DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #771332  autor: momores
 18 gru 2014, 16:59
Witam!

Muszę zaopatrzyć mój system alarmowy w kartę SIM celem umożliwienia wysyłania komunikatów. Nie jestem na dzień dzisiejszy na bieżąco z ofertami poszczególnych operatorów jeśli chodzi o system prepaid, bo chyba taki jest w tym przypadku najrozsądniejszy.
Interesuje mnie długi okres aktywności połączeń wychodzących oraz możliwie niskie kwoty doładowań przedłużających okres aktywności karty.

Co wg Was będzie najlepszym wyborem?

Pozdrawiam.
 #771340  autor: Flash999
 18 gru 2014, 17:25
Do tego celu konieczna będzie oferta z rokiem ważności konta. Zastanów się nad Play na Kartę Rok Ważności Konta - alarm będzie wysyłał powiadomienia SMSem, a ten w tej ofercie kosztuje 9 gr. Konto o rok przedłużysz nawet doładowaniem 5 zł.
Ewentualnie Orange z promocją Rok Ważności Konta, Plus na Kartę Bez Limitu (koszt RWK to 10 zł/jednorazowo), Klucz Mobile, Virgin Mobile

Stacje bazowe w województwie podlaskim
 #771345  autor: bolek2004
 18 gru 2014, 17:33
Play rwk to najlepsza opcja, a to dlatego że można zdalnie zarządzać kartą sim przez play24. Do tego wystarczy doładować przez internet za 5zł i znowu mamy rok ważne konto. W orange żeby wydłużyć ważność o rok trzeba wysłać smsa, a zdalnie zrobić się tego nie da.
Jest jeszcze coś takiego jak "w rodzinie" tam każde doładowanie wydłuża ważność konta o 2 lata. Nowo aktywowany starter też ma od aktywacji 2 lata na wychodzące z tego co pamiętam.
 #771350  autor: cyanoone
 18 gru 2014, 18:07
Klucz mobile, ponieważ łatwo zasilić z zewnątrz. Jeśli mamy telefon z dual sim to można kupić również Klucza do niego. Klucz ma nieograniczone smsy w sieci za darmo przez cały okres ważności (rok po doładowaniu).
Play też nie będzie zły, ale klucz jest ciekawszy moim zdaniem.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #771378  autor: ciekawy
 18 gru 2014, 20:33
obojętnie co, ważne żeby była roczna ważność konta w ofercie i będzie ok,

nie wiem jaki masz ten alarm ale jak obsługuje 2G i 3G to Play będzie ok, a jak tylko 2G to Plus albo T-Mobile, z czego w Plus tylko raz aktywujesz roczną ważność konta,a w T-Mobile co roku albo płacisz 3 zł co miesiąc czyli bardziej Plus,

Klucz jest dobry międzynarodowo,jak się chyba 3 miesiące nie zrobi połączenia z numeru albo nie wyśle sms to numer będzie ważny rok ale zawieszony, czyli to chyba nie najlepsza opcja do alarmu
 #771381  autor: Dziedzic Pruski
 18 gru 2014, 20:47
Stary Virgin bo SMS za 4 grosze, net za free i rwk za 5 zł.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular
 #771392  autor: goral2099
 18 gru 2014, 21:14
Przede wszystkim najpierw sprawdź zasięg...cena powinna być tu sprawą drugorzędną - najważniejsze żeby alarm był w stanie wysłać komunikat w ogóle. Druga sprawa, to jakie komunikaty będzie wysyłał? SMSy, głosowe, dane czy może tylko "strzałki puszczał"?
 #771420  autor: momores
 18 gru 2014, 22:40
Centrala to Satel Micra , będzie powiadamiała o zdarzeniach dzwoniąc na wybrane numery i wysyłając smsy
 #771423  autor: ciekawy
 18 gru 2014, 22:48
to może abonament w Play za 9 zł, w nim jest no limit do Play, za sms płaciłbyś dodatkowo,chyba, że jest jakiś pakiet, już nawet nie chodzi o no limit tylko o to, że to niedroga oferta i stała bo w abonamencie i nie musiałbyś pilnować pakietów,

a jak tych połączeń i sms będzie mało to może być karta i normalnie liczone ceny za połączenia i sms, najlepiej żeby było naliczanie sekundowe, nie jestem pewien czy Klucz je ma
 #771431  autor: cyanoone
 19 gru 2014, 00:07
ciekawy pisze:naliczanie sekundowe, nie jestem pewien czy Klucz je ma
Jest.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #771490  autor: wasylek
 19 gru 2014, 11:07
jak te numeru na które ma być powiadomienie jest w sieci Play. To bym polecał kupić 3 startery (19zł/szt) Mobile Vikings, gdyż za 2 zaproszenia otrzymujemy pakiet na rok Nielimitowane rozmowy ze wszystkimi operatorami połączonymi z Play. Więc 57 zł było by na smsy z powiadomieniem, a jak to za dużo to może być wykorzystane po roku na powiadomienie telefoniczne i smsy. I 2 startery osobne na rozmowy lub na smsy premium z kontem 19zł.
 #771496  autor: marcinb
 19 gru 2014, 11:33
Dajcie spokój, 3 numery, dual simy a najlepszy jest abonament :-)

Ja od 4-5 lat mam w centralce kartę sim z Playem Fresh, doładuje raz na rok za 5 zł i wszystko działa. Ile masz tych powiadomień miesięcznie? Ja może raz na rok gdy sami zapomnimy wyłączyć alarm po wejściu do domu.

Podsumowując nie strzelaj z armaty do wróbla, włóż kartę z roczną ważnością konta, ustaw powiadomienie w kalendarzu aby pamietać za 12 miesięcy doładować i wystarczy. Ewentualnie raz na kwartał sprawdzić przez Play24 stan konta (jeśli rzeczywiście miałbyś dużo powiadomień).

