DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
  • Strona 10 z 16
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16
 #772130  autor: ciekawy
 21 gru 2014, 23:28
loker,

to akurat prawda, Inteligo ma tą przewagę nad innymi kontami, że ma bezpłatnie bankomaty PKO, to nawet lepsze rozwiązanie dla ludzi, którzy mają konta w PKO bo koszty mniejsze i bankomaty te same, można o tym zapomnieć kiedy się korzysta z banku który ma wszystkie bankomaty bez prowizji
 #772151  autor: loker
 22 gru 2014, 00:21
A bym zapomniał... Inteligo ma też porozumienie w sprawie bankomatów z WBK, które też są za free, a w tych i 10 zł można wypłacać. Do tego PKP BP przejęło Nordea Bank i wszystkie bankomaty dawnej Nordei też za free.
Szczerze Inteligo polecam. Wprawdzie mBank ma bezpłatne wypłaty w bankomatach Euronet, których np. w Warszawie dużo, ale co z tego jak w nich najniższy nomina to 50 zł?
A z tego co wiem w PKP BP też jest konto "zwykłe" za free. Trzeba w oddziale o takie zapytać.
Jeszcze co do Inteligo - bezpłatna wpłata w oddziałach, których PKO BP S.A. ma całkiem sporo, a pieniążki są w chwili naszego pobytu przy okienku księgowane. Wybrane bankomaty mają też funkcję wpłatomaty, jednak aby wpłacić potrzebujemy kartę. Ale księgowanie środków też natychmiast.
 #772165  autor: ciekawy
 22 gru 2014, 01:20
prawda, trochę zapomniane to Inteligo się wydaje, a to naprawdę dobra opcja, pamiętam kiedy to weszło na rynek, to był hit, dziś mają bardziej rozbudowaną ofertę i chyba warto brać pod uwagę ten bank kiedy się wybiera konto główne, jedno z bardziej przyjaznych kont i konsultanci na infolini kulturalni, kompetentni,

mBank jest ok poza opłatami za kartę i za bezprowizyjne bankomaty, po co za to płacić jak w Sync-T jest to za darmo, podobnie jak w Deutsche Banku jeśli kartą wyda się ileś tam zł, a jak nie to 5 zł też nie tak dużo, ale znowu jeśli to płacić to lepiej na bank dla karty wybrać Sync-T, a dla przelewów, płatności elektronicznych jest ok,

Sync,T jest też ok póki co, mnie zastanawia czy ten bank nie podwyższy cen, ale poczekamy, zobaczymy
 #786035  autor: szyman12
 20 lut 2015, 22:37
Czy wie ktoś jak Bank Milenium rozlicza visa cash back - jako transakcje bezgotówkową czy wypłatę z bankomatu?
 #786429  autor: marcz123456
 22 lut 2015, 17:09
Obczajcie orange finanse. To chyba lepsza opcja niż TMUB, bo im konto obsługuje mbank, który jest bardziej przewidywalny.
W millenium któreś konto po jednej płatności kartą jest bezpłatne.
Bezpłatne konto w smartbanku.
 #786587  autor: piechucki
 23 lut 2015, 10:43
marcz, zanim zaczniesz cokolwiek "polecać" innym, to dla przyzwoitości porównaj najpierw tabele opłat i prowizji (włącznie z tekstem napisanym drobnym druczkiem). I nie pisz bzdur ...
 #786760  autor: piechucki
 23 lut 2015, 19:29
Choćby opłaty za karty płatnicze płatne w Orange Finanse (zwolnione z opłat po spełnieniu warunków) i darmowe (bezwarunkowo) w TMUB. Dalej nawet nie próbowałem zgłębiać, bo to już dostateczny powód, żeby na chwilę obecną taką opcję wyeliminować. Jakieś dziwne promocje przez 2 - 6 miesięcy nie mają dla mnie żadnego wpływu na wybór, chyba, że mam zdecydować o wyborze jednej z dwu identycznych ofert.
 #786771  autor: marcz123456
 23 lut 2015, 19:49
A gdzie masz tam opłatę za kartę płatniczą?

Konto Osobiste w Orange Finanse
mobilne konto w zasięgu ręki

0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
0 zł za plastikową kartę debetową oraz naklejkę zbliżeniową na telefon
0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce 1
0 zł za krajowe przelewy

Opłata jest za korzystanie z bankomatów, ale wystarczy zapłacić kartą 5 razy za byle ile.

