DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
 #770429  autor: Xy
 15 gru 2014, 14:25
Hej,
Prawdopodobnie jutro znów oddaję moją Nokię Lumię do serwisu z powodu braku możliwości ładowania. Wczoraj jeszcze dawała się ładować ładowarką od Galaxy S4 (bo na oryginalną zero reakcji), a dzisiaj już nie reaguje na żadną (od Lumii, S4, Xperii S i Xperii Neo) ani na ruszanie wtyczką w gnieździe.
Ale do rzeczy: Mam zamiar oddać telefon do naprawy gwarancyjnej w związku z tym i druga sprawa to ponowne gubienie zasięgu w środku miasta (a w zasadzie lokalizacja i czas nie ma znaczenia). I teraz: Czy naprawa zostanie wykonana czy serwisy Nokii mają w zwyczaju jak kiedyś oddawać telefony z adnotacją "kontakt z cieczą, gwarancja nie uznana" ewentualnie "uszkodzenie mechaniczne" czy w tej materii jest już lepiej? Jakie jeszcze sytuacje mogą spowodować, że reklamacja nie zostanie uznana? Od razu zaznaczam, że oprogramowanie mam aktualne i nie ma nic lewego. Telefonu nie topiłem, nie deptałem po nim, nie rzucałem. Korzystałem tak jak z każdego innego, a o sprzęt lubię dbać by mi służył długo i jak najdłużej wyglądał przynajmniej dobrze. Jeśli oddam jutro to rozumiem, że dopiero po 14 dniach roboczych czyli 21 kalendarzowych mogę się spodziewać powrotu telefonu do mnie?
Następnie: Usunąć wszystkie dane z telefonu jak kontakty, smsy, zdjęcia czy zostawić to? Bo zdjęcia Nokii zrobię tuż przed oddaniem do serwisu, żeby mi później nie wmawiali, że oddałem uszkodzony, utopiony, podeptany i po wybuchu bomby. I na koniec: Lepiej iść od razu do Nokia Care czy do punktu operatora? Gdzie reklamacja zostanie rozpatrzona szybciej? A pytania te pojawiły się u mnie po poczytaniu o "jakości" napraw w lubelskim oddziale Nokia Care. Stąd moje obawy...
Nie wiem jak jest teraz ale ostatnio na gwarancji oddawałem 8 lat temu Sony Ericssona K700i i naprawa poszła szybko i bezproblemowo. Nawet dali telefon zastępczy. Ale to jeszcze była Era ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #770435  autor: user_delete27
 15 gru 2014, 14:44
Nokia czyli Regenersis. Oddaj do Nokia Care bo wysyłają co najmniej 2 x na tydzień do Regenersisu, u operatora potrwa to dłużej. Co do naprawy to do Regenersis wysyłałem Samsunga i iPhona - w obu przypadkach naprawa poniżej 5 dni roboczych, oraz Nokie - i tutaj były jaja bo czekałem ponad 3 tygodnie, a serwis zasłaniał się brakiem części. Może teraz już jest lepiej.
Usterek możesz nawymyślać więcej niż jest w rzeczywistości żeby żaden Mietek z Nokia Care nie śmiał pokalać lumii swoim śrubokrętem ;) Powodzenia, i daj znać jak to załatwią.
 #770437  autor: Xy
 15 gru 2014, 14:53
Dzięki :-)
Pierwsza naprawa gwarancyjna była załatwiana przez Operatora (jeszcze Erę) i poszło sprawnie. Sam zajechałem gniazdo ładowania w K700i, a mi nie dość, że wymienili to to wrzucili nowe oprogramowanie. Ale żeby nie było doskonale to nie zamontowali klapki chroniącej ów słynny FastPort, który był zmorą wieeelu Sony Ericssonów.
No nic, skoro mówisz, że lepiej od razu do Nokia Care to pójdę. Są dwa punkty w mieście. Byłem w pierwszym dawno temu jak miałem pytanie o podświetlenie klawiszy w Nokii 6650 Fold, to powiedzieli mi, że... oni nie znają takiego modelu :shock: Ale Lumia 820 to zwykła Nokia z systemem, a nie 6650d tylko dla T-Mobile. Biorę jutro papiery i udaję się z telefonem na gwarancję. Jeno nie wiem co jeszcze wymyślić do naprawy, bo wspomnę o:
- braku możliwości ładowania
- gubieniu zasięgu (dużo rzadziej niż kiedyś ale jednak)
- i nie wiem co jeszcze... może różowo czerwona poświata na jasnych zdjęciach? Ale na to nic nie poradzą. Z chęcią bym coś jeszcze wymyślił ale nie ma co...
