DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #769516  autor: pykpyk
 11 gru 2014, 19:03
Temat myślę na czasie biorąc pod uwagę nową promocję w orangę.

co biorę pod uwagę kierując się wyborem?

jakość odtwarzanej muzyki w słuchawkach,
wyświetlanie filmów,
przeglądanie internetu,
sporadycznie jakąś gierkę na wykładzie odpalę więc miło byłoby żeby jakoś sobie z tym poradził,
bateria nie jest problemem, byle wytrzymał od wieczora do wieczora

m7 jest bardzo mocny biorąc pod uwagę kwestię audio oraz samą 'przyjemność' użytkowania ale aparat mógłby być w nim nieco lepszy, poza tym jest najstarszy z całej trójki. dla mnie póki co wygrywa alpha - na pewno przez swoje wymiary wygodnie będzie się go obsługiwać jedną ręką, w testach benchmarkowych wypada całkiem nieźle, wyświetlacz, aparat też na plus. jeśli chodzi o g3 - bardzo dużo osób skarży się na pojedyncze przycinki oraz szybkie nagrzanie samego telefonu. no ale nic, przejdę się na pewno do mm czy innego sklepu pobawić się trochę nimi :)

co niedawno przeczytałem - alpha ma szkło gorilla glass 4 więc myślę, że to też na +
 #769578  autor: vonski
 11 gru 2014, 22:24
Ma też baterię 1860mAh, która każdej normalnie używającej smartfona osobie wystarcza na jakies pół dnia.
Spartolili ten telefon akumulatorem. Nie po to się przecież kupuje taki sprzęt, żeby cały dzień jechał w trybie oszczędzania energii.
 #769585  autor: pykpyk
 11 gru 2014, 22:46
Nie można wymienić baterii na większą? Bardziej od czasu działania samsunga zraża mnie ekran qhd w lg, a właściwie przycinki nim spowodowane. Będzie jakaś aktualizacja czy cokolwiek żeby je wyeliminować?
 #769624  autor: vonski
 12 gru 2014, 08:41
Nie ma większej baterii do Alphy.
G3 po aktualizacji chodzi lepiej, ale fizyki nie oszukasz: Snapdragon 801 nie jest wystarczającym układem dla ekranów QHD.
 #769635  autor: Zephon
 12 gru 2014, 09:38
Temat jak najbardziej na czasie ;) Mam taki sam dylemat - chcę się przesiąść z i9300 S3. Właściwie tylko LG mnie interesuje ze względu na to, że chce większy ekran. Mój S3 (bez LTE) jest bardzo chwalony za jakość dźwięku, jak to się ma do G3, czy będzie jakaś piorunująca różnica? Szczerze to nie jestem jakoś przekonany do LG ogólnie, dodatkowo tu mamy tańszą wersję z 2GB RAM...

Samsung R200s=>Siemens A52=>Nokia 6020=>Siemens CX65=>Sony Ericsson D750i=>Nokia N73 ME=>Samsung D900i=>Motorola E8=>Nokia C5=>Sony Ericsson Xperia Arc S=>Samsung Galaxy S III=> HTC One m7=> HTC 10=> HTC U12+
 #769638  autor: vonski
 12 gru 2014, 10:01
Różnice w dźwięku poczujesz tylko na naprawdę dobrych słuchawkach i raczej przy plikach FLAC niż mp3.
 #769644  autor: Zephon
 12 gru 2014, 10:12
A jak szybkość działania i jakość dźwięku ekranu mają się między HTC, a LG? HTC jest starszy, ale LG bardziej zasobożerny...
Mógłby mi ktoś szybko podsumować te dwa telefony pod kątem:
- szybkość, stabilność działania
- jakość dźwięku na słuchawkach
- jakość ekranu

Z tego co widzę, oba dostaną aktualizację do androida 5.0, więc git :) W zasadzie wyżej wymionione kwestie mnie wyłącznie interesują, z góry dzięki.