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #771503  autor: ciekawy
 19 gru 2014, 12:59
dokładnie, powinien wystarczyć sim z roczną waznoscią konta i 5-10 zł na koncie jak często nie kradną :)
 #771506  autor: Sig
 19 gru 2014, 13:03
ciekawy pisze:to może abonament w Play za 9 zł, w nim jest no limit do Play, za sms płaciłbyś dodatkowo,chyba, że jest jakiś pakiet, już nawet nie chodzi o no limit tylko o to, że to niedroga oferta i stała bo w abonamencie i nie musiałbyś pilnować pakietów,

a jak tych połączeń i sms będzie mało to może być karta i normalnie liczone ceny za połączenia i sms, najlepiej żeby było naliczanie sekundowe, nie jestem pewien czy Klucz je ma
Weź się człowieku opanuj z takimi radami. Kupować abonament do czegoś takiego? No ludzie...

Tak jak ci bodajże goral wyżej pisał - najpierw sprawdź zasięg, potem wybierz operatora - Play tylko jeżeli masz tam ich macierzysty zasięg (żadne roamingi krajowe dla tak ważnej funkcji). Play z roczną waznością konta jest OK, bo jak napisano wyżej - łatwo wazność przedłużyć i nic nie trzeba demontować. Z praktyki po prostu radzę, jeżeli nie ma tam zasięgu Play, nie ufaj w poprawne działanie tej sieci, wtedy inny operator z roczną waznością konta, ale wirtualnych bym odradzał (typu Klucz). Sam z nich nie boję się korzystać, ale dla kilku złotych oszczędności nie warto wiązać się z czymśco dziś jest, a za pół roku może zniknąć (jak Lebara ostatnio). Nie jest to przytyk do Klucza, tylko ogólnie - wirtualnych.
To ma być oferta typu włóż i zapomnij, ważna długo, z dobrym, macierzystym zasięgiem i nic ponad to.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #771512  autor: ciekawy
 19 gru 2014, 13:27
Sig,

to była tylko jedna z opcji,

Play ma swój zasięg dobry + roaming T zaraz po swoim zasięgu, jak się da ustawić na sztywno zasięg T, to jest lepsza oferta niż w samym T gdzie albo 5 zł za rok ważności konta aktywacja i deaktywacja z tej karty sim z alarmu musiałaby być albo 3 zł miesięcznie, jedna i druga opcja utrudnia życie jeśli tylko karta ma być do alarmu, w Play tylko doładowanie i po sprawie, żadnych opłat miesięcznych ani corocznych aktywacji roku ważności konta, jeszcze warto się zastanowić nad Plusem, aktywacja roku ważności konta chyba 10 zł tylko raz, potem tylko doładowania, tyle, że w Play rok ważności to stała oferta taryfowa, a w innych sieciach promocja, którą mogą wycofać,

nieprawda, żeby nie wybierać Play jeśli nie ma swojego zasięgu, ma dodatkowo zasięg Plus + Orange po zgłoszeniu + T + Aero2, po ustawieniu na sztywno któregoś z tych zasięgów spokojnie można korzystać z takiej karty sim, sprawdziłem osobiście na telefonie obsługującym tylko 2G, zasięg T na sztywno siedzi i za nic się nie przełączy na ustawieniu zasięgu ręcznym, nie automat, a jakość rozmowy nie jest w niczym gorsza od tej w samym T, też sprawdzone na sim T, akurat Play byłby dobrym wyborem
 #771520  autor: Ryszard Lubicz
 19 gru 2014, 13:44
Sig pisze:
ciekawy pisze:Tak jak ci bodajże goral wyżej pisał - najpierw sprawdź zasięg, potem wybierz operatora - Play tylko jeżeli masz tam ich macierzysty zasięg (żadne roamingi krajowe dla tak ważnej funkcji). Play z roczną waznością konta jest OK, bo jak napisano wyżej - łatwo wazność przedłużyć i nic nie trzeba demontować. Z praktyki po prostu radzę, jeżeli nie ma tam zasięgu Play, nie ufaj w poprawne działanie tej sieci, wtedy inny operator z roczną waznością konta, ale wirtualnych bym odradzał (typu Klucz). Nie jest to przytyk do Klucza, tylko ogólnie - wirtualnych.
To ma być oferta typu włóż i zapomnij, ważna długo, z dobrym, macierzystym zasięgiem i nic ponad to.
Czego tak mówisz? Ja jestem w Play od początku i korzystam tylko z roamingu (na początku z Plusa a teraz z Orange). Nigdy - dosłownie nigdy nie miałem z tym żadnego problemu. W mojej okolicy nawet nie ma nadajnika Play.

Grażynko wybacz...
 #771606  autor: ciekawy
 19 gru 2014, 20:33
mofom,

nawet jeśli to chodzi o eliminowanie nadużyć, a taki alarm raczej niedużo sms-ów by wysyłał
 #784060  autor: Dzeus
 11 lut 2015, 08:23
Też właśnie szukam jakiegoś systemu alarmowego do domu. Najlepiej z elementami automatyki: brama wjazdowa, garażowa, rolety antywłamaniowe w oknach. Na co zwracać uwagę przy jego zakupie?
 #784155  autor: Janek33
 11 lut 2015, 16:00
Przychodzi mi jedynie do głowy system Integra z Satel. Odpowiada on za ochronę antywłamaniową oraz steruje automatyką którą wymieniłeś. Fajne jest też to, że można tym sterować z poziomu smartfona. Jak to wyglądałoby w praktyce możesz dowiedzieć się z tego artykułu LINK. Koszta może nie są małe, ale jaka wygoda.