DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #771642  autor: Bruno
 19 gru 2014, 22:06
Witajcie,

Potrzebuję karty SIM w ofercie pre-paid z jak najtańszym internetem. Konto powinno być ważne jak najdłużej. Co polecacie? Co ważne, pakiet internetowy na karcie nie powinien przepadać po np. 30 dniach od doładowania, aktywacji. Są w ogóle takie możliwości?
Karta będzie używana tylko do nawigacji, więc miesięcznie myślę, że maks 300mb powinno wystarczyć, a czasami nawet i mniej.

Swego czasu kupowałem na Allegro ofertę "Orange free na kartę" (kartę nawet jeszcze mam) z pakietem danych (chyba z 3-4 gb) i kontem ważnym przez rok. Da się tą kartę doładować jakimś odpowiednio dobrym pakietem? Sprawdzałem, że opcje internetowe (w zależności od wielkości) mają określoną ważność w dniach.

Mam też abonament w T-Mobile z internetem 1gb w telefonie z opcją Internet Connect.
Zastanawiam się, czy nie warto dokupić pre-paid T-Mobile (z RWK) i udostępnić temu numerowi internet z mojego abonamentu? Aktualnie przekraczam w abonamencie tego limitu, więc powinno wystarczyć na dwie usługi: abo + nawigacja.

Prośba o pomoc.

Dziękuję!
 #771648  autor: ciekawy
 19 gru 2014, 22:21
tanie oferty na abonament masz tak,

oferty tylko sim,

Plus za koło 15 zł 5 GB,

T-Mobile za koło 20 zł 6 GB,

Play za koło 25 zł 10 GB + 2 GB za zamówienie przez net,

na kartę,

pakiet za 45 zł no limit net w Play, chyba jest opcja auto odnawiania pakietu,

nie znam oferty w której limit netu nie przepada po 30 dniach, wątpię czy taką ofertę znajdziesz,

chyba, że będzie to oferta głosowa w Play, Lubię to, w tej taryfie za doładowanie dostajesz kase na konto i bonus pakiet 1,5 GB, jak robisz kolejne doładowanie to limit się dodaje o ile go wcześniej nie wykorzystasz, a kasa z konta z doładowania jest do wykorzystania na co chcesz, zdaje się dołdowanie jest na 100 dni za 50 zł, a 50 zł dzielone na 3 miesiące czyli 90 dni bez 10 dni daje miesięczny koszt koło 17 zł,

Virgin,

pakiet za 19 zł
2 GB + sms-y no limit + 100 minut,

Klucz
https://klucz.net/Offers/Packages

pakiet netu np 500 mb za 5 zł na 30 dni,

roczna ważność konta po każdym doładowaniu,

działa na zasięgu Plus + Aero2,

startery sprzedają przez alle, za 10 zł sztuka
 #771658  autor: bazooka
 19 gru 2014, 23:01
@ciekawy - rozumiem, że jesteś hejterem Orange...ale nie mierz wszystkich swoją miarą i nie polecaj czegoś (tzn w kręgu fioletowym, jakbyś był jakimś handlowcem) co kompletnie nie pasuje pod to, czego oczekuję autor tematu.
Szczerze powiedziawszy mam już dość Twych wpisów, i chyba nie tylko ja - wszędzie "wątpisz"
ciekawy pisze:nie znam oferty w której limit netu nie przepada po 30 dniach, wątpię czy taką ofertę znajdziesz,
...i podsumowujesz wszystkich i wszystko. Pisz w tonacji: "moim zdaniem", "sądzę", "uważam" itp i nie narażaj się już, ok :?:
...a teraz konkrety:
Bruno pisze:Swego czasu kupowałem na Allegro ofertę "Orange free na kartę" (kartę nawet jeszcze mam) z pakietem danych (chyba z 3-4 gb) i kontem ważnym przez rok. Da się tą kartę doładować jakimś odpowiednio dobrym pakietem? Sprawdzałem, że opcje internetowe (w zależności od wielkości) mają określoną ważność w dniach.
Sprawdź czy masz tę kartę, czy nie - czy masz na niej środki czy nie i odkop, odkurz i włóż do tej "nawigacji"... ta oferta jest dla Ciebie.
http://www.orange.pl/kid,4003445692,id, ... ticle.html
Doładuj kwotą np 50zł - co da Ci (przy Twoich założeniach) ok 6miesięcy połączenia z siecią. Wystarczy, że po doładowaniu i przyznaniu gratisu w postaci 2,27GB skorzystasz z oferty RWK:
http://www.orange.pl/kid,4002009262,id, ... ticle.html
Wysłanie tego SMSa skutkuje wydłużeniem do roku tego bonusowego transferu danych.
Po wykorzystaniu bonusu jeśli nie będziesz chciał doładowywać kolejny raz - zmienisz taryfę na jakąkolwiek inną w Orange i możesz wykorzystać środki na zakup pakietów miesięcznych - masz możliwość wykupienia pakietów cyklicznych bądź jednorazowych. Przy ok 300MB proponuję wykupywać 200MB za 5zł co ok 2-3 tygodnie (pakiety o tych samych nominałach sumują się).
Może wyjść na to, że za 50zł przy faktycznym zużywaniu ok 300MB będziesz mógł używać neta przez dokładnie ok 1 rok :!:
Domniemywam, że za te pół roku pakiety w Orange mogą zostać odświeżone (tzn zmienią się ceny lub wielkości paczek) i może Ci podpasować jeszcze bardziej. Ta oferta w Orange Free na Kartę, jest jedną z najlepszych dla tych co szukają interneta z długą ważnością a jednocześnie nie potrzebują nie wiadomo jak dużych paczek. Ja również się do takich zaliczam (zużywam max 450MB), a z przejściem do FnK czekam aż pojawią się w ofercie bonusowe (100 za 50 jak w Promocji Wachlarzowej) doładowania od mPotwora :P

