagowe modele (ew. te prawie flagowe). Zresztą teraz większość telefonów jest do siebie podobnych.
Kiedyś było więcej szpanerskich telefonów, bo było mniej ludzi skłonnych wydać sporo kasy na telefon. Ale nigdy nie było chyba, żeby dana cała marka była szpanerska... Z Nokii szpanerskie były serie 7xxx 8xxx 9xxx Nxx i E90, E7x, E6x (gdzie x - cyfry).

3210>6210>6210>6310i>6021>K800i>iPhone3GS&E66>GalaxyNoteII&E6-00> One M9 & Xperia Z1 & Galaxy Note II
In all those mysteries you're taken by surprise
You never thought to see that look was in his eyes
 #772033  autor: ciekawy
 21 gru 2014, 17:57
hdfunpack,

chodzi o telefony, logo, wszystko co się wiąże z Nokią,
chodzi o porównanie i znalezienie odpowiedzi czy Nokia jest w czymś lepsza od innych firm czy nie,

dziadek186,

tak mi się wydaje, że niektórzy kupują tylko Nokie żeby szpanować logo na obudowie bo im się wydaje, że inne firmy to obciach i nie chcą innych telefonów niż Nokia, to mnie trochę zaciekawiło i zainspirowało do założenia takiego tematu :),
a dlaczego wybrałbyś androida ?
bo kafelki w windowsie są irytujace ?

tak pytam z ciekawości jako osoba, która używa androida i nie ma nic przeciwko windows,
 #772039  autor: user_delete27
 21 gru 2014, 18:09
Ciekawy, ja absolutnie nie mam nic przeciwko windows phone. Rozumiem że ma grono zwolenników i chwała im za to, ale on nie jest dla mnie. Osobiście nie podoba mi się interfejs kafelkowy i konieczność posiadania konta microsoft, na dodatek ograniczona ilość aplikacji oraz to że część aplikacji to zwykle odnośniki do stron internetowych.
Androida wybrałbym za otwartość systemu, możliwość personalizacji oraz integracje z gmailem, oczywiście modele o słabej specyfikacji odrzucam na starcie i na tą chwilę jedynym andkiem jakiego mógłbym mieć jest Z3 Compact.
Podkreślam też że cały czas wybierając androida wybrałnym mniejsze zło bo jestem fanem qwerty , a obecnie nie ma żadnego rozsądnego androida z fizyczną klawiaturą. Więc tak czy inaczej Q10 nie zamienie ani na andka, ani na kafelki.
 #772122  autor: ciekawy
 21 gru 2014, 23:03
to może rzeczywiście android lepszy ale dalej nie ma rozstrzygnięcia czy Nokia jest lepsza od innych marek i w czym
 #772124  autor: hdfunpack
 21 gru 2014, 23:21
ciekawy pisze:czy Nokia jest lepsza od innych marek i w czym
Jak na razie Nokia ma w swojej ofercie 1 tablet i nic więcej...

Moim zdaniem ten tablet wygląda na papierze całkiem dobrze, a będzie kosztować 250 $ - całkiem dobra cena.
Czekam na testy.
 #772138  autor: hdfunpack
 21 gru 2014, 23:38
Przecież Nokia nie produkuje już smartfonów, tylko Microsoft pod jej szyldem... Z resztą ostatnio nawet i z logo zrezygnowali.

A jak chcesz poczytać opinie o Nokii, tej która była jeszcze rok-dwa lata temu, to wejdź w dział "windows phone" i poczytaj opinie, bo starych Nokii z symbianem już prawie nikt nie używa.
 #772164  autor: Chemicalifornia
 22 gru 2014, 01:03
Cielawy, myślałeś o pracy jako ankieter? :D

3210>6210>6210>6310i>6021>K800i>iPhone3GS&E66>GalaxyNoteII&E6-00> One M9 & Xperia Z1 & Galaxy Note II
In all those mysteries you're taken by surprise
You never thought to see that look was in his eyes
 #772177  autor: Xy
 22 gru 2014, 07:53
hdfunpack pisze:bo starych Nokii z symbianem już prawie nikt nie używa.
Dziś wyjąłem 6650d z ładowania. Wrzucę w nią kartę na kilka dni i znów zobaczę jak to jest mieć Symbiana ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71