DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 51 z 69
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 69
 #771890  autor: okti51
 20 gru 2014, 21:28
Spotkał ktoś się z taką sytuacją?

Złożyłem wniosek o przeniesienie numeru do Orange. W zeszłą sobotę przyjechał kurier i podpisałem dokumenty. Przy składania zamówienia popełniłem gafę i wybrałem datę przeniesienia numeru na 22-12-2014 oraz zaznaczyłem opcję aktywacji numeru po 14 dniach. Przez prawie tydzień byłbym bez numeru. Napisałem do Orange w sprawie wcześniejszej aktywacji numeru i kazali mi zadzwonić pod 501 100 100 . Na szczęście mam nolimit w innej sieci i nie musiałem bulić 29 gr za każdą minutę :D O dziwo dodzwoniłem się po 6 minutach. Jak na Orange, to wielki sukces.
Wracając do sedna sprawy. Po ponad dwudziestu minutach rozmowy pani stwierdziła, że nie może na podstawie zarówno numeru telefonu, numeru konta, numerze PESEL znaleźć tej umowy w systemie. Poleciła mi złożenie reklamacji mailem wraz z przesłaniem skanu podpisanych przeze mnie dokumentów odebranych od kuriera.
Znając Orange to szybciej miną te 14 dni niż odpiszą na tą reklamację.

Mieliście kiedyś podobny problem, lub możecie mi poradzić co mogę zrobić oprócz czekania? : )
 #771897  autor: renriver
 20 gru 2014, 22:12
Ludziska, mam problem i to duży. Pieprzone orange, skusilem się na tą ofertę z grouponu i wziąłem Samsunga Galaxy Alphe w wiadomej promocji. Zamówienie odebrałem w salonie (nie mogę z tego powodu zrezygnować). W salonie przejrzalem umowę, opłata abonamentowa to 94 zł (wtf? wybrałem efakturę). Więc pytam pracownika czemu jest taka opłata, a on mówi że doliczony jest do tego rabat z grouponu. Faktycznie w uwagach jest zapisane, że opłata przez pierwsze 24 miesiące to 65 zł (wtf? wybrałem efakturę!). Ok, przeżyje te 4 zł miesięcznie, ale niech mi ktoś powie, czy to faktycznie tak będzie? Czy nie przyjdzie mi nagle faktura do zapłaty na 94 zł? Zalogowałem się na to konto w Orange i tam w moich danch jest opłata jest taka sama, czyli 94 zł. Co robić?
 #771922  autor: pykpyk
 21 gru 2014, 00:14
u mnie w opcjach dodatkowych jest coś takiego:

"Kwota abonamentu w okresie 1 do 24 okresu rozliczenioowego 66.50. Kwota abonamentu od 25 okresu rozliczeniowego 94.99"

Odejmij od tych 66.50 5zl za efakturę i wychodzi prawidłowa kwota abo. Tak mi się wydaję i potwierdził to również Pan w salonie orange.
 #772969  autor: yonash
 26 gru 2014, 21:18
A jak podpisałem umowę na przeniesienie numeru 19.12. to ile zapłacę za m-c grudzień - jak to jest naliczane? proporcjonalnie na dzień, czy za cały miesiąc?
 #773012  autor: rtx
 27 gru 2014, 00:14
@yonash zaloguj się na orange on-line i tam zobaczysz jaki masz okres rozliczeniowy. W Orange okres nie musi być od pierwszego do ostatniego.
 #773018  autor: ciekawy
 27 gru 2014, 00:49
orl0s pisze:Czy komuś z przenoszących numer (promo 30% na abo przez 24mce) udało się uzyskać od SROrange brak opłaty za abonament do chwili przeniesienia przenoszonego numeru? Każą mi płacic teraz dwa abonamenty w play i orange ale z jakiej racji? Przecież podpisałem umowę o przeniesienie numeru a nie nową aktywację. Dzwoniłem do nich i się upierają że abonament leci od dnia podpisania umowy NA PRZENIESIENIE NUMERU na numer tymczasowy. Złożyłem w tej sprawie reklamacje i zgłoszę sprawę do UKE jeżeli będzie rozpatrzona negatywnie. Czy ktoś przechodził z Was taką drogę ?

