DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #771722  autor: TurboDymoMan
 20 gru 2014, 09:57
witajcie, kończy mi się umowa na czas określony w PLAY i dostałem ofertę przedłużeniową:
- umowa na 15 m-cy,
- 6 miesięcy: 39,99zł (no limit rozmowy komórki/stacjonarne/mms/sms), do tego 3GB, do tego darmowe LTE bez limitu,
- 9 miesięcy: 49,99 (no limit rozmowy komórki/stacjonarne/mms/sms), do tego 2GB, już bez darmowego LTE bez limitu...

no i jak to w plaju po tym okresie umowa przechodzi na czas nieokreślony na tych samych warunkach...

ale Orange ma teraz fajną ofertę z tym rabatek -30%. I tak abonament za 89,99 (z efakturą) - 30% wychodzi ok 62zł, a do tego można wziąć telefon... i mam dylemat:
- umowa 24 m-ce,
- no limit no limit rozmowy komórki/stacjonarne/mms/sms + 2GB, do tego Nawigacja Orange w Pakiecie (naviexpert - średnio mnie interesuje bo i tak mam korzystam z innej) + Orange Cloud 30GB (mam Dropboxa, Dysk Google... po co mi trzecia?),
- 400 minut w roamingu UE: rewelacja w czasie urlopu, wyjazdu na narty czy też weekekdnu np. w Pradze:) ale czy warto dla 3 do max 4 tygodni w roku za granicą tak się tym jarać?

no i tu zagwozdka: po tym okresie 24 miesięcy umowa nie przedłuża się na dotychczasowych warunkach, ale wraca do oferty standardowej... co wtedy? Znowu poszukiwania ? z drugiej strony dwa lata to szmat czasu, właściwie abonamenty w każdej z sieci na pewno się zmienią, od 15.12.2015 roaming ma w ogóle w UE zniknąć - znaczy opłaty z tego tytułu, choć sa głosy że jednak nadal będzie...

Co byście doradzili pomiędzy tymi dwoma opcjami?
 #774002  autor: data17
 30 gru 2014, 17:31
ja bym bral orange z fonem tyle ze nie ma juz kodow -30% a sa jedynie -20% co w abo 89,9 daje 72zl.
Ale za to dostajesz sony xperia z1 compact albo lumie 930 za 1zl wiec telefony warte 1400zl z ratami wcale by ci nie wyszlo taniej.
Co za problem przedluzyc przed koncem zeby ci abo nie wzrosl? przeniesiesz sobie do t-mobile albo play moze beda mieli znowu jakas lepszap romocje niz orange.
 #774026  autor: ciekawy
 30 gru 2014, 18:23
a może Plus ?

masz Cyfrowy Polsat albo net mobilny w Plusie ?

jak tak to w SmartDom masz zniżkę,

w Orange tak, po dwóch latach zabawa w szukanie oferty zaczyna się od początku,

sprawdź jeszcze oferty z telefonem w Play za np podobny abonament jak w Orange czyli 60 zł,jak się skończy umowa to masz wybór zostać na niezmienionych warunkach albo przedłużyć i zmienić warunki
 #774106  autor: sosen
 30 gru 2014, 22:32
Jeśli wybierzesz Orange to ten rabat i warunki masz przez 24 miesiące. Później możesz przedłużyć umowę. Możesz to zrobić nawet kilka miesięcy wcześniej. W tym momencie przedłużenie przez neta jest możliwe nawet 150 dni przed końcem obecnej umowy.
 #774133  autor: ciekawy
 31 gru 2014, 00:41
tyle,że najkorzystniejsze warunki zwykle sieć daje pod koniec umowy,