Czy jest jakiś maksymalny czas na naprawę? Te 21 dni to jest maksimum czy serwis może naprawiać i pół roku bez żadnych konsekwencji i rekompensat dla użytkownika?
I tym oto sposobem w pełni wracam do starej Xperii Neo.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #770444  autor: user_delete27
 15 gru 2014, 15:26
Możesz wspomnieć o czasami nie działających przyciskach pod ekranem, ewentualnie jakiś problem AF przy aparacie lub problemach z mikrofonem i głośnikiem od rozmów. Wymienią co się da ;) im też zależy na kasie za części zamienne wykorzystane do naprawy więc im więcej tym lepiej. IPhona wymienili na "nowy", ale to norma, natomiast na raporcie z przyjęcia Samsunga do naprawy było tyle rzeczy wypisane że dla świętego spokoju też wymienili na zupełnie nowy :lol:
Naprawa teoretycznie może trwać w nieskończoność, i tutaj nasuwa się pytanie czy nie lepiej zaatakować operatora z tytułu niezgodności towaru z umową?
 #770464  autor: Xy
 15 gru 2014, 16:54
Naprawa teoretycznie może trwać w nieskończoność, i tutaj nasuwa się pytanie czy nie lepiej zaatakować operatora z tytułu niezgodności towaru z umową?
Odpowiedzą pismem, że "uszkodzenie powstało w skutek nieodpowiedniego użytkowania telefomnu i zaniedbania lub nieostrożności posiadacza urządzenia. Wykryto uszkodzenie mechaniczne nie objęte gwarancją producenta". A tym mogą się zasłonić przy braku ładowania. Bo może jakiś upadek spowodował, że gdzieś puściły luty i coś nie łączy? A ja nie mam ochoty, czasu i nerwów na pisemne wojowanie z Nokią. Z drugiej strony sama Nokia dołuje tak okrutnie, że jeden niezadowolony użytkownik to dla nich mega strata bo jeszcze komuś odradzi i wtedy będzie kaplica ;-)

dziadek186 pisze:Możesz wspomnieć o czasami nie działających przyciskach pod ekranem, ewentualnie jakiś problem AF przy aparacie lub problemach z mikrofonem i głośnikiem od rozmów. Wymienią co się da im też zależy na kasie za części zamienne wykorzystane do naprawy więc im więcej tym lepiej. IPhona wymienili na "nowy", ale to norma, natomiast na raporcie z przyjęcia Samsunga do naprawy było tyle rzeczy wypisane że dla świętego spokoju też wymienili na zupełnie nowy
A wiesz, że nad tym się zastanowię :-) Powiem, że czasami rozmówca mnie nie słyszy, że rzadko ale jednak mam jakieś trzaski w głośniku podczas rozmów, przycisk "wstecz" czasami nie załapuje za pierwszym razem. Może i coś o aparacie powiem. Tylko gdyby tak wymienili na nowy to ja wykoszę zawczasu wszystkie dane z telefonu. Bo nie chcę by ktoś czytał moje smsy, numery telefonu, notatki. Oczywiście hasła wykasuję, a aplikacje bankowe i inne osobiste usunę.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #770547  autor: znawca
 15 gru 2014, 20:43
Oni i tak zrobią ci tam factory reset :)

Sprawdź, co napisałem w temacie "Cała prawda o Windows Phone" na temat kopii zapasowej. Spisz sobie lepiej numery, bo możesz utracić połowę kontaktów...

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #770600  autor: Xy
 15 gru 2014, 23:38
A to Nokia ZAWSZE czyści telefon do stanu, nazwijmy to, pudełkowego? Bo jeżeli tak to ja mam gdzieś takie zabawy. Co prawda system prosty jak kij ale jednak układanie ikonek aby były jak najbardziej funkcjonalne dla mnie trochę mi zajęło. Tak samo mam programik, gdzie wrzucam sobie tankowania, naprawy i inne takie samochodowe. Mam tam dane od kwietnia i powiem, że jest to fajne, nie chciałbym tego stracić. Kontakty i tak przepiszę ręcznie. Tak, na piechotę na kartkę albo na komputer do pliku *.txt. Inne rzeczy JAKOŚ przeboleję jeśli mi wykasują. Ale jeżeli faktycznie wykoszą mi wszystko to będzie to mało śmieszna sytuacja. Nawiasem mówiąc 8 lat temu gdy odbierałem naprawionego K700i nic mi nie zniknęło z telefonu. Zdjęcia, kontakty, smsy, historia połączeń były nietknięte. No ale to było osiem lat temu i to nie była Nokia...