i dobrze liczą,

masz z Orange umowę i jeśli nie ma gratisowych miesięcy abonamentu to płacisz normalnie, mają rację, że naliczają opłaty,

przeniesienie numeru to tylko usługa która przenosi numer, a nie zwalnia z opłat, w Play abonament płacisz do końca,

reklamacji nie było sensu pisać, będzie niezasadna, UKE nic nie pomoże bo Orange dobrze nalicza opłaty,
yonash pisze:A jak podpisałem umowę na przeniesienie numeru 19.12. to ile zapłacę za m-c grudzień - jak to jest naliczane? proporcjonalnie na dzień, czy za cały miesiąc?
najogólniej jak się da,

płacisz za dni od aktywacji numeru + abonament za miesiąc z góry + to co zużyjesz czego nie masz w abonamencie
 #773359  autor: malin_f1
 28 gru 2014, 17:29
Jak szybko dostajecie maila od orange z prośbą o skan dowodu osobistego i ost. faktury od obecnego operatora ? Wczoraj złożyłem zamówienie , status jest wer. ręczna , maila jeszcze nie dostałem. Dostałem tylko info że złożyłem dyspozycje itp. reszta zamówienia się zgadza. chciałbym max. przyśpieszyć sprawę.
 #773540  autor: edzia2392
 29 gru 2014, 12:54
mam taki problem ze zamowilam telefon z kodem rabatowym ale w adresie zameldowania nie moge wpisac mojej miejscowosci bo nie wykrywa jej system i w kazdej sieci tak jest i wpisuja zawsze 2 razy gmine albo recznie a tutaj nie mozna bylo recznie bo nie weryfikowal i jak beda prosic o skan dowodu to mozna do nich napisac z tym problemem? czy jak to zmienic bo boje sie ze zweryfikuja mi dane negatywnie. zamowilam z odbiorem w salonie.
 #773689  autor: mono65
 29 gru 2014, 20:09
Przeniosłem numer z Play do Orange. Przez moje niedopatrzenie zamiast 30.12 jako datę przeniesienia wybrałem 30.01.2015. Dzisiaj otrzymałem SMSa z informacją o zgodzie na przeniesienie numeru. Czy mogę złożyć drugi wniosek z wcześniejszą datą przeniesienia numeru?
 #773769  autor: sosen
 29 gru 2014, 23:12
Ok ale jeśli masz tam abonament to aby nie płacić dodatkowo powinieneś wypowiedzieć umowę z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Teoretycznie możesz ale zbyt dużo zabawy wg mnie. Bo trzeba anulować w Orange i w Play przeniesienie. Później znowu od nowa przeniesienie bez nowej umowy a z podpięciem numeru do istniejącego numeru tymczasowego. Moim zdaniem zbyt wiele zabawy dla kilku dni bo coś takiego też potrwa.
 #774104  autor: maryan
 30 gru 2014, 22:27
Czy któraś z promocji, o których mowa na ostatnich stronach tego wątku jest jeszcze aktualna?
Na stronie Orange jest mało ciekawa oferta Smart Plan Multi za 59,98 zł (tylko SIM).
Czy zejdę z ceną do 40 zł (bądź poniżej) miesięcznie za świadczenia jak poniżej?
rozmowy no-limit (komórkowe i stacjonarne)
sms/mms no limit
internet przynajmniej 2 GB/m-c
 #774107  autor: sosen
 30 gru 2014, 22:35
Oferta tylko SIM jest średnio opłacalna. Lepiej wybrać opcję z telefonem i to tego rabat na abonament. Telefon zawsze można sprzedać i opłacić dużą część abonamentu. Jeśli oferty tylko sim to zerknij sobie na nju mobile.
 #774417  autor: ciekawy
 01 sty 2015, 15:31
za fakturę nie płacisz w salonie tylko przelewem,

a w mailu nie pisali jakie dokumenty trzeba pokazać w salonie ?

dowód powinien wystarczyć jeśli wcześniej wysłałaś wszystko co chcieli mailem na eshop,

a jak coś to zawsze można zadzwonić do salonu i zapytać czego chcą żeby wydali telefon
  • Strona 51 z 69
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 69
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 69