P.S.
Rozliczanie pakietów w Plusie (również Klucz Mobile) jest dość niekorzystne jeśli internet nie będzie połączony non-stop, tzn jeśli będą podsumowane sesje internetowe.
O ofercie Play czy T-Mobile się nie wypowiadam.
 #771667  autor: ciekawy
 19 gru 2014, 23:23
sebusy,

i ty masz się za obiektywnego skoro przedstawiłeś ofertę tylko jednej sieci ?

nie mam zamiaru z tobą dyskutować, póki się nie nauczysz kultury,

Bruno,

wymieniłem dobre oferty, a to, że kogoś boli, że nie jestem fanbojem Orange to już nie mój problem,

pisłeś coś o 300 mb, to Klucz chyba byłby dobrą ofertą, zobacz na pakiety netu w tej sieci, ten 500 mb który wymieniłem jest w dobrej cenie i dzięki temu uniknąłbyś komplikacji z udostępnianiem netu i pewnie opłatami dodatkowymi,

miałem kiedyś Orange na teście netu, zamrażało transfer, rozłączało połączenie, nie polecam tej sieci, chyba, że sam chcesz doświadczyć o czym pisałem to ok,

zamotał z tym Orange, a ja podałem proste, korzystne oferty,

rozliczanie w Plusie, Kluczu niekorzystne ?
że pobiera kasę po wykorzystaniu pakietu ?
a jaki problem doładować za tyle ile kosztuje pakiet i aktywować go, wtedy jeśli się wykorzysta pakiet nie pobierze kasy z konta bo jej tam nie będzie,

w Orange karcie net jest lejek czyli wolniejsza prędkość po wykorzystani pakietu bez naliczania dodatkowych opłat z doładowania ?

wybór należy do ciebie
 #771672  autor: cvas
 20 gru 2014, 00:04
A to do navigacji lejek nie jest wystarczający?
Jeśli da radę to choćby VM.

Cóż człowiek, nawet światło się załamuje.
 #771673  autor: loker
 20 gru 2014, 00:07
Virgin Mobile. Starter za 8zł + 5 zł za doładowanie przedłużające ważność konta o 365 dni. W praktyce za 13 zł mamy nawet 13 miesięcy ważności konta. Domyślnie jest lejek 32 kb/s, co do nawigacji (informacje o natężeniu ruchu) wystarczy. Lejek działa cały czas. A po doładowaniu mamy na miesiąc nawet 2 GB internetu do wykorzystania z pełną prędkością, wprawdzie ja doładowałem za 10 zł. Działa w zasięgu Play oraz T-Mobile. Zarówno 3G jak i 2Gi co ciekawe LTE.
 #771674  autor: ciekawy
 20 gru 2014, 00:11
racja, sam kiedyś korzystałem z map na smartfonie na lejku Virgin i dało się, nie było problemów, to nie to samo co nawigacja kiedy się jedzie ale do zaplanowania trasy może wystarczyć
 #771725  autor: mi80
 20 gru 2014, 10:16
Bruno,
ja do nawigacji uzywam karty Lyca - 3 zl miesiecznie za 300 MB, pakiet samoczynnie odnawia sie co miesiac, ale usluga dziala bardzo sprawnie. Ostatnio cos pozmieniali w waznosci doladowan, dlatego ladowanie 6 zl co 2 mies. bedzie bezpieczne, w systemie internetowym Lyca mozna ustawic automatyczne doladowanie z karty platniczej gdy saldo spadnie ponizej okreslonej kwoty.

Kiedys korzystalem z Orange Free na Karte, ale kilka razy bonus internetowy mi znikal i zostawalem bez nawigacji do czasu rozpatrzenia reklamacji.

Jest tez sporo ofert po 5 zl (pakiety w prepaid Orange, Play, Virgin, karta internetowa do abo w Orange oraz te nowe pakiety w Aero2), ale te 3 zl w Lyca wystarcza.