Konto w banksmart http://www.banksmart.pl/konta/smart-konto/
 #786783  autor: user_delete26
 23 lut 2015, 20:08
Obecnie wymienilem karte w moim BZ WBK na Visa Sol, i warunkiem bezplatnosci jest wlasnie zrobienie 5 transakcji karta.
 #786843  autor: piechucki
 23 lut 2015, 23:30
Marcz, rozumiesz różnicę pomiędzy bezpłatną, a "zapłacić kartą 5 razy za byle ile"? Ona nie jest bezpłatna! Ona jest bezpłatna pod warunkiem ...
 #786938  autor: marcz123456
 24 lut 2015, 12:01
A rozumiesz różnicę między bezpłatnym kontem, a bezpłatnymi bankomatami?
Jak nie wybierasz kasy z bankomatu, to nie zapłacisz.
 #786963  autor: piechucki
 24 lut 2015, 13:34
http://www.orangefinanse.com/konto_osobiste.phtml
miesięczna opłata za korzystanie z bankomatów na terenie kraju (wypłaty gotówkowe) - 0,00 PLN/5,00 PLN (7)
(7) Minimalna ilość transakcji bezgotówkowych wymagana do niepobierania opłaty za korzystanie z bankomatów to 5 sztuk 9. Klienci poniżej 18. roku życia oraz Klienci nieposiadający aktywnej karty debetowej są bezwarunkowo zwolnieni z opłaty. Opłata nie jest pobierana również jeśli w danym miesiącu kalendarzowym Klient nie dokonał kartą wydaną do rachunku wypłaty z bankomatu krajowego. Transakcja może być wykonana dowolną kartą z oferty dla Klientów indywidualnych. Transakcja musi zostać rozliczona w danym miesiącu kalendarzowym. Transakcją bezgotówkową jest: płatność kartą w sklepie, zamówienie pocztowe / telefoniczne, płatność internetowa, usługa Płacę z Orange z karty kredytowej.

Wystarczy, że:
- mam kartę,
- dokonam chociaż jedną wypłatę z bankomatu,
- nie dokonam (lub bank ich nie zaksięguje) w miesiącu kalendarzowym minimum 5 transakcji bezgotówkowych
i bulę 5 zł, a te "warunki" wcale takie z sufitu nie są...
W T-MUB - zero zł.
Przekonuj mnie dalej, że opłata zero zł pod trzema warunkami jest korzystniejsza od zera zł bez warunków :)
 #787051  autor: bazooka
 24 lut 2015, 19:28
TABELKA

OPISOWO z innego źródła

Moim zdaniem skończyły się już darmowe konta z wszystkim bez warunków...
Nie śledziłem warunków Sync, które stało się T-Mobie, ale na początku w Alior Bank też było wszystko za free, potem wchodziły gwiazdki.
Myślę, że te prawdziwe korzyści i to co odróżnia te banki są gdzie indziej i mają dużo wspólnego z wyborem operatora komórkowego.
Jak zastanawiałem się czy nie założyć 4 konta (tak se po prostu bo lubię mieć alternatywę) to wyszło jednak że T-mobile nie dotknę dwu metrowym kijem...
Kwestia gwiazdeczek w temacie ilości transakcji nie jest moim zdaniem, żadnym problemem - jeśli ktoś używa karty debetowej i ma konto w jednym banku - tym bardziej.
Ustalić na początku też trzeba - będę płacić plastikiem czy nie będę, jeśli nie to zawęża wybór i faktycznie odrzuca ofertę Orange/mBanku.
 #787064  autor: piechucki
 24 lut 2015, 20:35
Nie jestem jakimś super fanem T-MUB (i jeśli będzie taka potrzeba albo konieczność to zmienię bez mrugnięcia okiem). Myślę, że jak ktoś te określone warunki spełnia to znajdzie coś dla siebie. Ja na razie korzystam bezstresowo żadnych kombinacji i zero za wszystko. sebusy, zaciekawiłeś mnie tym "dwumetrowym kijem" ;) Dlaczego nie? Napiszesz?
 #787077  autor: bazooka
 24 lut 2015, 21:09
@piechucki - to taka przenośnia, wyolbrzymiłem troszkę ze względu na to, że jestem klientem Orange :)
 #795973  autor: Mikelor
 13 kwie 2015, 14:02
Dobre konto bankowe? Santander i jest ok, albo ing, chociaż tani nie jest - generalnie konkurencja miedzy bankami jest zerowa i tak Cię tną i tak.
 #796037  autor: Francesca
 13 kwie 2015, 16:28
Czy ja wiem? Wydaję mi się, że teraz w każdym banku znajdziemy korzystną dla siebie ofertę.
 #798084  autor: pocket
 23 kwie 2015, 22:49
Ja mam tel.w sieci Tmobile i skorzystałam z oferty, w której można było założyć konto, gdzie wszystko jest za darmo. Jestem zadowolona i polecam.
  • Strona 10 z 16
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16