No dobra, ta kopia zapasowa co mi zarchiwizuje? To coś jak ghost na kompie czy tylko podstawy mi zachowa?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #770620  autor: znawca
 16 gru 2014, 00:46
Kopia zapasowa jest fatalna. W teorii miała zachować wszystko, w praktyce połowa nie działa...
- Przywraca ci układ kafelków na ekranie (z tym, że niektórych może brakować...), kolor i tapetę tła.
- Mi kontaktów nie przywróciła choć powinna...
- Dane aplikacji znikają bezpowrotnie, chyba że appka oferuje jakiś własny backup
- Wszelkie ustawienia wracają do domyślnych, także konfigurujesz od nowa...
- Zdjęcia, muzyka etc nie wracają, to chyba oczywiste, choć po coś jest ten 1TB na OneDrive...
- Im więcej masz appek głębiej ingerujących w system tym większa szansa, że po przywróceniu nie będą działać prawidłowo (głupie powiadomienia z Messengera trzeba na nowo konfigurować).

Jak dla mnie to trochę loteria, bo nigdy nie wiesz, co ci zapisze, a co nie :(

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #770722  autor: Xy
 16 gru 2014, 15:33
No to ja w uszach mam takie kopie zapasowe. Dziś byłem ale zapomniałem zabrać dowodu zakupu. Ale myślałem, że będę sam, a tu... kolejka :-D Trzy osoby stały do reklamacji swoich Nokii, a jednemu panu coś mocno nie pasowało, bo rodzina go, jak mówił, uszczęśliwiła telefonem z kwadratami, a on wolałby Androida :-D No nic, jutro idę, może się uda. Naprawa jeśli na miejscu to około dwa dni, jeżeli wysyłka do Wawy to do dwóch tygodni.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #770987  autor: best
 17 gru 2014, 12:54
Ja bym spróbował zażądać wymiany telefonu na nowy. Kiedy miałem przygody z 500, tylko to pomogło i telefon w końcu nadawał się do użytku...
Po 4 naprawach, w tym jedna płyty głównej, po której i tak nie działał czujnik zbliżeniowy :smt005. Ale w końcu naprawili i działa :mrgreen:
 #771003  autor: Xy
 17 gru 2014, 15:05
Zobaczymy co wniesie naprawa. Oddałem telefon, kartę gwarancyjną i dowód zakupu. Proponowali telefon zastępczy ale pewnie dadzą jakieś nieszczęście i jeszcze mart się człowieku jak zgubisz albo uszkodzisz. Zastrzegłem, żeby w miarę możliwości zachowali dane bo jeżeli telefon pójdzie do Wawy to tam ponoć koszą wszystko. A jeśli na miejscu to raczej nie. Czas naprawy to około tygodnia lub dwa dni na miejscu. A jak nie naprawią to bawimy się dalej.
Pani w serwisie sama zapytała czy są jeszcze jakieś usterki. No skoro tak to wymieniłem jej litanię, że czasami pada zasięg, telefon sam się restartuje, na jasnych zdjęciach pojawia się różowe zabarwienie na środku i coś tam jeszcze. Nie okazała szczególnego zdziwienia... Ale uznałem, że Lumka ma mi posłużyć do lutego, a później przejmuję Xperię S i w związku z tym ma być naprawione tylko ładowanie.
Tak myślę, że ktoś by mi to zrobił za przysłowiowe piwo (zapewne tylko rzecz przylutowania gniazda do płyty) ale w końcu skoro jest gwarancja to czemu nie skorzystać?
Nawiasem mówiąc to mam pytanie: Czy w punktach napraw gwarancyjnych innych marek też jest taki ruch jak u Nokii? Dziś przyszedłem i było pusto ale jak wychodziłem stał ogonek z pięciu osób.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #771372  autor: Xy
 18 gru 2014, 20:04
Sprawdziłem na jednej stronce i okazało się, że telefon poszedł do Warszawy do Regenersis. Gorzej być nie mogło :? Pewnie wszystko wykoszą z telefonu. Gdyby to jeszcze miało jakikolwiek sens...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #772487  autor: Xy
 23 gru 2014, 12:22
Ile czasu +/- trwa naprawa gwarancyjna w Regenersis?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #772498  autor: Darek_64
 23 gru 2014, 13:30
Z serwisami to nigdy nic nie wiadomo a już tym legendarnym regenersisem to całkiem ciemna strona,potrafią szybko bez uszkodzeń naprawić jak i potrafią przeciągać naprawę i coś innego popsuć.Xy-ty stary wyjadacz tego forum pytasz się o takie sprawy -sam dajesz poradę innym w wielu sprawach a tu wielka nie wiadoma ale nic życzę braku kłopotów z serwisem i szybki zwrot z naprawy.A tak ogólnie to wesołych, choć deszczowych świąt stałym bywalcom tego forum jak i gościom pomyślunku życzę
 #772504  autor: Xy
 23 gru 2014, 14:31
Darek_64 pisze:Xy-ty stary wyjadacz tego forum pytasz się o takie sprawy -sam dajesz poradę innym w wielu sprawach a tu wielka nie wiadoma ale nic życzę braku kłopotów z serwisem i szybki zwrot z naprawy.