Jesli to nawigacja, ktora pobiera wszystko z netu (Google Maps, Naviexpert itp.) to oferty z wolnym internetem (jak Virgin Mobile bez pakietu) sobie odpusc.
 #771727  autor: Sig
 20 gru 2014, 10:34
Lyca to dobra opcja, bo na zasięgu Polkomtela (który moim zdaniem jest najlepszy, w sensie dostępny wszędzie, choćby jako 2G) są traktowani na równi z Plusem.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #771742  autor: marcinek243
 20 gru 2014, 11:32
Sig pisze:są traktowani na równi z Plusem.
W sensie zasobów tak lecz dane są przekierowywane do Anglii co skutkuje wyższymi pingami i niższymi prędkościami.
 #771756  autor: mofom
 20 gru 2014, 12:47
ciekawy, rozliczanie w plusie i w działającym na infrastrukturze plusa kluczu jest mniej korzystne niż w nieplusowych sieciach, bo w plusie, kluczu ODRĘBNIE nalicza za dane wysłane i odebrane.

Korzystając z klucza do telepolis itd. miałem wrażenie, że z pakietu 200mb za 3zł zrobił się pakiet 100mb, a to trochę za mało do nawigacji.

Nawigacja na lejku to chyba sam tekst.
 #771779  autor: mi80
 20 gru 2014, 14:39
marcinek243 pisze:
Sig pisze:są traktowani na równi z Plusem.
W sensie zasobów tak lecz dane są przekierowywane do Anglii co skutkuje wyższymi pingami i niższymi prędkościami.
Co przy nawigacji ma znikome znaczenie. Ostatnio mialem ping ok 145 ms, przy prędkosci 12,5 Mb/s odbierania i 1,58 Mb/s wysyłania.
 #771811  autor: loker
 20 gru 2014, 16:39
A ja spokojnie czytam to forum i wysyłam tego posta na lejku Virgin Mobile. Więc da się, tym bardziej do nawigacji.
 #771818  autor: cvas
 20 gru 2014, 16:53
mi80 pisze:Jesli to nawigacja, ktora pobiera wszystko z netu (Google Maps, Naviexpert itp.) to oferty z wolnym internetem (jak Virgin Mobile bez pakietu) sobie odpusc.
U mnie mapy Google`a spoko działają na lejku VM.

Cóż człowiek, nawet światło się załamuje.
 #771819  autor: słoneczny
 20 gru 2014, 16:58
Virgin podaje górną granice lejka 32 kb/s, ale może tez być mniej... To trochę takie wróżenie z fusów. Trzeba samemu spróbować i ocenić.
Z moich doświadczeń wynika, że lejek spokojnie starczy do otwierania poczty, mobilnego telepolis (bez opery mini), pogodynki. Aplikacje typu cb-radio chat też chodzą płynnie na nasłuchu. Może do nawigacji też się nada. Tylko trzeba wybrać zasięg t-mobile, bo na Playu to coś cienko widzę ten lejek. :)
 #771865  autor: mi80
 20 gru 2014, 20:19
Przy 32kbps ściągnięcie 1 MB to ponad 4 minuty. Do NE czy Google Maps to wg mnie masakra.
 #771876  autor: ciekawy
 20 gru 2014, 21:04
słoneczny pisze:Virgin podaje górną granice lejka 32 kb/s, ale może tez być mniej... To trochę takie wróżenie z fusów. Trzeba samemu spróbować i ocenić.
Z moich doświadczeń wynika, że lejek spokojnie starczy do otwierania poczty, mobilnego telepolis (bez opery mini), pogodynki. Aplikacje typu cb-radio chat też chodzą płynnie na nasłuchu. Może do nawigacji też się nada. Tylko trzeba wybrać zasięg t-mobile, bo na Playu to coś cienko widzę ten lejek. :)
a ja z lejka Virgin korzystałem na zasięgu Play i działało płynnie
 #772015  autor: Bruno
 21 gru 2014, 16:30
Hejka. Bardzo Wam wszystkim dziękuję za odpowiedź.
Szczerze nie spodziewałem się takiego zainteresowania i pomocy. Super :)

Podsumowując.
Udało mi się znaleźć sima OFnK.

Moja wina. Faktycznie nie doprecyzowałem programów do nawigacji. Będę używał NaviExpert, Map Google, a czasami również Sygic (jednak zazwyczaj za granicą, więc net nie będzie potrzebny).
Przetestuję tak jak zaproponowaliście Virgin Mobile, ewentualnie Lyca. Sprawdzę czy na lejku da radę korzystać z tych programów.

Oczywiście (co ważne) będę przemieszczał się po Polsce dlatego zasięg i stabilność będzie istotna. Po Warszawie (w której mieszkam) raczej nie powinno być problemu nie zależnie czy to będzie Lyca (Plus) czy Virgin (T-M, Play).

Bardzo raz jeszcze dzięki!