DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #771701  autor: ciekawy
 20 gru 2014, 08:05
opcja dual sim i nieaktywna druga karta podczas rozmowy pierwezej,

chodzi o taką sytuację - rozmawiacie z kimś we dwójkę z jednej karty sim w telefonie dual sim i dzwoni trzecia osoba na drugą kartę sim podczas rozmowy i jest komunikat jakby drugi numer nie miał zasięgu choć zasięg jest,

każdy telefon z opcją dual sim ma nieaktywną drugą kartę sim podczas rozmowy ?

szczególnie zależy mi na odpowiedziach osób, które mają telefon dual sim
 #771718  autor: slawekt
 20 gru 2014, 09:40
ciekawy pisze:może zostanie też dla potomności i innych userów :)
Poczytaj sobie o Dual SIM Standby (DSS) oraz o Dual SIM Active (DSA). Oraz o różnicach pomiędzy nimi.
 #771869  autor: slawekt
 20 gru 2014, 20:45
Budrys67 pisze:Bardzo ciekawa sprawa , może jednak ktoś potrafi to w łatwy sposób wytłumaczyc jak sześciolatkowi ?
Dual SIM Standby (DSS) = karty są aktywne lecz spoczynku i masz do nich dostęp, czy przy wysyłaniu danych/SMS, czy dzwonieniu można sobie wybrać z której. Ale gdy dzwonisz z jednej, to jak ktoś się próbuje dodzwonić na drugą, słyszy: "abonent jest czasowo niedostępny", bo stand by = oczekiwanie, wtedy druga karta jest odłączana (ewentualny transfer internetowy jest także zawieszany).
Dual SIM Active (DSA) = w KAŻDYM momencie, obie karty są aktywne. Nawet podczas rozmowy z jednej z kart. Jak ktoś się próbuje dodzwonić do Ciebie, to Ty słyszysz pikanie w tle, że ktoś się dobija na drugiej karcie. Transfer danych nie jest zawieszany podczas rozmowy telefonicznej.
Nie wiem czy sześciolatek to ogarnie, lecz przynajmniej spróbowałem :-)
 #771937  autor: wook
 21 gru 2014, 03:18
Dual Sim Active praktycznie nie występuje, 98% Dual Simów jest standby. Jak jest Active to jest to napisane bo to dodatkowa zaleta.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #771942  autor: ciekawy
 21 gru 2014, 03:55
aż 98% tego nie ma ?

tego to nie wiedziałem bo od niedawna interesuje się tematem dual sim,

czyli pewnie nawet w necie nie znajdzie się info na temat tego jaką opcje dual sim ma konkretny telefon
 #771945  autor: bazooka
 21 gru 2014, 08:45
ciekawy pisze:ego to nie wiedziałem bo od niedawna interesuje się tematem dual sim,
A można wiedzieć z czego spowodowane jest to zainteresowanie :?:
a) dla kogoś
b) dostajesz służbową simkę
c) chcesz nagle redukować koszty
 #772078  autor: Budrys67
 21 gru 2014, 20:25
Mam potrzebę zakupu aparatu z dual sim
Firmowa karta z Plusa + prywatna z Orange
Męczy mnie używanie 2 telefonów a mam swoje lata i zdarza mi się je po prostu gubic.
Szukam aparatu który będzie tak dobry jak używane do tej pory: Nokia E52 , Sony Xperia L
Zastanawiam się nad MyPhone S-line 16 GB