DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #772041  autor: mono65
 21 gru 2014, 18:20
Postanowiłem zadać na forum pytanie do specjalistów, bo mam mały problem.
Wczoraj złożyłem zamówienie na abonament z promocji Szalone Dni, z opcją przeniesienia numeru z innej sieci (6 miesięcy za 0 zł). Jednak zapomniałem, o tym że numer który podałem jest już zarejestrowany na firmę (działalność jednoosobowa).
Dzisiaj dostałem wiadomość z Orange, z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia (Potwierdziliśmy poprawność danych wpisanych przez Ciebie w zamówieniu)

I tu mam pytanie, jeżeli numer zarejestrowany jest na firmę w Play to czy przeniosę go do Orange (taryfa indywidualna, podałem ten sam PESEL)
Jeżeli podpiszę umowę, a Play nie odda numeru (z powodu niezgodności danych) to czy dalej będzie obowiązywała zniżka 6 miesięcy za 0 zł?

Ewentualnie proszę o wskazówki jak naprawić ten błąd.
 #772050  autor: kamil1221
 21 gru 2014, 18:47
Play nie odda numeru - to jest pewne.
Masz kilka opcji - nic z tym nie robisz i zostaniesz w Orange z numerem tymczasowym.
Idziesz do Play i robisz cesje z firmy na osobę indywidualną, następnie ponawiasz wniosek o przeniesienie numeru już w salonie Orange.
Rabat powinien zostać, ale lepiej sprawdź regulamin.
 #772052  autor: mono65
 21 gru 2014, 18:59
@kamil1221: Jutro z rana udam się do salonu Play i zmienię dane abonenta. Jeżeli zmiany zapiszą się na moim koncie, to w chwili podpisania umowy wszystkie dane powinny się zgadzać
 #772095  autor: mi80
 21 gru 2014, 21:50
Czy w Orange nie ma tej opcji co w nju, że można przenieść do oferty indywidualnej nr zarejestrowany gdzie indziej na firmę?
 #772159  autor: bora1410
 22 gru 2014, 00:41
Ja przeniosłem po PESELu dwa numery firmowe z Playa do Orange dla indywidualnych przez internet. Było to rok temu, firma jednoosobowa. Na umowie w Orange mam swoje imię i nazwisko i adres nie zameldowania tylko adres firmowy. Wycieli mi nazwę firmy z danych i nie mam numeru NIP ani regonu.
 #772331  autor: mono65
 22 gru 2014, 16:40
Orange Ekspert pisze:Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z rady @kamil1221.
Tak też dzisiaj chciałem zrobić, jednak w dwóch salonach Play nie udało mi się załatwić zmiany danych. Błąd systemu. Podejrzana sprawa, ale w sumie są święta i może faktycznie mają przeciążone serwery
 #772546  autor: mono65
 23 gru 2014, 19:18
Dzisiaj wszystko załatwiłem, dane w Play zmienione. Umowa z Orange podpisana.
Zastanawia mnie tylko jedno. Abonament Smart Plan Multi II za 89,99 zł z ubezpieczeniem wyświetlacza za 2,99 zł daje miesięcznie 92,98 zł. Natomiast na umowie łączny abonament wynosi 94,99 zł miesięcznie. Już nie chodzi mi o te 2 zł, tylko bardzo mnie ciekawi za co to jest opłata :)
 #773654  autor: mono65
 29 gru 2014, 18:44
Mam jeszcze jedno, mam rabat na abonament przez 6 miesięcy. Czy nadpłacając przez te 6 miesięcy abonament zachowam rabat za e-fakturę?
 #773768  autor: sosen
 29 gru 2014, 23:09
Pierwszy miesiąc masz pewnie za free to ubezpieczenie a opłata dotyczy abo bez e-faktury. Jak będzie włączona e-faktura to abonament wyniesie Cię 89,98 zł. Bez e-faktury abonament to 94,99 zł. Rabat będzie naliczany cały czas pod warunkiem, że nie będzie aktywna na Twoim koncie faktura elektroniczna.