Samsung R200s=>Siemens A52=>Nokia 6020=>Siemens CX65=>Sony Ericsson D750i=>Nokia N73 ME=>Samsung D900i=>Motorola E8=>Nokia C5=>Sony Ericsson Xperia Arc S=>Samsung Galaxy S III=> HTC One m7=> HTC 10=> HTC U12+
 #769692  autor: vonski
 12 gru 2014, 14:49
Zephon pisze:- szybkość, stabilność działania
- jakość dźwięku na słuchawkach
- jakość ekranu
Wszystkie wymienione przez Ciebie parametry są na bardzo zbliżonym poziomie. osobiście uważam soft HTC za nieco lepiej dopracowany (i stabilny), ale to raczej subiektywne ważenie.
W G3 możesz sobie wsadzić ekran pod mikroskop i cieszyć się absurdalnym ppi :)

Największą przewagą LG jest aparat.
 #769861  autor: pykpyk
 12 gru 2014, 22:59
przeczytałem sporo wątków na forum andorida dotyczących tego właśnie modelu LG i śmiało mogę napisać, że większa część użytkowników skarży się prędkość działania, szczególnie Ci którzy przesiedli się z choćby htc - różnica kolosalna. chciałem, właściwie nadal chcę się przekonać do tego modelu, bo jednak różnica w cenie niewielka, a flagowiec jest flagowcem ale im więcej opinii czytam tym bardziej skłaniam się ku alphie. jutro pojadę pobawić się oboma modelami i pewnie klamka zapadnie.
 #769873  autor: jasiek.j.k.
 12 gru 2014, 23:26
Dokładnie się nad tymi samymi zastanawiałem + lumia 1320. Zamówiłem LG G3, bo zależy mi na dużym wyświetlaczu i w sumie nadal mam mieszane odczucia, czy nie powinien wybrać HTC albo Nokii (jej plus to ponoć bateria). Alpha jak dla mnie odpada ze względu na baterię. Zresztą jakoś niezbyt mi się podoba.
 #769931  autor: Zephon
 13 gru 2014, 11:34
Ja jednak zamówiłem HTC One. Dzięki wielkie vonski za pomoc. HTC jednak bardziej mnie przekonało jako marka + jakość wykonania i dźwięku. W LG pociągała mnie jedynie wielkość wyświetlacza, ale opinie o przycinaniu systemu (wiem co to znaczy przy galaxy S3 ) skreśliły model LG, mimo, że to nowsza generacja flagowca.

Samsung R200s=>Siemens A52=>Nokia 6020=>Siemens CX65=>Sony Ericsson D750i=>Nokia N73 ME=>Samsung D900i=>Motorola E8=>Nokia C5=>Sony Ericsson Xperia Arc S=>Samsung Galaxy S III=> HTC One m7=> HTC 10=> HTC U12+
 #769937  autor: jasiek.j.k.
 13 gru 2014, 12:23
Teraz to i ja sam nie wiem. HTC mi się podoba, lecz jest dla mnie za mały :(
Natomiast G3 niby się przycina (ale mój Ace2 się strasznie tnie, więc pewnie jakieś delikatne przycinki nie będą mnie denerwować)... Najwyżej sprzedam G3 i kupię HTC One Max albo coś innego.
 #769984  autor: Zephon
 13 gru 2014, 17:03
Heh, mi się zamówienie nie zapisało, nie dostałem maila z potwierdzeniem. Dzwonię dziś do sklepu orange, sprowadzają dane osobowe, pesel... brak zamówień. Kupon oczywiście stracił ważność, muszę go teraz reklamować... dodatkowo nie ma już HTC One`ów :(

Samsung R200s=>Siemens A52=>Nokia 6020=>Siemens CX65=>Sony Ericsson D750i=>Nokia N73 ME=>Samsung D900i=>Motorola E8=>Nokia C5=>Sony Ericsson Xperia Arc S=>Samsung Galaxy S III=> HTC One m7=> HTC 10=> HTC U12+
 #770687  autor: andrews15
 16 gru 2014, 12:42
Ja właśnie z tydzień temu wzialem htc z orange (nie było jeszcze G3 i Samsunga Alpha). Kolor srebrny do tego dokupiłem oryginalne etui HTC Hard shell.
Telefon z folią na wyświetlaczu, używany od 3 dni. Gdyby ktoś się chciał zamienić za G3 lub Alpha to proszę o info :)
 #771016  autor: sgs
 17 gru 2014, 15:38
Co prawda jeszcze nie wiem jak sprawuje się bateria w Alphie podczas normalnego użytkowania, ale na podstawie wielu przeczytanych testów i recenzji, wydaję mi się, że stwierdzenie, iż bateria w Alphie przy normalnym użytkowaniu wytrzymuje pół dnia, jest przesadzone.