Bo nigdy nie oddawałem nic do Regenersis. Kiedyś dawno temu naprawiano mi SE K700i ale wrócił ze wszystkimi danymi (zdjęcia, tapeta, smsy, kontakty, aplikacje). Nie wiem czy w 2006r. Era oddawała do Regenersis czy nie. W każdym bądź razie już nie liczę, że coś w telefonie zostanie.
Anyway naprawa trwa od 18 grudnia. Nawet z wysyłką i odbiorem z Wawy trochę to długo. Przecież zmiana gniazda USB to nie jest jakaś skomplikowana czynność.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #772525  autor: Darek_64
 23 gru 2014, 16:40
Oczywiście że wymiana gniazda nie jest specjalnie wielkim kłopotem dla serwisu a przynajmniej nie powinna być ale w takim świecie żyjemy że klient to jest dobry przed zakupem a po zakupie to radź człowieku sobie sam.W normalnym cywilizowanym świecie nie do pomyślenia jest aby serwis odstawiał jakieś szopki,no ale są święta prawie więc i pora na szopki
 #772531  autor: Xy
 23 gru 2014, 18:20
Regenersis ma fatalną opinię i nie wiem czemu nie pracuje nad jej poprawą. Ale może to taki swego rodzaju Orange? To nic, że ludzie narzekają, klną, uciekają z sieci. Zarząd wie lepiej i kontynuuje politykę.
Druga rzecz to Nokia: Sprzedaż na marginalnym poziomie, wszyscy moi znajomi (nawet ci niekumaci w technologii) wrócili z Windowsa do Androida. Jedni z własnego wyboru, inni z powodu szeroko pojętego ekosystemu (brak apek i ograniczenia), inni z powodu właśnie obsługi posprzedażnej... Nokia leży i kwiczy. Nie robi nic, by podnieść swoje notowania, a dzięki takim zabiegom jak współpraca z Regenersis, które kosi WSZYSTKO Nokia będzie już tylko leżała. Bez siły na kwiczenie.
Szkoda, bo nawet w pewnym sensie polubiłem ten telefon. Ale wiele małych spraw i zdarzeń decyduje, że kontynuować przygody nie będę zarówno z N. jak i WP. No chyba, że W10 okaże się bardzo, bardzo fajny.

A jeśli moja Lumia jakimś cudem wróci z danymi i nieporysowana oraz nie upaprana klejami i smarami to oficjalnie odszczekam wszelkie żale do Regenersis i Nokii w stosownym wątku ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #772532  autor: UndiscloseD
 23 gru 2014, 18:24
Xy pisze:eśli oddam jutro to rozumiem, że dopiero po 14 dniach roboczych czyli 21 kalendarzowych mogę się spodziewać powrotu telefonu do mnie?
Tak, oni dają sobie czas 2 tygodnie na naprawę telefonu. Jednak poleciłbym Ci sprawdzić czy nie masz u siebie w mieście serwisu nokii. Dlaczego? Bo ja oddawałem swoją lumię we wrześniu do naprawy. Zaniosłem ją do T-M. Super. Po około tygodniu czasu sprawdzam sobie status naprawy i co? Telefon jest w serwisie nokia w Rzeszowie. Co w tym dziwnego? Otóż telefon zaniosłem do naprawy 10 września, do serwisu dotarł dopiero 18, gotowy był 19, a odebrałem 22. Czyli telefon w obrębie tego samego miasta do serwisu "szedł" 8 dni...
A gdybym zaniósł od razu do nokii to prawdopodobnie 11 września miałbym już telefon gotowy do odbioru.
Xy pisze:Usunąć wszystkie dane z telefonu jak kontakty, smsy, zdjęcia czy zostawić to?
Wszystko jedno, bo i tak prawdopodobnie wgrają Ci nowy soft i wszystko się skasuje. Ja zawsze czyszczę tel przed oddaniem do serwisu.
 #772533  autor: UndiscloseD
 23 gru 2014, 18:27
Xy pisze:Regenersis
Ja już nie jeden telefon miałem w naprawie. Parę z nich też u nich lądowało i wszystkie wracały "całe i zdrowe". Więc nie wiem czy ja miałem takie szczęście czy...