DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #771085  autor: Iwo84
 17 gru 2014, 20:37
hej, szukam niedrogiego smartfona bez szału.
W 95% smartfon będzie wykorzystywany jako zwykły telefon czyli rozmowy i smsy, więc nie potrzebuję zbytnio bajerów.
Budżet: do 400zł za nówkę (może być nówka odkupiona z salonu), mile widziany bliżej 300zł.
Na czym mi zależy w pierwszej kolejności:
1. dobra wydajność baterii, by nie trzeba było codziennie ładować - priorytet 1
2. ekran do max 4 cali - priorytet 2
3. Przyzwoity aparat i wideo - priorytet 3
4. Wifi.
5. brak simlocka
6. Wyjścia normalne microUSB i audio 3,5mm, ale to już pewnie każdy ma.

Na czym mi dużo mniej zależy, ale mile by było:
7. darmowa nawigacja offline - Korzystam w Nokii z Symbianem i mimo wad chwalę sobie.
8. transmisja danych przyzwoita, nie musi być LTE spokojnie.
9. wymienna bateria, a nie na stałe wmontowana, by jak kiedyś padnie/będzie słaba można było wymienić bezstresowo.
10. GPS z satelity (nie agps przez net)
11. światełko do aparatu

Wstępnie wypatrzyłem (wiadomo każdy nie wszystko ma w tej cenie):
a Nokia 520
b Nokia 530 Dual sim, czy z przez okrojenie dysku i autofocusa warto?
c LG Optimus L5 II
d Samsung Galaxy Ace 2

link do porównania:

http://www.telepolis.pl/porownanie,4,7, ... 222,2344,0

Nie jestem w temacie i proszę o wskazówki osób które miały z nimi do czynienia.
Mogę doradzić jaki aparat foto w zamian, bo tu się trochę znam ;)

Dzięki
 #771184  autor: Janek33
 18 gru 2014, 06:03
Ja również jestem zdania,że Nokia 520 jest najlepszym wyborem w tej grupie cenowej. Windows phone nie będzie się zacinał a często telefony z tańszymi androidami mogą się zacinać.
Wiesz nad czym jeszcze możesz się zastanowić? Nad tym Alcatelem:
http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/6179426 - o ile masz go w sklepie w swojej okolicy ponieważ z tego co widzę to jest jedynie dostępny lokalnie. Dobry telefon w niskiej cenie.
 #771297  autor: Iwo84
 18 gru 2014, 14:54
Janek33 dzięki za sugestię, ale Alcatel Idol odpada - z tego co widzę ma ekran 4,7".
Tak coś czułem, że skończy się na Nokia 520... trochę duży i podobno za kanciasty :wink:
Trochę martwi mnie że ma akumulator z niewielką pojemnością i brak lampki, ale może ujdzie.
Jeśli nie będzie się zacinał, będzie miał aktualizacje systemu i mapek... to może - czemu nie...
1) Możecie opisać jak się ma wideo i aparat w nim, może być np. porównawczo z LG L7 II?
2) Czy Here Maps to pełnowartościowa/rozwinięta kontynuacja Ovi Maps z Symbiana?
- w sumie biorę Nokię pod uwagę głównie z powodu darmowej nawigacji/mapek..
3) Czy to prawda, że ta Nokia otrzyma aktualizacje nawet do Win 10?
Trochę mi brakuje takiej polityki w telefonach z androidem. Zaraz ponoć ma wyjść 5.0...
4) Co myślicie o LG L5 II? Mam L7 II i nie narzekam, co o nim myślicie względem L520?
 #771358  autor: Iwo84
 18 gru 2014, 18:58
CzY moglbym prosic o argumentacje dlaczego tak namietnie odradzacie 530?
Nowka z Saturna wychodzi ponizej 300 zl, dzieki 100zl cashback, a to kuuusi...
http://m.saturn.pl/lodz-manufaktura/sma ... ,id-979021

Mialem go w rekach w sklepie dzisiaj.
Ekran i foto szalu nie robi, ale bez przesady..,
czy nokia 530 ma gorsze wady dyskwalifikujace ten model ?