a po umowie w Orange trzeba będzie przedłużyć umowę niezależnie od tego czy ta oferta będzie bardziej czy mniej korzystna bo tylko tak będzie można obniżyć abonament, czyli przymusowe przedłużenie
 #774152  autor: Ruben
 31 gru 2014, 07:33
TurboDymoMan pisze:witajcie, kończy mi się umowa na czas określony w PLAY i dostałem ofertę przedłużeniową:
- umowa na 15 m-cy,
- 6 miesięcy: 39,99zł (no limit rozmowy komórki/stacjonarne/mms/sms), do tego 3GB, do tego darmowe LTE bez limitu,
- 9 miesięcy: 49,99 (no limit rozmowy komórki/stacjonarne/mms/sms), do tego 2GB, już bez darmowego LTE bez limitu...
Czyli średnia cena rachunku miesięcznego to ~46 pln. W nju mobile i RBM niemal identyczny zestaw może mieć każdy za 39 pln. i to na czas nieokreślony a nie 15m-cy więc propozycja przedłużeniowa Play jest zwyczajnie słaba. Co można uzyskać na przedłużenie w Play jest opisane w temacie dotyczącym przedłużania umów.
TurboDymoMan pisze:no i tu zagwozdka: po tym okresie 24 miesięcy umowa nie przedłuża się na dotychczasowych warunkach, ale wraca do oferty standardowej... co wtedy? Znowu poszukiwania ? z drugiej strony dwa lata to szmat czasu, właściwie abonamenty w każdej z sieci na pewno się zmienią, od 15.12.2015 roaming ma w ogóle w UE zniknąć - znaczy opłaty z tego tytułu, choć sa głosy że jednak nadal będzie...
Po dwóch latach możesz przedłużyć na nowych warunkach lub - jeżeli Ci nie pasują - zmienić operatora. W końcu po to wprowadzono możliwość migracji numeru żeby w takich sytuacjach z tego korzystać.
Nie ma obowiązku przedłużania umowy tak samo w Play jak i w Orange. Zawsze istnieje możliwość migracji z numerem. Okres 2 lat na rynku ofert GSM jest tak długi, że oferty mogą się znacznie zmienić i wg. mnie szkoda czasu teraz na to żeby nad tym się zastanawiać i gdybać co może być. Jeżeli znajdziesz bardzo dobrą ofertę (niestety są problemy z kodami -30%) i akceptujesz kwoty abonamentu, to zmieniaj operatora. Chyba, że Play zaproponuje Ci jeszcze lepszą ofertę.
To tylko moja opinia a decyzję musisz podjąć sam.
 #774163  autor: TurboDymoMan
 31 gru 2014, 08:44
Dobra, koniec dywagacji:)
Umowa z Orange podpisana 29.12.2014. stop.
Kupon z Groupona na -30% i abo za 61,50zł...
do tego "Szczęśliwe dni"- Samsung Alpha za 199zł... już na Allegro:)
Realnie abo wyjdzie mnie max ok 20zł/miesiac !!! (kto to przebije?) Nobody!

A dwa lata fakt szmat czasu! Ale wątpie by ktoś zaoferował coś podobnego za 20zł... jedyne co mi brakuje w tym abo to tak z 2GB transmisji danych w UE... ale byłoby zbyt pieknie. Może wraz z planowany uwolnieniem roamingu w UE w 12.2015 też dane będą normalnie rozliczane z pakietu krajowego (choć o tych zmianach roamingowych słysze, że coraz mniej pewne...)
 #774164  autor: pakierhakierxd
 31 gru 2014, 08:49
Orange z kodem ma spoko ofertę,bez tak sobie -podobnie jak w Play :),mi tam nie pasuje zasięg Orange w domu a właściwie jego praktycznie brak -skacze po 1 kresce 2g/3g :P,przy oknie jest max 2g/3g.

Pozdrawiam :)
 #774166  autor: TurboDymoMan
 31 gru 2014, 08:59
pakierhakierxd pisze:Orange z kodem ma spoko ofertę,bez tak sobie -podobnie jak w Play :),mi tam nie pasuje zasięg Orange w domu a właściwie jego praktycznie brak -skacze po 1 kresce 2g/3g :P,przy oknie jest max 2g/3g.