http://www.phonearena.com/reviews/Samsu ... 820/page/4
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ ... 1118p3.php
http://pclab.pl/art60104-3.html
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 22832.html
 #771113  autor: pykpyk
 17 gru 2014, 22:15
Ja sam zdecydowałem się na alphę i jeśli orange nie znajdzie żadnych przeciwwskazań do przeniesienia numeru niedługo powinienem ją mieć. LG mimo wszystko poza swoją wielkością zraził mnie dość szybkim nagrzewaniem się oraz słabą wydajnością w grach. Argument słabej baterii w dzisiejszych czasach nie przekreśla telefonu w żaden sposób - jaki problem podłączać telefon do ładowarki każdego dnia? Są też ładowarki samochodowe czy wszelkiego rodzaju power banki.
 #771267  autor: vonski
 18 gru 2014, 13:02
sgs pisze:o prawda jeszcze nie wiem jak sprawuje się bateria w Alphie podczas normalnego użytkowania, ale na podstawie wielu przeczytanych testów i recenzji, wydaję mi się, że stwierdzenie, iż bateria w Alphie przy normalnym użytkowaniu wytrzymuje pół dnia, jest przesadzone.
Ale ja piszę na podstawie swoich kilku dni z tym telefonem, a nie tego co wyczytałem w sieci. I "zeznań" dwóch osób, które mają ten telefon dłużej. A w zasadzie miały, bo właśnie się pozbyły, właśnie przez baterię.
"Normalne użytkowanie" to kwestia bardzo indywidualna, ale u mnie nie wystarczało do wieczora.
 #771299  autor: jasiek.j.k.
 18 gru 2014, 14:55
Bawię tym G3 trochę krótko (dzień :) ), ale jak na razie nie żałuję, że go wybrałem. Jak dla mnie wielkość ekranu to ideał. Z jedną, dwie minimalne przycinki zauważyłem, ale i tak dla mnie jest on super. Te przyciski z tyłu są genialne, ale brakuje jednak przycisku migawki na boku telefonu. No, ale zobaczymy, jak będzie dalej :)
 #771336  autor: Zephon
 18 gru 2014, 17:07
Do mnie wczoraj HTC One jednak trafił :) Dźwięk na słuchawkach (główne kryterium) trochę głębszy/rozleglejszy i na pewno można go podkręcić głośniej niż w i9300, jakość wykonania, niebo a ziemia :D Bateria też zauważalnie mocniejsza. Jak dla mnie póki co na lekki "-" są: latarka słabiej świeci, S3 miał mocniejszą diodę, kolory na ekranie nie są takie soczyste, zwłaszcza czerń przy maksymalnym podświetleniu szarzeje, a także przy połączeniu głosowym Samsung zdawał się być nieco głośniejszy. Ale póki co mega płynnie działa :)

Btw, jest gdzieś info, kiedy będzie w wersji dla Orange, android 5.0? Obecnie chyba jest 4.4.2.

Samsung R200s=>Siemens A52=>Nokia 6020=>Siemens CX65=>Sony Ericsson D750i=>Nokia N73 ME=>Samsung D900i=>Motorola E8=>Nokia C5=>Sony Ericsson Xperia Arc S=>Samsung Galaxy S III=> HTC One m7=> HTC 10=> HTC U12+
 #771807  autor: andrews15
 20 gru 2014, 16:16
Ja od 2 tygodni mam HTC one m7 I juz mialem go sprzedawac i doplacic do Galaxy S5 lub HTC One M8, ale przemyslalem sprawe I w sumie czego moze mi w tym telefonie brakowac? Wyglad i materialy idealne, brak przyciskow ekranowych , ktorych nie znosze, piekna nakladka Sense, szybki procek bez zwiech, wymiary idealne (nie nosze torebki, wiec nie mam gdzie schowac 6 cali), glosniki graja pieknie i sa z przodu a nie z tylu. Dodatkowym plusem sa bardzo fajne, oryginalne etui HTC , nie powiekszajace telefonu. Jedyny minus : kiepski aparat. Naprawde? Tak wszyscy pisza, byc moze jest gorszy od konkurencji, ale niektorzy pisza tak, jak by nie dalo sie go wogole uzywac.
A ja powiem tak: mialem lustrzanke i tez robila dupne zdjecia. Dlaczego? Bo prawdziwy fotograf zrobi ladne zdjecie domofonem, a ja fotografem nie jestem :) kiedys sprzedawalem aparaty I moj kierownik mowil: patrz na debili, zamiast patrzec na jakosc obiektywu to ludzie licza Mega pixele, jak by conajmniej fototapety chcieli drukowac albo pryszczy szukac na zblizeniu :)