No "Supraśl" nawet brzmi daleko:)
Poznań i okolice oraz jakies miasteczka nadmorskie czy w górach gdzie bywam też na ogół Oragne bez problema...
 #774170  autor: Ruben
 31 gru 2014, 09:27
TurboDymoMan pisze:Umowa z Orange podpisana 29.12.2014. stop.
Kupon z Groupona na -30% i abo za 61,50zł...
do tego "Szczęśliwe dni"- Samsung Alpha za 199zł... już na Allegro:)
Realnie abo wyjdzie mnie max ok 20zł/miesiac !!! (kto to przebije?) Nobody!
Oferta bardzo dobra, lepszej na dzień dzisiejszy nie otrzymałbyś u innego operatora ale najważniejsze żebyś sam był zadowolony. Dodatkowo 400 minut w roamingu Tobie się przyda, rzadko ale zawsze.
20pln/m-c za pełny no limit i 400min w roamingu UE to śmiało można powiedzieć, że to jest niewielka kwota. Nawet jeżeli będą obniżki drastyczne, co jest mało prawdopodobne, to nie stracisz.
 #774188  autor: Adixm
 31 gru 2014, 10:23
ciekawy pisze:a może Plus ?

masz Cyfrowy Polsat albo net mobilny w Plusie ?

jak tak to w SmartDom masz zniżkę,

w Orange tak, po dwóch latach zabawa w szukanie oferty zaczyna się od początku,

sprawdź jeszcze oferty z telefonem w Play za np podobny abonament jak w Orange czyli 60 zł,jak się skończy umowa to masz wybór zostać na niezmienionych warunkach albo przedłużyć i zmienić warunki
Może i dają zniżkę ale za to nie dadzą Ci żadnego konkretnego telefonu, jak dla mnie Plus ma najgorsze oferty, a utwierdziła mnie w tym mocno kombinowana oferta na PowerLTE, na która sam dałem się nabrać i jedyne co dobre w tej ofercie to router Huawei B593
 #774422  autor: ciekawy
 01 sty 2015, 15:40
żeby nie zakładać nowego tematu,

jakie telefony najbardziej się opłaca brać w Orange ?

wrzućcie nazwy paru modeli między którymi wybieraliście zanim podpisaliście umowę,

co dokładnie jest w taryfie tej za 62 zł ?
no limit komórki to pewnie jest,
no limit stacjonarne ?
pakiet netu ?
pakiet no limit sms w standardzie czy płatny dodatkowo ?

kody -30% zawsze są dostępne czy tylko jak rzucą ?

aktywacja 50 zł ?
 #774425  autor: pakierhakierxd
 01 sty 2015, 16:00
http://www.orange.pl/kid,4002009272,id, ... ticle.html
Zobacz -abo 89 - 30 % :)
wszystko jest :D

Jak rzucą na groupon ;D

Ja wybrałbym za niezłą kasę S5/G3 500/300zł a jak za grosze to
G3S,Z1,S4,T3 -wszystkie chyba po 1zł

Podobno już są kody ale na -20 % ,ktoś pisał :(

Oferta Orange jest naprawdę niezła z tymi kodami ... ,ale to tak samo jak oferta Playa z kodami pracowniczymi :D -kody ogólnie jak widać to super rozwiązanie.

Pozdrawiam :)
 #774439  autor: TurboDymoMan
 01 sty 2015, 16:29
ciekawy pisze:żeby nie zakładać nowego tematu,

jakie telefony najbardziej się opłaca brać w Orange ?

wrzućcie nazwy paru modeli między którymi wybieraliście zanim podpisaliście umowę,

co dokładnie jest w taryfie tej za 62 zł ?
no limit komórki to pewnie jest,
no limit stacjonarne ?
pakiet netu ?
pakiet no limit sms w standardzie czy płatny dodatkowo ?

kody -30% zawsze są dostępne czy tylko jak rzucą ?

aktywacja 50 zł ?

O ile naiwnych i głupiutkich pytań naraz...:)
toż to kolega czytać nie umie, nie umie wejść na stronę orangę czy też nie umie tutaj forum poczytać... albo nie rozumie tekstu pisanego...

a oferta orange konkurancyjna czy nie - zależy od indywidualnego podejścia kto co chce:) PLAY czy Orange? na żadnym majatku nie zarobisz, wiele nie zaoszczędzisz... to dylemat typu: Barszcz czy Rosół? :)

ale orange miało dobrą ofertę z kuponami i szalonymi dniami, play ma nędzną na telefony, ale abo z kodami pracowniczymi można przeżyć... choć nie ma minut w roamingu... ale czy każdy to potrzebuje?